Колись я розповідав, як шукати фахові спільноти. Тепер мою роботу забрав штучний інтелект ми з МетаСпільнотою випустили перелік з 30+ професійних онлайн-спільнот різного формату та масштабу. Плануємо оновлювати перелік щомісяця, тож якщо у вас є улюблені професійні спільноти, яких чомусь немає в переліку — кидайте сюди в коментарі, додамо до статті.
Та якщо хочете відчути себе Індіаною Джонсом у світі спільнот, то ось мої поради з самостійного пошуку професійних ком'юніті. Насолоджуйтеся 😎
Та якщо хочете відчути себе Індіаною Джонсом у світі спільнот, то ось мої поради з самостійного пошуку професійних ком'юніті. Насолоджуйтеся 😎
HappyMonday
40+ професійних спільнот, до яких варто долучитися
Перелік оновлюється
❤6🔥2
Нарешті з'явився запис моєї розповіді з Інструментальної школі лідер_ок спільнот — про те, як вимірювати ефективність спільноти! Розповідаю про метрики: які бувають, навіщо потрібні, як підібрати їх під свою спільноту та навіщо взагалі так багато говорити про ефективність спільнот якщо ми — люди творчі.
Презентацію можна погортати тут.
А якщо ви розумієте, як все це вимірювати, але все одно залишаються питання — буду радий проконсультувати (знижки для ГО та медіа).
Презентацію можна погортати тут.
А якщо ви розумієте, як все це вимірювати, але все одно залишаються питання — буду радий проконсультувати (знижки для ГО та медіа).
YouTube
Як оцінити ефективність спільноти | Інструментальна школа лідерів спільнот
Мережа колівінгів для проактивної молоді VILNYY разом із спільнотою ком’юніті менеджерів MetaSpilnota, за підтримки Українсько-данського молодіжного дому та Української освітньої платформи, організувала інструментальну школу для лідерів спільнот, 2-3 березня…
👍4❤2🔥1
Лекція "Як працювати зі спільнотами для зміцнення вашої ГО" / 23 квітня, Київ
Я багато розповідаю про те, як працювати зі спільнотою в ролі ком'юніті-менеджер_ки. А ось, не маючи власної, співпрацювати з іншими спільнотами?
Про це буду говорити в межах циклу лекцій про збори та волонтерство для близьких воїнів. Лекції організовує Veteran Hub у Києві.
Поговоримо про те:
👉 як громадським організаціям шукати та обирати спільноти для партнерства
👉 як проводити спільні активності зі спільнотами для закриття зборів та збільшення охоплення організації
👉 які задачі організації можна закривати за допомогою спільнот.
📆 23 квітня (вівторок), 19:00.
📍Київ, вул. Верхній Вал, 2а.
Участь тільки за умови попередньої реєстрації.
Я багато розповідаю про те, як працювати зі спільнотою в ролі ком'юніті-менеджер_ки. А ось, не маючи власної, співпрацювати з іншими спільнотами?
Про це буду говорити в межах циклу лекцій про збори та волонтерство для близьких воїнів. Лекції організовує Veteran Hub у Києві.
Поговоримо про те:
👉 як громадським організаціям шукати та обирати спільноти для партнерства
👉 як проводити спільні активності зі спільнотами для закриття зборів та збільшення охоплення організації
👉 які задачі організації можна закривати за допомогою спільнот.
📆 23 квітня (вівторок), 19:00.
📍Київ, вул. Верхній Вал, 2а.
Участь тільки за умови попередньої реєстрації.
❤8
Знаєте це відчуття, коли постійно говориш про свою спільноту, але здається що ніяких результатів немає? Так ось, для себе як для супертривожної людини я організував та провів в спільноті SET University неформальну зустріч, де розповів що за 2023 рік вдалося хорошого зробити в спільноті.
Запис особливо сподобається тим, хто не готовий заходити в Діскорд заради мене 🥲 Презентацію можна подивитися за посиланням.
Запис особливо сподобається тим, хто не готовий заходити в Діскорд заради мене 🥲 Презентацію можна подивитися за посиланням.
YouTube
Спільноті SET University — 1 рік! Що буде далі?
Що таке SET University Community? Як і навіщо виникла ця спільнота? Вона про кібербезпеку чи про щось інше? І що плануємо робити у 2024 році? Вирішили провести невеликий камерний івент для своїх і про все те розповісти.
