Що було з ком'юніті менеджментом в 2024 році?
ринок розвивається, та все дуже складно
Це дослідження від МетаСпільноти — детальне, ґрунтовне та обов'язкове для прочитання, якщо ви працюєте зі спільнотами (необов'язково як ком'юніті-менеджер_ки). Ще й можна порівняти із аналогічним дослідженням за 2023 рік.
Поділюся найцікавішим зі свіжого дослідження за 2024 рік:
👉 найпопулярніші метрики для вимірювання ефективності роботи спільнот — відвідуваність заходів та реакції;
👉 з усіх опитуваних лише 27% — чоловіки-ком'юніті менеджери. Та при цьому вони як спеціалісти представлені в двох найбільш оплачуваних сферах для управління спільнотами: IT та геймдев;
👉 найбільша зарплата з опитуваних — $2750, і це у людини з 10+ роками досвіду;
👉 як і у минулому дослідженні, найбільшим викликом є низька активність учасни_ць спільноти.
Прочитати стиснуту версію дослідження можна тут. Всередині є також посилання на повні результати дослідження, раджу виділити час і прочитати всі 67 сторінок 😅
💜 Якщо дослідження було корисним, подякуйте на OpenCollective. Ці кошти забезпечують роботу МетаСпільноти, яка розвиває ринок ком'юніті-менеджмента в Україні.
ринок розвивається, та все дуже складно
Це дослідження від МетаСпільноти — детальне, ґрунтовне та обов'язкове для прочитання, якщо ви працюєте зі спільнотами (необов'язково як ком'юніті-менеджер_ки). Ще й можна порівняти із аналогічним дослідженням за 2023 рік.
Поділюся найцікавішим зі свіжого дослідження за 2024 рік:
👉 найпопулярніші метрики для вимірювання ефективності роботи спільнот — відвідуваність заходів та реакції;
👉 з усіх опитуваних лише 27% — чоловіки-ком'юніті менеджери. Та при цьому вони як спеціалісти представлені в двох найбільш оплачуваних сферах для управління спільнотами: IT та геймдев;
👉 найбільша зарплата з опитуваних — $2750, і це у людини з 10+ роками досвіду;
👉 як і у минулому дослідженні, найбільшим викликом є низька активність учасни_ць спільноти.
Прочитати стиснуту версію дослідження можна тут. Всередині є також посилання на повні результати дослідження, раджу виділити час і прочитати всі 67 сторінок 😅
💜 Якщо дослідження було корисним, подякуйте на OpenCollective. Ці кошти забезпечують роботу МетаСпільноти, яка розвиває ринок ком'юніті-менеджмента в Україні.
2024 Дослідження: Стан-Ком’юніті Менеджменту в Україні
Дослідження проведене МетаСпільнотою у листопаді-грудні 2024, опубліковане у січні 2025.
❤6
Мені подобається, як Читомо працює із монетизацією своєї аудиторії. Я вже писав про пуш із закликом підтримати медіа. Тепер покажу, як Читомо через підсумки року заохочує приєднатися до своєї платної спільноти:
👉 підсвічує важливість підтримки: «...ми все ще не працюємо як прибуткова медіаорганізація (яка робить і промотує лише те, що їй подобається), а як умовні "Вартові галактики" – частіше робимо те, "що потрібно робити, бо цього не робить ніхто"...»;
👉 чесно зізнається, що основа виживання медіа — гранти, але відзначають важливість спільноти: «Сума залучених грантових коштів сягнула...79% надходжень.... Сума коштів завдяки Клубу Читомо...13% бюджету.»;
👉 спочатку показують круті штуки, а вже потім пропонують дати на це кошти. Тому інформацію про спільноту розмістили наприкінці.
А ще по завершенню матеріала є плашка «Цей матеріал підготовлено завдяки спільноті Читомо в Patreon». Задонатити на абстрактну «діяльність медіа» це одне, а от побачити результат використання твоїх коштів — зовсім інше.
👉 підсвічує важливість підтримки: «...ми все ще не працюємо як прибуткова медіаорганізація (яка робить і промотує лише те, що їй подобається), а як умовні "Вартові галактики" – частіше робимо те, "що потрібно робити, бо цього не робить ніхто"...»;
👉 чесно зізнається, що основа виживання медіа — гранти, але відзначають важливість спільноти: «Сума залучених грантових коштів сягнула...79% надходжень.... Сума коштів завдяки Клубу Читомо...13% бюджету.»;
👉 спочатку показують круті штуки, а вже потім пропонують дати на це кошти. Тому інформацію про спільноту розмістили наприкінці.
