2022-йил 15 -декабрдан 2023 -йил 31-январгача
2023-йил 1-февралдан 28-февралгача
2023-йил 1-мартдан 31-мартгача
Ҳар бир босқичда банк Инстаграм саҳифасида 12 нафар ғолиб тасодифий равишда аниқланади.
ИИБ биносига махсус автобусда олиб кетилган бир нечта фуқаролар 5 суткага кесилди
Ижтимоий тармоқларда Термиздаги бозорлардан бирида ИИБ ходимлари фуқароларга куч ишлатиб уларни махсус автобусга чиқараётган видео тарқалди.
Мазкур видео юзасидан Сурхондарё вилояти ИИБ Ахборот хизмати маълум қилди.
Маълум бўлишича, жорий йилнинг 4 январь куни Сурхондарё вилояти, Термиз шаҳар эски “Юбилейный” бозор ҳудудида ноқонуний савдо ишлари билан шуғулланувчи шахсларни шаҳар ҳокимининг қарори билан “Яшил дунё” савдо марказига кўчириш ишлари амалга оширилаётганда, бундан олдин янги ҳудуддан савдо расталари ажратилиб, эски ҳудудни тарк этиш ҳақида огоҳлантирилганига қарамасдан бир гуруҳ сотувчилар норозилик билдириб, ҳокимият вакилларига қаршилик кўрсатишган ва жамоат тартибини бузишган.
“Барча сотувчилар 2022 йил давомида бир неча маротаба, охиргиси жорий йилнинг 3 январь куни Давлатимиз раҳбарининг 2017 йилдаги ПҚ-2953-сонли Қарорига мувофиқ ҳамда шаҳар ҳокимининг 2018 йилдаги Қ-1110-сонли Қарори асосида эски бозор ҳудудида 4 январь куни бузиш ишлари бошланиши ҳақида огоҳлантирилганлар”, — дейилади хабарда.
Бозор ҳудудига жамоат тартибини тиклаш учун жалб қилинган Ички ишлар органлари ва Миллий гвардия ходимлари томонидан 14 нафар ҳуқуқбузарлар ИИБга олиб келинган ва улар билан тушунтириш-профилактик ишлари олиб борилган.
Ҳуқуқбузарлик ҳолати юзасидан тўпланган ҳужжатлар асосида Жиноят ишлари бўйича Термиз шаҳар суди томонидан 6 нафар фуқарога БҲМнинг 3 баравари миқдорида, 3 нафар фуқарога БҲМнинг 5 баравари миқдорида жарима, 4 нафар фуқарога эса 5 сутка маъмурий қамоқ жазолари тайинланди.