Також розказали:
👉 що зробили у 2023…
Також розказали:
👉 що зробили у 2023…
🔥9
Мене тут @mahachmala запросила зробити корисну лекцію про спільноти для Veteran Hub. А я взяв і зробив: зайшов з боку учасника спільноти та розповів, як по максимуму використовувати ресурси вже існуючих спільнот. І навіть свою не треба створювати!
Якщо ви пропустили це свято ком'юніті-користі (а я точно знаю, що ви пропустили), то дивіться запис, там і презентацію видно, і мене ⭐️ Особливо актуально для громадських організацій та благодійних фондів.
Якщо ви пропустили це свято ком'юніті-користі (а я точно знаю, що ви пропустили), то дивіться запис, там і презентацію видно, і мене ⭐️ Особливо актуально для громадських організацій та благодійних фондів.
YouTube
Як працювати зі спільнотами для зміцнення вашої ГО
Хочеш дізнатися, як працювати зі спільнотою для зміцнення твоєї громадської організації? Як залучати волонтерів до брейншторму, аналізу аудиторії та створювати разом події? Та як спільнота може інформаційно підтримати організацію?
Розберемося у цьому на…
Розберемося у цьому на…
🔥8❤4
"Де оригінальний контент?", спитаєте ви, "де твої славнозвісні лонгріди?".
Я промовчу і кину посилання на панельну дискусію з монетизації від МетаСпільноти, де будуть розбирати, як перейти від безплатної спільноти до платної, на що витрачати бюджет в першу чергу і які бізнес-моделі монетизації взагалі використовують на ринку спільнот.
Ось посилання: https://bit.ly/4dC4UNU. Дискусія відбудеться сьогодні, 15 травня, о 18:30.
Я промовчу і кину посилання на панельну дискусію з монетизації від МетаСпільноти, де будуть розбирати, як перейти від безплатної спільноти до платної, на що витрачати бюджет в першу чергу і які бізнес-моделі монетизації взагалі використовують на ринку спільнот.
Ось посилання: https://bit.ly/4dC4UNU. Дискусія відбудеться сьогодні, 15 травня, о 18:30.
Airtable
Airtable | Everyone's app platform
Airtable is a low-code platform for building collaborative apps. Customize your workflow, collaborate, and achieve ambitious outcomes. Get started for free.
❤7
Сьогодні, о 17:00, проведу свій перший мастермайнд в спільноті SET University. Якщо хочете вирішити свій запит по робочій комунікації, пошуку роботи чи проходженню співбесід -- приходьте: https://discord.gg/665cKtPRfc?event=1230097214743777322.
Реєструватися не потрібно, достатньо зайти за посиланням о 17:00 (але якщо вас ще немає в Діскорді, раджу зробити це хоча б за півгодини до початку 😅).
Реєструватися не потрібно, достатньо зайти за посиланням о 17:00 (але якщо вас ще немає в Діскорді, раджу зробити це хоча б за півгодини до початку 😅).
Discord
Join the SET University Community Discord Server!
Спільнота українського tech-університету для тих, хто хоче запустити пет-проєкт або стартап, але не знає, з чого почати. | 997 members
❤6🔥1
upd: скрін листа в наступній публікації, сорі
45
Як спільнота InterNations реактивує своїх учасни_ць через пошту
у вас є пошти учасни_ць вашої спільноти? ви теж так зможете
Місяці три тому я підписався на InterNations — це спільнота експатів, в якій вони взаємодіють, нетворкають, організовують вечірки тощо. Це потрібно було для дослідження, тож я всі ці три місяці не заходив на платформу. Але я досі не відписуюсь від спільноти, бо отримую нереальне задоволення від того, як InterNations використовують email-маркетинг.
Ось наприклад, зі свіжого — лист-ремайндер для тих, хто давно не заходив в спільноту. В світі маркетингу такий лист називається реактивацією бази, і теоретично, якщо я нічого не зроблю після його прочитання — мене можуть видалити з бази, щоб не витрачати бюджет на розсилку по неактивним контактам.
Що крутого в цьому листі:
👉 особистий підхід. Не "we", а "I noticed". Звісно у мене в голові одразу маркується як "о, класна маркетингова фішка", але відчуваю, що це працює. Туди ж йде і прив'язка до особистого досвіду автора листа: "I know from personal experience".
👉 посилання на спільноту в першому ж реченні. Лист для тих хто давно не заходив і міг банально забути, що таке InterNations.
👉 комунікація штибу "чому ви не даєте нам вам допомогти?". Це вигідно на фоні традиційного підходу "зробіть щось, а ми вам допоможемо". Тут нам говорять: "Нічого робити не треба, просто дозвольте допомогти!".
👉 робота із потенційною причиною, чому я перестав заходити на InterNations — зміною місця проживання. Впевнений, це речення додали після серії глибинних інтерв'ю. Також одразу пропонують змінити місце проживання в спільноті та запевняють, що це займе лише хвилину. Вирішуйте проблему юзера до того, як він чи вона про неї подумали 😏
👉 класичний перелік плюшек за участь в спільноті. Це найслабша частина листа, бо якщо у мене немає часу чи бажання бути в спільноті, то мене навряд чи переконає величезний перелік тематичних груп та доступних міст (а скоріше навіть відлякає).
👉 і знову робота з потенційною причиною, чому я міг перестати заходити на InterNations - якщо забув логін та пароль. Знову ж таки, вирішують проблему юзера до того, як він чи вона про неї подумали.
👉 підпис "від руки". Навіть якщо не знаєш, хто ця людина (а я не знаю, і якщо ви пропустили онбординг в InterNations ви теж не знатимете), все одно відчуваєш якусь серйозність та ексклюзивність. Це вам не "sincerely yours", тут людина підпис залишила!
А ви користуєтеся email-розсилками в своїх спільнотах? Як саме?
45
Як спільнота InterNations реактивує своїх учасни_ць через пошту
у вас є пошти учасни_ць вашої спільноти? ви теж так зможете
Місяці три тому я підписався на InterNations — це спільнота експатів, в якій вони взаємодіють, нетворкають, організовують вечірки тощо. Це потрібно було для дослідження, тож я всі ці три місяці не заходив на платформу. Але я досі не відписуюсь від спільноти, бо отримую нереальне задоволення від того, як InterNations використовують email-маркетинг.
Ось наприклад, зі свіжого — лист-ремайндер для тих, хто давно не заходив в спільноту. В світі маркетингу такий лист називається реактивацією бази, і теоретично, якщо я нічого не зроблю після його прочитання — мене можуть видалити з бази, щоб не витрачати бюджет на розсилку по неактивним контактам.
Що крутого в цьому листі:
👉 особистий підхід. Не "we", а "I noticed". Звісно у мене в голові одразу маркується як "о, класна маркетингова фішка", але відчуваю, що це працює. Туди ж йде і прив'язка до особистого досвіду автора листа: "I know from personal experience".
👉 посилання на спільноту в першому ж реченні. Лист для тих хто давно не заходив і міг банально забути, що таке InterNations.
👉 комунікація штибу "чому ви не даєте нам вам допомогти?". Це вигідно на фоні традиційного підходу "зробіть щось, а ми вам допоможемо". Тут нам говорять: "Нічого робити не треба, просто дозвольте допомогти!".
👉 робота із потенційною причиною, чому я перестав заходити на InterNations — зміною місця проживання. Впевнений, це речення додали після серії глибинних інтерв'ю. Також одразу пропонують змінити місце проживання в спільноті та запевняють, що це займе лише хвилину. Вирішуйте проблему юзера до того, як він чи вона про неї подумали 😏
👉 класичний перелік плюшек за участь в спільноті. Це найслабша частина листа, бо якщо у мене немає часу чи бажання бути в спільноті, то мене навряд чи переконає величезний перелік тематичних груп та доступних міст (а скоріше навіть відлякає).
👉 і знову робота з потенційною причиною, чому я міг перестати заходити на InterNations - якщо забув логін та пароль. Знову ж таки, вирішують проблему юзера до того, як він чи вона про неї подумали.
👉 підпис "від руки". Навіть якщо не знаєш, хто ця людина (а я не знаю, і якщо ви пропустили онбординг в InterNations ви теж не знатимете), все одно відчуваєш якусь серйозність та ексклюзивність. Це вам не "sincerely yours", тут людина підпис залишила!
А ви користуєтеся email-розсилками в своїх спільнотах? Як саме?
🔥9👍3
Дизрайтер
upd: скрін листа в наступній публікації, сорі 45 Як спільнота InterNations реактивує своїх учасни_ць через пошту у вас є пошти учасни_ць вашої спільноти? ви теж так зможете Місяці три тому я підписався на InterNations — це спільнота експатів, в якій вони…
Пропустив скрін листа, тримайте 😌
👍7
Поки ми з МетаСпільнотою потихеньку готуємо гайд для роботодавців з пошуку КМів, вже є компанії, які розуміють, чим має займатися ком'юніті-менеджер_ка, та як вірно прописати обов'язки у вакансії. З радістю ділюся такою вакансією від Genesis, куди шукають Education Community Specialist.
👉 Хто потрібен
Людина, яка розвиватиме внутрішні профільні проєкти в межах non-tech доменів: Design, Content та Marketing. Це і спільноти, і довготривалі освітні проєкти типу шкіл, менторства, курсів тощо.
👉 Що треба робити
- розвивати нетехнічні спільноти: від планування та реалізації фахових регулярних зустрічей до створення контенту;
- реалізувати освітні проєкти у нетехнічних доменах (менторські програми, хакатони, інтенсиви тощо);
- аналізувати бізнес-запити та на їхній основі готувати концепти освітніх проєктів;
- допомагати в операційних процесах комʼюніті.
👉 Що вимагають від кандидат_ки
- вміти та любити комунікувати з людьми;
- мати від 1 року досвіду роботи в ком'юніті-менеджменті та/або координації освітніх проєктів;
- вміти грамотно писати тексти;
- мати проактивність та ініціативність.
Звучить як вакансія мрії? Так і є, пишіть із запитами @soulsia ⭐️
#реклама
👉 Хто потрібен
Людина, яка розвиватиме внутрішні профільні проєкти в межах non-tech доменів: Design, Content та Marketing. Це і спільноти, і довготривалі освітні проєкти типу шкіл, менторства, курсів тощо.
👉 Що треба робити
- розвивати нетехнічні спільноти: від планування та реалізації фахових регулярних зустрічей до створення контенту;
- реалізувати освітні проєкти у нетехнічних доменах (менторські програми, хакатони, інтенсиви тощо);
- аналізувати бізнес-запити та на їхній основі готувати концепти освітніх проєктів;
- допомагати в операційних процесах комʼюніті.
👉 Що вимагають від кандидат_ки
- вміти та любити комунікувати з людьми;
- мати від 1 року досвіду роботи в ком'юніті-менеджменті та/або координації освітніх проєктів;
- вміти грамотно писати тексти;
- мати проактивність та ініціативність.
Звучить як вакансія мрії? Так і є, пишіть із запитами @soulsia ⭐️
#реклама
gen-tech.breezy.hr
Education Community Specialist (Genesis Education) at Genesis
Привіт!
Ми, команда Genesis Education, шукаємо Education Community Specialist у напрям Genesis Internal Education для роботи над non-tech комʼюніті та освітніми проєктами.
В Genesis Internal Education ми створили систему обміну експертизою та підтримуємо…
Ми, команда Genesis Education, шукаємо Education Community Specialist у напрям Genesis Internal Education для роботи над non-tech комʼюніті та освітніми проєктами.
В Genesis Internal Education ми створили систему обміну експертизою та підтримуємо…
❤4🔥2
upd: збір закрито, дякую всім хто долучився!
Долучився до великого збору на Mavic 3T для Третьої окремої штурмової бригади. Залишилося зібрати 3500 грн. Допоможете закрити?
Долучився до великого збору на Mavic 3T для Третьої окремої штурмової бригади. Залишилося зібрати 3500 грн. Допоможете закрити?
send.monobank.ua
Безпечний переказ коштів
Надсилайте безкоштовно та безпечно кошти
👍5❤1
46
Не порівнюйте свою спільноту з іншими
головне правило здорових ком'юніті-менеджер_ок
Рано чи пізно вам захочеться це зробити. Можливо, ви натрапите на таргетовану рекламу іншої спільноти. Або побачите інтерв'ю засновни_ці спільноти в одному з найбільших українських медіа. Або візьмете участь у воркшопі, де дізнаєтеся, що чиясь спільнота приносить сто/тисячу доларів на місяць. І ви почнете порівнювати свою спільноту з іншими.
Порівнювати свою спільноту з іншими немає сенсу. І ось чому:
👉 у вас інші стартові умови. Ви запустили спільноту в перші місяці повномасштабного вторгнення в Телеграмі і набрали органічно декілька тисяч людей? Тим часом, створити таку спільноту в тому ж Телеграмі зараз —задача із зірочкою (хочете переконатися в цьому? Зайдіть в сервіс аналітики ТГ-каналів та подивіться динаміку взаємодії із контентом за 2 роки).
👉 у вас інші відносини з учасни_цями спільноти. Спільноти створюють певні наративи навколо себе, що підживлюються особистими історіями. Учасниця однієї із вже закритих спільнот, яку я вів, допомогла моїм друзям із їжею, житлом та транспортом в Польщі на початку вторгнення. А учасни_цям Навзаєм настільки допік токсичний учасник, що ми всі разом придумали стікер, яким користуємося досі (і нагадуємо про це вже новеньким учасни_цям). У кожної спільноти ці історії різняться, двох однакових не існує. Зокрема це викликано тим, що в спільнотах велику роль грає особа ком'юніті-менеджер_ки.
👉 ви не знаєте, що відбувається за лаштунками. Коли я читаю, що певна спільнота заробляє умовну тисячу доларів на місяць на підписках учасни_ць, то одразу думаю: "Скільки ж вони витратили на розвиток спільноті і коли відіб'ють цю суму?". Знаючи ці цифри, ви можете полюбити свою камерну спільноту, яка не вимагає достобіса витрат та приносить вам невеличкий стабільний заробіток. Раджу також запитати у КМа цікавої вам спільноти, що його бісить або що змушує сумувати у роботі зі спільнотою. Обіцяю: ви дізнаєтеся багато нового (і можливо захочете світчнутися в іншу сферу).
👉 у вашої спільноти інша мета та задачі. Хтось хоче об'єднати спеціаліст_ок з різних сфер (Навзаєм, Ukrainian Digital Community). Хтось хоче розвинути ринок для конкретної спеціальності (МетаСпільнота). Хтось хоче вирощувати потужні українські стартапи (1991 Accelerator Community). Якщо ви знаєте, яка мета та задачі вашої спільноти, то ви вже зрозуміли: скопіювати рішення інших спільнот не вийде. Бо кожна дія, кожен інструмент спільноти має бути націлений на вирішення запитів спільноти, на досягнення конкретних мети та задач.
Наостанок, приклад "чому не варто порівнювати спільноти" від мене. Зараз я працюю ком'юніті-менеджером в SET University. Серед активностей -- івенти на фахові теми: від UX/UI дизайну до роботи з LinkedIn. Події в спільноті зазвичай відвідує до 15 людей. Ця цифра не надто вражає, якщо порівнювати її з подіями в інших онлайн-спільнотах. Та я бачу, що на події ходять багато постійних відвідувач_ок, в кількісному опитуванні половина людей відмітили що їм цікаво ходити на івенти, та нам важливо залучати учасни_ць спільноти до розвитку SET Community -- зокрема, через виступи на подіях. Також зараз ми фокусуємося на роботі з активними учасни_цями, а не на залученні нових. Тож не порівнюйте і буде вам щастя.
А якщо вам здається, що з вашою спільнотою щось не так, то краще приходьте до мене на консультацію. Для громадських організацій у мене до речі знижки.
Не порівнюйте свою спільноту з іншими
головне правило здорових ком'юніті-менеджер_ок
Рано чи пізно вам захочеться це зробити. Можливо, ви натрапите на таргетовану рекламу іншої спільноти. Або побачите інтерв'ю засновни_ці спільноти в одному з найбільших українських медіа. Або візьмете участь у воркшопі, де дізнаєтеся, що чиясь спільнота приносить сто/тисячу доларів на місяць. І ви почнете порівнювати свою спільноту з іншими.
Порівнювати свою спільноту з іншими немає сенсу. І ось чому:
👉 у вас інші стартові умови. Ви запустили спільноту в перші місяці повномасштабного вторгнення в Телеграмі і набрали органічно декілька тисяч людей? Тим часом, створити таку спільноту в тому ж Телеграмі зараз —задача із зірочкою (хочете переконатися в цьому? Зайдіть в сервіс аналітики ТГ-каналів та подивіться динаміку взаємодії із контентом за 2 роки).
👉 у вас інші відносини з учасни_цями спільноти. Спільноти створюють певні наративи навколо себе, що підживлюються особистими історіями. Учасниця однієї із вже закритих спільнот, яку я вів, допомогла моїм друзям із їжею, житлом та транспортом в Польщі на початку вторгнення. А учасни_цям Навзаєм настільки допік токсичний учасник, що ми всі разом придумали стікер, яким користуємося досі (і нагадуємо про це вже новеньким учасни_цям). У кожної спільноти ці історії різняться, двох однакових не існує. Зокрема це викликано тим, що в спільнотах велику роль грає особа ком'юніті-менеджер_ки.
