МІНЕНЕРГО
10.5K subscribers
5.53K photos
601 videos
2.71K links
Офіційний канал Міністерства енергетики України
Download Telegram
💡ГрінДІМ: Енергонезалежність для багатоквартирних будинків

Програма «ГрінДІМ» допомагає ОСББ та житловим кооперативам встановлювати сонячні станції та супутнє обладнання, теплові насоси та супутнє обладнання.
ГрінДІМ — це крок до енергонезалежності вашого будинку.

Умови програми:
Компенсація витрат: до 70% вартості обладнання та сертифікації енергетичної ефективності.
Фінансова підтримка:
🔸До 1 млн грн на встановлення сонячної електростанції (СЕС).
🔸До 2 млн грн на встановлення теплових насосів.
🔸До 3 млн грн при одночасному встановленні СЕС і теплового насоса.
Договір на продаж електроенергії: можливість продажу надлишків електроенергії за ринковим тарифом.

Як скористатися програмою ГрінДІМ:
1️⃣Сертифікація енергетичної ефективності. Зверніться до сертифікованих енергоаудиторів для проведення первинної сертифікації вашого будинку.
2️⃣Опис проєкту. Скласти опис проєкту — підготувати детальну документацію щодо встановлення сонячних електростанцій (СЕС) або теплових насосів у багатоквартирному будинку.
3️⃣Відкриття рахунку. Відкрийте рахунок в одному з банків-партнерів Фонду енергоефективності (АБ «Украгазбанк», АТ «КРЕДОБАНК», АТ КБ «ПриватБанк»,  АТ КБ «Глобус»).
4️⃣Подання заявки до Фонду енергоефективності. Підготуйте необхідні документи (сертифікат енергоефективності, проєктна документація) та подайте заявку до Фонду.
5️⃣Встановлення обладнання. Після схвалення заявки встановіть обладнання відповідно до проєкту.
6️⃣Повторна сертифікація. Проведіть повторну сертифікацію енергетичної ефективності будинку після завершення встановлення.
7️⃣Отримання компенсації. Подайте другу заявку до Фонду з оновленими документами та отримайте компенсацію на рахунок ОСББ або кооперативу.
8️⃣Продаж надлишкової електроенергії. Укладіть договір з постачальником універсальних послуг для продажу надлишків електроенергії за механізмом самовиробництва.

📲Куди звертатися:
Фонд енергоефективності надає консультації та підтримку з питань участі у програмі “ГрінДІМ”. Їхні фахівці допоможуть на кожному етапі — від підготовки документів до отримання компенсації.

📞Також ви можете оперативно отримати відповіді на всі питання, пов'язані з енергетикою, за номером урядової «гарячої лінії» 1️⃣5️⃣-4️⃣9️⃣«СТРУМ».
👍174🥴3👎2🎃1
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 0️⃣6️⃣ серпня:

Сьогодні відключень не заплановано. Енергетики відновили живлення 14 728 споживачам, постраждалим від бойових дій. 

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

Сьогодні планові відключення електроенергії не проводитимуться.  Ситуацію в енергосистемі стабілізовано. У разі змін дізнавайтесь на офіційних сайтах ваших обленерго.

❗️Через ворожі атаки наша енергосистема втратила 9 ГВт потужностей. Ворог продовжує обстріли енергетичної інфраструктури, щодня під обстріли потрапляють підстанції та лінії електропередачі, що призводить до обмежень у передачі електроенергії. 

Для підтримки стабільної роботи енергосистеми важливо раціонально та ощадливо використовувати електроенергію, особливо у пікові години — з 7:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00.

💥НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

Херсонська область: внаслідок артобстрілу знеструмлювались кілька підстанцій, а також побутові споживачі Херсонської та Миколаївської областей. Живлення частково відновлено. 
Донецька область: через бойові дії відключалась повітряна лінія. Споживачі не знеструмлювались.
Дніпропетровська область: персоналом підстанції виявлено підпал сторонніми особами енергетичного обладнання, при цьому знеструмилювались побутові споживачі. Пожежу ліквідовано.

