Без иллюзий
527 subscribers
2.61K photos
195 videos
16 files
896 links
Румыния, ноябрь 2025го.
Норвегия, апрель 2022- ноябрь 2025.
Киев 2005-2022
Контакт: @fedyania
Download Telegram
Монохромная цветовая палитра довольно сильно влияет на всё здесь, в том числе и на торговлю.

На фото, открылся конкурент H&M, ЦВЕТНОГО НЕТ НИЧЕГО!!

Иногда от этого аж выворачивает.

Серо-бежевый ассортимент из Ikea тоже отвратителен.

Федянин в Норвегии
👍6🔥1
Выглядит так, словно в порту подогревают Норвежское море, для того, чтоб у кораблей не замёрзли лапки)

Федянин в Норвегии
👍10😁21
17👍8🔥1
Forwarded from Olha Igorevna
‼️Сьогодні відбулася зустріч-презентація результатів масштабного дослідження щодо ситуації українських біженців, на якій були присутні керівники NAV, IMDI, UDI та представники комун. Чому це ВАЖЛИВО? Бо за цими результатами й будуть прийматися подальші рішення щодо нас

📌 Звіт має понад 200 сторінок 📚. Я перечитала його наразі побіжно, а от відео 1,5-годинне відео прослухала уважно. Якщо коротко:

1. комуни задоволені, що українці прибули до них🧳🇺🇦. Це допомагає їм вирішувати демографічні проблеми та заповнювати робочі місця, особливо коли йдеться про віддалені комуни з невеликою кількістю населення;

2. 70% українських біженців мають вищу освіту 👩‍🎓. Проте в 2023 році почало прибувати більше людей зі середньо-технічною або лише загальною шкільною освітою. Так само у 2023 збільшилася частка чоловіків (40% проти 20% у 2022). Лише 5% біженців - це люди, старші 66 років 👨‍🦳. Основна вікова група - 18-45 років, найбільш працездатна та перспективна. 70% працювали перед початком війни;

3. українці виявилися вдячними людьми 🙏. Більшість опитаних заявила, що їх добре або дуже добре прийняла Норвегія. Норвежці - в захваті 🇳🇴😃;

4. найбільше українські біженці задоволені школами, дитсадками 🧸 й економічною підтримкою з боку держави. А от найменше - медичними послугами 🩺💊 і можливістю працевлаштування. Також незадоволені тим, що їхню освіту тут не хочуть визнавати;

5. 90% отримало продовження інтеграційної програми. Водночас українці нарікають, що про продовження або відмову у продовженні їм повідомили в останній момент;

6. багато стверджує, що робоча практика відібрала у них цінні години, які вони могли витратити на вивчення норвезької мови 👨‍💻 Але влада наполягає на своєму - робоча практика необхідна, і на неї треба відправляти активніше. 25% працевлаштовується після практики;

7. норвежці відзначають, що українці висувають вимогу, яку раніше жодні біженці не висували - вони амбітні і хочуть працювати за спеціальністю 😉. Основна причина, чому українці не погоджуються на будь-яку роботу 🧹- відсутність чітких перспектив їхнього майбутнього тут, у Норвегії ("навіщо мені гаяти час на те, щоб працювати нянею в дитсадку, якщо мене відправлять назад в Україну");

8. чому роботодавці не поспішають брати українців на роботу?🤔 Все просто: через низький рівень норвезької та (часто) незнання англійської 🇬🇧, тимчасовий статус українців та невідповідність здобутої в Україні освіти/досвіду роботи норвезькому ринку праці 🤷‍♂️

9. через невизначене майбутнє 37% українських дітей продовжує навчатися в українських школах онлайн 🧑‍💻. Це створює додаткове навантаження на них. Норвежці наголошують, що дітям не можна постійно нагадувати про тимчасовість, бо це їх травмує. Над цим треба працювати;

