Янги қонунда аёлларнинг кўчада қиладиган муҳим ишлари бўлмаса, уйда ўтиргани маъқул, деб алоҳида таъкидланган.
Сариосиёга сел келди. Икки фуқаро оқиб кетган. Боболов бошчилигида қутқарув гуруҳи тузилган
Бугун, 10-май куни соат 16:00 лар атрофида Сурхондарё вилояти Сариосиё туманининг тоғли ҳудуди “Боғистон” МФЙ “Зохона” қишлоғида қисқа муддатли кучли ёмғир ёғиши натижасида сел оқими ҳодисаси юзага келди.
Ҳодиса оқибатида чорва молларни боқиб юрган Узун туман “Хурсан” маҳалласида яшовчи фуқаро ва унинг чорва молларини, шунингдек ушбу ҳудудда ўзининг “Нехиа" русмли автомашинасида бўлган Узун тумани "Истиқлол” маҳалласида яшовчи икки нафар фуқарони сел оқимлари оқизиб кетган.
Юз берган табиий офатдан чорва молларни боқиб юрган фуқаро қутилиб қолган. Воқеа жойига вилоят ҳокими бошчилигида Фавқулодда вазиятлар бошқармаси раҳбарияти, қутқарувчилар, Миллий Гвардия, Ички ишлар, Прокуратура ва тегишли хизматлар жалб этилган. Шунингдек, 70 нафар маҳаллий аҳоли билан биргаликда қидирув-қутқарув ва сел оқими оқибатларини бартараф этиш ишлари олиб борилмоқда.