🔌СТАН МЕРЕЖ

Західний регіон: знеструмлювались високовольтні підстанції та побутові споживачі. Живлення для всіх споживачів відновлено. Крім того, через пожежу на підстанції вимикалась високовольтна повітряна лінія.
Північний регіон: через технологічні порушення знеструмлювались підстанції та приєднані до них побутові споживачі. Живлення відновлено для всіх споживачів.
Південний регіон: короткостроково відключалась високовольтна повітряна лінія, що з’єднує енергосистеми України з Молдовою. Через технологічні порушення знеструмлювалась підстанція та побутові споживачі. Живлення відновлено. 
 
⚠️НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

Херсонська область: під час виконання робіт 51-річний електромонтер з ремонту повітряних ліній через зсув опори отримав травму ніг. Працівника доставлено до лікарні.
Донецька область: на одній із шахт сталася зупинка роботи вентиляційної системи. На момент інциденту в шахті перебувало 27 працівників. Вентиляційне обладнання було оперативно запущено в роботу. 

ЗНЕСТРУМЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 14 728 споживачів, яких було знеструмлено внаслідок бойових дій.
Загалом через бойові дії та техпорушення на ранок залишаються без електропостачання 482 населених пункти.

▪️СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.75 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

↪️ЕКСПОРТ

Експорту електроенергії не відбувається та не передбачається.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍15👎2🤔1🙏1
⚡️ЕНЕРГЕТИЧНА СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ на 0️⃣6️⃣ серпня:

Внаслідок ворожих обстрілів знеструмлено понад 20 тисяч абонентів у Донецькій, Херсонській та Сумській областях.

📍ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ
 
💥Внаслідок ворожих обстрілів минулої доби знеструмлено 9,9 тисячі абонентів у 22 населених пунктах. Енергетики заживили понад 14,4 тисячі абонентів у 30 населених пунктах. На ранок залишаються без напруги 139 населених пунктів, що загалом становить 84,5 тисячі абонентів.

📍ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ 

💥Внаслідок бойових дій залишаються без напруги 3,7 тисячі споживачів у 51 населеному пункті. 

📍РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ

🔌У одному з населених пунктів виявлено витік газу на розподільному газопроводі середнього тиску. Для усунення пошкодження припинено газопостачання 201 абоненту.

📍СУМСЬКА ОБЛАСТЬ 

💥Внаслідок бойових дій без напруги залишається 3 населених пункти - 874 абоненти. Загалом без світла 4,7 тисяч абонентів у 76 населених пунктах.

📍ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ 
 
💥На ранок внаслідок бойових дій без електропостачання 44,2 тисячі споживачів.  

📍ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ 
 
💥У м. Херсон за минулу добу енергетики заживили 578 абонентів, однак через нічні обстріли знеструмилось ще 9643 абонентів. Загалом в обласному центрі без електропостачання залишаються понад 12 тисяч абонентів. 
У 48 населених пунктах області без світла понад 26 тисяч абонентів.

📍ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ

💥Внаслідок бойових дій без світла залишаються 1,2 тисячі споживачів у 21 населеному пункті.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍13🙏4👎2🤔1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
💡Застосування графіків відключень сьогодні не планується. Завдяки зусиллям енергетиків ситуацію в енергетичній системі стабілізовано.

🛠️На об'єктах генерації, а також об'єктах оператора системи передачі по всій країні триває ремонтна кампанія і підготовка енергосистеми до осінньо-зимового періоду.

🎥Більше у брифінгу заступниці міністра енергетики Світлани Гринчук.
👍37🙏4👎3
💡Обмеження електроенергії не застосовуватимуться до споживачів з 80% власної генерації

📌Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову.

💬«Рішення про незастосування обмежень енергопостачання тих споживачів, які будуть забезпечувати себе власною електроенергією в обсязі не менше ніж 80%, спрямовано на стимулювання встановлення і розвитку нових генеруючих потужностей, зменшення дефіциту електроенергії. Це є важливим для нашої енергетичної безпеки в цілому», — міністр енергетики Герман Галущенко.

Крім того, уряд здійснює наступні кроки для енергонезалежності українців:
🔸схвалені і активно реалізуються фінансові програми для фізичних осіб та бізнесу;
🔸запроваджено безмитне ввезення енергообладнання;
🔸спрощено процедури приєднання до мереж;
🔸триває наймасштабніша ремонтна кампанія.
👍27💊8👎4🗿2🙉1
⚡️Ситуація в енергосистемі на 0️⃣7️⃣ серпня: сьогодні відключень не заплановано

Енергетики відновили живлення для понад 26 тисяч споживачів, що знеструмлювались через бойові дії та технологічні порушення.

