поле болото 21 💀
270 subscribers
718 photos
78 videos
2 files
171 links
всяке-різне берлінсько-українське + спорадичні нотатки про Ображіївку
Download Telegram
NB!

епіграфом тут мала би бути "Ітака" Кавафіса, але я не знаю, чи перекладена вона українською.

коли ми повернемось в Ображіївку, окрім психогеографічних експериментів, вчинимо там мікрореволюцію і, надихнувшись кращими з утопічних текстів, створимо осередок спротиву міщанству і глобалізму. і хай він лишиться невидимим.

День села у нас святкували 9 серпня -- не пам'ятаю, з яких часів, але все моє дитинство точно. мама згадує, що запровадила його Катя Юдичева, однокласниця мого покійного діда (і наша родичка).
це завжди вранішня служба в Михайлівській церкві, денні концерти і нічні танці в центрі біля пам'ятника Івану Кожедубу (здається, він колись вважатиметься не-християнським патроном села, мов святий Патрік чи святий Христофор). може, за енергетикою (простибоже!) трохи схоже на День Незалежності в центрі Києва.
позаминулого літа нова предсєдатєлька перейменувала День села на "гарбуз-паті" і перенесла це дійство на кінець серпня, бо якась шосткинська чи районна пліснява (aka представники влади) не встигала чи то повернутися з відпусток, чи то поїздити по інших районних пунктах і попромовляти там свої недолугі заяложені привітання на камеру. тоді спротив селян був недостатнім, і "гарбуз-паті" відбулася з усіма атрибутами сільського кринжу. особливо засмучує швидкість, з якою наші болота поглинають нововпроваджені симулякри, ці імітації імітацій.
менше з тим.

найперше — ми розмалюємо автобусну зупинку біля баби Валі, як планували на теє літо. а тоді запросимо фольклористів, аби вчили нас нашим пісням, і відновимо День села. питання "як повернути селу території біля озера Спольного", котрі місцевий депутат привласнив і вже почав був загорожувати бетоном, а також "як не пускати приїжджих з всього району купатися на Земснаряді, бо вони натуральні свині" — все ще питання.
5
новості:

1. моя тітка стала предсєдатєлькою села
2. сьогодні в Ображіївці Свято гарбуза
10
https://www.youtube.com/shorts/NqMTiIvWxIw

Берлін! 30.11 в Die Weisse Rose буде наш концерт ("Отакої", "панна вмерла", "East Sludge"). традиційні пісні в нашій обробці, просто пісні, таке-сяке, а найголовніше -- ми збиратимемо донати. якщо хочете -- приходьте♡
🔥61
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
не можу не зберегти це собі усюди, де є ймовірність, що воно таки збережеться

https://www.instagram.com/reel/DB8vqdKIy7T/?igsh=MW92eTh2c21rM3pwZg==
4
до речі, тут збір на системи РЕБ для 241 бригади ТРО, де служить Тарас Компаніченко.

https://send.monobank.ua/jar/5ZMSiqN7WZ
Номер картки 4441 1111 2880 3750
3
Українські традиційні танці в Берліні

На цій зустрічі будемо вчити кроки так, аби про них не думати. А також розберемо декілька танців: Яків, Гречаники, Баламут, Ойру.

Візьміть змінне взуття і достатньо води.

де: Prenzlauer Allee 227-228, 10405 Berlin,
Haus А, 3 OG (актова зала)
коли: 9 листопада 19:00
мова події: українська (з можливістю перекладу)
вартість: безкоштовно

#berlin
#українська_культура
@traditional_culture_ua_in_de
9
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
тут я збираю на авто Mitsubishi Shogun для 22 ОМПБ 92 ОМБр на Харківщину і розігрую отакий фартушок та бісерний чокер "ПОЛІССЯ" за донат від 50 грн. будь ласка, будь ласка, не дайте потонути в морі інших зборів🖤 коментар, вподобайка, поширення в інстаграмі й деінде творять дива♡

4441 1111 2898 1408
https://send.monobank.ua/jar/98dpeskj7t
PayPal gamolina@i.ua

ЯКЩО ВИ З ПОЛІССЯ ТО САМ БОГ ВЕЛІВ СОЛІДАРИЗУВАТИСЯ
6
upd: ЗІБРАЛИ!
це все ще збір на авто для 22 ОМПБ 92 ОМБр на Харківщину, і ось частина допоміжних банок, в яких за донат від 50 грн можна виграти мої прикраси:
1. мереживний чокер + ланцюжок з підвісом -- банка Валерії (писати їй в інстаграм сюди)
2. намисто-імітація шелестів -- банка Тані (писати їй в інстаграм сюди)
3. борщівський язик + 3 книжки за найбільші донати -- банка Іванни (писати їй в інстаграм сюди)
4. мереживний чокер + дерев'яне намисто з дзвіночками -- банка Діани (писати їй в інстаграм сюди)
5. силянка -- банка Валерії (писати їй в інстаграм сюди)
6. фартушок vikhastaclothing та чокер ПОЛІССЯ -- моя банка (писати мені тут)

умови участі в розіграшах у кожної з дівчат в інстаграмі під дописами про збір.
все це добро підійде вам під вишиту сорочку і залетить на рейв. все це добро плелося-вишивалося-низалося під відео Третьої штурмової і подекуди в сльозах. окрім фартушка.
3
Берлін! з важким сполоханим серцем повідомляю, що наступної суботи, 30.11, в нас концерт.

♡МІСЦЕ: Die Weiße Rose (Martin-Luther-Str. 77, 10825 Berlin)
♡початок о 18.00
♡подробиці тут

із хорошого: 1. збиратимемо донати; 2. співатимемо любимі пісні з Полтавщини і не тільки, а ще повстанські; 3. аукціон!

із поганого: 1. я досі не обрала сукню+прикраси; 2. першим буде виступ гурту "панна вмерла", де я співаю сама, тож не запізнюйтесь, якщо цікаво почути, як я фальшивлю і кричу вірші Стуса (як сказав Дмитро Стус, його син: "Ну, його кладуть на музику. Зазвичай це не дуже якісні пісні, але...").

[боже, таке враження, ніби я знову пішла на побачення і переконую вас/його в тому, в чому сама не впевнена]
5🔥4
Старовинна колядка від сестер Бондар
"Пресвятая Діва, де Христа діла", колядка

Вінницька обл., Гайсинський район, село Тимар

сестри Бондар

@chornytsi
4
Це неймовірно! ЯК БАБУСІ СПІВАЮТЬ! Чуттєво до сліз!!!
Ukraine folks songs
"По садочку я ходила"
🖤💀🫀🥀
сестри Ліна і Галина Кириллівни

@chornytsi
2