44
Що корисного було на Community-Led Summit 2024
спойлер: корисного було небагато
Вчора був на онлайн-конференції Community-Led Summit 2024. Ввечері виявилося, що мій безплатний квиток дає доступ тільки до половини виступів. Але якщо інші виступи були такими ж абстрактними, як і ті, на які я потрапив, то можна не хвилюватися.
Та навіть за таких умов вдалося записати щось корисне та нове для себе, чим і хочу з вами поділитися:
👉 Як зробити так, щоб спільнота поводилася саме так як ми цього хочемо? Треба схвалювати корисну поведінку та не підживлювати негативну поведінку. Раджу до речі прочитати книгу Nudge, там про це більше написано.
👉 Як придумати, на яку тему проводити івенти? Просто запишіть теми, на які говорять учасники спільноти та які у них запити. Це - відправна точка для пошуку.
👉 Спочатку вирішіть наявні проблеми спільноти, а потім вже нарощуйте кількість учасни_ць. Хоча це спірний пойнт з боку споживання контенту. Чим більше людей побачить ваш контент, тим більше шансів отримати якусь реакцію на нього.
👉 Подумайте про те, якою буде спільнота через 2-3 роки та з якими проблемами вона стикатиметься. Я не вірю в таке довгострокове планування на українському ринку, але можливо я помиляюся. Зараз планую на 6 місяців максимум і переглядаю ці плани раз на місяць.
👉 Ідея бонусу для активних учасни_ць спільноти - пропуск в офіс компанії із системою бронювання місць. Ідея запала в серденько і тепер я думаю, як її реалізувати в своїй спільноті. Уявіть, це буде спільний community workday!
👉 В спільнотах можна використовувати такі метрики: CSAT (Customer Satisfaction Score), Solution Rate, Official Response Times, WAU/MAU (Weekly/Monthly Active Users). Останню метрику варто розглядати у порівнянні з кількістю нових учасни_ць спільноти. Тоді можна буде зрозуміти, скільки людей знаходять цінність у спільноті і наскільки часто. Також раджу почитати мій пост про те, які спільноти я зазвичай використовую в своїх спільнотах.
👉 Треба чітко комунікувати зі стейкхолдерами та казати їм, що ви будете робити як ком'юніті-менеджер_ка та чого збираєтеся досягти. Це моя точка розвитку, до речі.
👉 Треба пам'ятати, що найважливіший фактор розвитку спільноти -- це люди. Навіть за умови безлімітного бюджету я сумніваюся, що вийде успішно розвивати спільноту, не фокусуючись на учасни_цях спільноти.
👉 Треба бути максимально прозорим та комунікувати щодо змін зі спільнотою. Очевидно, але незле повторити.
👉 Питання на вивчення: як інтегрувати крос-функціональність в роботу спільноти? Умовно, як перетворити велику спільноту на набір крос-функціональних команд, які взаємодіють одне з одним?
👉 Який би не був процес - онбординг, організація івенту чи створення контенту для спільноти - він має бути максимально простим та доступним для учасни_ць спільноти. Я це зрозумів, коли замінив процес верифікації в спільноті SET University. Раніше треба було прочитати величезний текст і натиснути відповідні емоджі. Тепер при вході в спільноту вам задають два питання з простими короткими варіантами відповідей, і на основі обраного ви отримуєте доступ до потеційно цікавих вам каналів.
А поки ви це читаєте, я вже готую свою розповідь про вимірювання ефективності для Школи лідер_ок спільнот, яка відбудеться 2-3 березня. Поділюся з вами тезами та презентацією опісля 😉
Раджу прочитати:
🔥 дослідження спільнот у 2023 році від МетаСпільноти
Що корисного було на Community-Led Summit 2024
спойлер: корисного було небагато
Вчора був на онлайн-конференції Community-Led Summit 2024. Ввечері виявилося, що мій безплатний квиток дає доступ тільки до половини виступів. Але якщо інші виступи були такими ж абстрактними, як і ті, на які я потрапив, то можна не хвилюватися.
