Суратлар “дунёдаги муҳим табиий воқеаларга қаратилган” ва 93 мамлакатдан 38 575 та "асар" орасидан танлаб олинган.
«Молия вазирлиги пул бермайди, тамом деяпти. Президент борадиган кўприкка пул бериладими йўқми?» – депутат вазир ўринбосарини ноқулай аҳволга солди
Олий Мажлис Қонунчилик палатасининг Фуқароларнинг соғлиғини сақлаш масалалари қўмитаси аъзоси, депутат Наврўз Ризаев Молия вазири ўринбосари Аҳадбек Яҳёбековичга юзланаркан, Самарқанддаги иккита бузилган кўприк реконструкцияси учун маблағ ажратилмаётганини танқид қилди.
Бу ҳолатга бошқа бир депутат Бобур Расулев фикр билдирди: Олий Мажлис депутати, партиядошимиз Наврўзбек сайловчилари томонидан бўлган мурожаат юзасидан мутасаддиларга савол беряпти, мутасаддилар эса жавоб берилишини ваъда қилишяпти, лекин масала ечилмай қолаяпти.
Жуда қизиқ холат учта ташкилот, “Йўл қурилиш қўмитаси” – “Транспорт вазирлиги” – “Молия вазирлиги”. айбни бир бирига тўнкашяпти, лекин кўприк тузатилмаган, йўллар дабдалалигича қоляпти.
Бекорга айтишмаган “Бемаза қовунни уруғи кўп бўлади!” деб. Хукумат томонидан аҳолини хаётини яхшиланиши ниятида ташкилотлар ва уларни ходимларини кўпайтирилган, лекин бу ташкилотлардаги баъзилар амалий ишларни ўрнига, айбни бир бирига тўнкаш, хатларга мужмал жавоблар ёзишдан нарига ўтишмаса буни қандай тушуниш мумикин?!
Бу видеони кўрганларга шуни айтишими мукинки, бугунги кунда фаол Олий Мажлис депутатлари, Расул Қушербаев, Дониёр Ғаниев қаторида ватанадошларимиз учун жон куйдираётган бошқа депутатлар хам бор, лекин шуни таъкидлашим жоизки, қолганлар хам айнан шундай харакатчан ва талабчан бўлишса, ривожланамиз!, деган Расулев.
Ишонч телефони: +998 71 299 94 50.
У BBC’га берган интервьюсида ОАВ вакиллари, блогерлар худдики, “бетон”га гапираётгандек туюлаётганлигини айтган.