ЙПХ ходимларини видео тасвирга олиб, обрўсизлантирилишига олиб келадиган тарзда бузиб, ижтимоий тармоқлар орқали тарқатган шахсга Жиноят ишлари бўйича Денов туман суди томонидан 7 сутка маъмурий қамоқ жазоси тайинланди.
Тошкент вилоятида итни ўлдириб, гўштини еганларга ҳукм ўқилди
Тошкент вилояти Янгийўл туманида итни ўлдириб, гўштини истеъмол қилган шахсларга ҳукм ўқилди. Бу ҳақда “Меҳр ва Оқибат” Ҳайвонларни ҳимоя қилиш жамияти хабар бермоқда.
Маълум қилинишича, Янгийўл шаҳрида яшовчи уч нафар фуқаро бўлиб, улардан бири итни ушлаб турган, иккинчиси сўйган, учинчиси (эгаси) эса терисини шилиб олган. Тўртинчи фуқаро эса уни бўлакларга ажратиб, бошқалар билан бирга истеъмол қилган.
2026 йил 12 январда Тошкент вилояти Янгийўл тумани жиноят суди уч нафар фуқарога Ўзбекистон Республикаси Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодексининг 111-моддаси 2-қисми бўйича 10 суткалик қамоқ жазосини тайинлади. Тўртинчи шахс жазоланмади.
Қорақалпоғистонда камбағалликни қисқартириш ва бандлик вазири ўзгарди
Қорақалпоғистон Республикаси камбағалликни қисқартириш ва бандлик вазири ўзгарди. Бу ҳақда Қорақалпоғистон Жўқорғи Кенгеси хабар бермоқда.
Бугун, 14 январь куни Ўсербай Казакбаев 2024 йил март ойидан Қорақалпоғистон камбағалликни қисқартириш ва бандлик вазири лавозимида фаолият юритиб келган Қуанишбай Азербаев ўрнини эгаллади. Тайинловга қадар у қатор масъул лавозимларда ишлаб келган.
Махсус рейд. Тошкентда экологияга катта хавф туғдирган завод бошқа ҳудудга кўчирилади
Кўрилган чоралар натижасида атмосферага қарийб 226,7 тонна ифлослантирувчи моддалар чиқарилишининг олди олиниб, бу Тошкент шаҳрининг Янгиҳаёт туманида ҳаво сифати сезиларли даражада яхшиланишига хизмат қилади.