59
Коротка історія про тестове завдання
або як я відмовився від унікальної можливості попрацювати безоплатно
Цей день настав — я розкажу про найбільш складне тестове завдання, з яким я коли-небудь стикнувся 😅 Було це, коли я ще шукав роботу на фрілансерських біржах. На одній з таких я побачив запит на автора стікерів. Треба було придумувати персонажів, писати смішні речення, а дизайнер_ки перетворювали би все це на стікери в Телеграмі.
Тестове завдання (неоплачуване) від цього замовника було таким:
- обрати готовий набір стікерів від запропонованих замовником, та придумати 4-5 нових стікерів до нього
- розробити набір з 12 стікерів: прописати фрази, підібрати відповідні емодзі, скласти ТЗ для дизайнер_ки.
Здається, я виконав половину тестового, і забив на це. Зараз такі тестові вже не складають, бо конверсія кандидат_ок буде нульовою.
А які тестові роботи вам запам'яталися?
Коротка історія про тестове завдання
або як я відмовився від унікальної можливості попрацювати безоплатно
Цей день настав — я розкажу про найбільш складне тестове завдання, з яким я коли-небудь стикнувся 😅 Було це, коли я ще шукав роботу на фрілансерських біржах. На одній з таких я побачив запит на автора стікерів. Треба було придумувати персонажів, писати смішні речення, а дизайнер_ки перетворювали би все це на стікери в Телеграмі.
Тестове завдання (неоплачуване) від цього замовника було таким:
- обрати готовий набір стікерів від запропонованих замовником, та придумати 4-5 нових стікерів до нього
- розробити набір з 12 стікерів: прописати фрази, підібрати відповідні емодзі, скласти ТЗ для дизайнер_ки.
Здається, я виконав половину тестового, і забив на це. Зараз такі тестові вже не складають, бо конверсія кандидат_ок буде нульовою.
А які тестові роботи вам запам'яталися?
❤2
«Медіамейкер» — це медіа для тих, хто працює в медіа. І саме завдяки ним я помітив, що медіа почали звертати увагу на ком'юніті-менеджмент (і я навіть консультував медійників з однієї організації щодо запуску спільноти). Це і платні підписні клуби як у hromadske та The Ukrainians, і відкриті спільноти регіональних видань.
Разом із командою «Медіамейкера» ми зібрали ТОП-3 матеріали про ком'юніті. Вона буде корисною тим, хто допомагає медіа запускати і розвивати спільноти, консультує в сфері ком'юніті-менеджмента або партнериться з медіа з боку бізнеса та громадського сектору.
👉 Розвиток спільноти має стати пріоритетом для медіа у 2025 році. Експерти JOURNALISM.CO.UK склали прогнози для медіа на 2025 рік, один з фокусів — на розвиток спільнот в медіа. Особисто я бачу майбутнє за локальними невеликими спільнотами регіональних медіа та вузькоспеціалізованих видань.
👉 SEO проти спільноти: хто виграє? Роздуми SEO-експерт_ок про те, що будувати контент тільки навколо ключових слів — стратегія для проєктів з безлімітним бюджетом (привіт, айтішка). Тому контент має бути в першу чергу для спільноти. Здається, у цьому матеріали між «спільнотою» та «читачами» ставиться знак «дорівнює», та все ж раджу звернути увагу на поради.
👉 Фани створюють контент для спільноти. Незвичний спосіб подивитися на свою спільноту як на екосистему фанів. В ком'юніті-менеджменті навіть є super users по аналогії з super fans. Фанати бренду можуть стати фанатами спільноти і у вас буде любоу, яку високо оцінить маркетинговий відділ :)
Корисного читання!
#реклама
Разом із командою «Медіамейкера» ми зібрали ТОП-3 матеріали про ком'юніті. Вона буде корисною тим, хто допомагає медіа запускати і розвивати спільноти, консультує в сфері ком'юніті-менеджмента або партнериться з медіа з боку бізнеса та громадського сектору.
👉 Розвиток спільноти має стати пріоритетом для медіа у 2025 році. Експерти JOURNALISM.CO.UK склали прогнози для медіа на 2025 рік, один з фокусів — на розвиток спільнот в медіа. Особисто я бачу майбутнє за локальними невеликими спільнотами регіональних медіа та вузькоспеціалізованих видань.
👉 SEO проти спільноти: хто виграє? Роздуми SEO-експерт_ок про те, що будувати контент тільки навколо ключових слів — стратегія для проєктів з безлімітним бюджетом (привіт, айтішка). Тому контент має бути в першу чергу для спільноти. Здається, у цьому матеріали між «спільнотою» та «читачами» ставиться знак «дорівнює», та все ж раджу звернути увагу на поради.
👉 Фани створюють контент для спільноти. Незвичний спосіб подивитися на свою спільноту як на екосистему фанів. В ком'юніті-менеджменті навіть є super users по аналогії з super fans. Фанати бренду можуть стати фанатами спільноти і у вас буде любоу, яку високо оцінить маркетинговий відділ :)
Корисного читання!
#реклама
❤8🔥2
60
Що робити з даними, які зібрали під час дослідження?
просто аналізуй це
Дослідження не закінчується на зборі інформації. Після нього настає час шукати сенс у тому, що ці дані нам показують.
Для аналізу даних я зазвичай слідую такому фреймворку:
1. Читаю всі дані підряд: від транскрибацій глибинних інтерв'ю до кількісних звітів за період дослідження.
2. Роблю швидкі нотатки. Зазвичай, пишу щодо тих моментів, які повторюються та/або привабили мою увагу. Тут поки немає системності, це скоріше етап брейншторму.