А ще по завершенню матеріала є плашка «Цей матеріал підготовлено завдяки спільноті Читомо в Patreon». Задонатити на абстрактну «діяльність медіа» це одне, а от побачити результат використання твоїх коштів — зовсім інше.
👍6
Рівно три роки тому ми з двома колегами збиралися їхати в студію записувати випуск подкасту "Повний бренд". Ми відклали запис з пропозицією повернутися до цього наступного тижня.
Чи варто казати, що з того часу я вже встиг запустити і закрити новий подкаст, змінити 5-6 робіт, перестати працювати графічним дизайнером, закрити декілька зборів, дізнатися де і як купляти тепловізори та дрони, і ще багато чого?
Все інше залишилося незмінним. Я в Україні, я обожнюю цю країну і я вірю в перемогу над росією як над імперією зла. А щоб наблизити цей момент, давайте задонатимо на дрон для 3 ОШБр 🤝
Чи варто казати, що з того часу я вже встиг запустити і закрити новий подкаст, змінити 5-6 робіт, перестати працювати графічним дизайнером, закрити декілька зборів, дізнатися де і як купляти тепловізори та дрони, і ще багато чого?
Все інше залишилося незмінним. Я в Україні, я обожнюю цю країну і я вірю в перемогу над росією як над імперією зла. А щоб наблизити цей момент, давайте задонатимо на дрон для 3 ОШБр 🤝
send.monobank.ua
Безпечний переказ коштів
Надсилайте безкоштовно та безпечно кошти
❤4
Love is...допомогати журналіст_кам написати про ваш продукт
Час від часу я працюю над експлейнерами — текстовими та відео. Це матеріали, в яких я маю просто розповісти про щось складне: від банківської іпотеки до зовнішнього боргу України. Для цього потрібно обробити купу інформації, структурувати її, проаналізувати, виділити ключове та відкинути другорядне. І звісно фактчекінг.
В такі хвилини я заздрю тим, хто писав про CV Dazzle — набір інструментів для протидії конкретному алгоритму виявленню обличчя нейромережею. Попри те, що CV Dazzle був концептом і заточеним під один з багатьох алгоритмів, його автори написали поради для журналіст_ок, які пишуть про цей продукт або аналогічні продукти.
Вийшла така собі прокачана версія прес-реліза, на основі якого можна і статтю написати, і рілз зняти, і повноцінний відеоексплейнер.
Час від часу я працюю над експлейнерами — текстовими та відео. Це матеріали, в яких я маю просто розповісти про щось складне: від банківської іпотеки до зовнішнього боргу України. Для цього потрібно обробити купу інформації, структурувати її, проаналізувати, виділити ключове та відкинути другорядне. І звісно фактчекінг.
В такі хвилини я заздрю тим, хто писав про CV Dazzle — набір інструментів для протидії конкретному алгоритму виявленню обличчя нейромережею. Попри те, що CV Dazzle був концептом і заточеним під один з багатьох алгоритмів, його автори написали поради для журналіст_ок, які пишуть про цей продукт або аналогічні продукти.
Вийшла така собі прокачана версія прес-реліза, на основі якого можна і статтю написати, і рілз зняти, і повноцінний відеоексплейнер.
🔥6
Чи варто запускати свою спільноту? Навіщо, якщо можна взаємодіяти зі спільнотами інших організацій 😅 Про це й буду розповідати завтра, 4 березня о 16:00, на вебінарі від Linsa Agency та Philantropy in Ukraine.
На події також розберемо:
👉 як громадським організаціям знаходити та обирати спільноти для партнерства
👉 як проводити спільні активності з ком’юніті для закриття зборів і збільшення охоплення організації
👉 які завдання організація можна вирішити через роботу зі спільнотами
Зареєструватися за посиланням. Буду радий бачити підписни_ць каналу на івенті 💫
На події також розберемо:
👉 як громадським організаціям знаходити та обирати спільноти для партнерства
👉 як проводити спільні активності з ком’юніті для закриття зборів і збільшення охоплення організації
👉 які завдання організація можна вирішити через роботу зі спільнотами
Зареєструватися за посиланням. Буду радий бачити підписни_ць каналу на івенті 💫
Google Docs
Вебінар від linza agency та PhilinUA: Як працювати зі спільнотами для зміцнення вашої організації та досягнення цілей
Спільноти — це не просто групи людей, які об’єдналися навколо спільних цінностей чи інтересів. Це потужний ресурс для розвитку, залучення підтримки та масштабування громадських ініціатив.
