⚡️Сардор Умурзақовнинг эътибори яна Сурхондарёда!
Сурхондарё вилояти Шўрчи туманида ишлаётган мактаб ёпилиб, болалар 5-6 км наридаги мактабга ўтказилган. Ота-оналар болалар узоққа боришга қийналгандан кейин болаларини жўнатмасдан қўйган. Бунинг ортидан ўқитувчилар собиқ мактаб директори уйида уй мактаби очишган ва дарс беришган.
“Бу нима деган гап?! Инсон қадри шуми? Тошкентда, ёзда салқин, қишда иссиқ кабинетларда ўтирган амалдорлар болалари қишлоқнинг лой йўлларида ҳар куни 10 километрлаб юришига, аҳоли уйларида ўқишига рози бўлишармиди? Яна уйларда таълим бераётган ўқитувчиларга маош берилмаяпти экан. Ўқитувчининг нима айби бор бу ерда?!” – деган Сардор Умурзоқов.
Ишга масъулиятсизлик билан қараган ва ушбу ҳолатга бевосита йўл қўйилишига сабабчи бўлган туман ҳокими ўринбосари ва халқ таълими мудири ишдан олиниб, туман ҳокимига ҳайфсан берилган.