3. Виділяю висновки — повторювані моменти в дослідженні. Наприклад, більшість учасни_ць вказали, що їм подобаються офлайн-івенти. Або всі учасни_ці відмітили дружність до новачків у спільноті. Висновки не є оціночними, це просто підтвердження фактів, які ми визначаємо за результатами дослідження. Приклад висновку: «Для учасників єдиний спосіб активної взаємодії зі спільнотою — це офлайн-події.».
4. Перевіряю, чи відповідають кількісні показники тому, що я дізнався під час дослідження. Цей етап обов'язковий для відповіді на питання «Що означає те, що ми дізналися під час дослідження?». Наприклад, всі опитувані можуть сказати, що обожнюють офлайн-івенти, але кількісно більше ходять на онлайн-івенти. Це може свідчити про нерепрезентативність опитування або що незручна локація офлайн-івентів більше за любов до цього формату.
5. На основі висновків, швидких нотаток та кількісних показників пишу інсайти. До кожного інсайту я вказую ті дані, на основі яких побудував інсайт. Приклад інсайта: «Учасники спільноти мають синдром «самотність в натовпі» через тимчасові інтенсивні зв’язки, які утворюються між учасниками воркшопів, резиденцій, інтенсивів тощо». Визначень інсайту безліч, і я би приділив цьому окремий пост. Для мене це щось типу відкриття, заснованого на зібраних даних.
6. Окремо виписую особисті спостереження. Це суб'єктивні думки щодо проведеного дослідження, які я не підтверджую даними. Також сюди можу додати пропозиції по вирішенню проблем, які виявив під час дослідження. Приклад такого особистого спостереження: «Учасни_ці хочуть зустрічатися зі спільнотою. Офлайн-зустрічі сильніше сприяють побудові спільнотності, але немає бюджету на їхню організацію. Можливо треба комбінувати офлайн та онлайн, щоби переключати увагу спільноти та залучати їх до життя ком'юніті».
А як ви аналізуєте дані, які зібрали під час дослідження?
Що робити з даними, які зібрали під час дослідження?
просто аналізуй це
Дослідження не закінчується на зборі інформації. Після нього настає час шукати сенс у тому, що ці дані нам показують.
Для аналізу даних я зазвичай слідую такому фреймворку:
1. Читаю всі дані підряд: від транскрибацій глибинних інтерв'ю до кількісних звітів за період дослідження.
2. Роблю швидкі нотатки. Зазвичай, пишу щодо тих моментів, які повторюються та/або привабили мою увагу. Тут поки немає системності, це скоріше етап брейншторму.
3. Виділяю висновки — повторювані моменти в дослідженні. Наприклад, більшість учасни_ць вказали, що їм подобаються офлайн-івенти. Або всі учасни_ці відмітили дружність до новачків у спільноті. Висновки не є оціночними, це просто підтвердження фактів, які ми визначаємо за результатами дослідження. Приклад висновку: «Для учасників єдиний спосіб активної взаємодії зі спільнотою — це офлайн-події.».
4. Перевіряю, чи відповідають кількісні показники тому, що я дізнався під час дослідження. Цей етап обов'язковий для відповіді на питання «Що означає те, що ми дізналися під час дослідження?». Наприклад, всі опитувані можуть сказати, що обожнюють офлайн-івенти, але кількісно більше ходять на онлайн-івенти. Це може свідчити про нерепрезентативність опитування або що незручна локація офлайн-івентів більше за любов до цього формату.
5. На основі висновків, швидких нотаток та кількісних показників пишу інсайти. До кожного інсайту я вказую ті дані, на основі яких побудував інсайт. Приклад інсайта: «Учасники спільноти мають синдром «самотність в натовпі» через тимчасові інтенсивні зв’язки, які утворюються між учасниками воркшопів, резиденцій, інтенсивів тощо». Визначень інсайту безліч, і я би приділив цьому окремий пост. Для мене це щось типу відкриття, заснованого на зібраних даних.
6. Окремо виписую особисті спостереження. Це суб'єктивні думки щодо проведеного дослідження, які я не підтверджую даними. Також сюди можу додати пропозиції по вирішенню проблем, які виявив під час дослідження. Приклад такого особистого спостереження: «Учасни_ці хочуть зустрічатися зі спільнотою. Офлайн-зустрічі сильніше сприяють побудові спільнотності, але немає бюджету на їхню організацію. Можливо треба комбінувати офлайн та онлайн, щоби переключати увагу спільноти та залучати їх до життя ком'юніті».
А як ви аналізуєте дані, які зібрали під час дослідження?
❤6
61
Реклама впливає чи відображає?
ще одна думка про honestising
У Огілві «Про рекламу» прочитав цікаву думку: реклама відображає суспільство, а не впливає на нього. Тому спочатку з'явився рух MeToo, а два роки потому Gilette перепродумали свій вектор з The Best a Man Can Get на The Best a Man Can Be (це вже приклад від мене, бо Огілві застав лише оригінальну рекламу 1989-го року).
Це підводить до двох речей:
1. Бренди не хочуть змінювати світ навколо, вони адаптуються до потреб клієнт_ок.
2. Реклама — класний інструмент дослідження суспільства.
Тому зараз у мене пропав запал переглядати круту рекламу. Я розумію, що це спосіб заробити на змінах світу, а не самим стати цією зміною. Ну але ж це бізнес 😅
P.S. До речі, першою рекламою, над якою працював Огілві, була реклама кухонної плити. І в ній він показав голу жінку. Потім Огілві визнав, що це було помилкою, бо сексуальність не стосувалася рекламованого продукту. До публікацїі прикріпив цю стару рекламу, яка використовує «Сніданок на траві» Клода Моне.
Реклама впливає чи відображає?
