Маҳмуд Мурадов Кайо Борральо билан "face to face"да иштирок этди
⚡️Куёвига ёрдамлашган “шунқор”: Пастдарғом ҳокими терговга жалб қилинди. Бош прокуратура Худойбердиевнинг депутатлик мақомини ечиш учун кенгашга тақдимнома киритган
Самарқанд вилоят Пастдарғом тумани ҳокими Шунқор Худойбердиев куёвига тегишли бўлган МЧЖга қишлоқ хўжалиги ер майдонида “Тоунхауз” типидаги уй-жой қуришга ноқонуний равишда рухсат берган.
Айни вақтда Бош прокуратуранинг ўта оғир жиноятларни тергов қилиш бошқармаси томонидан Пастдарғом туман ҳокимлиги маъсул мансабдор шахсларига нисбатан Жиноят кодексининг 205- (ҳокимият ёки мансаб ваколатини суиистеъмол қилиш) моддаси “а” банди билан жиноят иши қўзғатилиб, дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Бош прокуратура томонидан Халқ депутатлари Пастдарғом тумани кенгашига ҳоким Шунқор Худойбердиевни депутатлик даҳлсизлигидан маҳрум қилиш ҳақида тақдимнома киритилган. Бу ҳақда Effect.uz’га яқин манба хабар берди.