Сенатор, кластер раҳбари Муртазо Раҳматов ҳақида катта видеочиқиш қилинади
Effect.uz мухбири Фазлиддин Меҳмонов “Ўзбекистон пахта-тўқимачилик кластерлари” уюшмаси раҳбари, Сенатор Муртазо Раҳматов ҳамда у ҳақидаги баъзи дилни хира қиладиган ҳақиқатлар ҳақида тез кунда катта видеочиқишини оммага эълон қилади.
Эслатиб ўтамиз, Қизириқдаги шов-шувли фермерлар масаласини ёритган Фазлиддин Меҳмонов айнан воқеа жойига шахсан ўзи борган Раҳматов билан иш юзасидан музокаралар олиб борган ва фермерларга адолат қилишини сўраган. «Бухоро Коттон Текстил Кластер» пахта-тўқимачилик кластери таъсисчиси бўлган Муртазо Раҳматов 2020 йил январида Бухоро вилоятидан Олий Мажлис Сенатига аъзо бўлган.
У Ўзбекистондаги биринчи пахта-тўқимачилик кластери - Қуйи Чирчиқ туманидаги «TCT cluster» корхонаси асосчиси ҳам ҳисобланади.
Маълумот учун, “Ўзбекистон пахта-тўқимачилик кластерлари” уюшмаси 2020 йилнинг 23 июнида Вазирлар Маҳкамасининг Қарори билан ташкил қилинганди.