«Тўра Боболов ваъда бердингизми бажаринг!» — Сурхондарёлик йигит Президентга мурожаат қилди Таҳририятимизга Сурхондарё вилоятида IT соҳасини ривожлантиришни мақсад қилган 20 ёшли Наврузбек мурожаат қилди. У вилоятдаги ёшлардан жамоа йиғиб, мобилография бўйича…
«Наврузбек ҳокимдан iPhone 13 Pro Max сўраган» — Сурхондарё вилояти ҳокимлиги
Сурхондарё вилояти ҳокимлиги Наврузбек Эргашевнинг мурожаатига муносабат билдирди.
Маълум бўлишича, жорий йилнинг 13 октябрь куни вилоят ҳокими Тўра Боболовнинг ҳудудларни ўрганиш мақсадида Термиз шаҳридаги маҳаллаларни кўздан кечираётган вақтида Эргашев вилоят раҳбарига мурожаат этиб, бир неча ёшни иш билан банд қилиши учун iPhone 13 Pro Max маркали телефони олишда ёрдам сўраган.
Вилоят раҳбари масъулларга мурожаатни кўриб чиқиб, ҳал этиш бўйича топшириқ берган.
Ҳокимликка кўра, Эргашевга март ойида Ёшлар ишлари агентлиги вилоят бошқармаси томонидан 2,5 миллион сўмлик, апрель ойида (телефоним бузилиб қолди, деб қайта мурожаат қилганида) “Ёшлар келажагимиз” жамғармаси ҳисобидан қиймати 4 миллион 550 минг сўмлик қўл телефони олиб берилгани ҳамда бир неча марта пул маблағи кўринишида моддий ёрдам кўрсатилган.
“Эргашев ижтимоий тармоқлардаги саҳифаларида менталитетимизга зид бўлган турли кўринишдаги видео контентлар юклагани ва амалга оширмоқчи бўлган лойиҳаси бир гуруҳ ёшлар билан видео контент тайёрлаб, оммага тарқатиш орқали даромад топиш экани маълум бўлди.
2021 йил вилоят ҳокимлиги томонидан 600 миллион сўм маблағ эвазига Ёшлар ишлари агентлиги вилоят бошқармаси қошида замонавий "Медиа марказ"ташкил этилган. Марказда медиа соҳасига қизиқувчи ёшлар ҳеч қандай тўлов ва чекловларсиз фойдаланиши мумкин.
Айнан Эргашев ҳам 2021 йил 25 июндан 2022 йил апрель ойига қадар ушбу Марказда фаолият олиб борган.
Вилоят ҳокимлиги Наврузбек Эргашевга юртимизнинг туризм салоҳиятини тарғиб қилувчи ёки турли кўринишдаги фойдали видео контент тайёрлаш ва Ёшлар ишлари агентлиги вилоят бошқармаси қошидаги “Медиа марказ”да яратилган имкониятлардан унумли фойдаланишни тавсия этади”, — дейилади муносабатда.