Ҳарф ўргатган, илм тарқатган, ҳаётий сабоқ берган барча устозларга раҳмат»,
Тошкентда 26,9 мингдан ортиқ автоулов экологик текширувдан ўтказилди
10 сентябрдан буён пойтахтда 26 минг 900 дан зиёд автотранспорт воситалари экологик назоратдан ўтказилди.
Текширув жараёнида 367 та автоулов атмосферага меъёрдан ортиқ зарарли моддалар чиқараётгани аниқланган.
Маълумот учун, Тошкент шаҳрида “Тоза ҳаво” ойлигининг иккинчи босқичи 10 октябргача давом этади.
Устозларга бағишланган фильм томошабинлар қалбини забт этмоқда
Бугун янги фильм кенг жамоатчилик эътиборини тортмоқда. Асарда бутун умрини ёш авлод тарбиясига бағишлаган инсон тақдири ҳақида сўз юритилади. Қаҳрамон қийинчиликлар ва ёлғизликка қарамай, ўз йўлидан қайтмайди.
Фильмда билимга ва таълимга бўлган ишонч, меҳр билан айтилган ҳар бир сўз орқали болалар тақдирини ўзгартириш мумкинлиги кўрсатиб берилган. Қаҳрамон нафақат ўз фарзандларига, балки юзлаб ўқувчиларга ҳам нурли келажак эшигини оча олган.
Агробанк ҳамда Мактабгача ва мактаб таълими вазирлиги ҳамкорлигида суратга олинган ушбу фильм устозликнинг оддий касб эмас, балки буюк қадрият эканини томошабинга эслатади.
Афғонистон аҳолиси интернетдан фойдаланиш учун Покистон билан чегара ҳудудларга йўл олмоқда
Бу ҳақда маҳаллий оммавий ахборот воситалари хабар бермоқда.
Аввалроқ NetBlocks халқаро интернет мониторинг хизмати “Толибон” бутун мамлакат бўйлаб интернетни тўлиқ ўчириб қўйгани ҳақида хабар берган эди. Қайд этилишича, интернетга кириш “ахлоқсизликнинг олдини олиш” мақсадида тўсиб қўйилган.
Бу узилишлар ҳаётий муҳим соҳалар, жумладан авиация, банклар, савдо ва оммавий ахборот воситалари фаолиятига жиддий таъсир кўрсатди.
Чоршанба куни Кобул аэропорти парвозларни тўхтатди, чунки авиакомпаниялар алоқадаги муаммолар туфайли парвозларни мувофиқлаштира олмаяпти.