10. 26% українців задекларувало, що хоче залишитися в Норвегії після закінчення війни. Це вдвічі більше, ніж було у 2022. Я б до цієї цифри радила б долічити 55% тих, які не визначилися з відповіддю 🙃 Найбільше хочуть залишитися ЧОЛОВІКИ, СІМ'Ї З ДІТЬМИ, МОЛОДЬ та ЛЮДИ, ЯКІ ДОБРЕ ВОЛОДІЮТЬ АНГЛІЙСЬКОЮ. Ті, які живуть тут понад рік, частіше виявляють бажання залишитись. Не хочуть залишитися ті, які не змогли приїхати сюди зі своїми дорослими дітьми, жінки, в яких в Україні залишився чоловік, а також люди, які вважають, що війна закінчиться скоро (до кінця 2024 року);

11. дослідження також показало, що українці вважають, що біженці з інших країн мають більші права в Норвегії, ніж вони. Передусім, що біженці з інших країн оселяються назавжди, а ми тут - тимчасово 🥲 Цікаво, що біженці з інших країн ревнують нас до норвежців. Вважають, що до нас ставляться набагато краще;

12. і насамкінець, бо я вже змучилася писати 😂 Вони розуміють, що тимчасовий статус погано впливає і на самих українців, які тут перебувають у постійній тривозі за своє майбутнє, і на роботодавців, які не поспішають брати українців на роботу. Норвежці кажуть: "МИ ПОТРЕБУЄМО цих людей. Але Україна їх ТАКОЖ ПОТРЕБУЄ". Обіцяють, що коли прийде час, будуть шукати компромісні рішення, які задовільнять всі сторони.

Відео можна переглянути за цим посиланням
👍11
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Видео эпичное, поэтому стырил его в фб. Как дети с утра идут в школу.

Федянин в Норвегии
🔥8😁5😨5
Русские в Норвегии еженедельно (уж простите) аж на говно исходят, что украинцев сюда приехало так много и им так помогают.
🔥1
Занятная картинка, как украинцев разбросало по Европе по состоянию на ноябрь 2023.
🤔2🔥1
После 16летия Вашего ребенка, его медкарта для родителя становится тайной.
Вы даже не узнаете, делал ли ребенок операцию или аборт, если сам не скажет.

Федянин в Норвегии
🔥1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
С подружкой обсуждали низкий уровень пищевой культуры в Норвегии. (согласно наших представлений о еде)

Что едят мало, едят много уже готового и магазинного.

Снял видео для неё и решил Вам тоже показать, 8 метров замороженной пиццы из местного продуктового.

Федянин в Норвегии
🤔2👍1🔥1😨1
Forwarded from КРЮЧОК
В ЕС ввели финансовые ограничения, которые потенциально коснутся и украинских беженцев.

Совет и парламент ЕС заключили соглашение по борьбе с отмыванием денег и финансированием терроризма.

1. Отныне в ЕС установлен максимальный лимит в размере 10 000 евро для платежей наличными. Отдельные страны ЕС по желанию смогут устанавливать еще более низкую планку.

А финансовые организации (такие как банки, агентства недвижимости, службы управления активами, казино, торговцы) должны будут идентифицировать и проверять личности людей, которые совершают "случайные операции" с наличными в размере от 3 000 до 10 000 евро.

Отметим, что украинцы в ЕС часто платят наличкой, чтобы не светить свои доходы в стране пребывания.

2. Будут применяться меры комплексной проверки клиентов при проведении транзакций на сумму 1000 евро и более в криптовалюте.
👍1
Forwarded from Olga Mosand
Дебати в Норвегії : 1. Сподівання, що із 16000 українських чоловіків, що отримали колективний захист в Норвегії, повернуться в Україну ті, хто відповідає критеріям мобілізації, бо це їх обов'язок захищати країну 2. Норвегія не вирішує, хто повинен воювати, а хто ні і надає захист всім українцям, хто прибув. 3. Якщо українська влада звернеться із проханням вирішити питання повернення тих чоловіків, хто виїхав, Норвегія сприятиме вирішенню цього питання. 4. Якщо війна триватиме довго, Норвегія буде враховувати місце проживання людини в Україні, наскільки воно безпечне. 5. Прозвучала також така точка зору, що якщо в Україні зруйнована інфраструкткра, то які місця можна вважати безпечними

https://tv.nrk.no/se?v=NNFA51011624
👍1
9 утра, солнце планирует возвращаться из спячки.

Федянин в Норвегии
🔥52