Америкада ватандошлар билан бирга суратга тушиш жараёни.
❗️Эҳтиёжманд оилаларга бир марталик моддий ёрдам – бугун аризалар қабулининг охирги куни
Бугун эҳтиёжманд аҳолига 1 миллион сўм миқдорида бир марталик моддий ёрдам ажратиш учун аризалар қабулининг охирги куни.
Жорий йил ноябрь ойида “Ижтимоий ҳимоя ягона реестри”, “Камбағал оилалар реестри”га киритилган оилалар ҳамда “Маҳалла еттилиги” томонидан қўшимча шакллантирилган рўйхатдаги эҳтиёжманд оилалар моддий ёрдамга эга бўлади.
Ҳозирда мазкур икки реестрда 816 минг оила қайд этилган. Шу билан бирга, “Маҳалла еттилиги” ушбу оилаларнинг 40% гача қўшимча равишда камбағалликка тушиш хавфи юқори бўлган оилалар рўйхатини шакллантирмоқда. 19 сентябрь ҳолатига кўра, қўшимча рўйхатда 317 698 оила бор.
Агар сиз ушбу тоифаларга мос келсангиз, жорий йилнинг 25 сентябрь кунига қадар “Маҳалла еттилиги”га мурожаат қилинг.
Қўшимча маълумот учун 1140 ёки 1070 қисқа рақамларига мурожаат қилиш мумкин.
Қайд қилинишича, 2025 йил 8 июл куни Денов туманида яшовчи 67 ёшли аёл 15 яшар набирасини 28 ёшли йигитга турмушга бериш маросимини ташкил қилган. Қиз вояга етмагани сабабли, никоҳ қонунда кўрсатилган тартибда қайд этилмаган. Аммо 75 ёшли эркак моддий манфаат эвазига уларга шаръий никоҳ маросимини ўтказган.