поле болото 21 💀
270 subscribers
718 photos
78 videos
2 files
171 links
всяке-різне берлінсько-українське + спорадичні нотатки про Ображіївку
Download Telegram
мама все питала: тобі шити рівно чи як баби шили?

канєшно, як баби. шоб кінці лєнт не сходилися, десь чогось не хватало, шоб її можна було носити і на +10 і на -10 кг, і шоб наче дорого, а водночас понятно, шо я з села.

в дитинстві-юності я носила ображіївські спідниці до церкви: незабутнє відчуття, що вміти шити -- не головне, головне -- мать красіву тканину.
зберігаю синю спадницу прабаби Насті -- рясні складочки, синя бавовна, схоже на набивну, але це не точно. моя любима подруга Настя (вопще вона хірург) мені для виступів пошила чорну 5 років тому, її я заносила і на концерти, і на художні майстерки, і на демонстрації. сама ж страшезно боюся шити великі речі на машинці, бо раптом машинка зламається (це з тої ж серії, шо найдорожчим сервізом не можна користуватись ніколи, бо ж щось розіб'ється. хай стоїть в сєрванті). да, вміти шить -- діло десяте, важливіше вміти маніпулювати людьми, які тебе люблять ♡♡
5
Forwarded from яворова лавичка
-- шо ти шиєш?
-- юбку Каті
-- по викройці?
-- нє, без
-- це шо, спадницу?? вона і зараз як баба ходе, і десеть год назад хадила, і в пійсять год буде так хадить!

баба Слава очінь недовольна моїм стилем і вважає шо це главна причина матримоніяльного провалу. а ще вона ненавидить хустки: "в нас в селі вже так ніхто не ходить". і це брехня, бо всі досі ходять. як літом без хустки?
🔥62
а в інстаграмі @vse_zapleteno розігрується (майбутній!) пояс за донат: @ralphinana збирає на рації для 79 бригади ДШВ

плетений пояс -- це розкішно, красиво і довго робиться. як в кого ще нема до строю поясочку, то гайда!
в мене колись давно не було -- стрічкою перев'язувалась 0_0 (кринж)
🔥2
спадниці шила й носила баба Грачиха (а потім я)

перша -- то прям поліська туга за японською естетикою

#Ображіївка
🔥5
Берлін! (останнє на сьогодні)

vitsche запрошують:

"22 червня (четвер) відсвяткувати літнє сонцестояння.

Беріть снеки, напої, спортивний інвентар, друзів, тварин і приходьте з 17:00 на Schlachtensee.
Точну локацію надішлемо в день пікніка🌞

З нас музика, трошки снеків та напоїв (безалкогольних👀) і ще пару сюрпризів :)
Рекомендуємо вдягатись автентично, у білі сорочки чи вишиті сорочки задля загальної атмосфери❤️‍🩹"

кому зараз тужно, тривожно і хочеться заснути (чи прокинутись) -- ходімо туди обійматися!

2 світлина: 6.07.2021 отако моя мама перемогла в ображіївському конкурсі вінків. стоїть біля хатки-клубу-музею-світлиці (a propos, всередині хатки знімає відео з кринжовезними піснями один з гуртів нашого села. але там співає моя тьотя, тому я вам цього не казала)
🔥3
поле болото 21 💀
Photo
тільки не вдягайте старі вишиті сорочки на такі заходи! сорочки і наші нащадки за це не подякують.
1
Audio
Ображіївка, 16.04.2023: моя двоюрідна б. Валя Гузь (в дівоцтві Осипенко) згадує пісню, що її співала її мати, наша прабаба Галя, поки дядя Андрій (син б. Валі і солдат ЗСУ, в той день п'яний, як завжди у відпустці) не заважає

важливість збирати й зберігати (і в собі, і в фізичних формах, і в ідейних) -- це я усвідомлювала приблизно все життя. мені не треба було війни в середньому дитинстві, аби почати записувати і хапатися за уламки спогадів старших. я займаюся тим самим в німецькому "Меморіалі", в університеті, в дружбах й любові, в своїй кімнаті і в своїх художніх роботах.
але ось вчорашній день (чомусь саме він, і це дивно, адже смерті щодня, а моє душевне заціпеніння -- ні) -- гостре й болюче нагадування про крихкість нашу і нашого, про свавільну випадковість остаточного кінця, про те, що фізично згаслий вогонь, -- скільки б ми його не пам'ятали і не свідчили його присутність, -- це вогонь, що вже не зігріє фізично. але -- так, він здатен запалювати вже інакше, він сам інакший.

#Ображіївка

@folklore21
3
"Сьогодні під час штурмової операції на Південному фронті, прикриваючи відхід своєї бойової групи, вічне життя в бою здобув наш Друг і Брат, один із лідерів Івано-Франківського осередку Карпатської Січі та фанатського сектору ФК "Прикарпаття" Святослав Кондрат."
КС

тобто вже вчора.

Честь!
😢10
Track02 / Track02
Track01
с. Зарічне, Рівненської обл.
(спасибі Марії)

Ой за валом за валочком
Грім гримить
Там хлопчина коміроньку
Становить

Ставляй ставляй коміроньку
Високо
Рубай рубай віконечко
Широко

Щоб до тебе соловейки
Прилітали
Щоб тобі пісеньку
Співали

@folklore21
3
Борова ⧸ Forest song
співає Таня Осінь (любов-любов)
с. Переброди, Дубровицького р-ну Рівненської обл.

ми з сестрою в дитинстві, коли щось у лісі збирали, теж співали, але переважно придумували ці пісні самі і вони були ситуативними замовляннями
(життя без інтернету урізноманітнювало способи подолати тривожність, ага)

@folklore21
2
Audio
послухайте всі три нон-стоп!


@folklore21