ще одна думка про honestising
У Огілві «Про рекламу» прочитав цікаву думку: реклама відображає суспільство, а не впливає на нього. Тому спочатку з'явився рух MeToo, а два роки потому Gilette перепродумали свій вектор з The Best a Man Can Get на The Best a Man Can Be (це вже приклад від мене, бо Огілві застав лише оригінальну рекламу 1989-го року).
Це підводить до двох речей:
1. Бренди не хочуть змінювати світ навколо, вони адаптуються до потреб клієнт_ок.
2. Реклама — класний інструмент дослідження суспільства.
Тому зараз у мене пропав запал переглядати круту рекламу. Я розумію, що це спосіб заробити на змінах світу, а не самим стати цією зміною. Ну але ж це бізнес 😅
P.S. До речі, першою рекламою, над якою працював Огілві, була реклама кухонної плити. І в ній він показав голу жінку. Потім Огілві визнав, що це було помилкою, бо сексуальність не стосувалася рекламованого продукту. До публікацїі прикріпив цю стару рекламу, яка використовує «Сніданок на траві» Клода Моне.
👍5
62
Чому ми обговорюємо те, що не варте обговорення
цей трівіальний, трівіальний світ
Коли запуск стартапу застрягає на виборі айдентики, а перезапуск спільноти — на обговоренні назви, то я згадую про закон трівіальності.
Він полягає у тому, що люди в організації зазвичай надають непропорційно велику вагу тривіальним питанням. Такі питання незначні, але легкі для сприйняття.
Чому це відбувається?
Щоб прийняти рішення, ми робимо дві речі:
🟢 збираємо інформацію
🟢 оцінюємо, чи достатньо зібраної інформації.
Для великих рішень (наприклад, побудова стратегії спільноти) треба зібрати багато інформації. А значить більше часу на те, щоб в якийсь момент вирішити «Цього достатньо». Для малих рішень (зміна аватарки в чаті спільноти) інформації треба збирати менше, і ми навпаки схильні продовжувати роздумувати над рішенням занадто довго.
Побороти закон тривіальності мені допомагають два питання:
❓ «Як це працює на вирішення задачі"
❓ «Що станеться, якщо це не зробити?"
Чому ми обговорюємо те, що не варте обговорення
цей трівіальний, трівіальний світ
Коли запуск стартапу застрягає на виборі айдентики, а перезапуск спільноти — на обговоренні назви, то я згадую про закон трівіальності.
Він полягає у тому, що люди в організації зазвичай надають непропорційно велику вагу тривіальним питанням. Такі питання незначні, але легкі для сприйняття.
Чому це відбувається?
Щоб прийняти рішення, ми робимо дві речі:
🟢 збираємо інформацію
🟢 оцінюємо, чи достатньо зібраної інформації.
Для великих рішень (наприклад, побудова стратегії спільноти) треба зібрати багато інформації. А значить більше часу на те, щоб в якийсь момент вирішити «Цього достатньо». Для малих рішень (зміна аватарки в чаті спільноти) інформації треба збирати менше, і ми навпаки схильні продовжувати роздумувати над рішенням занадто довго.
Побороти закон тривіальності мені допомагають два питання:
❓ «Як це працює на вирішення задачі"
❓ «Що станеться, якщо це не зробити?"
❤6👍1
63
Як відповісти на питання «Чому ви хочете працювати в нашій команді»?
бо у вас є гроші
Ось ви склали таблицю, занесли туди 30-40 вакансій, і збираєтеся відправляти заявки. Окрім резюме та портфоліо, більшість вакансій потребує написання мотиваційного листа. Одне з питань, на яке треба дати відповідь у листі — це «Чому ви хочете працювати в нашій команді?».
Якщо ви мрієте потрапити в конкретну компанію — ви знаєте, чому саме туди. Для всіх інших випадків я розкажу, як можна описати «унікальність» організації в мотиваційному листі.
🟢 Згадайте про проєкти компанії, які вам відгукуються. Бажано щоб вони перетиналися з тим, що ви робите. Такі проєкти легко знайти, якщо ви подаєте заявку в дизайн-, комунікаційні агенції, у відеопродакшени чи громадську організацію. Бо у них завжди є успішні кейси, про які вони радо розповідають публічно.
Можливо, вам відгукується нова айдентика Полтави від дизайн-студії, бо ви розвиваєтеся в напрямку брендингу українських міст та маєте в портфоліо концепт айдентики для Кременчука. Можливо, ви довгий час працювали в громадському секторі і вам подобаються організації, що допомагають громадському сектору в Україні вижити — а компанія безплатно створює сайти для ГО.
Приклад: Ваша пропозиція айдентики для Полтави надихнула мене створити стікерпак для киян, які приїхали в столицю з Полтави. Разом з вами хочу далі створювати зрозумілі та зручні дизайн-системи для українських міст.
🟢 Підсвітіть попередні точки контакту з компанією. Можливо, ви вже працювали з компанією в межах окремого проєкту або взаємодіяли з нею як з партнером під час роботи в іншому місці. Бонусом це показує, що з вами у компанії вже був позитивний досвід роботи, а брати людину «з вулиці» - це завжди трохи лотерея.
Приклад: Хочу попрацювати з вами, бо ми вже співпрацювали з ШоТам, коли я працював в спільноті Навзаєм та в громадській організації Стабілізейшен сапорт сервісез.
🟢 Опишіть, чого ви можете досягнути разом із обраною компанією. Можливо, ви працювали в онлайн-спільноті засновників стартапів і хочете використати набуті знання для розвитку офлайн-спільноти фаундерів. Або ж ви хочете зробити школу для подкастерів-початківців, і тому подаєте заявку на роботу в студії зі створення подкастів.
Приклад: Мені цікаво далі досліджувати цю сферу і допомагати стартапам налагоджувати зв'язки зі своїми колегами та розбудовувати стартап-екосистему України.
