Катерина Нікитенко поділилася в коментарях отаким красивезним
"Рушники, Займище (Прилуцький район); сорочка і хвартух (Верба, Коропський район)"
в істаґрамі @katro_n -- там ще більш красивого, а ще вона малює тут @molodytsi_art
"Рушники, Займище (Прилуцький район); сорочка і хвартух (Верба, Коропський район)"
в істаґрамі @katro_n -- там ще більш красивого, а ще вона малює тут @molodytsi_art
❤5
поле болото 21 💀
#Сумщина, Чернігівщина перший фартушок подібний до тих, що були в нашому селі (Ображіївка). зокрема два таких я отримала від баби Грачихи в подарунок років 15 тому. тоді я ще ставилася до цих речей, як до одягу, і ходила до церкви у строї, а баба Грачиха…
про блакитні хвартушки Сіверщини. оцей шила баба Грачиха.
с. Ображіївка, на Спаса, 2009 чи 2010 рік
#Сумщина
с. Ображіївка, на Спаса, 2009 чи 2010 рік
#Сумщина
🔥9
Чого Десна у плин пошла
с. Очкине, Середино-Будський район, Сумська обл.
люблю Десну як мало що в цім світі. ми своє сіно косили теж над Десною на пагорбах. баба домовлялася з Аполоником, аби щороку та ділянка була нашою
#веснянка
#Сумщина
с. Очкине, Середино-Будський район, Сумська обл.
@chornytsi
#веснянка
#Сумщина
с. Очкине, Середино-Будський район, Сумська обл.
@chornytsi
❤4
Моя ти, голубко, йди, сядь біля мене ⧸⧸⧸ polyphonyproject.com
Виноградне, Вінницька обл.
@chornytsi
@chornytsi
❤1
с. Ображіївка
це Святвечір десь 2005 чи 2006 року
на перших фото ми з Дашкою колядуємо у баби Валі (сестра нашого діда) і діда Петра Гузя. діда Петю на селі кликали Гібридом. він спився колись до бєлочки і щовечора виганяв бабу Валю з хати. вона плакала, але після його смерті сказала: "як посадили б переді мною чоловіків і сказали "вибирай любого!", я би знов вибрала Петю".
дядя Андрій, їх старший син, тепер має позивний "Гібрид", він заряджає хаймарс -- це вчора брат розказав.
"мені кажуть: 'Андрюха, їбаш!'"
дядя Андрій приїздить у відпустку і пропиває в селі купу грошей. власне, так було завжди. і завжди за ним бігали-страждали жінки.
на останньому фото я чомусь в бориславській прабабиній блузі і неідентифікованих інших речах, ну, я дуже старалась буть максимально святковою (м-да).
привіт, моє Макондо
#Сумщина
це Святвечір десь 2005 чи 2006 року
на перших фото ми з Дашкою колядуємо у баби Валі (сестра нашого діда) і діда Петра Гузя. діда Петю на селі кликали Гібридом. він спився колись до бєлочки і щовечора виганяв бабу Валю з хати. вона плакала, але після його смерті сказала: "як посадили б переді мною чоловіків і сказали "вибирай любого!", я би знов вибрала Петю".
дядя Андрій, їх старший син, тепер має позивний "Гібрид", він заряджає хаймарс -- це вчора брат розказав.
"мені кажуть: 'Андрюха, їбаш!'"
дядя Андрій приїздить у відпустку і пропиває в селі купу грошей. власне, так було завжди. і завжди за ним бігали-страждали жінки.
на останньому фото я чомусь в бориславській прабабиній блузі і неідентифікованих інших речах, ну, я дуже старалась буть максимально святковою (м-да).
привіт, моє Макондо
#Сумщина
❤9
поле болото 21 💀
с. Очкине, Середино-Будський район, Сумська обл. – Чого Десна у плин пошла
2. (це не вся бригада)
ми їдемо гребти сіно
1. (це не вся бригада)
ми обідаємо в тіньочку. дітям наливали самогону "по п'ять капель" в кришечки з-під мінєралки "для бодрості і шоб глистів потравити". чогось Десни на фото того часу нема. і сіна нема. ну хоч он граблі на возі.
с. Ображіївка, 2001 р.
#Сумщина
ми їдемо гребти сіно
1. (це не вся бригада)
ми обідаємо в тіньочку. дітям наливали самогону "по п'ять капель" в кришечки з-під мінєралки "для бодрості і шоб глистів потравити". чогось Десни на фото того часу нема. і сіна нема. ну хоч он граблі на возі.
с. Ображіївка, 2001 р.
#Сумщина
❤6
б. Надя кілька десятків років жила в Сумах (40 років? чи більше?), але говорить по-ображіївськи класично.
с. Ображіївка
#Сумщина
с. Ображіївка
#Сумщина
❤2
моя покійна б. Маша (Марія Батуринець у дівоцтві, 1940-2014) тримає на руках б. Надю, рідну сестру. це ось по селу ходив фотограф і робив світлини тим, в кого були копійки. рік запитаю.
в сім'ї Батуринців було шестеро дітей: один помер в дитинстві, один повісився, один застрелився, один спився і, здається, замерз в нас в селі на вулиці. бабуся теж померла непросто.
добре пам'ятаю всіх, окрім того, хто повісився. а ще прадіда Андрія і прабабу Настю, бо жила з нею. б. Маша виховувала мене на сімейних історіях про їх роботящість, чесність і скрути, замість казок -- розповіді про те як прабаба поралася біля печі, прадід вів господарство, діти допомагали старшим і т.д.. при цьому мене вона запрограмувала вчитися-вчитися-вчитися, бо сама після 7 класів вчитися далі не змогла (а була неймовірно розумною). коли я після школи отримала стипендію і поїхала в берлін, вона не заспокоїлася і продовжувала застерігати мене від безділля і гульок. вчора був її ДН, і да, я все ще живу її заповідями, хіба лиш більш анархічно.
в сім'ї Батуринців було шестеро дітей: один помер в дитинстві, один повісився, один застрелився, один спився і, здається, замерз в нас в селі на вулиці. бабуся теж померла непросто.
добре пам'ятаю всіх, окрім того, хто повісився. а ще прадіда Андрія і прабабу Настю, бо жила з нею. б. Маша виховувала мене на сімейних історіях про їх роботящість, чесність і скрути, замість казок -- розповіді про те як прабаба поралася біля печі, прадід вів господарство, діти допомагали старшим і т.д.. при цьому мене вона запрограмувала вчитися-вчитися-вчитися, бо сама після 7 класів вчитися далі не змогла (а була неймовірно розумною). коли я після школи отримала стипендію і поїхала в берлін, вона не заспокоїлася і продовжувала застерігати мене від безділля і гульок. вчора був її ДН, і да, я все ще живу її заповідями, хіба лиш більш анархічно.
❤10