Але що робити, якщо у вашої організації ще немає власної спільноти?…
Але що робити, якщо у вашої організації ще немає власної спільноти?…
🔥4❤1
Як Slack намагається зменшити кількість відключених сповіщень
Push- та інші типи сповіщень покращують конверсію в кліки чи підписки. Щоправда сучасні користувач_ки це розуміють як спроби втрутися у свій інфопростір. Тож вони просто відключають сповіщення.
Що ж робить Slack? При спробі тегнути всіх учасни_ць каналу він показує повідомлення, в якому:
👉 вказує, скільки людей ми тегнемо. Це корисно, бо в Slack кількість людей на каналі показує маленький лічильник з цифрою у правому верхньому куті.
👉 підкреслює, що сповіщення отримають люди у різних часових поясах, а значить своїм повідомленням в межах нашого робочого дня ми можемо когось розбудити.
👉 прямо говорить, що це rather noisy.
Таке ж повідомлення з'являється у Discord.
Обидві платформи використовуються і як робочі месенджери, і як платформи для побудови спільнот. А отже є велика вірогідність того, що люди залишатимуть сповіщення включеними, щоб не пропустити важливі робочі повідомлення. І їм точно не сподобається, коли їх тегатимуть у повідомленнях типу "Добрий день, спільното". 😅
P.S. Від учасників однієї зі спільнот в Discord я отримував фідбек "Відповідаю тільки коли тегають на каналі" та "Вийшов зі спільноти, бо забагато разів приходили сповіщення". Можете також зайти на свій Телеграм-канал і перевірити, скільки людей відключили сповіщення. Пік відключень сповіщень часто співпадає із виходом нового контенту.
Push- та інші типи сповіщень покращують конверсію в кліки чи підписки. Щоправда сучасні користувач_ки це розуміють як спроби втрутися у свій інфопростір. Тож вони просто відключають сповіщення.
Що ж робить Slack? При спробі тегнути всіх учасни_ць каналу він показує повідомлення, в якому:
👉 вказує, скільки людей ми тегнемо. Це корисно, бо в Slack кількість людей на каналі показує маленький лічильник з цифрою у правому верхньому куті.
👉 підкреслює, що сповіщення отримають люди у різних часових поясах, а значить своїм повідомленням в межах нашого робочого дня ми можемо когось розбудити.
👉 прямо говорить, що це rather noisy.
Таке ж повідомлення з'являється у Discord.
Обидві платформи використовуються і як робочі месенджери, і як платформи для побудови спільнот. А отже є велика вірогідність того, що люди залишатимуть сповіщення включеними, щоб не пропустити важливі робочі повідомлення. І їм точно не сподобається, коли їх тегатимуть у повідомленнях типу "Добрий день, спільното". 😅
P.S. Від учасників однієї зі спільнот в Discord я отримував фідбек "Відповідаю тільки коли тегають на каналі" та "Вийшов зі спільноти, бо забагато разів приходили сповіщення". Можете також зайти на свій Телеграм-канал і перевірити, скільки людей відключили сповіщення. Пік відключень сповіщень часто співпадає із виходом нового контенту.
❤6
Здається, такий клікбейт залишився на сторінках ТСНа та в розсилках інфопродуктів. Але ось я мав хвилину паніки завдяки заголовку листа «Ви сплатили борги?» від Опендатабот. Так як сервіс працює з персональними даними — іменем, прізвищем, ідентифікаційним кодом — то із заголовку здається, що Опендатабот підтягнув інформацію з податкової. Але ніт, цей лист — добірка питань-відповідей щодо Єдиного реєстру боржників з пропозицією скористатися сервісом.
Цікаво було б дізнатися, який відсоток відписок був після цього листа. Впевнений, в декілька разів більше за органічний відтік.
Цікаво було б дізнатися, який відсоток відписок був після цього листа. Впевнений, в декілька разів більше за органічний відтік.