🟢 Розкажіть про досвід ваших знайомих, що працюють в компанії. Цей спосіб варто використовувати у зв'язці з якимось із вищезазначених. «Хочу до вас, бо мій знайомий у вас працює» не надто переконливе саме по собі.
А як ви відповідаєте на питання «Чому ви хочете працювати в нашій команді?»?
Як відповісти на питання «Чому ви хочете працювати в нашій команді»?
бо у вас є гроші
Ось ви склали таблицю, занесли туди 30-40 вакансій, і збираєтеся відправляти заявки. Окрім резюме та портфоліо, більшість вакансій потребує написання мотиваційного листа. Одне з питань, на яке треба дати відповідь у листі — це «Чому ви хочете працювати в нашій команді?».
Якщо ви мрієте потрапити в конкретну компанію — ви знаєте, чому саме туди. Для всіх інших випадків я розкажу, як можна описати «унікальність» організації в мотиваційному листі.
🟢 Згадайте про проєкти компанії, які вам відгукуються. Бажано щоб вони перетиналися з тим, що ви робите. Такі проєкти легко знайти, якщо ви подаєте заявку в дизайн-, комунікаційні агенції, у відеопродакшени чи громадську організацію. Бо у них завжди є успішні кейси, про які вони радо розповідають публічно.
Можливо, вам відгукується нова айдентика Полтави від дизайн-студії, бо ви розвиваєтеся в напрямку брендингу українських міст та маєте в портфоліо концепт айдентики для Кременчука. Можливо, ви довгий час працювали в громадському секторі і вам подобаються організації, що допомагають громадському сектору в Україні вижити — а компанія безплатно створює сайти для ГО.
Приклад: Ваша пропозиція айдентики для Полтави надихнула мене створити стікерпак для киян, які приїхали в столицю з Полтави. Разом з вами хочу далі створювати зрозумілі та зручні дизайн-системи для українських міст.
🟢 Підсвітіть попередні точки контакту з компанією. Можливо, ви вже працювали з компанією в межах окремого проєкту або взаємодіяли з нею як з партнером під час роботи в іншому місці. Бонусом це показує, що з вами у компанії вже був позитивний досвід роботи, а брати людину «з вулиці» - це завжди трохи лотерея.
Приклад: Хочу попрацювати з вами, бо ми вже співпрацювали з ШоТам, коли я працював в спільноті Навзаєм та в громадській організації Стабілізейшен сапорт сервісез.
🟢 Опишіть, чого ви можете досягнути разом із обраною компанією. Можливо, ви працювали в онлайн-спільноті засновників стартапів і хочете використати набуті знання для розвитку офлайн-спільноти фаундерів. Або ж ви хочете зробити школу для подкастерів-початківців, і тому подаєте заявку на роботу в студії зі створення подкастів.
Приклад: Мені цікаво далі досліджувати цю сферу і допомагати стартапам налагоджувати зв'язки зі своїми колегами та розбудовувати стартап-екосистему України.
🟢 Розкажіть про досвід ваших знайомих, що працюють в компанії. Цей спосіб варто використовувати у зв'язці з якимось із вищезазначених. «Хочу до вас, бо мій знайомий у вас працює» не надто переконливе саме по собі.
А як ви відповідаєте на питання «Чому ви хочете працювати в нашій команді?»?
❤5🔥5
Що було з ком'юніті менеджментом в 2024 році?
ринок розвивається, та все дуже складно
Це дослідження від МетаСпільноти — детальне, ґрунтовне та обов'язкове для прочитання, якщо ви працюєте зі спільнотами (необов'язково як ком'юніті-менеджер_ки). Ще й можна порівняти із аналогічним дослідженням за 2023 рік.
Поділюся найцікавішим зі свіжого дослідження за 2024 рік:
👉 найпопулярніші метрики для вимірювання ефективності роботи спільнот — відвідуваність заходів та реакції;
👉 з усіх опитуваних лише 27% — чоловіки-ком'юніті менеджери. Та при цьому вони як спеціалісти представлені в двох найбільш оплачуваних сферах для управління спільнотами: IT та геймдев;
👉 найбільша зарплата з опитуваних — $2750, і це у людини з 10+ роками досвіду;
👉 як і у минулому дослідженні, найбільшим викликом є низька активність учасни_ць спільноти.
Прочитати стиснуту версію дослідження можна тут. Всередині є також посилання на повні результати дослідження, раджу виділити час і прочитати всі 67 сторінок 😅
💜 Якщо дослідження було корисним, подякуйте на OpenCollective. Ці кошти забезпечують роботу МетаСпільноти, яка розвиває ринок ком'юніті-менеджмента в Україні.
ринок розвивається, та все дуже складно
Це дослідження від МетаСпільноти — детальне, ґрунтовне та обов'язкове для прочитання, якщо ви працюєте зі спільнотами (необов'язково як ком'юніті-менеджер_ки). Ще й можна порівняти із аналогічним дослідженням за 2023 рік.
Поділюся найцікавішим зі свіжого дослідження за 2024 рік:
👉 найпопулярніші метрики для вимірювання ефективності роботи спільнот — відвідуваність заходів та реакції;
👉 з усіх опитуваних лише 27% — чоловіки-ком'юніті менеджери. Та при цьому вони як спеціалісти представлені в двох найбільш оплачуваних сферах для управління спільнотами: IT та геймдев;
👉 найбільша зарплата з опитуваних — $2750, і це у людини з 10+ роками досвіду;
👉 як і у минулому дослідженні, найбільшим викликом є низька активність учасни_ць спільноти.
Прочитати стиснуту версію дослідження можна тут. Всередині є також посилання на повні результати дослідження, раджу виділити час і прочитати всі 67 сторінок 😅
💜 Якщо дослідження було корисним, подякуйте на OpenCollective. Ці кошти забезпечують роботу МетаСпільноти, яка розвиває ринок ком'юніті-менеджмента в Україні.