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

❗️Сьогодні планові відключення електроенергії не застосовуватимуться. Ситуація в енергосистемі залишається стабільною.

Через ворожі атаки наша енергосистема втратила 9 ГВт потужностей. Ворог продовжує обстріли енергетичної інфраструктури, щодня під обстріли потрапляють підстанції та лінії електропередачі, що призводить до обмежень у передачі електроенергії.

‼️Закликаємо всіх українців раціонально та ощадливо використовувати електроенергію, особливо у пікові години – з 7:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00. Це допомагає стабільній роботі енергосистеми.

💥НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

📍Чернігівська область: внаслідок ворожих обстрілів знеструмлювались побутові споживачі. Загалом без електропостачання залишився 1391 абонент.
📍Миколаївська область: через атаку БПЛА відключалась повітряна лінія. Споживачі не знеструмлювались.
📍Полтавська область: внаслідок атаки БПЛА знеструмлювалось декілька підстанцій, побутові споживачі та лікарні. Живлення для всіх споживачів відновлено.

🔌СТАН МЕРЕЖ

📍Південний регіон: за минулу добу двічі короткостроково відключалась високовольтна повітряна лінія, що з’єднує енергосистеми України та Молдови. Через технологічні порушення знеструмлювались побутові та промислові споживачі. Також знеструмлювалась одна з підстанцій та приєднані до неї побутові споживачі. Живлення відновлено.

⚠️НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

📍Запорізька область: під час ремонтних робіт 49-річний армувальник зазнав смертельного ураження струмом, коли наблизився на небезпечну відстань до електричного обладнання.

ЗНЕСТРУМЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 26 021 споживача, яких було знеструмлено внаслідок бойових дій та технологічних порушень.
Загалом через бойові дії та техпорушення на ранок залишаються без електропостачання 495 населених пунктів.

↪️ЕКСПОРТ

Експорту електроенергії не відбувається та не передбачається.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👎5🙏5👍31
⚡️ЕНЕРГЕТИЧНА СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ на 0️⃣7️⃣ серпня:

Внаслідок ворожих обстрілів знеструмлено понад 10 тисяч абонентів у Донецькій, Сумській, Дніпропетровській, Миколаївській та Запорізькій областях.

📍ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ

🔌Через технологічні порушення без електропостачання залишалось понад 15 тисяч споживачів, усіх заживлено. Внаслідок бойових дій знеструмлювались 1,6 тисячі споживачів, на ранок 1,4 тисячі залишаються без напруги.

📍ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ
 
💥Внаслідок ворожих обстрілів минулої доби знеструмлено 5,8 тисячі абонентів у 7 населених пунктах. Енергетики заживили 3,9 тисячі абонентів у 4 населених пунктах. На ранок залишаються без напруги 140 населених пунктів, що загалом становить 86,5 тисячі абонентів.

📍ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ 

💥Через бойові дії знеструмлювалось 465 споживачів. Енергетики заживили 221 споживача. Внаслідок бойових дій залишаються без напруги 3,9 тисячі споживачів у 54 населених пунктах. 

📍МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

💥Внаслідок бойових дій без світла 226 абонентів.

📍СУМСЬКА ОБЛАСТЬ 

💥Через артобстріл з боку кордону рф знеструмлено 3,1 тисячі споживачів у 21 населеному пункті. Загалом внаслідок бойових дій без напруги залишається 86 населених пунктів - 7,3 тисячі споживачів.

📍ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ 
 
🔌За минулу добу енергетики заживили 6,3 тисячі абонентів. На ранок внаслідок бойових дій без електропостачання 38,4 тисячі абонентів.  

📍ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ 
 
🔌У Херсоні енергетики заживили 306 споживачів, у місті залишається без електропостачання понад 12 тисяч споживачів. В області без світла понад 26 тисяч споживачів у 48 населених пунктах. 

📍ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ

🔌Внаслідок технологічних порушень знеструмлено 187 абонентів. Через бойові дії без електропостачання 1,2 тисячі абонентів у 21 населеному пункті.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍15👎2🙏1
💡Частка АЕС досягає до 60 % в енергетичному балансі — Герман Галущенко

💬«Насправді сьогодні війна довела, що енергосистема тримається на атомній енергетиці. Сьогодні ми можемо говорити, що до 60 % електроенергії країни виробляється на АЕС. Навіть при окупованій Запорізькій атомній станції», – зазначив міністр енергетики під час робочого візиту на Хмельницьку АЕС.

