Тошкентда ТХТЯ ярмаркасининг ёпилиш маросими бўлиб ўтди
“Ўзэкспомарказ” Миллий кўргазмалар мажмуасида “Ипак йўлида туризм” 27 Тошкент халқаро туризм ярмаркасининг ёпилиш маросими бўлиб ўтди.
Маросим давомида, Туризм ва маданий мерос вазири ўринбосари Б.Шахриёров сўзга чиқиб, Ярмаркани юқори савияда ташкиллаштиришда яқиндан ёрдам берган барча ташкилотларга ўз миннатдорчилигини билдирди.
Шунингдек, хорижий давлатлардан ташриф буюрган мартабали меҳмонлар ҳам минбарда чиқиш қилиб, самимий меҳмондўстлик ва юқори даражада ташкилотчилик учун Ярмарка ташкилотчиларига ўз самимий тилакларини билдиришди.
Шундан сўнг Ярмаркада иштирок этганларни турли номинатсиялар бўйича тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.
Тошкент шаҳар Туризм ва маданий мерос бош бошқармаси томонидан тақдим этилган Тошкент шаҳри стенди “Энг замонавий стенд” номинацияси бўйича ғолиб деб топилди.
Тошкент шаҳри номидан сертификат ва эсдалик совғасини ҳоким ўринбосари Ф.Давруков қабул қилиб олди.
«Одамларга сенсация керак» — Шаҳрисабз шаҳар ҳокими совуқда қолган қизлар билан учрашди
Ижтимоий тармоқда қалин кийимдаги Шаҳрисабз шаҳар ҳокими Акром Сулаймонов ва юпун кийимда турган мактаб ўқувчиларининг тасвири тарқалиб, муҳокамаларга сабаб бўлди.
Ушбу воқеадан сўнг, шаҳар ҳокими тадбирда иштирок этган қизлар ва уларнинг ота-оналари билан учрашди.
Қайд этиш керак, мазкур ҳолат Халқ таълими вазирлиги томонидан қораланди.
Хусусан ҳокимият матбуот хизмати жамоатчиликнинг кескин танқидига сабаб бўлган воқеа юзасидан расмий муносабат берди:
Мазкур ҳолат юзасидан шаҳар ҳокимлигида йиғилиш ўтказилиб, ёшлар тадбирини ташкил этишда эътиборсизлик қилган масъулларга чоралар кўрилди ва камчиликлари кўрсатиб ўтилди.
Барчадан узр сўраган ҳолда, жамоатчиликни кескин танқидига олиб келадиган бундай ҳолатларга бошқа йўл қўймаслигимизни маълум қиламиз ва бу тадбир биз учун аччиқ сабоқ бўлди
”, — дейилади муносабатда.