Ўтган йиллардаги каби 3 та соҳага алоҳида квота ажратилган:
аниқ ва табиий фанлар;
техника фанлари;
тиббиёт фанлари.
Хотин-қизларга берилган имтиёз қандай ҳисобланади? Энг муҳим маълумотлар:
Кеча, 10 август куни Тошкент шаҳар Яккасарой тумани Чўпонота кўчасида истиқомат қилувчи оиладан
EFFECT.UZ'га тезкор мурожаат келиб тушди. EFFECT.UZ ходимлари зудлик билан кўрсатилган манзилга етиб борди. Яккасарой туман ҳокимлигидан, Яккасарой мажбурий ижро бюросидан ходимлар борлигини ҳамда улар 20-30 та ёлланма ишчилар ёллаб, хонадон деворларини, том қисмини бузаётганининг гувоҳи бўлдик.
Хоразмда меҳнат стажини сохталаштирмоқчи бўлган мутахассис қўлга олинди
Гурлан туманидаги “Солиқ сервис” давлат унитар корхонасининг бош мутахассиси хизмат ваколатларидан фойдаланиб, солиқ идораларидаги танишлари орқали икки нафар маҳаллий фуқарога сохта меҳнат стажи расмийлаштиришни таклиф қилган. Уларга 2025 йил январь—июнь ойлари учун иш ҳақи ҳисоблаб берилгани ҳақида маълумотнома тайёрлаб беришни ваъда қилган.
Давлат хавфсизлиги хизмати Хоразм вилояти бўйича бошқармаси ва Ички ишлар органлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбирда у 12 миллион 500 минг сўм пул олган вақтда ушланган.
Ҳозирда унга нисбатан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.