🚗 “DNA Motors” раҳбари Наргис Саидназирханова: “Кечикиш бор, аммо мижозларни алдаганимиз йўқ”” Сўнгги кунларда ижтимоий тармоқларда “DNA Motors” МЧЖ раҳбарияти ҳақида турли даъво ва эътирозлар тарқалди. Компания директори Наргис Саидназирханова эса вазиятга…
⚡️Тошкентда собиқ депутат, “DNA Motors” автосалони раҳбари – Наргис Саидназирханова қамоққа олинди
Аввалроқ Халқ депутатлари Янгиҳаёт туман кенгаши депутати лавозимида ишлаган Наргис Саидназирханова ЖКнинг 168-моддаси яъни фирибгарликда гумонланиб қамоққа олинди. У хизмат мавқеидан фойдаланган ҳолда фуқароларнинг ишончини суистеъмол қилиб, пул маблағларини қўлга киритган.
Шунингдек, у бир қанча мижозларга Хитойдан электромобиль олиб келиб беришни ваъда қилиб, ишончига кирган ҳолда уларни алдаган. Аввалроқ, Саидназирханова автосалон бўйича Effect.uz’га тушунтириш бериб, автомобилларни олиб келишда кечикиш борлигини тан олган ҳолда, мижозларни алдамасликка кафолат берганди.
«Айрим кечикишлар объектив ва субъектив сабабларга кўра юз беради, бу ҳолат шартномада ҳам кўрсатилган», деганди Н. Саидназирханова.
Маълумот ўрнида, “DNA Motors” 4 йилдан буён хориждан электромобил етказиб бериш билан шуғулланадиган йирик компаниялардан бири бўлиб, МЧЖнинг 42,50 фоиз таъсисчилиги Саидназирхановага тегишли бўлса, қолган 57,50 фоизи Саидамил Саидназирхановга тегишли. МЧЖ дан жабрланганлар 40 дан ортиқ бўлса, Наргис Саидназирханованинг депутатлик фаолиятида жабрланган фуқаролар 10 га яқин.