(знову хтось десь казав, ніби ненависть -- то слабкість, ненавистю нічого не вдієш і інше бла-бла. так думають люди осторонь будь-якої націєтворчої історії, їм чи їх предкам, певно, не доводилось відстоювати себе чи своє право на існування. може, тому що не треба було (читай: вони росіяни), може, бо не мали волі та звитяги. як читаєш фольклорні знахідки, то радієш тій ненависті, з якої ми творилися. як читаєш Шевченка. як слухаєш пісні січових стрільців. історії про Голодомор. ненависть -- то всього лиш один із рушіїв, і слабкість -- не розуміти цього і нити, мов езотерична веґанська шмаркля)
Да Катя, Катерина, Купеческа Доч
Древо
с. Вільшанка, Поліський р-н, Київська обл.
"Древо" і "Слобожани"
"Пісні української землі", 1990
@folklore21
"Древо" і "Слобожани"
"Пісні української землі", 1990
@folklore21
Audio
жити треба так, аби щоліта їздити на школу традиційної музики, плести традиційні віночки, низати намиста/силяти ґердани, вивчати нові техніки ремесел, працювати в садку і ще якось докладатися до науки. одночасно.
хай це буде нагадування, що ще свічка наша не згоріла, ще наша молодість при нас.
рівно три роки тому я працювала в архіві Фонду Іофе з речами в'язнів Гулагу та описувала деякі з них для каталогу. на жаль, тоді не вийшло доїхати до інших архівів і зробити те ж саме, наприклад, у москві або деінде з вишивками ув'язнених українок, та я не полишаю надії дібратись до, прости Господи, тої клятої москви і потримати в руках речі моїх віддалених у часі посестер. (було би справедливо вишивки українок віддати Україні, а заразом віддати всі експонати українського походження з етнографічних музеїв росії. но де справедливість, а де росія, як-то кажуть. і це не в сторону колєґ).
@folklore21
хай це буде нагадування, що ще свічка наша не згоріла, ще наша молодість при нас.
рівно три роки тому я працювала в архіві Фонду Іофе з речами в'язнів Гулагу та описувала деякі з них для каталогу. на жаль, тоді не вийшло доїхати до інших архівів і зробити те ж саме, наприклад, у москві або деінде з вишивками ув'язнених українок, та я не полишаю надії дібратись до, прости Господи, тої клятої москви і потримати в руках речі моїх віддалених у часі посестер. (було би справедливо вишивки українок віддати Україні, а заразом віддати всі експонати українського походження з етнографічних музеїв росії. но де справедливість, а де росія, як-то кажуть. і це не в сторону колєґ).
@folklore21
далеко ходить не треба. р*сія привласнювала приблизно все, до чого дотягувалась -- від рукописів до намист, від фотографій до археологічних знахідок, від наших народних пісень до наших вчених та художників. я не певна, що ця довгочасна р*сійська імітація не-існування інших культур взагалі буде зруйнована, але я певна, що до її руйнування докладатися необхідно.