100метровый паром ходит почти как маршрутка, каждые полчаса днем, раз в час ночью.
Переправа для пеших - бесплатно. Поэтому слышал истории, что норвежцы, которые работают в городе, покупают две машины, на каждый из берегов и хранят на парковке у переправы.
#дорожныеистории
Федянин в Норвегии
Переправа для пеших - бесплатно. Поэтому слышал истории, что норвежцы, которые работают в городе, покупают две машины, на каждый из берегов и хранят на парковке у переправы.
#дорожныеистории
Федянин в Норвегии
👍9
Монохромная цветовая палитра довольно сильно влияет на всё здесь, в том числе и на торговлю.
На фото, открылся конкурент H&M, ЦВЕТНОГО НЕТ НИЧЕГО!!
Иногда от этого аж выворачивает.
Серо-бежевый ассортимент из Ikea тоже отвратителен.
Федянин в Норвегии
На фото, открылся конкурент H&M, ЦВЕТНОГО НЕТ НИЧЕГО!!
Иногда от этого аж выворачивает.
Серо-бежевый ассортимент из Ikea тоже отвратителен.
Федянин в Норвегии
👍6🔥1
Выглядит так, словно в порту подогревают Норвежское море, для того, чтоб у кораблей не замёрзли лапки)
Федянин в Норвегии
Федянин в Норвегии
👍10😁2❤1
Forwarded from Olha Igorevna
‼️Сьогодні відбулася зустріч-презентація результатів масштабного дослідження щодо ситуації українських біженців, на якій були присутні керівники NAV, IMDI, UDI та представники комун. Чому це ВАЖЛИВО? Бо за цими результатами й будуть прийматися подальші рішення щодо нас
📌 Звіт має понад 200 сторінок 📚. Я перечитала його наразі побіжно, а от відео 1,5-годинне відео прослухала уважно. Якщо коротко:
1. комуни задоволені, що українці прибули до них🧳🇺🇦. Це допомагає їм вирішувати демографічні проблеми та заповнювати робочі місця, особливо коли йдеться про віддалені комуни з невеликою кількістю населення;
2. 70% українських біженців мають вищу освіту 👩🎓. Проте в 2023 році почало прибувати більше людей зі середньо-технічною або лише загальною шкільною освітою. Так само у 2023 збільшилася частка чоловіків (40% проти 20% у 2022). Лише 5% біженців - це люди, старші 66 років 👨🦳. Основна вікова група - 18-45 років, найбільш працездатна та перспективна. 70% працювали перед початком війни;
3. українці виявилися вдячними людьми 🙏. Більшість опитаних заявила, що їх добре або дуже добре прийняла Норвегія. Норвежці - в захваті 🇳🇴😃;
4. найбільше українські біженці задоволені школами, дитсадками 🧸 й економічною підтримкою з боку держави. А от найменше - медичними послугами 🩺💊 і можливістю працевлаштування. Також незадоволені тим, що їхню освіту тут не хочуть визнавати;
5. 90% отримало продовження інтеграційної програми. Водночас українці нарікають, що про продовження або відмову у продовженні їм повідомили в останній момент;
6. багато стверджує, що робоча практика відібрала у них цінні години, які вони могли витратити на вивчення норвезької мови 👨💻 Але влада наполягає на своєму - робоча практика необхідна, і на неї треба відправляти активніше. 25% працевлаштовується після практики;
7. норвежці відзначають, що українці висувають вимогу, яку раніше жодні біженці не висували - вони амбітні і хочуть працювати за спеціальністю 😉. Основна причина, чому українці не погоджуються на будь-яку роботу 🧹- відсутність чітких перспектив їхнього майбутнього тут, у Норвегії ("навіщо мені гаяти час на те, щоб працювати нянею в дитсадку, якщо мене відправлять назад в Україну");
8. чому роботодавці не поспішають брати українців на роботу?🤔 Все просто: через низький рівень норвезької та (часто) незнання англійської 🇬🇧, тимчасовий статус українців та невідповідність здобутої в Україні освіти/досвіду роботи норвезькому ринку праці 🤷♂️
9. через невизначене майбутнє 37% українських дітей продовжує навчатися в українських школах онлайн 🧑💻. Це створює додаткове навантаження на них. Норвежці наголошують, що дітям не можна постійно нагадувати про тимчасовість, бо це їх травмує. Над цим треба працювати;
10. 26% українців задекларувало, що хоче залишитися в Норвегії після закінчення війни. Це вдвічі більше, ніж було у 2022. Я б до цієї цифри радила б долічити 55% тих, які не визначилися з відповіддю 🙃 Найбільше хочуть залишитися ЧОЛОВІКИ, СІМ'Ї З ДІТЬМИ, МОЛОДЬ та ЛЮДИ, ЯКІ ДОБРЕ ВОЛОДІЮТЬ АНГЛІЙСЬКОЮ. Ті, які живуть тут понад рік, частіше виявляють бажання залишитись. Не хочуть залишитися ті, які не змогли приїхати сюди зі своїми дорослими дітьми, жінки, в яких в Україні залишився чоловік, а також люди, які вважають, що війна закінчиться скоро (до кінця 2024 року);
11. дослідження також показало, що українці вважають, що біженці з інших країн мають більші права в Норвегії, ніж вони. Передусім, що біженці з інших країн оселяються назавжди, а ми тут - тимчасово 🥲 Цікаво, що біженці з інших країн ревнують нас до норвежців. Вважають, що до нас ставляться набагато краще;
12. і насамкінець, бо я вже змучилася писати 😂 Вони розуміють, що тимчасовий статус погано впливає і на самих українців, які тут перебувають у постійній тривозі за своє майбутнє, і на роботодавців, які не поспішають брати українців на роботу. Норвежці кажуть: "МИ ПОТРЕБУЄМО цих людей. Але Україна їх ТАКОЖ ПОТРЕБУЄ". Обіцяють, що коли прийде час, будуть шукати компромісні рішення, які задовільнять всі сторони.