👍6😢3
Минулого року восени поговорив з двома художницями з інвалідністю для Доступно ua. У них діаметрально протилежний досвід: одна працює в окремій майстерні, інша у себе в кімнаті, одна розділяє час між батьківством та мистецтвом, інша — між роботою арт-терапевткою та мисткинею. Та їх об'єднує універсальна мова, мова мистецтва.
Було би добре, якби їхню роботу підтримував інклюзивний простір у великих і малих містах. Про проблеми із доступністю ми теж поговорили. Читайте за посиланням на Platforma 💫
Було би добре, якби їхню роботу підтримував інклюзивний простір у великих і малих містах. Про проблеми із доступністю ми теж поговорили. Читайте за посиланням на Platforma 💫
Platfor.ma
Бути митцем — складно. Митцем з інвалідністю — майже неможливо. Ось історії 2-х художниць, які змогли
Творити попри всі труднощі
❤5
Два тижні нічого не писав на каналі. А все тому що ми з МетаСпільнотою та ILM УКУ запустили другий набір на курс «Як будувати спільноти»!
Це покращена та підсилена версія минулорічної програми. Ми додали ще один день до офлайн-навчання, трохи оновили викладацький склад та додали ще більше практичних занять. Також маю надію, що буде більше стипендійних місць цього року, бо моя мрія — це щоб було більше самозарадних спільнот в громадському секторі.
Як і минулого року, на мені зовнішні комунікації по курсу. На самій же програмі буду розбирати ідентичність учасни_ці спільноти та як проводити дослідження спільноти.
Офлайн триває з 2 по 5 липня включно, онлайн — з 7 по 12 липня, окремо буде два дні захисту стратегій спільнот, які всі студент_ки будуть розробляти протягом навчання.
👉 Вартість та деталі по програмі можна знайти тут, а якщо ви представляєте ГО, то податися на стипендію можна тут.
Це покращена та підсилена версія минулорічної програми. Ми додали ще один день до офлайн-навчання, трохи оновили викладацький склад та додали ще більше практичних занять. Також маю надію, що буде більше стипендійних місць цього року, бо моя мрія — це щоб було більше самозарадних спільнот в громадському секторі.
Як і минулого року, на мені зовнішні комунікації по курсу. На самій же програмі буду розбирати ідентичність учасни_ці спільноти та як проводити дослідження спільноти.
Офлайн триває з 2 по 5 липня включно, онлайн — з 7 по 12 липня, окремо буде два дні захисту стратегій спільнот, які всі студент_ки будуть розробляти протягом навчання.
👉 Вартість та деталі по програмі можна знайти тут, а якщо ви представляєте ГО, то податися на стипендію можна тут.
🔥6👍1
64
В пошуках інструментів фасилітації
як обговорити дискусійні питання і не зненавидіти колег
Минулої неділи фасилітував стратегічну сесію для спільноти УкраїнаМрії. Одним з питань на обговорення були мета, місія та візія спільноти. Якщо ви колись всередині своєї команди намагалися сформулювати мету або місію, ви знаєте, наскільки це може бути травматично. Зачасту такі обговорення призводять до створення красивих теоретичних конструкцій, якими ніхто потім не користується.
Тому спочатку ми з учасни_цями затвердили визначення мети, місії та візії, з якими погоджується група. Ці визначення допомогли перевіряти валідність згенерованих пізніше визначень.
Після цього ми використали інструмент "1-2-4", який виглядає так:
👉 спочатку кож_на учасни_ця впродовж хвилини обдумує поставлене питання та накидує ідеї;
👉 потім учасни_ці розбиваються на пари та впродовж 2 хвилин генерують нові способи вирішення питання на основі того, що вони придумали під час попереднього етапу;
👉 пари об'єднуються в четвірки, обговорюють всі свої ідеї та розвивають їх на основі схожості/відмінності впродовж 4 хвилин;
👉 кожна група презентує одну важливу ідею чи спосіб вирішення проблеми, який виробила ця група.
Цей інструмент я знайшов на сайті Міжнародної асоціації фасилітатор_ок, там ще більше класних інструментів з поясненнями та інструкціями.
В пошуках інструментів фасилітації
як обговорити дискусійні питання і не зненавидіти колег
Минулої неділи фасилітував стратегічну сесію для спільноти УкраїнаМрії. Одним з питань на обговорення були мета, місія та візія спільноти. Якщо ви колись всередині своєї команди намагалися сформулювати мету або місію, ви знаєте, наскільки це може бути травматично. Зачасту такі обговорення призводять до створення красивих теоретичних конструкцій, якими ніхто потім не користується.
