Эслатиб ўтамиз, Тайван атрофидаги вазият август ойи бошида АҚШ Конгресси Вакиллар палатаси спикери Ненси Пелосининг оролга ташрифидан кейин кескинлашган.
«Эртанги кадрларингизни бугун сараланг» —Тошқулов
Бугун Олий ва ўрта махсус таълим вазири Абдуқодир Тошқулов Тошкент давлат иқтисодиёт университетида магистрлар учун ўтган маҳорат дарси юзасидан интервью бериб, давлат органлари ва ташкилотлари раҳбарларини қонунчилик асосида илмий ва педагогик фаолият кўрсатишларига чақирди.
«Депутатликни ҳам, сени ҳам уриб қўйганман» — Қашқадарёда сўконғич депутат ўқувчини калтаклади
Қашқадарё вилояти Қамаши туманида депутат Панжи Нуртоев вояга етмаган болани калтаклади. Бу ҳақда Қашқадарё вилояти ИИБ хабар берди.
Маълум бўлишича, 2022 йил 3 ноябрдан 4 ноябрга ўтар кечаси соат тахминан 03:00 ларда Қамаши тумани “Қамай” маҳалласида яшовчи Панжи Нуртоев вояга етмаган фуқаро Элшод Келдиёровни уриб тан жароҳати етказган. Ҳозирда ўқувчи шифохонага ётқизилган.
Калтакланган боланинг отаси Daryo’га маълум қилишича, унинг фарзанди депутатнинг набираси билан учрашувга чиққан.
“Ўғлим ҳам ёшлик қилган, тўғри, буни инкор қилмайман. Аммо кап-катта одам, депутат ёш болани ўғиллари билан бирикиб, ўласи қилиб уриши тўғрими? Ўғлим ўлиб қолса нима бўларди? Депутатнинг уйи ёпиқ ва кириш имкони бўлмаган уй.
Унинг набираси ва ўғлим учрашувга чиққан. Қиз ўғлимни уйига киритган. Буни депутат кўриб қолган ва икки нафар ўғли билан 11-синф ўғлимни ўлгудек калтаклаган. Ўғлим қон қусган. Ҳозир шифохонада даволанмоқда”, — дейди калтакланган ўқувчининг отаси Бахтиёр Қиличев.
“Дарё” журналисти ўқувчини калтаклаган депутат, Панжи Нуртоев билан телефон орқали боғланиб, ўқувчини калтаклашининг сабабини сўраган. Бироқ жепутат журналист сўровига жавобан уни ҳақорат қилиб, тилга олиб бўлмайдиган сўзлар ишлатган. Ва саволларга жавоб бермаган.
Ҳозирда Қамаши туман ИИБ ходимлари томонидан терговга қадар суриштирув ишлари олиб борилмоқда.