⚛️Герман Галущенко подякував атомникам за професіоналізм і самовіддану працю та зазначив, що Україна має пишатися висококваліфікованими працівниками Енергоатому.

📲Більше читайте на сайті
👍38👎2🔥1🤔1🤨1
💡Перш за все завдяки скороченню терміну ремонтної кампанії АЕС Україна 10-й день живе без відключень світла — Галущенко

⚛️Атомна генерація наразі забезпечує до 60 % споживання електроенергії. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.

💬«Всі розуміють, що атомна енергетика потрібна. Всі розуміють, що завдяки атомній енергетиці сьогодні десятий день вся країна живе без обмежень електропостачання», — зазначив міністр.

Міненерго сподівається, що Парламент уже найближчим часом розгляне урядовий проєкт закону про добудову двох енергоблоків Хмельницької АЕС, які дадуть в енергосистему додатково 2,2 ГВт потужності.
👍48👎4👏3😁3🤨3
Заступники міністра енергетики зустрілися із членами парламенту Бразилії

Світлана Гринчук і Роман Андарак провели зустріч з представниками Палати депутатів Національного Конгресу Бразилії, яка відбулася за участі Надзвичайного і Повноважного Посла Бразилії в Україні Нортона Мелло Рапести.

Під час зустрічі:

📎заступники міністра енергетики України ознайомили гостей зі складною ситуацією в українській енергетиці, яка є однією з ключових цілей російських атак;
📎 обговорили перспективи розвитку енергетичної співпраці, зокрема у галузі ВДЕ, особливо враховуючи успішний досвід Бразилії у розвитку вітрогенерації;
📎наголошувалося на ефективності механізму залучення міжнародної допомоги українському енергосектору через Фонд підтримки енергетики України;
📎обговорювалася необхідність гарантій безпеки функціонування підконтрольних Україні АЕС, а також повернення під український контроль Запорізької АЕС.

📲Детальніше - читайте на сайті
👍203😁2👎1🥱1
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 0️⃣8️⃣ серпня:

Сьогодні відключень не заплановано. Енергетики відновили живлення для 9103 споживачів, що знеструмлювались через бойові дії.

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

Сьогодні планові відключення електроенергії не застосовуватимуться. Ситуація в енергосистемі залишається стабільною.

❗️Через ворожі атаки наша енергосистема втратила 9 ГВт потужностей. Ворог продовжує обстріли енергетичної інфраструктури, щодня під обстріли потрапляють підстанції та лінії електропередачі, що призводить до обмежень у передачі електроенергії. 

Закликаємо всіх українців раціонально та ощадливо використовувати електроенергію, особливо у пікові години – з 7:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00. Це допомагає стабільній роботі енергосистеми. 

💥НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

Донецька область: внаслідок бойових дій знеструмлювалось кілька підстанцій, побутові споживачі, а також шахти. На момент інциденту в шахтах загалом перебувало 118 людей. Живлення відновлено. 

🔌СТАН МЕРЕЖ

Південний регіон: за минулу добу короткостроково відключалась високовольтна повітряна лінія, що з’єднує енергосистеми України та Молдови. Живлення відновлено.
Центральний регіон: частково знеструмлювались високовольтні підстанції, побутові споживачі, а також залізниця (порушень руху потягів не було). Живлення для всіх споживачів відновлено.
Західний регіон: знеструмлювались підстанції, побутові та промислові споживачі Рівненщини та Житомирщини. Живлення відновлено.
 
⚠️НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

Донецька область: внаслідок ворожого обстрілу території однієї з шахт виникла пожежа. Продукти горіння у шахту не потрапили, персонал не постраждав. Пожежу ліквідовано. 

ЗНЕСТРУМЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 9103 споживачів, яких було знеструмлено внаслідок бойових дій.
Загалом через бойові дії та техпорушення на ранок залишаються без електропостачання 498 населених пунктів.

▪️СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.73 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

↪️ЕКСПОРТ

Експорту електроенергії не відбувається та не передбачається.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🙏15👍2👎2🔥1🥴1
⚡️ЕНЕРГЕТИЧНА СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ на 0️⃣8️⃣ серпня:

Внаслідок ворожих обстрілів знеструмлено понад 10 тисяч абонентів у Донецькій, Сумській, Дніпропетровській, Миколаївській та Запорізькій областях.