Тому спочатку ми з учасни_цями затвердили визначення мети, місії та візії, з якими погоджується група. Ці визначення допомогли перевіряти валідність згенерованих пізніше визначень.
Після цього ми використали інструмент "1-2-4", який виглядає так:
👉 спочатку кож_на учасни_ця впродовж хвилини обдумує поставлене питання та накидує ідеї;
👉 потім учасни_ці розбиваються на пари та впродовж 2 хвилин генерують нові способи вирішення питання на основі того, що вони придумали під час попереднього етапу;
👉 пари об'єднуються в четвірки, обговорюють всі свої ідеї та розвивають їх на основі схожості/відмінності впродовж 4 хвилин;
👉 кожна група презентує одну важливу ідею чи спосіб вирішення проблеми, який виробила ця група.
Цей інструмент я знайшов на сайті Міжнародної асоціації фасилітатор_ок, там ще більше класних інструментів з поясненнями та інструкціями.
SessionLab
IAF Library
Facilitation Methods Database of the International Association of Facilitatiors. Explore 500 Facilitation Techniques to effectively create, lead and follow up group meetings.
🔥3❤1
65
Як шукати відповіді на ключові питання у вашому житті
*метод, який хочу спробувати*
Був такий науковець, Річард Фейнман. Про нього я вперше дізнався, коли побачив анонс книги «Та ви жартуєте, містере Фейнман!». І ось нещодавно я відкрив для себе його метод «12 улюблених проблем», який хочу потестувати. Метод має допомогти сформулювати питання, які вам найбільш відгукуються та які цікаво розкрити, і шукати відповіді на них впродовж життя.
Ось як цей метод працює:
1. Записуємо 12 питань, які вас найбільше хвилюють. Питання «Чому спільноти перестають бути активними?» теж підходить :)
2. Збираємо нотатки та інсайти в одному місці: базі знань типу Obsidian чи блокноті.
3. Перевіряємо, чи нові знання, ідеї та досвіди можуть допомогти вирішити якесь із 12 питань (проблем).
4. Періодично переглядаємо свій список питань: прибираємо ті, що вже неактуальні чи вирішені, додаємо нові.
Потім напрацювання можна переупакувати в статтю, відео чи навіть навчальний курс.
Мені цей метод відгукується, бо я люблю дослідження, структурованість і відчуття, що в житті можна щось контролювати та визначати :)
А як ви вирішуєте проблеми чи питання, з якими постійно стикаєтеся? Є у вас якийсь підхід, метод або концепція, за якою ви рухаєтеся?
Як шукати відповіді на ключові питання у вашому житті
*метод, який хочу спробувати*
Був такий науковець, Річард Фейнман. Про нього я вперше дізнався, коли побачив анонс книги «Та ви жартуєте, містере Фейнман!». І ось нещодавно я відкрив для себе його метод «12 улюблених проблем», який хочу потестувати. Метод має допомогти сформулювати питання, які вам найбільш відгукуються та які цікаво розкрити, і шукати відповіді на них впродовж життя.
Ось як цей метод працює:
1. Записуємо 12 питань, які вас найбільше хвилюють. Питання «Чому спільноти перестають бути активними?» теж підходить :)
2. Збираємо нотатки та інсайти в одному місці: базі знань типу Obsidian чи блокноті.
3. Перевіряємо, чи нові знання, ідеї та досвіди можуть допомогти вирішити якесь із 12 питань (проблем).
4. Періодично переглядаємо свій список питань: прибираємо ті, що вже неактуальні чи вирішені, додаємо нові.
Потім напрацювання можна переупакувати в статтю, відео чи навіть навчальний курс.
Мені цей метод відгукується, бо я люблю дослідження, структурованість і відчуття, що в житті можна щось контролювати та визначати :)
А як ви вирішуєте проблеми чи питання, з якими постійно стикаєтеся? Є у вас якийсь підхід, метод або концепція, за якою ви рухаєтеся?
