McDonald's Россия бозорини тарк этишини эълон қилди
Қарши шаҳрида тадбиркорнинг 5 000 АҚШ долларини қўлга киритган ширкат раҳбари ва унинг назоратчиси ушланди.
НАТОнинг Финляндия ва Швеция ҳисобига кенгайиши Россия Федерацияси учун тўғридан-тўғри хавф туғдирмайди, чунки Москвада бу мамлакатлар билан ҳеч қандай муаммо йўқ – Владимир Путин
НАТОнинг Финляндия ва Швеция ҳисобига кенгайиши Россия Федерацияси учун тўғридан-тўғри хавф туғдирмайди, чунки Москвада бу мамлакатлар билан ҳеч қандай муаммо йўқ – Владимир Путин 🌐 EFFECT.UZ'ни Telegram орқали кузатиб боринг: 👉 @effectuz
“Финляндия ва Швеция ҳарбий инфратузилманинг кенгайтирилса, шубҳасиз биздан ҳам жавоб реакция бўлади. Биз учун яратиладиган таҳдидлардан келиб чиқиб, бу нимага асосланишини кўриб чиқамиз. Аслида, муаммо нолдан яратилмоқда. Биз бунга мос равишда муносабат билдирамиз”, — деди Путин.
Андижон вилояти Тиббий-ижтимоий хизматларни ривожлантириш бошқармаси бошлиғи лавозимига Насриддинов Шоядбек Солохиддинович тайинланди.
Президент Шавкат Мирзиёев Шанхай ҳамкорлик ташкилоти Бош котиби Чжан Минни қабул қилди.
Туркия Европага Шарқий Ўртаер денгизидан газ етказиб беришга тайёрлигини маълум қилди.
Жорий йилнинг 16-27 май кунлари Ўзбекистонда Жаҳон банкининг қаттиқ маиший чиқиндиларни бошқариш сектори учун баҳолаш миссияси бошланди.
НАТО ташкилот сифатида бу вазиятда Украинага ёрдам бериш учун ҳеч нарса қилгани йўқ – Украина ташқи ишлар вазири Дмитрий Кулеба
Венгрия бош вазири Виктор Орбаннинг фикрича, Россиянинг Украинадаги ҳарбий амалиёти узоқ давом этади ва бутун Европадаги вазият учун ниҳоятда жиддий оқибатларга олиб келади.
Бугун, 16 май куни Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёевнинг “Айрим долзарб вирусли инфекциялар тарқалишига қарши курашиш чора-тадбирларини такомиллаштириш тўғрисида”ги қарори қабул қилинди.
Бугун, 16 май куни Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёевнинг “Айрим долзарб вирусли инфекциялар тарқалишига қарши курашиш чора-тадбирларини такомиллаштириш тўғрисида”ги қарори қабул қилинди. 🌐 EFFECT.UZ'ни Telegram орқали кузатиб боринг: 👉 @effectuz
ҳар йили республика аҳолисини вирусли гепатит “В” ва “С” турларига скрининг текширувлари сони 1 миллион нафаргача, полимераза занжир реакцияси (ПЗР) текширувлари сони 15 минг нафаргача, вирусли гепатит “С” тури билан касалланган беморларни даволаш 10,5 минг нафаргача етказилади
Бугун Қорақалпоғистоннинг Нукус шаҳрида ёш қиз жонига қасд қилиб ўзини кўприкдан сувга ташламоқчи бўлди.
“Толибон” ҳаракати Афғонистоннинг ҳукумат идораларига хизмат автомобиллари сотиб олиш учун Ўзбекистон билан ҳамкорлик қилади.
Сурхондарё вилояти ҳокимлиги Ахборот хизматига қўшимча ходимлар ишга қабул қилинди
Қодиров Шерзод Абдуғаниевич Сурхондарё вилояти ҳокимлиги Ахборот хизматининг оммавий ахборот воситалари ва жамоатчилик билан алоқалар бўйича бош мутахассиси;
Бўронов Бобомурод Абдулҳакимович Сурхондарё вилояти ҳокимлиги Ахборот хизмати веб-ресурслар ва ижтимоий тармоқлар билан ишлаш бўйича бош мутахассиси вазифасига ишга қабул қилинди.
Олий Мажлис Қонунчилик палатаси Спикери Озарбайжон Президенти билан учрашди.