2024 Дослідження: Стан-Ком’юніті Менеджменту в Україні
Дослідження проведене МетаСпільнотою у листопаді-грудні 2024, опубліковане у січні 2025.
❤6
Мені подобається, як Читомо працює із монетизацією своєї аудиторії. Я вже писав про пуш із закликом підтримати медіа. Тепер покажу, як Читомо через підсумки року заохочує приєднатися до своєї платної спільноти:
👉 підсвічує важливість підтримки: «...ми все ще не працюємо як прибуткова медіаорганізація (яка робить і промотує лише те, що їй подобається), а як умовні "Вартові галактики" – частіше робимо те, "що потрібно робити, бо цього не робить ніхто"...»;
👉 чесно зізнається, що основа виживання медіа — гранти, але відзначають важливість спільноти: «Сума залучених грантових коштів сягнула...79% надходжень.... Сума коштів завдяки Клубу Читомо...13% бюджету.»;
👉 спочатку показують круті штуки, а вже потім пропонують дати на це кошти. Тому інформацію про спільноту розмістили наприкінці.
А ще по завершенню матеріала є плашка «Цей матеріал підготовлено завдяки спільноті Читомо в Patreon». Задонатити на абстрактну «діяльність медіа» це одне, а от побачити результат використання твоїх коштів — зовсім інше.
👉 підсвічує важливість підтримки: «...ми все ще не працюємо як прибуткова медіаорганізація (яка робить і промотує лише те, що їй подобається), а як умовні "Вартові галактики" – частіше робимо те, "що потрібно робити, бо цього не робить ніхто"...»;
👉 чесно зізнається, що основа виживання медіа — гранти, але відзначають важливість спільноти: «Сума залучених грантових коштів сягнула...79% надходжень.... Сума коштів завдяки Клубу Читомо...13% бюджету.»;
👉 спочатку показують круті штуки, а вже потім пропонують дати на це кошти. Тому інформацію про спільноту розмістили наприкінці.
А ще по завершенню матеріала є плашка «Цей матеріал підготовлено завдяки спільноті Читомо в Patreon». Задонатити на абстрактну «діяльність медіа» це одне, а от побачити результат використання твоїх коштів — зовсім інше.
👍6
Рівно три роки тому ми з двома колегами збиралися їхати в студію записувати випуск подкасту "Повний бренд". Ми відклали запис з пропозицією повернутися до цього наступного тижня.
Чи варто казати, що з того часу я вже встиг запустити і закрити новий подкаст, змінити 5-6 робіт, перестати працювати графічним дизайнером, закрити декілька зборів, дізнатися де і як купляти тепловізори та дрони, і ще багато чого?
Все інше залишилося незмінним. Я в Україні, я обожнюю цю країну і я вірю в перемогу над росією як над імперією зла. А щоб наблизити цей момент, давайте задонатимо на дрон для 3 ОШБр 🤝
Чи варто казати, що з того часу я вже встиг запустити і закрити новий подкаст, змінити 5-6 робіт, перестати працювати графічним дизайнером, закрити декілька зборів, дізнатися де і як купляти тепловізори та дрони, і ще багато чого?
Все інше залишилося незмінним. Я в Україні, я обожнюю цю країну і я вірю в перемогу над росією як над імперією зла. А щоб наблизити цей момент, давайте задонатимо на дрон для 3 ОШБр 🤝
send.monobank.ua
Безпечний переказ коштів
Надсилайте безкоштовно та безпечно кошти
❤4
Love is...допомогати журналіст_кам написати про ваш продукт
Час від часу я працюю над експлейнерами — текстовими та відео. Це матеріали, в яких я маю просто розповісти про щось складне: від банківської іпотеки до зовнішнього боргу України. Для цього потрібно обробити купу інформації, структурувати її, проаналізувати, виділити ключове та відкинути другорядне. І звісно фактчекінг.
В такі хвилини я заздрю тим, хто писав про CV Dazzle — набір інструментів для протидії конкретному алгоритму виявленню обличчя нейромережею. Попри те, що CV Dazzle був концептом і заточеним під один з багатьох алгоритмів, його автори написали поради для журналіст_ок, які пишуть про цей продукт або аналогічні продукти.
Вийшла така собі прокачана версія прес-реліза, на основі якого можна і статтю написати, і рілз зняти, і повноцінний відеоексплейнер.
Час від часу я працюю над експлейнерами — текстовими та відео. Це матеріали, в яких я маю просто розповісти про щось складне: від банківської іпотеки до зовнішнього боргу України. Для цього потрібно обробити купу інформації, структурувати її, проаналізувати, виділити ключове та відкинути другорядне. І звісно фактчекінг.
В такі хвилини я заздрю тим, хто писав про CV Dazzle — набір інструментів для протидії конкретному алгоритму виявленню обличчя нейромережею. Попри те, що CV Dazzle був концептом і заточеним під один з багатьох алгоритмів, його автори написали поради для журналіст_ок, які пишуть про цей продукт або аналогічні продукти.
Вийшла така собі прокачана версія прес-реліза, на основі якого можна і статтю написати, і рілз зняти, і повноцінний відеоексплейнер.
🔥6
Чи варто запускати свою спільноту? Навіщо, якщо можна взаємодіяти зі спільнотами інших організацій 😅 Про це й буду розповідати завтра, 4 березня о 16:00, на вебінарі від Linsa Agency та Philantropy in Ukraine.