❤6
66
Дослідження спільноти у стані напруги
чому це може бути поганою ідеєю
Ніколи не думав про те, коли варто обирати найкращий час для дослідження. Просто береш — і досліджуєш. Та зараз читаю Національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, і стикнувся з таким абзацем:
«Дані, наведені далі...потребують особливої обережності під час інтерпретації. Це пов'язано з тим, що анкети PISA, які є основним джерелом інформації про добробут учнівства, не розраховані на вивчення спільнот, що перебувають в екстремальних умовах, зокрема в умовах війни... Невідповідність анкет PISA нашому складному контексту особливо очевидна в питаннях, що пов'язані з добробутом учнів. Самі поняття психологічного добробуту, задоволеності життям, безпеки...для українців сьогодні мають інший сенс, ніж той, який було закладено в анкету PISA, і безперечно сильно відрізняються від того, як ці концепти сприймають в інших країнах, де в громадян є змога жити в умовах миру й стабільності».
Які висновки я зробив з цієї інформації:
1. Питання та інструменти дослідження мають бути адаптовані під конкретну ситуацію чи спільноту.
2. Сегментування аудиторії для дослідження вкрай важливе, адже у них може сильно відрізнятися розуміння того, що ви у них питаєте.
3. Проводити дослідження спільноти, яка перебуває в стані розпаду, занепаду чи безперервної агресії — погана ідея.
4. При інтерпретації даних дослідження варто пам'ятати, що на результати дослідження впливають не тільки заготовлені питання, а й умови проведення дослідження (ви проводили опитування після обстрілу, після роботи чи на вихідних? людина вже місяць шукає роботу чи їй перед опитуванням прийшов офер?).
А як ви інтерпретуєте дані дослідження? На що звертаєте увагу?
Дослідження спільноти у стані напруги
чому це може бути поганою ідеєю
Ніколи не думав про те, коли варто обирати найкращий час для дослідження. Просто береш — і досліджуєш. Та зараз читаю Національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, і стикнувся з таким абзацем:
«Дані, наведені далі...потребують особливої обережності під час інтерпретації. Це пов'язано з тим, що анкети PISA, які є основним джерелом інформації про добробут учнівства, не розраховані на вивчення спільнот, що перебувають в екстремальних умовах, зокрема в умовах війни... Невідповідність анкет PISA нашому складному контексту особливо очевидна в питаннях, що пов'язані з добробутом учнів. Самі поняття психологічного добробуту, задоволеності життям, безпеки...для українців сьогодні мають інший сенс, ніж той, який було закладено в анкету PISA, і безперечно сильно відрізняються від того, як ці концепти сприймають в інших країнах, де в громадян є змога жити в умовах миру й стабільності».
Які висновки я зробив з цієї інформації:
1. Питання та інструменти дослідження мають бути адаптовані під конкретну ситуацію чи спільноту.
2. Сегментування аудиторії для дослідження вкрай важливе, адже у них може сильно відрізнятися розуміння того, що ви у них питаєте.
3. Проводити дослідження спільноти, яка перебуває в стані розпаду, занепаду чи безперервної агресії — погана ідея.
4. При інтерпретації даних дослідження варто пам'ятати, що на результати дослідження впливають не тільки заготовлені питання, а й умови проведення дослідження (ви проводили опитування після обстрілу, після роботи чи на вихідних? людина вже місяць шукає роботу чи їй перед опитуванням прийшов офер?).
А як ви інтерпретуєте дані дослідження? На що звертаєте увагу?
Telegram
Дизрайтер
29
Що ваша ЦА розуміє під словом «спільнота/ком`юніті»
Спойлер: зовсім не те, що вам потрібно
Розповідати, що таке спільнота я не буду (бо я про це вже писав для Happy Monday). Та розкажу, з чим постійно стикаюся при проведенні кастдеву в спільнотах.
Так…
Що ваша ЦА розуміє під словом «спільнота/ком`юніті»
Спойлер: зовсім не те, що вам потрібно
Розповідати, що таке спільнота я не буду (бо я про це вже писав для Happy Monday). Та розкажу, з чим постійно стикаюся при проведенні кастдеву в спільнотах.
Так…
🔥2
Чи міг я уявити, що викладатиму в Українському католицького університеті?
Звісно, міг, адже я вже це робив минулого року на курсі «Як будувати спільноти» 😏 І хоч це було всього лише один день, цього року я робитиму те саме.