👉 ви не знаєте, що відбувається за лаштунками. Коли я читаю, що певна спільнота заробляє умовну тисячу доларів на місяць на підписках учасни_ць, то одразу думаю: "Скільки ж вони витратили на розвиток спільноті і коли відіб'ють цю суму?". Знаючи ці цифри, ви можете полюбити свою камерну спільноту, яка не вимагає достобіса витрат та приносить вам невеличкий стабільний заробіток. Раджу також запитати у КМа цікавої вам спільноти, що його бісить або що змушує сумувати у роботі зі спільнотою. Обіцяю: ви дізнаєтеся багато нового (і можливо захочете світчнутися в іншу сферу).
👉 у вашої спільноти інша мета та задачі. Хтось хоче об'єднати спеціаліст_ок з різних сфер (Навзаєм, Ukrainian Digital Community). Хтось хоче розвинути ринок для конкретної спеціальності (МетаСпільнота). Хтось хоче вирощувати потужні українські стартапи (1991 Accelerator Community). Якщо ви знаєте, яка мета та задачі вашої спільноти, то ви вже зрозуміли: скопіювати рішення інших спільнот не вийде. Бо кожна дія, кожен інструмент спільноти має бути націлений на вирішення запитів спільноти, на досягнення конкретних мети та задач.
Наостанок, приклад "чому не варто порівнювати спільноти" від мене. Зараз я працюю ком'юніті-менеджером в SET University. Серед активностей -- івенти на фахові теми: від UX/UI дизайну до роботи з LinkedIn. Події в спільноті зазвичай відвідує до 15 людей. Ця цифра не надто вражає, якщо порівнювати її з подіями в інших онлайн-спільнотах. Та я бачу, що на події ходять багато постійних відвідувач_ок, в кількісному опитуванні половина людей відмітили що їм цікаво ходити на івенти, та нам важливо залучати учасни_ць спільноти до розвитку SET Community -- зокрема, через виступи на подіях. Також зараз ми фокусуємося на роботі з активними учасни_цями, а не на залученні нових. Тож не порівнюйте і буде вам щастя.
А якщо вам здається, що з вашою спільнотою щось не так, то краще приходьте до мене на консультацію. Для громадських організацій у мене до речі знижки.
❤5🔥4
🔥 Як управляти мобільними продуктами? Набір на онлайн-курс Mobile Product Management
У однієї з моїх менті був запит дізнатися більше про проєктний менеджмент. Через пару зустрічей ми дійшли до того, що вона захотіла запустити власний мобільний додаток для організації цікавих прогулянок містом. Тож мені прийшлося трохи дослідити ринок мобільних додатків 😅
Наприклад, я знайшов цифру в 250 мільйонів — саме стільки щодня відбувається завантажень додатків. А всього в маркетплейсах представлено до 9 млн додатків (а тепер уявіть, скільки з них не оновлюються/закинути/є скамом).
Якщо мені колись захочеться запустити власний мобільний додаток, то я почну із якогось базового курсу. Якщо ж вам треба вже зараз розібратися у створенні мобільного продукту — то краще не чекати, а записатися на курс-симулятор "Mobile Product Management" від Choice31 та Kiss My Apps.
На курсі ви навчитеся:
- управляти продуктовим життєвим циклом
- аналізувати дані
- координувати роботу команд мобільного додатку
- будувати стратегію розвитку продукту.
В разі успішного завершення програми студент_ки отримують можливість працевлаштуватися до Kiss My Apps 😏 Курс буде корисним для тих, хто хоче вирости до Middle та Senior Product Manager, Director of Product Management, Chief Product Officer (CPO), Product Marketing Manager, або Entrepreneur/Startup Founder.
#реклама
У однієї з моїх менті був запит дізнатися більше про проєктний менеджмент. Через пару зустрічей ми дійшли до того, що вона захотіла запустити власний мобільний додаток для організації цікавих прогулянок містом. Тож мені прийшлося трохи дослідити ринок мобільних додатків 😅
Наприклад, я знайшов цифру в 250 мільйонів — саме стільки щодня відбувається завантажень додатків. А всього в маркетплейсах представлено до 9 млн додатків (а тепер уявіть, скільки з них не оновлюються/закинути/є скамом).
Якщо мені колись захочеться запустити власний мобільний додаток, то я почну із якогось базового курсу. Якщо ж вам треба вже зараз розібратися у створенні мобільного продукту — то краще не чекати, а записатися на курс-симулятор "Mobile Product Management" від Choice31 та Kiss My Apps.
