Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Оммавий ахборот воситалари ходимларига айтган сўзлари...
Жиззахда диний экстримизм тарафдори ушланди
Оқим тарафдори Содиқ Самарқандий, Абу Салоҳ, Абдуллоҳ Зуфар каби шахсларнинг ақидапарастлик ғояларини тарқатиш билан шуғулланган.
Украинада элчихоналар бирин кетин ўз фаолиятини тикламоқда
Киевда 38 та элчихона ўз иш фаолиятини тиклади. Украина ТИВ бу мамлакат иттифоқчиларининг ғалабага, Украина келажаги ва истиқболига ишонишининг яна бир далили эканлигини таъкидлади. Шунингдек, уни қўллаб-қувватлаган давлатларга миннатдорчилик билдирди: "Биз яқинда барча бошқа хорижий миссиялар пойтахтга қайтишига ишонамиз", дейилади хабарда.
Киевда элчихоналари фаолиятини тиклаган давлатлар ва ташкилотлар: Туркманистон, Италия, Польша, Словения, Грузия, Ливан, Латвия, Руминия, Корея Республикаси, Испания, Буюк Британия, Литва, Молдова, Ўзбекистон, Нидерландия, Хорватия, Канада, Фаластин, Озарбайжон, Тожикистон, Қозоғистон, Швеция, Дания, Кипр, Венгрия, Австрия, Чехия, Туркия, Арманистон, Германия, Греция, Эрон, Қирғизистон, Франция, Эстония, шунингдек, Муқаддас Перестол, БМТ, ЕИ.
Ўзбекистон Президенти БААга учиб кетди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 15 май куни Бирлашган Араб Амирликларига жўнаб кетди. Давлат раҳбари 13 май куни узоқ давом этган хасталикдан сўнг вафот этган Бирлашган Араб Амирликлари Президенти Шайх Халифа бин Зоид Ол Наҳаён вафоти муносабати билан таъзия маросимида иштирок этади.
Ташриф доирасида куни кеча БАА Олий кенгаши томонидан мамлакат Президенти этиб сайланган Абу Даби амири Шайх Муҳаммад бин Зоид Ол Наҳаён билан икки томонлама учрашув ўтказиш ҳам режалаштирилган.