Омбудсманнинг Тошкент шаҳридаги минтақавий вакили ушбу шифохонада қайта мониторинг ўтказган. Аниқланишича, Омбудсман киритган тақдимномада келтирилган камчиликларни бартараф этиш мақсадида шифохонага Соғлиқни сақлаш вазирлиги томонидан жиддий эътибор қаратилган.
«Эй, тентак менга мумкин» – интернетда ЙПХ ходими ва фуқаро ўртасида жанжал акс этган видео тарқалди
Ҳолат қачон қаерда содир бўлгани номаълум.
Самарқанд вилояти ҳокимлигида ҳам янги тайинловлар амалга оширилди
Бугун Самарқанд вилояти ҳокимлигида бўлиб ўтган йиғилишда ташкилот тузилмасига бир қатор тайинловлар амалга оширилди.
Сўнгги бир йил давомида Нарпай тумани ҳокими вазифасида фаолият юритган Шербек Бўронов Самарқанд вилояти ҳокимининг молия-иқтисодиёт ва камбагалликни қисқартириш масалалари бўйича биринчи ўринбосари – Иқтисодиёт ва молия бош бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди. Иқтисодчи мутахассислигига эга Ш.Бўронов бу лавозимга келгунга қадар Олий Мажлис Қонунчилик палатаси депутати сифатида ҳам фаолият юритган.
Вилоят ҳокимининг қурилиш, коммуникациялар, коммунал хўжалик, экология, кўкаламзорлаштириш ҳамда тўсиқларсиз муҳит яратиш масалалари бўйича ўринбосари этиб Наврўз Раҳмонов тайинланди. У тайинловга қадар вилоят ҳокими ўринбосари котибияти мудири сифатида ишлаб келган.
Бугун Ургут тумани ҳокими вазифасидан озод этилган Ботир Жабборов эса вилоят ҳокимининг қишлоқ ва сув хўжалиги масалалари бўйича ўринбосари – Қишлоқ хўжалиги бошқармаси бошлиғи лавозимида иш бошлади. Ушбу вазифада ишлаб келган Шунқор Худойбердиев эса Пайариқ тумани ҳокими этиб тайинланди.
Шунингдек, вилоят ҳокимининг ўринбосари – Инвестициялар ва ташқи савдо бошқармаси бошлиғи лавозимига шу пайтгача Ўзбекистоннинг Ҳиндистондаги элчихонасида савдо-иқтисодий масалалар бўйича маслаҳатчи бўлиб ишлаган Хуршидбек Самиев тайинланди.
Шу билан бирга, аввал вилоят ҳокимининг биринчи ўринбосари, сўнгра Республика Савдо-саноат палатаси раҳбари ўринбосари бўлиб фаолият юритган Жамшид Ўроқов Самарқанд вилояти ҳокимининг маҳаллий саноатни ривожлантириш масалалари бўйича ёрдамчиси сифатида иш бошлади.
Қирғизистонда содир бўлган зилзила Ўзбекистонда ҳам сезилди
Ўзбекистон Республикаси ҳудудида сезилиш кучи:
Андижон вилоятида 3-4 балл, 68 км.
Наманган вилоятида 3 балл, 96 км.
Фарғона вилоятида 2-3 балл, 131 км.