Лувр — Европада Ўзбекистон маданияти билан танишиш маркази
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев Остона шаҳрида бўлиб ўтган «Марказий Осиё – Европа Иттифоқи» форматидаги делегациялар раҳбарларининг учрашувида нутқ сўзлади.
Ўз нутқида Давлат Раҳбари икки минтақани изчил ўзаро баҳамжиҳатлик, шу жумладан маданий-гуманитар соҳадаги ҳамкорликни чуқурлаштиришга даъват этди.
— Европалик шерикларни минтақамиз халқларининг бетакрор тарихий мероси, бой маданияти ва анъаналари билан кенг таништириш мақсадида ноябрь ойининг иккинчи ярмида Парижнинг Лувр музейида йирик кўргазма тадбирларини уюштириш режалаштирилган.
Бундай тадбирларни ҳар йили – Европа давлатларининг пойтахтларида ва маданият марказларида ҳамкорликда ўтказиб бориш тарафдоримиз, – деди Шавкат Мирзиёев.
Умурзоқов Президентгача етиб борган муаммога қандай ечим топди?
27 октябрь куни президент Администрацияси раҳбари Ўзбекистоннинг турли ҳудудларидаги газдан узилган иссиқхоналар эгалари билан учрашди