Без иллюзий
527 subscribers
2.61K photos
195 videos
16 files
896 links
Румыния, ноябрь 2025го.
Норвегия, апрель 2022- ноябрь 2025.
Киев 2005-2022
Контакт: @fedyania
Download Telegram
Примусове повернення чоловіків до України, які країни Європи відреагували відмовою

У Німеччині, мешкає майже 200 тисяч українських чоловіків мобілізаційного віку, але країна видавати їх не має наміру.
«Не буде такого, щоб ми змушували людей проходити військову службу чи призов проти їхньої волі. Я не можу уявити, оскільки наша Конституція передбачає, що громадяни Німеччини не зобов'язані служити в збройних силах проти своєї волі. Отже, ми не можемо примусити до цього людей з інших країн», – заявив міністр юстиції.


Міністр закордонних справ Чехії зазначив, що наразі немає механізмів (і вони не відповідали б міжнародному праву), щоб повернути Україні громадян призовного віку для мобілізації. У країні зараз перебуває приблизно 200 тисяч українських чоловіків із різними видами віз.

Угорщина теж категорично проти екстрадиції чоловіків з України: прем'єр-міністр заявив, що всі біженці з України в Угорщині «в безпеці».

В Естонії спочатку заявили, що могли б допомогти Україні з мобілізацією громадян, якби між державами була б відповідна угода.
«Ми із задоволенням готові укласти такий договір та допомогти Україні», – сказав глава МВС Лаурі Ляєнеметс, додавши, що в країні близько 7,5 тисяч українців призовного віку.

Пізніше він сказав, що його слова були спотворені, а Естонія не має на меті «гнати українських чоловіків на фронт». Крапку поставила прем'єрка Кая Каллас, яка підтвердила, що висилати в Україну чоловіків не будуть.

В Австрії заявили, що ніколи не стали б видавати Україні чоловіків призовного віку, які приїхали після початку повномасштабної війни. Як сказали у місцевому МВС, «це було б масовим зазіханням на нашу державність». В Австрії проживає 14 тисяч придатних до військової служби українців.

У Сеймі Польщі заявили, що не мають наміру депортувати військовозобов'язаних українців, але готові «створити умови, щоб вони самі повернулися на батьківщину».

Підписатись 🪪
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
1🤣1
Лайфхак як не платити 455 zł (100€) за посвідчення водія (в народі: права) ⤵️

Я робила через "Кабінет водія" (це додаток, просто скачуєте і авторізуєтесь через Приват, Дію... чи інші варінти). Туди підтянуться ваші документи і теперішні ваші тимчасові права. Прямо в цьому додатку замовляєте собі постійні права (коштує біля 300 грн і плюс 300 грн доставка по Україні). При авторизації зразу пишите укр.номер телефону вашого тата( діда, брата, друга), того кто в Україні отримає ваші права поштою для Вас.
Кур'єру потім ваш тато(дід, брат, друг) називає ваше ПІБ отримує для Вас права і надсилає Вам в Польшу через первізника. Дуже швидко все робиться і не треба ДП платити 300 чи 500 зл за цю послугу все зробите сьогодні самі за декілька кліків.


Підписатись 🪪
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍3
https://www.youtube.com/watch?v=AwBWTYxVRug

забыл опубликовать это на рождество)

Творческое безумие, они даже отдельный художественный фильм сняли про свой ансамбль, который играет в самых неожиданных местах на бытовых предметах)
👍4😁4
Forwarded from Olga Mosand
Скасування порядку тимчасового альтернативного місця проживання
29.01.24 р. уряд Норвегії повідомив про скасування порядку тимчасового альтернативного місця проживання. Це означає, що українцям, які обрали проживання за приватною адресою замість проживання в притулках для біженців більше не виплачуватиметься фінансова допомога. Директорат у справах іноземців (UDI) співпрацюватиме з Директоратом з інтеграції та культурно-етнічної різноманітності (IMDi) та муніципалітетами щодо поселення осіб, які на сьогоднішній час користуються цією можливістю.
Ця зміна вступає в дію 15.02.2024.