На курсі ви навчитеся:
- управляти продуктовим життєвим циклом
- аналізувати дані
- координувати роботу команд мобільного додатку
- будувати стратегію розвитку продукту.
В разі успішного завершення програми студент_ки отримують можливість працевлаштуватися до Kiss My Apps 😏 Курс буде корисним для тих, хто хоче вирости до Middle та Senior Product Manager, Director of Product Management, Chief Product Officer (CPO), Product Marketing Manager, або Entrepreneur/Startup Founder.
#реклама
🔥10
47
Як курси TheWays вчать працювати з текстами?
безплатний спосіб навчитися писати зрозуміло та з користю для читач_ки
Я вже майже рік менторю на TheWays: допомагаю організаціям запускати та розвивати спільноти, проводжу аудити спільнот та відповідаю на питання зі спільнототворення. У збережених у мене були їхні міні-курси, що мають навчити менторити ефективно. Спочатку я скептично поставився до користі цих курсів, але вирішив пройти (бо короткі ж!). І це було найкращим рішенням для мене -- не як для ментора, а як для людини, що багато працює з текстами.
Ось що крутого в курсах TheWays з точки зору роботи над контентом:
⭐️ максимально простий текст. Якщо ви коли-небудь читали посібники з фасилітації або менторства, ви знаєте любов до таких слів як «мультифакторна інтервенція», «організаційна спроможність» чи «міжособистісна комунікація» (я зараз все це з голови видумав, та вайб ви зрозуміли). Те, як написані курси TheWays — це музика для моїх очей. Приклади можете подивитися в скріншотах, які прикріплюю до публікації.
⭐️ вам постійно пояснюють, навіщо ви це тільки що прочитали. Інколи здається, що нам кажуть щось просто щоб сказати. Інколи це прикривають «сенсовністю» та «зануренням в контекст». Насправді експерту просто ліньки виокремити зі своїх думок найголовніше та пояснити, чому саме це — найважливіше. В курсі «Як зробити сесію з менті ефективною» виділено окремі блоки «Навіщо», які пояснюють, чому варто сприйняти надану пораду серйозно. Ставлю вподобайку!
⭐️ великі складні теми ділять на маленькі зручні сегменти. Темпоритм в цих курсах — як в курсах від Гугла: от вам трохи тексту, а от вам опитування, а от зображення, тут цитата, а далі знов текст, і знов опитування, а ось і курс закінчився, до побачення. Цікаво було б дізнатися, який відсоток людей проходить курс до кінця, підозрюю що на рівні 75-80%.
⭐️ чітко визначена цільова аудиторія. В тому ж курсі «Як зробити сесію з менті ефективною» вказано, кому варто проходити курс, а кому -- ні. Хороше рішення, особливо для людей з FOMO (таких, як я).
⭐️ автор_ки курсу не визначають свою позицію як єдино вірну. Найкраще це видно з коментарю, який з'являється, коли ви правильно відповідаєте на одне з питань курсу «Що таке менторство»: «В яблучко! На нашу думку, це найточніша відповідь.». Ось це «на нашу думку» завоювало серденько. Від інших текстів також складається враження, що розробни_ці курсу просто діляться власним досвідом і не збираються вас переконувати у своїй правоті.
⭐️ автор_ки курсу приймають можливість неправильних відповідей. Можна було б писати «Невірно, перечитайте курс заново» у разі невірних відповідей на тести курсу. Та в тому ж «Що таке менторство» у питанні про уявного ментора для Цукерберга я обрав Уоренна Баффета замість Стіва Джобса. І ось що мені відповідає курс: «Насправді ментором Цукерберга був Стів Джобс. Але якби Марк звернувся до Баффета, то, можливо, його основною діяльністю стали б фінанси та інвестиції. Хтозна…». Гумор + м'яке ставлення до помилок = любоу.
Звісно, це не ідеальні курси. В них немає домашніх завдань. Деякі тексти не узгоджені між собою (наприклад, я так і не зрозумів різниці між коучем, ментором та тренером за версією курсу). А ще вони досить базові, і навряд чи стануть в нагоді для тих, хто вже провів хоча б 10 менторських консультацій.
Та навіть якщо ви не ментор_ка, раджу пройти всі три курси і подивитися, як вони влаштовані. Такий розбір буде вам тільки на користь. Ось посилання на курси:
🔥 Що таке менторство та як це працює
🔥 Типова сесія з менті. Як зробити її ефективною
🔥 Як відстежувати прогрес в менторстві
Який курс ви проходили останнім і які емоції він у вас викликав?