На події також розберемо:
👉 як громадським організаціям знаходити та обирати спільноти для партнерства
👉 як проводити спільні активності з ком’юніті для закриття зборів і збільшення охоплення організації
👉 які завдання організація можна вирішити через роботу зі спільнотами
Зареєструватися за посиланням. Буду радий бачити підписни_ць каналу на івенті 💫
На події також розберемо:
👉 як громадським організаціям знаходити та обирати спільноти для партнерства
👉 як проводити спільні активності з ком’юніті для закриття зборів і збільшення охоплення організації
👉 які завдання організація можна вирішити через роботу зі спільнотами
Зареєструватися за посиланням. Буду радий бачити підписни_ць каналу на івенті 💫
Google Docs
Вебінар від linza agency та PhilinUA: Як працювати зі спільнотами для зміцнення вашої організації та досягнення цілей
Спільноти — це не просто групи людей, які об’єдналися навколо спільних цінностей чи інтересів. Це потужний ресурс для розвитку, залучення підтримки та масштабування громадських ініціатив.
Але що робити, якщо у вашої організації ще немає власної спільноти?…
Але що робити, якщо у вашої організації ще немає власної спільноти?…
🔥4❤1
Як Slack намагається зменшити кількість відключених сповіщень
Push- та інші типи сповіщень покращують конверсію в кліки чи підписки. Щоправда сучасні користувач_ки це розуміють як спроби втрутися у свій інфопростір. Тож вони просто відключають сповіщення.
Що ж робить Slack? При спробі тегнути всіх учасни_ць каналу він показує повідомлення, в якому:
👉 вказує, скільки людей ми тегнемо. Це корисно, бо в Slack кількість людей на каналі показує маленький лічильник з цифрою у правому верхньому куті.
👉 підкреслює, що сповіщення отримають люди у різних часових поясах, а значить своїм повідомленням в межах нашого робочого дня ми можемо когось розбудити.
👉 прямо говорить, що це rather noisy.
Таке ж повідомлення з'являється у Discord.
Обидві платформи використовуються і як робочі месенджери, і як платформи для побудови спільнот. А отже є велика вірогідність того, що люди залишатимуть сповіщення включеними, щоб не пропустити важливі робочі повідомлення. І їм точно не сподобається, коли їх тегатимуть у повідомленнях типу "Добрий день, спільното". 😅
P.S. Від учасників однієї зі спільнот в Discord я отримував фідбек "Відповідаю тільки коли тегають на каналі" та "Вийшов зі спільноти, бо забагато разів приходили сповіщення". Можете також зайти на свій Телеграм-канал і перевірити, скільки людей відключили сповіщення. Пік відключень сповіщень часто співпадає із виходом нового контенту.
Push- та інші типи сповіщень покращують конверсію в кліки чи підписки. Щоправда сучасні користувач_ки це розуміють як спроби втрутися у свій інфопростір. Тож вони просто відключають сповіщення.
Що ж робить Slack? При спробі тегнути всіх учасни_ць каналу він показує повідомлення, в якому:
👉 вказує, скільки людей ми тегнемо. Це корисно, бо в Slack кількість людей на каналі показує маленький лічильник з цифрою у правому верхньому куті.
👉 підкреслює, що сповіщення отримають люди у різних часових поясах, а значить своїм повідомленням в межах нашого робочого дня ми можемо когось розбудити.
👉 прямо говорить, що це rather noisy.
Таке ж повідомлення з'являється у Discord.
Обидві платформи використовуються і як робочі месенджери, і як платформи для побудови спільнот. А отже є велика вірогідність того, що люди залишатимуть сповіщення включеними, щоб не пропустити важливі робочі повідомлення. І їм точно не сподобається, коли їх тегатимуть у повідомленнях типу "Добрий день, спільното". 😅
P.S. Від учасників однієї зі спільнот в Discord я отримував фідбек "Відповідаю тільки коли тегають на каналі" та "Вийшов зі спільноти, бо забагато разів приходили сповіщення". Можете також зайти на свій Телеграм-канал і перевірити, скільки людей відключили сповіщення. Пік відключень сповіщень часто співпадає із виходом нового контенту.
❤6
Здається, такий клікбейт залишився на сторінках ТСНа та в розсилках інфопродуктів. Але ось я мав хвилину паніки завдяки заголовку листа «Ви сплатили борги?» від Опендатабот. Так як сервіс працює з персональними даними — іменем, прізвищем, ідентифікаційним кодом — то із заголовку здається, що Опендатабот підтягнув інформацію з податкової. Але ніт, цей лист — добірка питань-відповідей щодо Єдиного реєстру боржників з пропозицією скористатися сервісом.
Цікаво було б дізнатися, який відсоток відписок був після цього листа. Впевнений, в декілька разів більше за органічний відтік.
Цікаво було б дізнатися, який відсоток відписок був після цього листа. Впевнений, в декілька разів більше за органічний відтік.
👍6😢3
Минулого року восени поговорив з двома художницями з інвалідністю для Доступно ua. У них діаметрально протилежний досвід: одна працює в окремій майстерні, інша у себе в кімнаті, одна розділяє час між батьківством та мистецтвом, інша — між роботою арт-терапевткою та мисткинею. Та їх об'єднує універсальна мова, мова мистецтва.
Було би добре, якби їхню роботу підтримував інклюзивний простір у великих і малих містах. Про проблеми із доступністю ми теж поговорили. Читайте за посиланням на Platforma 💫
Було би добре, якби їхню роботу підтримував інклюзивний простір у великих і малих містах. Про проблеми із доступністю ми теж поговорили. Читайте за посиланням на Platforma 💫
Platfor.ma
Бути митцем — складно. Митцем з інвалідністю — майже неможливо. Ось історії 2-х художниць, які змогли
Творити попри всі труднощі
❤5
Два тижні нічого не писав на каналі. А все тому що ми з МетаСпільнотою та ILM УКУ запустили другий набір на курс «Як будувати спільноти»!
