Қорақалпоғистоннинг Хўжайли туманида она икки нафар фарзандини шафқатсизларча хўрлагани, уриб, "итга ҳам керагингиз йўқ!" деб сўкаётгани акс этган видео тарқалди
🤯12
Байден Украинага боради..ми?
АҚШ президенти Жо Байден ҳозирча Киевга боришни режалаштирмаяпти, бироқ келажакда бундай ташриф эҳтимоли сақланиб қолмоқда, деди Америка етакчисининг миллий хавфсизлик бўйича ёрдамчиси Жейк Салливан.
«Президент Байден аввал ҳам Киевга ташриф буюрган ва бу сафар яна ташриф буюришни интиқлик билан кутмоқда. Бироқ ҳозирча биз бундай саёҳатни режалаштирмаяпмиз», —деди Салливан НБC телеканалида.
Оқ уй вакилининг сўзларига кўра, ҳозирда АҚШ президенти Украинага керакли қурол-яроғ етказиб бериш бўйича халқаро саъй-ҳаракатларни мувофиқлаштириш ва ташкил этишга эътибор қаратмоқда.
Қайд этиш лозим, Россия Федерацияси Президентининг матбуот котиби Дмитрий Песков аввалроқ Украинага Ғарбдан қурол-яроғ етказиб бериш Россия-Украина музокараларининг муваффақиятига ҳисса қўшмаслигини, бу салбий таъсир кўрсатишини таъкидлаган эди.
Путин 11 апрель куни Австрия канцлери билан музокаралар ўтказади — Песков.