🚗 “DNA Motors” раҳбари Наргис Саидназирханова: “Кечикиш бор, аммо мижозларни алдаганимиз йўқ””
Сўнгги кунларда ижтимоий тармоқларда “DNA Motors” МЧЖ раҳбарияти ҳақида турли даъво ва эътирозлар тарқалди.
Компания директори Наргис Саидназирханова эса вазиятга ўз муносабатини билдирди.
📌 Саидназирханова изоҳи
— “DNA Motors” 4 йилдан буён хориждан электромобил етказиб бериш билан шуғулланади. Айрим кечикишлар объектив ва субъектив сабабларга кўра юз беради, бу ҳолат шартномада ҳам кўрсатилган.
— Хитойлик ҳамкорлар томонидан етказиб бериш муддатлари узайтирилиши сабабли айрим шартномалар кечикмоқда, аммо бу “мижозларни алдаш” дегани эмас.
— Шартнома муддатини кутмаган мижозларга тўловлар қайтарилмоқда.
⚖️ Суд жараёнлари ва танқидлар
Ҳозирда компанияга нисбатан Тошкент шаҳар судларида бир нечта иш кўриб чиқилмоқда. Саидназирхановага кўра, суд қарорлари ва ижро ҳужжатлари талаб қилинса, жамоатчиликка тақдим этилиши мумкин.
Унинг айтишича, интернетда компания фаолияти ҳақида нотўғри талқинлар пайдо бўлгани жамоатчилик фикрига салбий таъсир қилмоқда.
👩 “Мен фақат раҳбар эмас, аёл ва онаман”
Саидназирханова шахсий ҳаёти ва депутатлик фаолиятига ҳам тўхталиб, ҳеч қачон ижтимоий тармоқларда ўзини пиар қилмаганини, депутатлик мавқеидан тижорат мақсадида фойдаланмаганини қайд этди.
У тасдиқланмаган маълумотларнинг тарқалиши нафақат иш фаолиятига, балки оила шаънига ҳам доғ тушираётганини таъкидлади.
“Ҳақорат ва ҳақоратомуз маълумотлар учун қонунчиликда жавобгарлик бор. Агар зарур бўлса, мен ўз ҳуқуқимдан фойдаланаман”, — деди у.