Наманган вилояти ИИБ шахс ҳақида бирор бир маълумотга эга бўлганлар +998 97 3747090, +998990020462 телефон рақамларига телефон қилишни сўраган.
Ёмғир ва қор сабаб йўлларда хавфсизлик чоралари кучайтирилди
Об-ҳавонинг кескин ўзгариши, ёмғир ва қор ёғиши оқибатида айрим йўл участкаларда музламали ҳолатлар кузатилмоқда. Шу муносабат билан йўлларни қордан тозалаш ҳамда қум-туз аралашмасини сепиш ишлари кучайтирилди.
Йўл ҳаракати хавфсизлигини таъминлаш мақсадида ЙПХ ходимлари хизмат олиб бормоқда. Ҳайдовчилардан эҳтиёткорликка риоя қилиш ва йўл ҳаракати қоидаларига қатъий амал қилиш сўралди.
“Жиззах довони” автомобиль ҳаракати учун вақтинча ёпилди
Ноқулай об-ҳаво сабабли халқаро аҳамиятга эга М-39 автомобиль йўлининг Жиззах довони қисмида транспорт ҳаракати вақтинча чекланди.
Самарқанд–Тошкент ва Тошкент–Самарқанд йўналишида ҳаракатланаётган ҳайдовчиларга Жиззах шаҳри орқали ҳаракатланиш тавсия этилмоқда.
Ҳолат бартараф этилгандан сўнг ҳаракат қайта тикланиши маълум қилинди.
Президент кортежи Давосга йўл олди Президент Шавкат Мирзиёев АҚШ етакчиси Доналд Трамп ташаббуси билан ташкил этилтган Тинчлик кенгаши Низомини имзолаш маросимида иштирок этиш учун Давос шаҳрига йўл олди. Telegram I Facebook I YouTube I Instagram
⚡️Ўзбекистон расман Тинчлик кенгашига қўшилди
Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев 22 январь куни Швейцариянинг Давос шаҳрида АҚШ етакчиси Доналд Трамп ташаббуси билан ташкил этилаётган Тинчлик кенгаши низомини имзолаш маросимида қатнашмоқда.
👍57🔥14😢2🤔1
Бизнесмен опанинг даҳшатли ўлими!
Қашқадарёда содир бўлган ёнғин ортида аслида қасддан қилинган қотиллик жиноятини яшириш мақсади ётар эди.
Ғузордаги жиноят бутун жамоатчиликни даҳшатли тарзда ларзага солди?
Энг ачинарлиси, бу жиноят марҳуманинг келини, келиннинг синглиси, яъни опа сингиллар, синглисинг севгилиси яъни бўлажак куёв ҳамда куёвнинг дўсти томонидан амалга оширилган.
Жиноят ишлари бўйича Ғузор туман суди 2025 йил 2 декабрь куни уларга нисбатан ҳукм ўқиди.
Яна таксистлар айбдор бўладими?