📍ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ
 
💥Внаслідок ворожих обстрілів минулої доби знеструмлено 1,4 тисячі абонентів у 3 населених пунктах. Енергетики заживили 8,9 тисячі абонентів у 8 населених пунктах. На ранок залишаються без напруги 135 населених пунктів, що загалом становить 79,8 тисячі абонентів.

📍ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ 

💥Внаслідок бойових дій залишаються без напруги 3,7 тисячі споживачів у 52 населених пунктах. 

📍КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

🔌Через технологічні порушення без світла 2,8 тисячі абонентів у одному населеному пункті.

📍СУМСЬКА ОБЛАСТЬ 

💥Загалом внаслідок бойових дій без напруги залишається 78 населених пунктів - 6,3 тисячі споживачів.

📍ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ 
 
💥На ранок внаслідок бойових дій без електропостачання 38,4 тисячі абонентів.  

📍ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ 
 
🔌У Херсоні енергетики заживили 103 споживачів, у місті залишається без електропостачання понад 12 тисяч споживачів. 
В області енергетики відновили живлення для 73 споживачів в одному населеному пункті. Внаслідок нічного обстрілу додатково знеструмлено 7 населених пунктів - 1361 споживача. Загалом у області без світла понад 27 тисяч споживачів у 54 населених пунктах. 

📍ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ

🛠️В одному з населених пунктів невідомими особами пошкоджено розподільний газопровід середнього тиску. Без газопостачання  - 240 абонентів приватного сектору.
 
📍ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ

🔌Внаслідок технологічних порушень знеструмлено 318 абонентів. Через бойові дії без електропостачання 1,2 тисячі абонентів у 21 населеному пункті.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍122🙏2👎1🤬1
❗️Центр протидії дезінформації попереджає про посилення ІПСО рф щодо ситуації в енергетичній сфері

Прогнозується, що роспропаганда у рамках кампанії «Чорна зима» ширитиме наративи:
🔸 «катастрофа в енергетичній і комунальній сферах»;
🔸«змова» влади та великого бізнесу;
🔸 байдужість до громадян та поширення протестних настроїв.

Мета: спровокувати паніку, дискредитувати керівництво країни та сформувати протестні настрої серед населення.

Насправді:
🔸головна причина критичної ситуації в енергосистемі — атаки ворога на енергоінфраструктуру та негативні наслідки цих атак;
🔸українські енергетики роблять майже неможливе — тримають енергосистему, що зазнала небачених у світі масштабних атак;
🔸нашим енергетикам вдалося стабілізувати ситуацію і повернути безперебійне світло українцям;
🔸триває наймасштабніша в історії України ремонтна кампанія в енергетичній галузі;
🔸енергетики цілодобово працюють і активно готують енергосистему до проходження осінньо-зимового періоду;
🔸уряд запровадив низку програм для стимулювання розвитку та розбудови розподіленої генерації, щоб підвищити енергетичну незалежність споживачів та зміцнити стійкість енергетичної системи.
👍24🤣85👎4🔥3
💡Міненерго сфокусовано на виконанні української формули миру в частині енергетичної безпеки — міністр енергетики України

💬«Для нас пріоритет № 1 — це виконання формули миру, представленої Президентом Володимиром Зеленським на першому Саміті миру, саме в частині енергетичної безпеки», - зазначив Герман Галущенко під час спільного візиту з делегацією конгресменів на один із пошкоджених росіянами енергооб'єктів.

На зустрічі обговорили:
🔸поточний стан підготовки України до осінньо-зимового періоду;
🔸пріоритетні потреби в системах захисту енергетичних об'єктів;
🔸поглиблення співпраці з Міненерго у сфері підтримки енергонезалежності України.
👍202👎2🥴2💊1
💡Стратегічно важливі питання на Миколаївщині: підготовка до опалювального сезону, захист енергообʼєктів та підвищення енергонезалежності

В межах робочої поїздки на Миколаївщину міністр енергетики України Герман Галущенко провів нараду з головою Миколаївської ОДА Віталієм Кімом та іншими представниками керівництва області й енергетичних компаній.