🥸 Вже 2 липня стартує другий набір на курс з побудови спільнот , який ми робимо МетаСпільнотою разом з Інститутом лідерства та управління УКУ. На курсі в лекції я розкажу про аудиторію спільноти та як її досліджувати.
Зі мною будуть мої талановиті колеги-експерт_ки, які проведуть по всьому шляху побудови стратегії спільноти: від визначення місії та цілей до монетизації спільноти та вирішення конфліктів.
Заявки приймаємо лише до 20 червня, тож якщо хочете побачитися/почутися зі мною у Львові, реєструйтеся скоріше: https://ilm.in.ua/projects/how-to-build-communities-course/ .
🥸 Вже 2 липня стартує другий набір на
Зі мною будуть мої талановиті колеги-експерт_ки, які проведуть по всьому шляху побудови стратегії спільноти: від визначення місії та цілей до монетизації спільноти та вирішення конфліктів.
Заявки приймаємо лише до 20 червня, тож якщо хочете побачитися/почутися зі мною у Львові, реєструйтеся скоріше:
👍7🔥4❤1
Знайшов влучний опис дослідження як процесу дихання (до речі, про «дихання», «ритм», «темпоритм» у розрізі спільнот теж говорять):
«Так само, як ми вдихаємо та видихаємо, ми всі природно і регулярно отримуємо інформацію та використовуємо її для визначення того, що робимо. Ми спостерігаємо, вчимося і ділимося висновками зі свого досвіду взаємодії із навколишнім середовищем. Це теж свого роду дослідження — навіть якщо ми не робимо це навмисно.
Дихання є вродженим, природним, і ми не усвідомлюємо, що дихаємо. Так само ми вчимося і зберігаємо знання про те, як вижити та процвітати, але ці знання можуть бути недооціненими. У нас також може не бути часу чи простору, щоб помітити та оцінити ці знання».
Взяв це з Transformative Research Toolkit від Othering&Belonging Institute. Про цей набір інструментів дослідження писав раніше, тоді мене зацікавив їхній фемінітив herstory замість history. Раджу почитати, там ціла скарбничка для менеджер_ок спільнот!
«Так само, як ми вдихаємо та видихаємо, ми всі природно і регулярно отримуємо інформацію та використовуємо її для визначення того, що робимо. Ми спостерігаємо, вчимося і ділимося висновками зі свого досвіду взаємодії із навколишнім середовищем. Це теж свого роду дослідження — навіть якщо ми не робимо це навмисно.
Дихання є вродженим, природним, і ми не усвідомлюємо, що дихаємо. Так само ми вчимося і зберігаємо знання про те, як вижити та процвітати, але ці знання можуть бути недооціненими. У нас також може не бути часу чи простору, щоб помітити та оцінити ці знання».
Взяв це з Transformative Research Toolkit від Othering&Belonging Institute. Про цей набір інструментів дослідження писав раніше, тоді мене зацікавив їхній фемінітив herstory замість history. Раджу почитати, там ціла скарбничка для менеджер_ок спільнот!
Telegram
Дизрайтер
Читаю Transformative Research Toolkit і помітив цікавий фемінітив — herstory замість history. Виявилося, що на Вікіпедії є окрема сторінка під цей термін: "herstory is a term for history written from a feminist perspective and emphasizing the role of women…
❤1
Я дуже щасливий. Чому? Тому що провів заняття на тему ідентичності учасни_ць та дослідження учасни_ць спільнот в межах курсу "Як будувати спільноти" від MetaSpilnota та ILM УКУ.
Обговорювали репрезентативність досліджень, ідентичність та спроби об'єднати декілька аудиторій в одну спільноту. Ну а ще звісно були жарти про роботу менеджер_ок спільнот, кавування з експертами та дружбу з маркетологами 😄
Коли коментують, дискутують, не погоджуються — це найкраще, що може відбутися під час лекції. І це відбулося 😉 Радію, що вже другий рік поспіль маю таку можливість — ділитися своїм досвідом та думками зі студентами та студентками курсу.
Обговорювали репрезентативність досліджень, ідентичність та спроби об'єднати декілька аудиторій в одну спільноту. Ну а ще звісно були жарти про роботу менеджер_ок спільнот, кавування з експертами та дружбу з маркетологами 😄
Коли коментують, дискутують, не погоджуються — це найкраще, що може відбутися під час лекції. І це відбулося 😉 Радію, що вже другий рік поспіль маю таку можливість — ділитися своїм досвідом та думками зі студентами та студентками курсу.