Це покращена та підсилена версія минулорічної програми. Ми додали ще один день до офлайн-навчання, трохи оновили викладацький склад та додали ще більше практичних занять. Також маю надію, що буде більше стипендійних місць цього року, бо моя мрія — це щоб було більше самозарадних спільнот в громадському секторі.
Як і минулого року, на мені зовнішні комунікації по курсу. На самій же програмі буду розбирати ідентичність учасни_ці спільноти та як проводити дослідження спільноти.
Офлайн триває з 2 по 5 липня включно, онлайн — з 7 по 12 липня, окремо буде два дні захисту стратегій спільнот, які всі студент_ки будуть розробляти протягом навчання.
👉 Вартість та деталі по програмі можна знайти тут, а якщо ви представляєте ГО, то податися на стипендію можна тут.
Це покращена та підсилена версія минулорічної програми. Ми додали ще один день до офлайн-навчання, трохи оновили викладацький склад та додали ще більше практичних занять. Також маю надію, що буде більше стипендійних місць цього року, бо моя мрія — це щоб було більше самозарадних спільнот в громадському секторі.
Як і минулого року, на мені зовнішні комунікації по курсу. На самій же програмі буду розбирати ідентичність учасни_ці спільноти та як проводити дослідження спільноти.
Офлайн триває з 2 по 5 липня включно, онлайн — з 7 по 12 липня, окремо буде два дні захисту стратегій спільнот, які всі студент_ки будуть розробляти протягом навчання.
👉 Вартість та деталі по програмі можна знайти тут, а якщо ви представляєте ГО, то податися на стипендію можна тут.
🔥6👍1
64
В пошуках інструментів фасилітації
як обговорити дискусійні питання і не зненавидіти колег
Минулої неділи фасилітував стратегічну сесію для спільноти УкраїнаМрії. Одним з питань на обговорення були мета, місія та візія спільноти. Якщо ви колись всередині своєї команди намагалися сформулювати мету або місію, ви знаєте, наскільки це може бути травматично. Зачасту такі обговорення призводять до створення красивих теоретичних конструкцій, якими ніхто потім не користується.
Тому спочатку ми з учасни_цями затвердили визначення мети, місії та візії, з якими погоджується група. Ці визначення допомогли перевіряти валідність згенерованих пізніше визначень.
Після цього ми використали інструмент "1-2-4", який виглядає так:
👉 спочатку кож_на учасни_ця впродовж хвилини обдумує поставлене питання та накидує ідеї;
👉 потім учасни_ці розбиваються на пари та впродовж 2 хвилин генерують нові способи вирішення питання на основі того, що вони придумали під час попереднього етапу;
👉 пари об'єднуються в четвірки, обговорюють всі свої ідеї та розвивають їх на основі схожості/відмінності впродовж 4 хвилин;
👉 кожна група презентує одну важливу ідею чи спосіб вирішення проблеми, який виробила ця група.
Цей інструмент я знайшов на сайті Міжнародної асоціації фасилітатор_ок, там ще більше класних інструментів з поясненнями та інструкціями.
В пошуках інструментів фасилітації
як обговорити дискусійні питання і не зненавидіти колег
Минулої неділи фасилітував стратегічну сесію для спільноти УкраїнаМрії. Одним з питань на обговорення були мета, місія та візія спільноти. Якщо ви колись всередині своєї команди намагалися сформулювати мету або місію, ви знаєте, наскільки це може бути травматично. Зачасту такі обговорення призводять до створення красивих теоретичних конструкцій, якими ніхто потім не користується.
Тому спочатку ми з учасни_цями затвердили визначення мети, місії та візії, з якими погоджується група. Ці визначення допомогли перевіряти валідність згенерованих пізніше визначень.
Після цього ми використали інструмент "1-2-4", який виглядає так:
👉 спочатку кож_на учасни_ця впродовж хвилини обдумує поставлене питання та накидує ідеї;
👉 потім учасни_ці розбиваються на пари та впродовж 2 хвилин генерують нові способи вирішення питання на основі того, що вони придумали під час попереднього етапу;
👉 пари об'єднуються в четвірки, обговорюють всі свої ідеї та розвивають їх на основі схожості/відмінності впродовж 4 хвилин;
👉 кожна група презентує одну важливу ідею чи спосіб вирішення проблеми, який виробила ця група.
Цей інструмент я знайшов на сайті Міжнародної асоціації фасилітатор_ок, там ще більше класних інструментів з поясненнями та інструкціями.
SessionLab
IAF Library
Facilitation Methods Database of the International Association of Facilitatiors. Explore 500 Facilitation Techniques to effectively create, lead and follow up group meetings.
🔥3❤1
65
Як шукати відповіді на ключові питання у вашому житті
*метод, який хочу спробувати*
Був такий науковець, Річард Фейнман. Про нього я вперше дізнався, коли побачив анонс книги «Та ви жартуєте, містере Фейнман!». І ось нещодавно я відкрив для себе його метод «12 улюблених проблем», який хочу потестувати. Метод має допомогти сформулювати питання, які вам найбільш відгукуються та які цікаво розкрити, і шукати відповіді на них впродовж життя.
Ось як цей метод працює:
1. Записуємо 12 питань, які вас найбільше хвилюють. Питання «Чому спільноти перестають бути активними?» теж підходить :)
2. Збираємо нотатки та інсайти в одному місці: базі знань типу Obsidian чи блокноті.
3. Перевіряємо, чи нові знання, ідеї та досвіди можуть допомогти вирішити якесь із 12 питань (проблем).
4. Періодично переглядаємо свій список питань: прибираємо ті, що вже неактуальні чи вирішені, додаємо нові.
Потім напрацювання можна переупакувати в статтю, відео чи навіть навчальний курс.