Обговорили:
🔸забезпечення захисту енергооб’єктів регіону;
🔸підготовку до опалювального сезону;
🔸забезпечення енергонезалежності;
🔸дерегуляційні рішення та прийняті урядові фінансові програми.

💬«Визначили, що додатково необхідно зробити, та на яких аспектах варто зосередити увагу. Оцінили поточний стан підготовки і, на мою думку, ми провели досить детальне та конструктивне обговорення того, на чому слід сфокусуватися, щоб спокійно пройти опалювальний сезон», — зазначив Герман Галущенко.

📌Крім того, очільник Міненерго зустрівся з керівництвом «Миколаївобленерго». Обговорили важливе — комплектування ремонтних бригад та оновлення автопарку спецтехніки для проведення аварійних та ремонтних робіт для стабільного енергозабезпечення регіону.
👍24👎2💊21👏1
⚡️СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 0️⃣9️⃣ серпня:

Сьогодні відключень не заплановано. Енергетики відновили електропостачання для 5592 споживачів, які були знеструмлені через бойові дії.

💡ГЕНЕРАЦІЯ ТА СПОЖИВАННЯ

Сьогодні відключення електроенергії не плануються. Енергетики продовжують тримати ситуацію в енергосистемі стабільною.

Минулої доби у години вечірнього піку (з 17:00 до 22:00) застосовувалися графіки обмеження споживання для промислових споживачів та бізнесу. Енергопостачання для побутових споживачів та обʼєктів критичної інфраструктури не обмежувалось. Також учора залучалось аварійне енергопостачання з Польщі.

❗️Через масовані ворожі атаки на українську енергосистему було втрачено 9 ГВт генеруючих потужностей. Ворог продовжує обстріли енергетичної інфраструктури, щодня під обстріли потрапляють підстанції та лінії електропередачі, що призводить до обмежень у передачі електроенергії. Енергетики докладають максимум зусиль, щоб утримувати ситуацію стабільною. 

Закликаємо всіх українців раціонально та ощадливо використовувати електроенергію, особливо у пікові години – з 7:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00. Це допомагає стабільній роботі енергосистеми. 

💥НАСЛІДКИ ОБСТРІЛІВ

Донецька область: на одній із підстанцій після обстрілу виявлено уламки ракети. Викликано ДСНС, уламок прибрали. 
Дніпропетровська область: внаслідок бойових дій на підстанції виникло загорання. При цьому вимикались повітряні лінії та знеструмлювались побутові споживачів. Загорання ліквідоване.

🔌СТАН МЕРЕЖ

Південний регіон: через технологічні порушення знеструмлювалось обладнання на підстанції та побутові споживачі. Живлення відновлено.
Західний регіон: на одному з енергетичних об’єктів вимикалось обладнання, знеструмлювались побутові споживачі та інфраструктура. Також на одній із підстанцій відключалось обладнання, знеструмлювались побутові споживачі. Живлення для всіх споживачів відновлено.
 
⚠️НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

Донецька область: внаслідок ворожого обстрілу території однієї з шахт виникла пожежа. Продукти горіння у шахту не потрапили. На момент інциденту у шахті перебували 8 працівників, ніхто не постраждав. Пожежу ліквідовано. 

ЗНЕСТРУМЛЕННЯ СПОЖИВАЧІВ

Минулої доби енергетики відновили живлення для 5592 споживачів, яких було знеструмлено внаслідок бойових дій.
Загалом через бойові дії та техпорушення на ранок залишаються без електропостачання 485 населених пунктів.

▪️СИТУАЦІЯ НА ЗАЕС

💧Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.72 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

↪️ЕКСПОРТ

Експорту електроенергії не відбувається та не передбачається.


👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍173🙏3👎2🥴1
⚡️ЕНЕРГЕТИЧНА СИТУАЦІЯ В РЕГІОНАХ на 0️⃣9️⃣ серпня:

Внаслідок ворожих обстрілів знеструмлено понад 4 тисячі абонентів у Дніпропетровській, Донецькій та Херсонській областях.

📍ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ

💥Через бойові дії знеструмлювались 1,6 тисячі споживачів, на ранок без напруги залишаються 370 споживачів.

📍ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ
 
💥Внаслідок ворожих обстрілів минулої доби знеструмлено 3,9 тисячі абонентів у 5 населених пунктах. Енергетики заживили 2,6 тисячі абонентів у 4 населених пунктах. На ранок залишаються без напруги 137 населених пунктів — загалом 81,1 тисячі абонентів.