❤9🔥6
67
Автор «Маленького принца» був ком'юніті-менеджером!
не вірите? читайте далі
Принаймні таке враження у мене склалося після того, як я прочитав оповідання-мемуари «Військовий льотчик» Антуана де Сент-Екзюпері. Ділюся фрагментами, які зачепили увагу.
Про належність до спільноти: «Я люблю групу 2/33. Люблю не як глядач, який відкриває для себе гарну виставу... Я люблю свою групу, тому що я в ній, тому що вона живить мене, тому що я теж живлю її. І тепер, повертаючись з Арраса (з бойового виліту - прим. канала), я більш ніж коли належу до своєї групи. Я набув іще один зв'язок із нею».
І ще про належність до спільноти: «Я здобув...право брати участь. Право бути пов'язаним. Спілкуватися. Одержувати і давати. Бути чимсь більше, ніж я сам... Моя любов до групи не потребує висловлення. Вона складається лише зі зв'язків зі світом. Вона моя сутність. Я належу до групи. От і все.».
Про важливість комунікацій в спільноті: «Ми вже почуваємось однією спільнотою. Звісно, щоб згуртуватися в ній, ми маємо висловити свою єдність. Для цього знадобляться зусилля в царині свідомості і мови. Але щоб нічого не втратити з сутності, ми мусимо також залишитися глухими до всіляких словесних пасток, до шантажу і полеміки.».
Про мету, яка формує та фокусує спільноту, та про сегментацію аудиторії: «Я розумію походження братства між людьми. Люди були братами в Бозі. Братами можна бути тільки в чомусь. Якщо людей не єднає вузол, вони становлять не спільноту, а натовп. Не можна просто бути братством. Мої товариші і я, ми братство за Групою 2/33. Французи є братством за Францією... Братерство виникає в спільній офірі — чомусь більшому, ніж ти сам.».
Про те, чому сильна спільнота — це завжди спільні зусилля її учасни_ць: «Я найсильніший, бо дерево є дужчим від тих речовин, що є складовими грунту... Спільнота, яку заснувала наша цивілізація, не була і не є сукупністю наших вигод — вона була сукупністю наших внесків.».
Автор «Маленького принца» був ком'юніті-менеджером!
не вірите? читайте далі
Принаймні таке враження у мене склалося після того, як я прочитав оповідання-мемуари «Військовий льотчик» Антуана де Сент-Екзюпері. Ділюся фрагментами, які зачепили увагу.
Про належність до спільноти: «Я люблю групу 2/33. Люблю не як глядач, який відкриває для себе гарну виставу... Я люблю свою групу, тому що я в ній, тому що вона живить мене, тому що я теж живлю її. І тепер, повертаючись з Арраса (з бойового виліту - прим. канала), я більш ніж коли належу до своєї групи. Я набув іще один зв'язок із нею».
І ще про належність до спільноти: «Я здобув...право брати участь. Право бути пов'язаним. Спілкуватися. Одержувати і давати. Бути чимсь більше, ніж я сам... Моя любов до групи не потребує висловлення. Вона складається лише зі зв'язків зі світом. Вона моя сутність. Я належу до групи. От і все.».
Про важливість комунікацій в спільноті: «Ми вже почуваємось однією спільнотою. Звісно, щоб згуртуватися в ній, ми маємо висловити свою єдність. Для цього знадобляться зусилля в царині свідомості і мови. Але щоб нічого не втратити з сутності, ми мусимо також залишитися глухими до всіляких словесних пасток, до шантажу і полеміки.».
Про мету, яка формує та фокусує спільноту, та про сегментацію аудиторії: «Я розумію походження братства між людьми. Люди були братами в Бозі. Братами можна бути тільки в чомусь. Якщо людей не єднає вузол, вони становлять не спільноту, а натовп. Не можна просто бути братством. Мої товариші і я, ми братство за Групою 2/33. Французи є братством за Францією... Братерство виникає в спільній офірі — чомусь більшому, ніж ти сам.».
Про те, чому сильна спільнота — це завжди спільні зусилля її учасни_ць: «Я найсильніший, бо дерево є дужчим від тих речовин, що є складовими грунту... Спільнота, яку заснувала наша цивілізація, не була і не є сукупністю наших вигод — вона була сукупністю наших внесків.».
🔥9