Мені цей метод відгукується, бо я люблю дослідження, структурованість і відчуття, що в житті можна щось контролювати та визначати :)
А як ви вирішуєте проблеми чи питання, з якими постійно стикаєтеся? Є у вас якийсь підхід, метод або концепція, за якою ви рухаєтеся?
Як шукати відповіді на ключові питання у вашому житті
*метод, який хочу спробувати*
Був такий науковець, Річард Фейнман. Про нього я вперше дізнався, коли побачив анонс книги «Та ви жартуєте, містере Фейнман!». І ось нещодавно я відкрив для себе його метод «12 улюблених проблем», який хочу потестувати. Метод має допомогти сформулювати питання, які вам найбільш відгукуються та які цікаво розкрити, і шукати відповіді на них впродовж життя.
Ось як цей метод працює:
1. Записуємо 12 питань, які вас найбільше хвилюють. Питання «Чому спільноти перестають бути активними?» теж підходить :)
2. Збираємо нотатки та інсайти в одному місці: базі знань типу Obsidian чи блокноті.
3. Перевіряємо, чи нові знання, ідеї та досвіди можуть допомогти вирішити якесь із 12 питань (проблем).
4. Періодично переглядаємо свій список питань: прибираємо ті, що вже неактуальні чи вирішені, додаємо нові.
Потім напрацювання можна переупакувати в статтю, відео чи навіть навчальний курс.
Мені цей метод відгукується, бо я люблю дослідження, структурованість і відчуття, що в житті можна щось контролювати та визначати :)
А як ви вирішуєте проблеми чи питання, з якими постійно стикаєтеся? Є у вас якийсь підхід, метод або концепція, за якою ви рухаєтеся?
❤6
66
Дослідження спільноти у стані напруги
чому це може бути поганою ідеєю
Ніколи не думав про те, коли варто обирати найкращий час для дослідження. Просто береш — і досліджуєш. Та зараз читаю Національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, і стикнувся з таким абзацем:
«Дані, наведені далі...потребують особливої обережності під час інтерпретації. Це пов'язано з тим, що анкети PISA, які є основним джерелом інформації про добробут учнівства, не розраховані на вивчення спільнот, що перебувають в екстремальних умовах, зокрема в умовах війни... Невідповідність анкет PISA нашому складному контексту особливо очевидна в питаннях, що пов'язані з добробутом учнів. Самі поняття психологічного добробуту, задоволеності життям, безпеки...для українців сьогодні мають інший сенс, ніж той, який було закладено в анкету PISA, і безперечно сильно відрізняються від того, як ці концепти сприймають в інших країнах, де в громадян є змога жити в умовах миру й стабільності».
Які висновки я зробив з цієї інформації:
1. Питання та інструменти дослідження мають бути адаптовані під конкретну ситуацію чи спільноту.
2. Сегментування аудиторії для дослідження вкрай важливе, адже у них може сильно відрізнятися розуміння того, що ви у них питаєте.
3. Проводити дослідження спільноти, яка перебуває в стані розпаду, занепаду чи безперервної агресії — погана ідея.
4. При інтерпретації даних дослідження варто пам'ятати, що на результати дослідження впливають не тільки заготовлені питання, а й умови проведення дослідження (ви проводили опитування після обстрілу, після роботи чи на вихідних? людина вже місяць шукає роботу чи їй перед опитуванням прийшов офер?).
А як ви інтерпретуєте дані дослідження? На що звертаєте увагу?
Дослідження спільноти у стані напруги
чому це може бути поганою ідеєю
Ніколи не думав про те, коли варто обирати найкращий час для дослідження. Просто береш — і досліджуєш. Та зараз читаю Національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022, і стикнувся з таким абзацем:
«Дані, наведені далі...потребують особливої обережності під час інтерпретації. Це пов'язано з тим, що анкети PISA, які є основним джерелом інформації про добробут учнівства, не розраховані на вивчення спільнот, що перебувають в екстремальних умовах, зокрема в умовах війни... Невідповідність анкет PISA нашому складному контексту особливо очевидна в питаннях, що пов'язані з добробутом учнів. Самі поняття психологічного добробуту, задоволеності життям, безпеки...для українців сьогодні мають інший сенс, ніж той, який було закладено в анкету PISA, і безперечно сильно відрізняються від того, як ці концепти сприймають в інших країнах, де в громадян є змога жити в умовах миру й стабільності».
Які висновки я зробив з цієї інформації:
1. Питання та інструменти дослідження мають бути адаптовані під конкретну ситуацію чи спільноту.
2. Сегментування аудиторії для дослідження вкрай важливе, адже у них може сильно відрізнятися розуміння того, що ви у них питаєте.
3. Проводити дослідження спільноти, яка перебуває в стані розпаду, занепаду чи безперервної агресії — погана ідея.
4. При інтерпретації даних дослідження варто пам'ятати, що на результати дослідження впливають не тільки заготовлені питання, а й умови проведення дослідження (ви проводили опитування після обстрілу, після роботи чи на вихідних? людина вже місяць шукає роботу чи їй перед опитуванням прийшов офер?).
А як ви інтерпретуєте дані дослідження? На що звертаєте увагу?
Telegram
Дизрайтер
29
Що ваша ЦА розуміє під словом «спільнота/ком`юніті»
Спойлер: зовсім не те, що вам потрібно
Розповідати, що таке спільнота я не буду (бо я про це вже писав для Happy Monday). Та розкажу, з чим постійно стикаюся при проведенні кастдеву в спільнотах.
Так…
Що ваша ЦА розуміє під словом «спільнота/ком`юніті»
Спойлер: зовсім не те, що вам потрібно
Розповідати, що таке спільнота я не буду (бо я про це вже писав для Happy Monday). Та розкажу, з чим постійно стикаюся при проведенні кастдеву в спільнотах.
Так…
🔥2