📍ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ 

💥Внаслідок бойових дій залишаються без напруги 3,7 тисячі споживачів у 52 населених пунктах. 

📍КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

🔌Через технологічні порушення без світла 2,8 тисячі абонентів в одному населеному пункті.

📍СУМСЬКА ОБЛАСТЬ 

🔌Внаслідок технологічних порушень без напруги залишилось 2 населених пункти — 61 споживач. Загалом без світла залишається 84 населених пункти — 7,1 тисячі споживачів.

📍ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ 
 
💥На ранок внаслідок бойових дій без електропостачання 38,4 тисячі абонентів.  

📍ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ 
 
💥Після ворожого обстрілу у м. Херсон знеструмлено 192 споживачів, загалом світла немає у понад 12 тисяч споживачів.
В області енергетики відновили живлення для 1659 споживачів в 9 населених пунктах. Загалом в області без світла понад 26 тисяч споживачів у 45 населених пунктах. 
 
📍ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ

💥Через бойові дії без електропостачання 1,2 тисячі абонентів у 21 населеному пункті.

👥 FACEBOOK
🎞 YouTube
🌐 MinEnergy
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍13🙏5👎21👏1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
💬«Зазвичай атомна генерація працює на всю потужність взимку, а весною починає виходити в планові ремонти, щоб підготуватись до наступної зими. І оцей період весна — літо покривався, як правило, тепловою і гідрогенерацією. Через те, що потужності маневрової генерації знищено, то відповідно не було чим закрити дефіцит. Тому ми модифікували строки ремонтної кампанії, щоб мінімізувати їх там, де це можливо, і це було зроблено»

🎥Повну версію інтерв’ю міністра енергетики Германа Галущенка для Марафону «Єдині новини» дивіться на YOUTUBE.
👍31👎4💊3👏1🥴1
🎉Вітаємо в команді Міненерго Юрія Шейка — нового першого заступника міністра енергетики України!

Відповідне розпорядження сьогодні ухвалено на засіданні Уряду.

📌До нового призначення Юрій Шейко був одним з топ-менеджерів НАЕК «Енергоатом», раніше довгий час працював на Запорізькій АЕС. Він є почесним працівником атомної енергетики України.
👍298👎3🔥3💅3
⚡️Україна та Хорватія зміцнюють співпрацю в енергетичній сфері

Заступник міністра енергетики України Роман Андарак зустрівся із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Хорватія в Україні Аніцею Джамич та обговорив питання зміцнення співпраці між двома країнами у сфері енергетики.

Зокрема під час зустрічі:
🔸хорватська сторона підтвердила готовність надавати подальшу підтримку Україні;
🔸Роман Андарак подякував Хорватії за 75 тонн обладнання для української енергетичної інфраструктури;
🔸Хорватія розгляне можливість надання Україні додаткового генерувального обладнання;
🔸розглядалася участь Хорватії у Фонді підтримки енергетики України, підтримка сімей енергетиків, які постраждали внаслідок російської агресії, та обмін досвідом у переговорному процесі щодо вступу України до ЄС.

📲Більше читайте на сайті
👍204🤔2👎1
⚡️Підготовка до опалювального сезону: нові потужності, допомога для відновлення і ремонтів та першочергові завдання для регіонів

📌Заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук провела робочу нараду з керівництвом обласних державних та військових адміністрацій (ОВА) щодо підготовки до опалювального періоду.

💬«Визначено конкретні завдання для кожного. Усі мають працювати у посиленому режимі для досягнення поставлених цілей», —зауважила вона.

Головні питання зустрічі:
🔸отримання енергетичними компаніями України допомоги шляхом закупівлі необхідного енергетичного обладнання, палива, спецтехніки за кошти Фонду підтримки енергетики України;
🔸отримання регіонами гуманітарної допомоги та впровадження фінансових інструментів для фізичних осіб, ОСББ, бізнесу;
🔸сприяння місцевих органів влади у забезпеченні належного цільового використання допомоги, а також відповідності запитів на допомогу від енергетичних компаній з різних регіонів планам громад із підготовки до опалювального періоду;
🔸важливість максимально пришвидшити процес підготовки до опалювального сезону.
👍194👎2🙏2😍2