М-39 автомагистраль йўл бўйидаги 30 га яқин дарахтлар кесиб ташланди
Ғаллаорол туманидаги Хонимқўрғон ҚФЙ ўрмон хўжалигидаги дарахтлар кесиб ташланган. Бу хақда Экология қўмитаси Жиззах вилоят бошқармаси хабар бермоқда.
Маълум қилинишича, жорий йилнинг 25 октябрь кунидан 26 октябрь кунига ўтар кечаси Ўрмон хўжалигига қарашли бўлган ушбу ҳудуддан номаълум шахслар томонидан 26 туп қайрағоч ва ўрик дарахти кесиб юборилган.
Ҳолат юзасидан дастлабки ҳужжатлар расмийлаштирилиб, Ғаллаорол тумани Ички ишлар бўлимига тақдим этилган.
“Ҳозирда дарахтни кесганларнинг шахсини аниқлаш ва ҳолатга қонуний баҳо бериш юзасидан терговга қадар суриштирув ишлари олиб борилмоқда”, дейилади бошқарма хабарида.
👍9🤬3😢2😱1
⚡️ “Келиним ва неварамни уриб ташлашди. Терговчи ИИБ ходими билан жиноятни яширяпти”
Таҳририятимизга Хоразм вилояти Ҳазорасп туманидан мурожаат келиб тушди. Унда фуқаро ўзига тегишли бўлган бино бошқа шахслар томонидан олиб қўйилаётганлигини маълум қилган.
🤬8👍2😢2🙏1
Миллатни театрга қайтарайлик!
Миллий маданиятимизнинг ажралмас қисми саналган Театр санъати жадидлар ислоҳоти натижасида халқнинг чинаккам кўнглидан жой олди.