Відео можна переглянути за цим посиланням
📌 Звіт має понад 200 сторінок 📚. Я перечитала його наразі побіжно, а от відео 1,5-годинне відео прослухала уважно. Якщо коротко:
1. комуни задоволені, що українці прибули до них🧳🇺🇦. Це допомагає їм вирішувати демографічні проблеми та заповнювати робочі місця, особливо коли йдеться про віддалені комуни з невеликою кількістю населення;
2. 70% українських біженців мають вищу освіту 👩🎓. Проте в 2023 році почало прибувати більше людей зі середньо-технічною або лише загальною шкільною освітою. Так само у 2023 збільшилася частка чоловіків (40% проти 20% у 2022). Лише 5% біженців - це люди, старші 66 років 👨🦳. Основна вікова група - 18-45 років, найбільш працездатна та перспективна. 70% працювали перед початком війни;
3. українці виявилися вдячними людьми 🙏. Більшість опитаних заявила, що їх добре або дуже добре прийняла Норвегія. Норвежці - в захваті 🇳🇴😃;
4. найбільше українські біженці задоволені школами, дитсадками 🧸 й економічною підтримкою з боку держави. А от найменше - медичними послугами 🩺💊 і можливістю працевлаштування. Також незадоволені тим, що їхню освіту тут не хочуть визнавати;
5. 90% отримало продовження інтеграційної програми. Водночас українці нарікають, що про продовження або відмову у продовженні їм повідомили в останній момент;
6. багато стверджує, що робоча практика відібрала у них цінні години, які вони могли витратити на вивчення норвезької мови 👨💻 Але влада наполягає на своєму - робоча практика необхідна, і на неї треба відправляти активніше. 25% працевлаштовується після практики;
7. норвежці відзначають, що українці висувають вимогу, яку раніше жодні біженці не висували - вони амбітні і хочуть працювати за спеціальністю 😉. Основна причина, чому українці не погоджуються на будь-яку роботу 🧹- відсутність чітких перспектив їхнього майбутнього тут, у Норвегії ("навіщо мені гаяти час на те, щоб працювати нянею в дитсадку, якщо мене відправлять назад в Україну");
8. чому роботодавці не поспішають брати українців на роботу?🤔 Все просто: через низький рівень норвезької та (часто) незнання англійської 🇬🇧, тимчасовий статус українців та невідповідність здобутої в Україні освіти/досвіду роботи норвезькому ринку праці 🤷♂️
9. через невизначене майбутнє 37% українських дітей продовжує навчатися в українських школах онлайн 🧑💻. Це створює додаткове навантаження на них. Норвежці наголошують, що дітям не можна постійно нагадувати про тимчасовість, бо це їх травмує. Над цим треба працювати;
10. 26% українців задекларувало, що хоче залишитися в Норвегії після закінчення війни. Це вдвічі більше, ніж було у 2022. Я б до цієї цифри радила б долічити 55% тих, які не визначилися з відповіддю 🙃 Найбільше хочуть залишитися ЧОЛОВІКИ, СІМ'Ї З ДІТЬМИ, МОЛОДЬ та ЛЮДИ, ЯКІ ДОБРЕ ВОЛОДІЮТЬ АНГЛІЙСЬКОЮ. Ті, які живуть тут понад рік, частіше виявляють бажання залишитись. Не хочуть залишитися ті, які не змогли приїхати сюди зі своїми дорослими дітьми, жінки, в яких в Україні залишився чоловік, а також люди, які вважають, що війна закінчиться скоро (до кінця 2024 року);
11. дослідження також показало, що українці вважають, що біженці з інших країн мають більші права в Норвегії, ніж вони. Передусім, що біженці з інших країн оселяються назавжди, а ми тут - тимчасово 🥲 Цікаво, що біженці з інших країн ревнують нас до норвежців. Вважають, що до нас ставляться набагато краще;
12. і насамкінець, бо я вже змучилася писати 😂 Вони розуміють, що тимчасовий статус погано впливає і на самих українців, які тут перебувають у постійній тривозі за своє майбутнє, і на роботодавців, які не поспішають брати українців на роботу. Норвежці кажуть: "МИ ПОТРЕБУЄМО цих людей. Але Україна їх ТАКОЖ ПОТРЕБУЄ". Обіцяють, що коли прийде час, будуть шукати компромісні рішення, які задовільнять всі сторони.
Відео можна переглянути за цим посиланням
👍11
После 16летия Вашего ребенка, его медкарта для родителя становится тайной.
Вы даже не узнаете, делал ли ребенок операцию или аборт, если сам не скажет.
Федянин в Норвегии
Вы даже не узнаете, делал ли ребенок операцию или аборт, если сам не скажет.
Федянин в Норвегии
🔥1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
С подружкой обсуждали низкий уровень пищевой культуры в Норвегии. (согласно наших представлений о еде)
Что едят мало, едят много уже готового и магазинного.
Снял видео для неё и решил Вам тоже показать, 8 метров замороженной пиццы из местного продуктового.
Федянин в Норвегии
Что едят мало, едят много уже готового и магазинного.
Снял видео для неё и решил Вам тоже показать, 8 метров замороженной пиццы из местного продуктового.
Федянин в Норвегии
🤔2👍1🔥1😨1