Домашні тварини у притулках для біженців
Уряд Норвегії повідомив 29/01/24 про те, що держава більше не покриватиме витрати на утримання домашніх тварин для новоприбулих осіб у притулках для біженців. Це означає, що відтепер у новоприбулих осіб не буде можливості проживати із домашніми тваринами в Національному центрі реєстрації та притулках для біженців. Ця зміна не стосуватиметься осіб, які чекають на поселення і на сьогоднішній час живуть в притулках для біженців зі своїми домашніми тваринами.
Ця зміна вступає в дію 15.02.2024.

https://udi.no/uk/information-ukraine-and-russia/situation-in-ukraine/
💩1
Forwarded from Швеция
Собираетесь завести морскую свинку или перекрасить дом в зеленый? Сначала проверьте, не нарушаете ли вы закон 😉 Вот несколько необычных законов Швеции:

🎨 Нельзя перекрасить дом без разрешения

Чтобы перекрасить дом в другой цвет, в большинстве случаев нужно получить разрешение от муниципалитета. Это делается для того, чтобы сохранить визуальное однообразие и эстетику района. Если у вас отдельная избушка в лесу, то перекрасить ее можно в любой цвет.

🐹 Нельзя держать дома одну морскую свинку

Морские свинки — очень социальные животные, которые плохо чувствуют себя в одиночестве. Поэтому по закону о защите животных держать дома в качестве питомцев можно минимум двух свинок. Это относится и к другим "парным" животным.

🪑 Нельзя назвать ребенка Икея

При рождении ребёнка родители должны подать заявку на регистрацию имени в Шведскую налоговую службу. По правилам имя не должно вызывать дискомфорт у человека, который его будет носить, быть неуместным, оскорбительным для других или восприниматься как фамилия. В свое время отклонили заявки на, например, такие имена как Лилльпринс (”Маленький принц”), Икея, Текила, Люцифер, Супермен и Brfxxccxxmnpcccclllmmnprxvclmnckssqlbb11116.

🍾 Нельзя продавать алкоголь в супермаркетах

Алкогольные напитки крепче 3,5% можно купить только в магазинах специализированной сети Systembolaget, которая не устраивает распродажи, не работает по вечерам и воскресеньям, тщательно проверяет возраст покупателей и проводит кампании об ответственном потреблении алкоголя. А в обычных супермаркетах можно купить только слабоалкогольные напитки, например сидр или легкое пиво.

♻️ Нельзя выбрасывать очистки в обычный мусор

Все пищевые отходы (и дома, и на работе/общепите/производстве) нужно собирать отдельно от другого мусора и выбрасывать в специальные контейнеры. Оттуда биоотходы забирают на перерабатывающие заводы — из них получают биогаз для автобусов и автомобилей и биоудобрения. С 1 января этого года это стало обязательным для всех — это делается для того, чтобы использовать все возможные ресурсы повторно. Также жители Швеции обязаны сортировать и другие виды мусора — например, стекло, металл, картон и другие.
👍12
Forwarded from КРЮЧОК
В Испании будут изымать криптовалюты для уплаты налогов.

Министерство финансов Испании планирует расширить контроль над мониторингом криптовалют в стране, чтобы иметь возможность арестовывать цифровые активы для погашения налоговых задолженностей, сообщают местные СМИ.

В заявлении сказано, что Министерство финансов разработает реформы, которые позволят Налоговому агентству Испании выявлять и арестовывать криптоактивы, принадлежащие налогоплательщикам, имеющим просроченную задолженность.
💩21👍1
Ну и пока мы ждём самолёт из гданска в тронхейм (который уже два раза перенесли), есть, чем поделиться за прошедшую неделю.
👍2
Если в Тронхейме у лиц мужского пола культ бороды, то в Гданске - культ длинных волос (у мужиков!).

Честно говоря, мне, в 21-то веке, что борода у молодых (до 50 лет), что длинные мужские локоны кажутся какой-то дичью.

Ps, на фото ,тот, что с длинными волосами - тоже особа мужского пола.
🤔4😁1🤮1
Шок-контент (все тут взросленькие):

Ассортимент презервативов в Гданске против ассортимента презервативов в Тронхейме.

В тронхейме невозможно купить durex, contex, а продаются какие-то онорвеженные китайские бренды, которые по ощущениям , словно толстый пакет.

Хотя надо заглянуть в секс-шоп, может хоть там позаботились.
🤣4
Кусочек культового Rituals в Гданске.
Ассортимент раз в 5 больше норвежского.
👍1😱1
Чувствуете дижЫтализацию? А она есть)

В первый день я вообще не смог податься на паспорт, во второй в 7.30 утра я был уже 51м. И закончил только в 15.10.

Читаю, что сегодня в 6 утра в очереди в сервисный центр было уже 90 человек.
👍2😢2😱1
Выбор языков для оплаты проезда в трамвае.
11👍1
Единственная кока-кола, которая стоит внимания.

Причём вкусная именно польская.
7💩2🤯1
Обычный ассортимент для Польши , безумный - для Норвегии
👍6