«Муаммоларни очиқ гапиринг, алдаган билан фойдаси йўқ» — Вазир ўринбосари
Уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш вазири ўринбосари Озода Жўраева Тошкент шаҳрининг Шайхонтоҳур, Юнусобод ва Учтепа туманларида бўлиб, кўп қаватли уйларнинг мавсумга тайёрлиги, хусусан иситиш тизими, уйларнинг том ва ертўла қисмлари ҳолатини кўздан кечирди. Бу ҳақда Ўзбекистон Республикаси Уй-жой коммунал хизмат кўрсатиш вазирлиги матбуот хизмати хабар бермоқда.
Маълум бўлишича, куз-қиш мавсуми учун долзарб аҳамиятга эга бўлган 24/7 авария-диспетчерлик хизмати ва БСК лар томонидан компания маълумотларини ҳар бир уйнинг кириш йўлакларига жойлаштирилганлиги алоҳида назорат остига олинди.
Озода Жўраева уйма-уй юриб, аҳолига яратилган шароитлар билан танишди ҳамда фуқароларнинг соҳага оид мурожаат ва таклифларини қабул қилди.
Мавжуд муаммоли масалаларни тезкор бартараф этиш юзасидан бошқарув ташкилотларига тегишли топшириқлар берди.
Шунингдек, вазир ўринбосари бошқарув сервис компанияларининг фаолият йўналишлари, мажбуриятлари ва афзалликлари бўйича аҳолига тушунчалар берди.