Та навіть за таких умов вдалося записати щось корисне та нове для себе, чим і хочу з вами поділитися:
👉 Як зробити так, щоб спільнота поводилася саме так як ми цього хочемо? Треба схвалювати корисну поведінку та не підживлювати негативну поведінку. Раджу до речі прочитати книгу Nudge, там про це більше написано.
👉 Як придумати, на яку тему проводити івенти? Просто запишіть теми, на які говорять учасники спільноти та які у них запити. Це - відправна точка для пошуку.
👉 Спочатку вирішіть наявні проблеми спільноти, а потім вже нарощуйте кількість учасни_ць. Хоча це спірний пойнт з боку споживання контенту. Чим більше людей побачить ваш контент, тим більше шансів отримати якусь реакцію на нього.
👉 Подумайте про те, якою буде спільнота через 2-3 роки та з якими проблемами вона стикатиметься. Я не вірю в таке довгострокове планування на українському ринку, але можливо я помиляюся. Зараз планую на 6 місяців максимум і переглядаю ці плани раз на місяць.
👉 Ідея бонусу для активних учасни_ць спільноти - пропуск в офіс компанії із системою бронювання місць. Ідея запала в серденько і тепер я думаю, як її реалізувати в своїй спільноті. Уявіть, це буде спільний community workday!
👉 В спільнотах можна використовувати такі метрики: CSAT (Customer Satisfaction Score), Solution Rate, Official Response Times, WAU/MAU (Weekly/Monthly Active Users). Останню метрику варто розглядати у порівнянні з кількістю нових учасни_ць спільноти. Тоді можна буде зрозуміти, скільки людей знаходять цінність у спільноті і наскільки часто. Також раджу почитати мій пост про те, які спільноти я зазвичай використовую в своїх спільнотах.
👉 Треба чітко комунікувати зі стейкхолдерами та казати їм, що ви будете робити як ком'юніті-менеджер_ка та чого збираєтеся досягти. Це моя точка розвитку, до речі.
👉 Треба пам'ятати, що найважливіший фактор розвитку спільноти -- це люди. Навіть за умови безлімітного бюджету я сумніваюся, що вийде успішно розвивати спільноту, не фокусуючись на учасни_цях спільноти.
👉 Треба бути максимально прозорим та комунікувати щодо змін зі спільнотою. Очевидно, але незле повторити.
👉 Питання на вивчення: як інтегрувати крос-функціональність в роботу спільноти? Умовно, як перетворити велику спільноту на набір крос-функціональних команд, які взаємодіють одне з одним?
👉 Який би не був процес - онбординг, організація івенту чи створення контенту для спільноти - він має бути максимально простим та доступним для учасни_ць спільноти. Я це зрозумів, коли замінив процес верифікації в спільноті SET University. Раніше треба було прочитати величезний текст і натиснути відповідні емоджі. Тепер при вході в спільноту вам задають два питання з простими короткими варіантами відповідей, і на основі обраного ви отримуєте доступ до потеційно цікавих вам каналів.
А поки ви це читаєте, я вже готую свою розповідь про вимірювання ефективності для Школи лідер_ок спільнот, яка відбудеться 2-3 березня. Поділюся з вами тезами та презентацією опісля 😉
Раджу прочитати:
🔥 дослідження спільнот у 2023 році від МетаСпільноти
🔥10❤3
upd: збір закрито
Є питання по спільнотам? Задонать на аптечку та отримай відповідь від автора каналу 💛💙
На початку тижня я запустив свій другий персональний збір. Збираю 35 тисяч з 1 млн грн на 400 аптечок для UA First Aid.
Вже зібрав 6 210 грн. Хочу за 2 тижні вже закрити збір. Минулого разу збір закрили за 3 тижні, тож шанси хороші. А щоб їх ще підвищити маю пропозицію:
1️⃣ Зробіть донат від 100 гривень на банку збору та киньте скріншот @yaroslav_boruta або в коментарях до посту.
