Сабабини суриштирсангиз ўзбошимчалик билан қурилган. Наҳот масъуллар бунга эътибор қаратмаган. Бу иншоотлар ўрмонда эмас, шаҳар ҳудудида икки-уч йил давомида қурилганку!
“System Metal Stroy” ишида бурилиш: Банкдаги ҳисобрақам очилди
Мирзо Улуғбек туман жиноят ишлари бўйича судида “System Metal Stroy” МЧЖ иши бўйича навбатдаги суд жараёни бўлиб ўтди. Суд қарори билан компаниянинг ҳисобрақамига қўйилган тақиқ олиб ташланди.
Ушбу қарор лойиҳа доирасида тўхтаб қолган молиявий ҳаракатларни тиклаш имконини бермоқда. Инвесторлар буни қурилиш ишларини қайта жонлантириш йўлида муҳим қадам сифатида баҳоламоқда.
Тўрт йилдан бери ўз уйларини кутиб яшаётган 147 оила вакиллари ҳам суд қарорини ижобий қабул қилди. Уларнинг фикрича, ҳисобрақамдаги тақиқ олиб ташланиши қурилиш ишлари яқин орада қайта бошланишига умид уйғотган.
Айни пайтда қурилишни тиклаш, маблағларни шаффоф йўналтириш ва фуқаролар ҳуқуқларини таъминлаш бўйича музокаралар давом этмоқда.
Шу билан бирга, компания раҳбарларига оид суд ишлари ҳали тўлиқ якунланмаган. Суд жараёнлари кейинги босқичларда ҳам давом этиши кутилмоқда.
Effect.uz воқеалар ривожини кузатиб боради.
Инспекция назоратида шаффофлик таъминланмоқда: инспекторлар бодикамерадан фойдаланишни бошлайди
Қурилиш ва уй-жой коммунал хўжалиги соҳасида назорат тадбирларининг очиқлигини таъминлаш мақсадида инспекция ходимлари фаолияти бодикамералар ва махсус планшетлар орқали амалга оширилмоқда.
Белгиланган тартибга кўра, ҳар бир назорат тадбири реал вақт режимида аудио ва видео ёзув шаклида қайд этилади. Бодикамералар ходимнинг махсус формасига ўрнатилиб, хизмат вақти давомида узлуксиз ишлайди.
Қоидаларга мувофиқ, инспекция ходимларига бодикамерасиз назорат ўтказиш тақиқланган. Бу чоралар иштирокчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш, қоидабузарликларни аниқлаш ва коррупциянинг олдини олишга хизмат қилади.
Тўпланган маълумотлар онлайн тарзда Марказга узатилиб, тизим серверларида сақланади.
👍6🤷‍♂2🔥2🤔2
Барча маҳсулотлар: