Самарқанд: Ҳудудий қурилиш ва уй-жой коммунал хўжалиги назорат инспекцияси томонидан Қорасув массивида кўп қаватли уйларга хизмат кўрсатиш сифати ўрганилди. Ҳақиқий аҳвол қандай?
Кўп қаватли уйлар атрофи — ноқонуний қурилмалардан холи бўлиши шарт!
Навоий вилояти Қурилиш ва уй-жой коммунал хўжалиги соҳасида ҳудудий назорат қилиш инспекцияси ходимлари томонидан Навоий шаҳридаги кўп қаватли уйларда навбатдаги рейд тадбири ўтказилди.
Ўрганишлар давомида айрим мулкдорлар томонидан уй-жойлардан фойдаланиш қоидаларига зид равишда биринчи қаватлардаги турар жойлар атрофи ўзбошимчалик билан турли қурилмалар билан ўраб олингани аниқланди.
Мазкур ҳолатлар юзасидан мулкдорларга аниқланган камчиликларни белгиланган муддатда бартараф этиш тўғрисида расмий кўрсатмалар берилди. Уларнинг ижроси инспекция томонидан қатъий назоратга олинди.
Ҳудудларда назорат тадбирлари давом этмоқда.
Уй-жойлардан фойдаланишда ўзбошимчалик билан ўзгартишлар киритиш — бу нафақат қонунбузарлик, балки хавфсизлик ва яшаш қулайлигига таҳдид ҳамдир,дея эслатади Ҳудудий инспекция фуқароларга мурожаатида.