2️⃣ Задайте мені своє питання по спільноті в особистих @yaroslav_boruta. Це може бути будь що, пов'язане із запуском, монетизацією та розвитком спільноти, стратегування, дослідження аудиторії, глибинні інтерв'ю тощо.
3️⃣ Я відповідаю на ваше питання текстом або войсом протягом 12 годин.
4️⃣ Якщо я не відповім на ваше питання протягом 12 годин — я додам зі своїх грошей суму, аналогічну сумі вашого донату, до збору.
5️⃣ Якщо я не знаю відповіді на ваше питання — я дам вам контакти 3 людей, які точно зможуть вам відповісти.
Є питання по спільнотам? Задонать на аптечку та отримай відповідь від автора каналу 💛💙
На початку тижня я запустив свій другий персональний збір. Збираю 35 тисяч з 1 млн грн на 400 аптечок для UA First Aid.
Вже зібрав 6 210 грн. Хочу за 2 тижні вже закрити збір. Минулого разу збір закрили за 3 тижні, тож шанси хороші. А щоб їх ще підвищити маю пропозицію:
1️⃣ Зробіть донат від 100 гривень на банку збору та киньте скріншот @yaroslav_boruta або в коментарях до посту.
2️⃣ Задайте мені своє питання по спільноті в особистих @yaroslav_boruta. Це може бути будь що, пов'язане із запуском, монетизацією та розвитком спільноти, стратегування, дослідження аудиторії, глибинні інтерв'ю тощо.
3️⃣ Я відповідаю на ваше питання текстом або войсом протягом 12 годин.
4️⃣ Якщо я не відповім на ваше питання протягом 12 годин — я додам зі своїх грошей суму, аналогічну сумі вашого донату, до збору.
5️⃣ Якщо я не знаю відповіді на ваше питання — я дам вам контакти 3 людей, які точно зможуть вам відповісти.
❤7
45
Нотатки з виступа співавтора Community Canvas на Інструментальній школі лідер_ок спільнот
Три тижні тому я брав участь в Інструментальній школі лідер_ок спільнот. І нарешті дійшов до того, щоб розібрати фолоуап із зустрічі з Фабіаном, співавтором інструменту для побудови спільнот Community Canvas. До речі, ви знали, що фреймворк переклали українською завдяки учасни_цям МетаСпільноти?
Далі виділю ключове, про що говорив Фабіан. Протягом тижня має бути запис його виступу і я поділюся ним на каналі.
-----
Спільнота може значити різне для різних людей. Тому якщо ви працюєте зі спільнотою, важливо мати власне визначення, що таке спільнота.
Залучення в спільноті - це відповідь на питання "Як ви забезпечуєте існування спільноти живою протягом довгого часу?"
В будь-якій групі є 3 кола:
- перше коло (1% від групи). Об'єднані питанням "Як я можу служити?". Зазвичай це найменша група людей, завдяки яким все відбувається. Вони запрошують нових учасни_ць, вони роблять все для добробуту групи.
- друге коло (9%). Об'єднані питанням "Як я можу долучитися?". Трохи більша група людей, які ходять на зустрічі, діляться ідеями, активно беруть участь в житті спільноти.
- третє коло (90%). Об'єднані питанням "Як я можу отримати вигоду?". Всі інші учасни_ці спільноти, які відносно пасивні в спільноті.
Працюйте з inner circle (перше коло). Це коло буде природнім магнітом для інших людей для того, щоб доєднатися до inner circle (першого кола).
Не відволікайтеся на третє коло. Дивіться на найбільш активних та залучайте їх ще більше.
В майбутньому людина буде у inner circle (першому колі) лише в одній спільноті. В декількох вона буде активною. Більше вона не буде брати участь ніде. Тому майбутнє - за гіперлокальними мікроспільнотами (наприклад, району, де ви живете).
Спільнота починається з малого. Тому вам треба сфокусуватися на відносинах, а не на інфраструктурі чи технологіях.
Спільнота буде процвітати, якщо ми створимо таку спільноту, в якій захочемо бути самі.
Деякі спільноти просто не мають існувати.
