Қолаверса, электр энергиясини сотиб олиш ва қаттиқ маиший чиқиндиларни етказиб бериш тўғрисидаги битимларга мувофиқ компаниялар ишлаб чиқарган электр энергиясини 30 йил давомида «Ўзенергосотиш» АЖга кафолатланган тарзда сотиши айтилмоқда.
Ўзбекистон президенти Туркманистонга етиб борди
Ўзбекистон Республикаси президенти Шавкат Мирзиёев Туркманистон президенти Сердар Бердимуҳамедовнинг таклифига биноан амалий ташриф билан ушбу мамлакатга келди.
Туркманбоши шаҳри аэропортида давлатимиз раҳбарини Туркман халқининг миллий етакчиси, Халқ Маслаҳати Раиси Гурбангули Бердимуҳамедов кутиб олди.
Ўзбекистон етакчиси 5 август куни БМТнинг Денгизга чиқиш имкони бўлмаган ривожланаётган мамлакатлар бўйича учинчи конференциясида, Марказий Осиё давлатлари раҳбарларининг еттинчи Маслаҳат учрашувига тайёргарлик кўриш масалаларига бағишланган махсус тадбирда иштирок этади ҳамда қатор икки томонлама музокаралар ўтказади.
👍75🔥58
Сунъий интеллект таъсири: Қайси касблар хавф остида?
“Microsoft Research” томонидан ўтказилган сўнгги таҳлилларга кўра, сунъий интеллект (СИ) технологияларининг ривожланиши муайян соҳалардаги касбларга сезиларли таъсир кўрсатиши мумкин.
Тадқиқот натижаларига асосан, СИ таъсирига энг кўп учраши эҳтимол бўлган касблар қуйидагилар: