поле болото 21 💀
270 subscribers
718 photos
78 videos
2 files
171 links
всяке-різне берлінсько-українське + спорадичні нотатки про Ображіївку
Download Telegram
в мене клечання в цьому році не буде, бо трава тут посохла, то й кленів і всьої зелені шкода. а чим у вас на Трійцю хату клечали?
🤔2
#Берлін #нефольклор

приходьте завтра на Шлахтензее о 12 годині!
мама все питала: тобі шити рівно чи як баби шили?

канєшно, як баби. шоб кінці лєнт не сходилися, десь чогось не хватало, шоб її можна було носити і на +10 і на -10 кг, і шоб наче дорого, а водночас понятно, шо я з села.

в дитинстві-юності я носила ображіївські спідниці до церкви: незабутнє відчуття, що вміти шити -- не головне, головне -- мать красіву тканину.
зберігаю синю спадницу прабаби Насті -- рясні складочки, синя бавовна, схоже на набивну, але це не точно. моя любима подруга Настя (вопще вона хірург) мені для виступів пошила чорну 5 років тому, її я заносила і на концерти, і на художні майстерки, і на демонстрації. сама ж страшезно боюся шити великі речі на машинці, бо раптом машинка зламається (це з тої ж серії, шо найдорожчим сервізом не можна користуватись ніколи, бо ж щось розіб'ється. хай стоїть в сєрванті). да, вміти шить -- діло десяте, важливіше вміти маніпулювати людьми, які тебе люблять ♡♡
5
Forwarded from яворова лавичка
-- шо ти шиєш?
-- юбку Каті
-- по викройці?
-- нє, без
-- це шо, спадницу?? вона і зараз як баба ходе, і десеть год назад хадила, і в пійсять год буде так хадить!

баба Слава очінь недовольна моїм стилем і вважає шо це главна причина матримоніяльного провалу. а ще вона ненавидить хустки: "в нас в селі вже так ніхто не ходить". і це брехня, бо всі досі ходять. як літом без хустки?
🔥62
а в інстаграмі @vse_zapleteno розігрується (майбутній!) пояс за донат: @ralphinana збирає на рації для 79 бригади ДШВ

плетений пояс -- це розкішно, красиво і довго робиться. як в кого ще нема до строю поясочку, то гайда!
в мене колись давно не було -- стрічкою перев'язувалась 0_0 (кринж)
🔥2
спадниці шила й носила баба Грачиха (а потім я)

перша -- то прям поліська туга за японською естетикою

#Ображіївка
🔥5
Берлін! (останнє на сьогодні)

vitsche запрошують:

"22 червня (четвер) відсвяткувати літнє сонцестояння.

Беріть снеки, напої, спортивний інвентар, друзів, тварин і приходьте з 17:00 на Schlachtensee.
Точну локацію надішлемо в день пікніка🌞

З нас музика, трошки снеків та напоїв (безалкогольних👀) і ще пару сюрпризів :)
Рекомендуємо вдягатись автентично, у білі сорочки чи вишиті сорочки задля загальної атмосфери❤️‍🩹"

кому зараз тужно, тривожно і хочеться заснути (чи прокинутись) -- ходімо туди обійматися!

2 світлина: 6.07.2021 отако моя мама перемогла в ображіївському конкурсі вінків. стоїть біля хатки-клубу-музею-світлиці (a propos, всередині хатки знімає відео з кринжовезними піснями один з гуртів нашого села. але там співає моя тьотя, тому я вам цього не казала)
🔥3