ОАВ вакиллари Наманганнинг сайёҳлик имкониятлари билан танишди
Жорий йил 5–7 август кунлари Туризм қўмитаси ва Наманган вилояти Туризм бошқармаси ҳамкорлигида вилоятнинг бой сайёҳлик салоҳиятини кенг тарғиб қилиш, унинг табиий, тарихий ва маданий меросини халқаро миқёсда ёритиш орқали сайёҳларни жалб этиш мақсадида халқаро пресс-тур ташкил этилди.
Тадбирда Туркия, Эрон, Қозоғистон, Германия, Россия ва бошқа МДҲ давлатларидан ташриф буюрган 20 га яқин хорижий ва маҳаллий ОАВ вакиллари, журналистлар ҳамда блогерлар иштирок этди.
Иштирокчилар Наманган вилояти ҳокимининг ўринбосари Б.Нуритдинов томонидан самимий қабул қилинди. Уларга вилоятнинг диққатга сазовор жойлари, туризм инфратузилмаси ва ҳудудда яратилган имкониятлар ҳақида маълумот берилди.
Пресс-тур доирасида ОАВ вакиллари Поп, Чуст, Чортоқ, Янгиқўрғон ва Тўрақўрғон туманларига ташриф буюриб, “Чодак” ва “Нанай” туризм қишлоқлари, “Ахсикент” ёдгорлигида жойлашган ва барпо этилаётган туризм объектлари, миллий ҳунармандчилик марказлари, тарихий ва табиий масканлар, шунингдек замонавий дам олиш ва саёҳат қилиш масканлари билан танишдилар.
Пресс-тур иштирокчилари ушбу ҳудудларнинг сайёҳлар учун жозибадор жиҳатларини ўрганиб, ўз ОАВ платформалари орқали кенг оммага етказишни мақсад қилди.