Россия авиацияси Украинада 200 дан ортиқ нацистларни йўқ қилди.
Ўзбекистонда Рамазон ҳайити куни қандай об-ҳаво ҳукм суради
“Ўзгидромет” 2 май, душанба куни кутилаётган об-ҳаво маълумотларини эълон қилди.
Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 3-8 метр/секунд тезликда эсади.Ҳарорат кечаси 17-19 даража, кундузи 29-31 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво ўзгариб туради, баъзи жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб ғарбдан 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 12-17 даража, кундузи 21-26 даража бўлади.
Бухоро, Навоий вилоятларида ҳаво ўзгариб туради, баъзи жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб ғарбдан 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 16-21 даража, кундузи 27-32 даража бўлади.
Тошкент, Самарқанд, Жиззах, Сирдарё вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, баъзи жойларда ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 14-19 даража, кундузи 29-34 даража бўлади.
Қашқадарё, Сурхондарё вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, баъзи жойларда ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 32-37 даража бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво бироз булутли бўлади, баъзи жойларда ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 14-19 даража, кундузи 30-35 даража бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгариб туради, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 метр/секунд тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 10-15 даража, кундузи 20-25 даража бўлади.
Куни кеча Тошкент шаҳрида «Шарқ атиргули» номли болалар ва ёшлар ижод Халқаро кўрик~танлов фестивалининг якуний тақдирлаш босқичи ўтказилди.
Анъанавий хонандалик йўналиши бўйича тахсил олаётган Шахло Шомуродова халқаро~кўрик танлов фестивалнинг IIII~дарали диплом билан тақдирланган бўлса,
Эстрада йўналиши бўйича таҳсил олаётган ўқувчи Шоҳнур Азаматов кўрик~танлов фестивалннинг диплрмантлигини қўлга киритди.
Ҳиндистон компанияси Россия кўмиридан воз кечди
Ҳиндистоннинг Tata Steel компанияси Россиядан кўмир импорт қилишни тўхтатишга қарор қилди. Британиянинг Financial Times (FT) газетасига кўра, бундай қарор пўлат ишлаб чиқарувчи компаниянинг Ғарб санкциялари остида қолишни истамаслиги билан боғлиқ, деб ёзади “ТAСС” 2 май, душанба куни.
"Вақтида босиб ишлаб оляпмиз" — Блогерлар!
Effect.uz ахборот агентлигининг "EFFECT. SHOU" бўлими бир қатор шоу-бизнес вакиллари билан интервьюлар ташкил этиб келмоқда.
Бу галги "EFFECT. SHOU"нинг меҳмонлари ижтимоий тармоқларда машҳур бўлаётган блогерлардир. Эътиборингизга икки блогер Nizamo.s ва shahruz_cw билан бўлган суҳбатни тақдим этамиз:
"Мен қилаётган ишим 2 йилга боради"
"Любой" видеойимда маънавият топиб бераман"
"Телевединиядагилар биздан фойдаланишни билишади"