Қишнинг совуғида 20 та қорабайир отлар сафарга чиқарилди
Бугун, 2 декабрь куни эрта тонгдан Нурафшон шаҳридаги янги “Smart city” ҳудудидан карвон йўлга чиқди. Бу ҳақда Effect.uz журналисти Марям Сатторова хабар берди.
Маълум қилинишича, мазкур марафон Шавкат Мирзиёевнинг 2019 йил 18 февралдаги “Ўзбекистон Республикасида йилқичилик ва от спортини янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори ижроси доирасида, Тошкент вилояти ҳокимлиги томонидан “Қорабайир отчилик мажмуаси” ҳамда “АБС Оққўрғон кластер” пахтачилик кластери билан ҳамкорликда ташкил этилмоқда.
Марафонда Ўзбекистоннинг машҳур чавандозлар тулпорлари билан Нурафшон шаҳридан рўйи замин сайқали Самарқандгача йўл босиб ўтишади.
Режага кўра, Чавандозлар 330 километр масофани босиб ўтиб, 7 декабрь куни Самарқанд шаҳри, Регистон майдонига кириб боради.
Тафсилотларни Effect.uz билан кузатиб боринг!
👍11👎6🔥1🤬1
Пўлат Бобожоновнинг пикет ҳақида хабари борми? У нега ОАВ учун ёпиқ?
Блогер ва публицист Шокир Шарипов ички ишлар вазири Пўлат Бобожонов истеъфосини талаб этиб, Тошкентда бир кишилик пикет уюштирди.
У BBC’га берган интервьюсида ОАВ вакиллари, блогерлар худдики, “бетон”га гапираётгандек туюлаётганлигини айтган.
Бундан ташқари, бахтсиз ҳодисаларда тизимдагилар “афсусланиш” ўрнига кўп ҳолатларда ўзларини оқлагандек баёнотлар беришини айтган!
Хўш, Ички ишлар вазирининг ушбу пикетдан хабари борми? Нега у ОАВ учун ёпиқ?
Ушбу саволларга Ички ишлар вазирининг матбуот котиби Шоҳрух Ғиёсов жавоб берди.