EFFECT.UZ воқеа юзасидан батафсил маълумотларни қўшимча текширувлардан сўнг тез орада эълон қилади.
B2 сертификатига эга бўлмаган ўқитувчиларга имконият берилди
Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги B2 сертификати бўлмаган хорижий тил ўқитувчиларига мурожаат қилди.
Вазирлик B2 даражадаги миллий ёки унга тенглаштирилган мос даражадаги халқаро сертификатга эга бўлмаган педагогларга 2026-2027-ўқув йили бошлангунига қадар имконият берди.
“Мазкур чоралар фарзандларимизнинг сифатли ва чуқур билим олишларини таъминлаш, уларнинг келгусида замонавий ва келажакка мос касбларни эгаллашларида муҳим аҳамият касб этиши, табиий.
Қадрли педагоглар! Сизлардан амалиётга жорий этилаётган мазкур чораларни чуқур англаган ҳолда, ўз касбий ва лавозим мажбуриятларингизга сидқидилдан ёндашишларингизни сўраб қоламиз”, - дейилади мурожаатда.
⚡️Бир гуруҳ ҳарбий ва ҳуқуқни муҳофаза қилувчи орган ходимлари тақдирланди
Қуролли Кучлари ташкил этилганининг 34 йиллиги ҳамда Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан ҳарбий хизматчилар ва ҳуқуқни муҳофаза қилиш органлари ходимларидан бир гуруҳини мукофотлаш тўғрисида Президент фармони имзоланди.
Ўзбекистон Жанубий Кореядан 100 та “Тез ёрдам” машинасини сотиб олади
Соғлиқни сақлаш вазири ўринбосари Фарҳод Ташпулатов бошчилигидаги делегация Корея Республикасида бўлиб қайтди.
Хусусан, сафар доирасида Ўзбекистон вакиллари Корея Республикасининг “DK Consultants” компанияси масъуллари билан учрашув ўтказди.
Мулоқотда соғлиқни сақлаш соҳасида икки томонлама ҳамкорлик алоқаларини янада ривожлантириш ва истиқболли лойиҳаларни рўёбга чиқариш масалалари муҳокама қилинди.
Учрашув асносида мамлакатимизда "103" хизматини янада такомиллаштириш мақсадида компания томонидан ажратиладиган грант маблағи ҳисобидан 100 та тез тиббий ёрдам автомашинасини етказиб бериш бўйича қиймати 7 миллион АҚШ долларига тенг меморандум имзоланди.
Келишувга кўра, мазкур замонавий русумдаги транспорт воситаларини 2026 йилнинг биринчи ярмида харид қилиш режалаштирилган.
Шунингдек, мулоқотда Тошкент шаҳар 7-сон клиник шифохонасини давлат-хусусий шериклик асосида бошқарувга олиш ҳамда Республика ихтисослаштирилган эндикринология илмий-амалий тиббиёт марказида замонавий даволаш биносини барпо этиш бўйича таклифлар муҳокама қилинган.
Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганининг 34 йиллиги ҳамда Ватан ҳимоячилари куни муборак бўлсин!
“Намойишларда қатнашманг!” — ТИВ Эрондаги ўзбекларга мурожаат қилди
Ташқи ишлар вазирлиги айни вақтда Эрон ҳудудида бўлиб турган Ўзбекистон фуқароларига мурожаат билан чиқди.
Ўзбекистон Республикасининг Эрондаги Элчихонаси маълумотларига кўра, ҳозирга қадар намойишлар давомида жабрланганлар орасида мамлакатимиз фуқаролари қайд этилмаган.
“Эрондаги вазиятни диққат билан кузатиб бормоқдамиз. Шу муносабат билан, Эронда бўлиб турган Ўзбекистон фуқароларидан митинг ва намойишларда иштирок этмасликни, одамлар кўп тўпланадиган жойлардан йироқ бўлишни ҳамда шахсий хавфсизлик чораларига қатъий риоя этишни сўраб қоламиз”, - дейилади мурожаатда.
Ташқи ишлар вазирлиги зарур ҳолларда Ўзбекистоннинг Теҳрон шаҳридаги Элчихонасига қуйидаги телефон рақамларига мурожаат қилишни тавсия қилди: