Ушбу қутлуғ кун билан барча юртдошларимизни чин қалбдан табриклаймиз! Юртимизда тинчлик, барқарорлик ва фаровонлик ҳукм сурсин, байроғимиз эса доимо баландлардан ҳилпираб турсин!
Қозоғистон президенти Мирзиёевга миннатдорлик хати йўллади
Қозоғистон президенти Қосим-Жўмарт Тўқаев Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев номига миннатдорлик хати йўллади. Бу ҳақда Оқўрда матбуот хизмати маълум қилди.
Тўқаев хатда 14–16 ноябрь кунлари Ўзбекистонга амалга оширган давлат ташрифи давомида Қозоғистон делегациясига кўрсатилган самимий қабул ва юксак меҳмондўстлик учун ўз миннатдорлигини билдирган. У, шунингдек, ташрифнинг тарихий аҳамиятга эга эканини, икки давлат ўртасидаги стратегик шериклик ва иттифоқдошликни янада мустаҳкамлашга хизмат қилганини таъкидлаган.
Қозоғистон президенти Тошкентда бўлиб ўтган Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг VII Маслаҳат учрашуви ташкил этилишини ҳам юқори баҳолаган. Унинг таъкидлашича, минтақа ҳамкорлигининг турли йўналишлари бўйича амалга оширилган мазмунли муҳокамалар ва қабул қилинган муҳим қарорлар форум аҳамиятини оширган. Шу билан бирга, Озарбайжоннинг тўла ҳуқуқли иштирокчи сифатида қўшилиши тадбирга стратегик мақом берган.