Найбільший виклик підтримки залучення в спільноті - це зміна ритму. Ви проводите події, збираєте людей, вони у захваті. А потім захват потроху спадає. Енергія росте та падає.
Немає нічого нового та іноваційного щодо спільнот. Ви просто дивитесь навколо та вчитеся тому, що бачите.
Ком'юніті-менеджер_ки та всі, хто працюють зі спільнотами, вигорають. І нам треба зрозуміти, як піклуватися про тих, хто так багато вкладає в спільноти.
Створюйте культуру вдячності в спільнотах.
Найбільше джерело енергії для людей, що працюють у волонтерських спільнотах - це дружба. Розвиток відчуття дружби в спільноті створює дива.
Те, як ми ставимося одне до одного, буде відтворено групою і стане груповою культурою.
Конфлікт - це природньо. Питання в іншому: чи готові ми пройти крізь цей конфлікт як група?
Є речі в цьому світі, які не можна виміряти. Серед них і спільноти. Ми вимірюємо їх тільки через існування в межах капіталістичного суспільства.
Ми маємо бути терплячими у роботі зі спільнотою. Бо це робота на 5-10-20 років. Наприклад, спільнота Sandbox існує вже 17 років, і вона стала популярною тільки впродовж останніх двох років.
Успіх роботи зі спільнотою у довгостроковій перспективі залежить від групової енергії та можливостей для групи.
Люди відчувають, що у них немає часу робити все що вони хочуть. Тому в спільнотах вони можуть відчувати себе винними: "Вибачте, що я неактивн_а".
Чи знаємо ми, як бути хорошими учасни_цями в спільноті? Здається, ми не знаємо як долучатися, як підтримувати.
Спільноти - це не один хаб-платформа, а цілий набір платформ.
Корисні посилання
https://relationalitylab.org/research.html
https://www.wasan-network.org/
https://groups.google.com/g/wasan-community/
Нотатки з виступа співавтора Community Canvas на Інструментальній школі лідер_ок спільнот
Три тижні тому я брав участь в Інструментальній школі лідер_ок спільнот. І нарешті дійшов до того, щоб розібрати фолоуап із зустрічі з Фабіаном, співавтором інструменту для побудови спільнот Community Canvas. До речі, ви знали, що фреймворк переклали українською завдяки учасни_цям МетаСпільноти?
Далі виділю ключове, про що говорив Фабіан. Протягом тижня має бути запис його виступу і я поділюся ним на каналі.
-----
Спільнота може значити різне для різних людей. Тому якщо ви працюєте зі спільнотою, важливо мати власне визначення, що таке спільнота.
Залучення в спільноті - це відповідь на питання "Як ви забезпечуєте існування спільноти живою протягом довгого часу?"
В будь-якій групі є 3 кола:
- перше коло (1% від групи). Об'єднані питанням "Як я можу служити?". Зазвичай це найменша група людей, завдяки яким все відбувається. Вони запрошують нових учасни_ць, вони роблять все для добробуту групи.
- друге коло (9%). Об'єднані питанням "Як я можу долучитися?". Трохи більша група людей, які ходять на зустрічі, діляться ідеями, активно беруть участь в житті спільноти.
- третє коло (90%). Об'єднані питанням "Як я можу отримати вигоду?". Всі інші учасни_ці спільноти, які відносно пасивні в спільноті.
Працюйте з inner circle (перше коло). Це коло буде природнім магнітом для інших людей для того, щоб доєднатися до inner circle (першого кола).
Не відволікайтеся на третє коло. Дивіться на найбільш активних та залучайте їх ще більше.
В майбутньому людина буде у inner circle (першому колі) лише в одній спільноті. В декількох вона буде активною. Більше вона не буде брати участь ніде. Тому майбутнє - за гіперлокальними мікроспільнотами (наприклад, району, де ви живете).
Спільнота починається з малого. Тому вам треба сфокусуватися на відносинах, а не на інфраструктурі чи технологіях.
Спільнота буде процвітати, якщо ми створимо таку спільноту, в якій захочемо бути самі.