Як курси TheWays вчать працювати з текстами?
безплатний спосіб навчитися писати зрозуміло та з користю для читач_ки
Я вже майже рік менторю на TheWays: допомагаю організаціям запускати та розвивати спільноти, проводжу аудити спільнот та відповідаю на питання зі спільнототворення. У збережених у мене були їхні міні-курси, що мають навчити менторити ефективно. Спочатку я скептично поставився до користі цих курсів, але вирішив пройти (бо короткі ж!). І це було найкращим рішенням для мене -- не як для ментора, а як для людини, що багато працює з текстами.
Ось що крутого в курсах TheWays з точки зору роботи над контентом:
⭐️ максимально простий текст. Якщо ви коли-небудь читали посібники з фасилітації або менторства, ви знаєте любов до таких слів як «мультифакторна інтервенція», «організаційна спроможність» чи «міжособистісна комунікація» (я зараз все це з голови видумав, та вайб ви зрозуміли). Те, як написані курси TheWays — це музика для моїх очей. Приклади можете подивитися в скріншотах, які прикріплюю до публікації.
⭐️ вам постійно пояснюють, навіщо ви це тільки що прочитали. Інколи здається, що нам кажуть щось просто щоб сказати. Інколи це прикривають «сенсовністю» та «зануренням в контекст». Насправді експерту просто ліньки виокремити зі своїх думок найголовніше та пояснити, чому саме це — найважливіше. В курсі «Як зробити сесію з менті ефективною» виділено окремі блоки «Навіщо», які пояснюють, чому варто сприйняти надану пораду серйозно. Ставлю вподобайку!
⭐️ великі складні теми ділять на маленькі зручні сегменти. Темпоритм в цих курсах — як в курсах від Гугла: от вам трохи тексту, а от вам опитування, а от зображення, тут цитата, а далі знов текст, і знов опитування, а ось і курс закінчився, до побачення. Цікаво було б дізнатися, який відсоток людей проходить курс до кінця, підозрюю що на рівні 75-80%.
⭐️ чітко визначена цільова аудиторія. В тому ж курсі «Як зробити сесію з менті ефективною» вказано, кому варто проходити курс, а кому -- ні. Хороше рішення, особливо для людей з FOMO (таких, як я).
⭐️ автор_ки курсу не визначають свою позицію як єдино вірну. Найкраще це видно з коментарю, який з'являється, коли ви правильно відповідаєте на одне з питань курсу «Що таке менторство»: «В яблучко! На нашу думку, це найточніша відповідь.». Ось це «на нашу думку» завоювало серденько. Від інших текстів також складається враження, що розробни_ці курсу просто діляться власним досвідом і не збираються вас переконувати у своїй правоті.
⭐️ автор_ки курсу приймають можливість неправильних відповідей. Можна було б писати «Невірно, перечитайте курс заново» у разі невірних відповідей на тести курсу. Та в тому ж «Що таке менторство» у питанні про уявного ментора для Цукерберга я обрав Уоренна Баффета замість Стіва Джобса. І ось що мені відповідає курс: «Насправді ментором Цукерберга був Стів Джобс. Але якби Марк звернувся до Баффета, то, можливо, його основною діяльністю стали б фінанси та інвестиції. Хтозна…». Гумор + м'яке ставлення до помилок = любоу.
Звісно, це не ідеальні курси. В них немає домашніх завдань. Деякі тексти не узгоджені між собою (наприклад, я так і не зрозумів різниці між коучем, ментором та тренером за версією курсу). А ще вони досить базові, і навряд чи стануть в нагоді для тих, хто вже провів хоча б 10 менторських консультацій.
Та навіть якщо ви не ментор_ка, раджу пройти всі три курси і подивитися, як вони влаштовані. Такий розбір буде вам тільки на користь. Ось посилання на курси:
🔥 Що таке менторство та як це працює
🔥 Типова сесія з менті. Як зробити її ефективною
🔥 Як відстежувати прогрес в менторстві
Який курс ви проходили останнім і які емоції він у вас викликав?
www.theways.io
Курси про менторство
Вивчайте що таке менторство, як проходить типова менторська сесія, а також як відслідковувати ваш прогрес під час роботи ментора та менті – на коротких інтерактивних курсах.
❤8👍2