поле болото 21 💀
270 subscribers
718 photos
78 videos
2 files
171 links
всяке-різне берлінсько-українське + спорадичні нотатки про Ображіївку
Download Telegram
Катерина Нікитенко поділилася в коментарях отаким красивезним

"Рушники, Займище (Прилуцький район); сорочка і хвартух (Верба, Коропський район)"

в істаґрамі @katro_n -- там ще більш красивого, а ще вона малює тут @molodytsi_art
5
Чого Десна у плин пошла
с. Очкине, Середино-Будський район, Сумська обл.
люблю Десну як мало що в цім світі. ми своє сіно косили теж над Десною на пагорбах. баба домовлялася з Аполоником, аби щороку та ділянка була нашою


#веснянка
#Сумщина

с. Очкине, Середино-Будський район, Сумська обл.
@chornytsi
4
Live Богдан Малик та Олексій Заєць - Коли ти в армію ідеш
Богдан Малик
Коли ти в армію ідеш
вик. Богдан Малик та Олексій Заєць

теж не ожидалі, да?

@folklore21
2
с. Ображіївка,
27.04.1997, Великдень

Анастасія Івнівна Батуринець (Проценко, 1915-2008, нар. в с. Палєєвка)
і я
7
с. Ображіївка

це Святвечір десь 2005 чи 2006 року

на перших фото ми з Дашкою колядуємо у баби Валі (сестра нашого діда) і діда Петра Гузя. діда Петю на селі кликали Гібридом. він спився колись до бєлочки і щовечора виганяв бабу Валю з хати. вона плакала, але після його смерті сказала: "як посадили б переді мною чоловіків і сказали "вибирай любого!", я би знов вибрала Петю".
дядя Андрій, їх старший син, тепер має позивний "Гібрид", він заряджає хаймарс -- це вчора брат розказав.
"мені кажуть: 'Андрюха, їбаш!'"

дядя Андрій приїздить у відпустку і пропиває в селі купу грошей. власне, так було завжди. і завжди за ним бігали-страждали жінки.

на останньому фото я чомусь в бориславській прабабиній блузі і неідентифікованих інших речах, ну, я дуже старалась буть максимально святковою (м-да).

привіт, моє Макондо

#Сумщина
9
поле болото 21 💀
с. Очкине, Середино-Будський район, Сумська обл. – Чого Десна у плин пошла
2. (це не вся бригада)
ми їдемо гребти сіно

1. (це не вся бригада)
ми обідаємо в тіньочку. дітям наливали самогону "по п'ять капель" в кришечки з-під мінєралки "для бодрості і шоб глистів потравити". чогось Десни на фото того часу нема. і сіна нема. ну хоч он граблі на возі.

с. Ображіївка, 2001 р.
#Сумщина
6
б. Надя кілька десятків років жила в Сумах (40 років? чи більше?), але говорить по-ображіївськи класично.

с. Ображіївка
#Сумщина
2
б. Надя про те, як діти розважалися

(я так [ŷ] не вимовлю навіть)

с. Ображіївка
#Сумщина
🔥3
б. Надя про весілля Івана Головачова

с. Ображіївка
#Сумщина
1
моя покійна б. Маша (Марія Батуринець у дівоцтві, 1940-2014) тримає на руках б. Надю, рідну сестру. це ось по селу ходив фотограф і робив світлини тим, в кого були копійки. рік запитаю.

в сім'ї Батуринців було шестеро дітей: один помер в дитинстві, один повісився, один застрелився, один спився і, здається, замерз в нас в селі на вулиці. бабуся теж померла непросто.
добре пам'ятаю всіх, окрім того, хто повісився. а ще прадіда Андрія і прабабу Настю, бо жила з нею. б. Маша виховувала мене на сімейних історіях про їх роботящість, чесність і скрути, замість казок -- розповіді про те як прабаба поралася біля печі, прадід вів господарство, діти допомагали старшим і т.д.. при цьому мене вона запрограмувала вчитися-вчитися-вчитися, бо сама після 7 класів вчитися далі не змогла (а була неймовірно розумною). коли я після школи отримала стипендію і поїхала в берлін, вона не заспокоїлася і продовжувала застерігати мене від безділля і гульок. вчора був її ДН, і да, я все ще живу її заповідями, хіба лиш більш анархічно.
10