«Тахтақорача» довони вақтинча ёпилди 16 январь куни соат 21:30 дан бошлаб қор ёғиши ва ҳаво ҳароратининг кескин пасайиши оқибатида йўл қопламаси музлаган. Шу сабабли М-39 автомобил йўлининг «Ургут–Китоб» йўналишида транспорт воситалари ҳаракати вақтинча…
“Қамчиқ” довонида “Nexia 2” ҳандаққа тушиб кетди
ФВВ қутқарувчилари “Қамчиқ” довонида хандаққа тушиб кетган “Nexia 2” автомобилини олиб чиқди. Бу ҳавда вазирлик матбуот хизмати хабар бермоқда.
Наманганда ҳарбий қисмнинг янги биноси фойдаланишга топширилди
Поп туманида жойлашган ДХХ чегара қўшинларига қарашли мазкур ҳарбий қисм 28 млрд 700 млн сўм маблағ ҳисобига барпо этилиб, илғор техника ва зарур инфратузилма билан жиҳозланди.
Тақдимот маросимда Наманган вилояти ҳокими, ҳарбий-маъмурий сектор раҳбари Шавкатжон Абдураззоқов иштирок этиб, ҳарбий хизматчиларни ушбу қувончли воқеа билан табриклади.
Тадбир давомида хизмат фаолиятида юксак натижаларга эришган, намунавий хизмат олиб бораётган ҳарбий хизматчилар Чегара қўшинларининг кўкрак нишонлари ҳамда қимматбаҳо эсдалик совғалари билан тақдирланди.
Маросим якунида рамзий лента қирқилиб, йиғилганлар ҳарбий қисмда яратилган янги шароитлар, хизмат ва яшаш учун мўлжалланган инфратузилма билан яқиндан танишдилар.
Қирғизистонда содир бўлган зилзила кучи Ўзбекистон ҳудудида сезилди
Сейсмопрогностик марказнинг маълум қилишича, бугун, 17 январь куни соат тахминан 15:17 да Қирғизистон ҳудудида 2,9 баллик зилзила содир бўлди.
Қўшни давлат ҳудудида кузатилган ер силкиниши Фарғона вилояти Сўх туманида ҳам сезилган (2 бал).
Зилзила эпицентри Боткен вилояти.
Трамр Эронга ҳужум қилиш фикридан қайтдими?
АҚШ президенти Дональд Трамп ҳеч ким уни Эронга зарба беришдан қайтаришга уринмаганини, бу қарорни шахсан ўзи қабул қилганини билдирди.
Шунингдек, Трамп Эрон ҳукуматини назарда тутиб, улар аввалроқ 800 нафардан ортиқ инсонни қатл этишни режалаштирганини, аммо бу режа бекор қилинганини айтди.
Унинг сўзларига кўра, мазкур қарор сабаб Эронга қилинмоқчи бўлган ҳужум режаси вақтинча тўхтатилган.
Лекин шунга қарамай, АҚШ президенти Эронга зарба бермаслик қарори якуний эканини аниқ айтмади.
Шу билан бирга, Эрондаги ҳукуматга қарши намойишчиларга АҚШ ёрдами ҳақидаги аввалги баёноти ҳали ҳам кучда экани сўралганда,
Трамп қисқача “Кўрамиз”— дея жавоб берди.
“Ҳеч ким мени кўндиришга уринмади. Мен ўзимни кўндирдим”, — деди Оқ уй раҳбари.