⚡️Укасини қидириб борган аёл ИИБ биносида ўласи қилиб калтаклангани айтилди. Прокуратура, ИИБ буни рад этмоқда
Бекободлик Мунира Ўринова йўқолиб қолган укаси Зокир Ўриновни ИИБ биносига излаб боради.
Укасини бир кун аввал уйга келмаганини пайқаган опага ходимлар укаси бу ерда эмаслигини айтади, кейинчалик ходимлар жигарини ноқонуний қамоққа олинганини билган Ўриновани дўппослаб, бино ҳовлисидан ҳайдашга уринишади. Қўлларидан тортиб, кўчага улоқтиришади. Ҳолат жорий йилнинг 11 октябрь куни содир бўлган.
Effect.uz ҳолат бўйича Прокуратурадан изоҳ сўради. Прокуратура ходими вазият бўйича ўрганиш ишлари олиб борилганини, айни вақтда ҳужжатлар судга ўтказилганини ва шунингдек, бу ҳолат “бошқача бўлганини” яъни М.Ўринова ИИБ ҳовлиси ёки биносида эмас балки бошқа жойда калтакланиб, сўнгра ИИБ идорасига келганини маълум қилди.
Бундан ташқари, Прокуратура иш ҳужжатларига кўра, айни вақтда аёлнинг ўзига нисбатан туҳмат ва ёлғон кўрсатма бериш билан маъмурий иш очилган.
Прокуратурага ИИБ ходимлари устидан арз қилиб борган Мунира Ўринова ўзига қарши иш очилгани ва суд ушбу иш бўйича кўр-кўрона ҳукм эълон қилинишидан жиддий эътироз ва хавотир билдиряпти.
Effect.uz прокуратурадан ўша кунги ҳолат видеолавҳаларини тақдим этишни сўраган, бироқ прокуратура бу иш судда кўрилаётганини айтиб, видео лавҳаларни фақат хат бўйича тақдим қилишини билдирган ёки умуман пайсалга солган.