Деякі спільноти просто не мають існувати.
Найбільший виклик підтримки залучення в спільноті - це зміна ритму. Ви проводите події, збираєте людей, вони у захваті. А потім захват потроху спадає. Енергія росте та падає.
Немає нічого нового та іноваційного щодо спільнот. Ви просто дивитесь навколо та вчитеся тому, що бачите.
Ком'юніті-менеджер_ки та всі, хто працюють зі спільнотами, вигорають. І нам треба зрозуміти, як піклуватися про тих, хто так багато вкладає в спільноти.
Створюйте культуру вдячності в спільнотах.
Найбільше джерело енергії для людей, що працюють у волонтерських спільнотах - це дружба. Розвиток відчуття дружби в спільноті створює дива.
Те, як ми ставимося одне до одного, буде відтворено групою і стане груповою культурою.
Конфлікт - це природньо. Питання в іншому: чи готові ми пройти крізь цей конфлікт як група?
Є речі в цьому світі, які не можна виміряти. Серед них і спільноти. Ми вимірюємо їх тільки через існування в межах капіталістичного суспільства.
Ми маємо бути терплячими у роботі зі спільнотою. Бо це робота на 5-10-20 років. Наприклад, спільнота Sandbox існує вже 17 років, і вона стала популярною тільки впродовж останніх двох років.
Успіх роботи зі спільнотою у довгостроковій перспективі залежить від групової енергії та можливостей для групи.
Люди відчувають, що у них немає часу робити все що вони хочуть. Тому в спільнотах вони можуть відчувати себе винними: "Вибачте, що я неактивн_а".
Чи знаємо ми, як бути хорошими учасни_цями в спільноті? Здається, ми не знаємо як долучатися, як підтримувати.
Спільноти - це не один хаб-платформа, а цілий набір платформ.
Корисні посилання
https://relationalitylab.org/research.html
https://www.wasan-network.org/
https://groups.google.com/g/wasan-community/
❤9
Ось таке повідомлення мені надіслали — з пропозицією закупити рекламу у каналі з назвою «Реальна війна».
З точки зору маркетингу — це спроба сісти на потяг, на якому неслися всі новинні Телеграм-канали в перші 4 місяці повномасштабного вторгнення. І я впевнений, канал буде генерувати стабільні прибутки (поглядаємо одним оком на Труху).
З точки зору етики — як я, людина у якої висить незакритий збір на аптечки, та у якої багато знайомих зараз на фронті, маю на це реагувати? Чи це just business nothing personal?
А ви стикалися з етичними проблемами у своїй роботі нещодавно? Розкажіть про них в коментарях.
З точки зору маркетингу — це спроба сісти на потяг, на якому неслися всі новинні Телеграм-канали в перші 4 місяці повномасштабного вторгнення. І я впевнений, канал буде генерувати стабільні прибутки (поглядаємо одним оком на Труху).
З точки зору етики — як я, людина у якої висить незакритий збір на аптечки, та у якої багато знайомих зараз на фронті, маю на це реагувати? Чи це just business nothing personal?
А ви стикалися з етичними проблемами у своїй роботі нещодавно? Розкажіть про них в коментарях.
😢7
Як отримати безплатну консультацію з просування мобільного додатку
Мені цікаво досліджувати свою поведінку як користувача. Я, наприклад, завантажую нові мобільні додатки виключно через рекомендацію колег. Якщо ж і знаходжу новий додаток в App Store, то шукаю огляди на нього в YouTube.
Та навіть з таким підходом я не втримуюсь і періодично вантажу нові додатки з головної сторінки маркета або з ТОП-10 при пошуковому запиті. За даними агенції з мобільного маркетингу ASO.Marketing це має сенс, бо:
👉 близько 70% користувачів дізнаються про нові додатки через пошук в App Store
👉 близько 65% завантажень додатків відбуваються одразу після пошуку.
Якщо ви розробляєте або запустили мобільний додаток, у мене є пропозиція для вас — безкоштовна годинна консультація від агенції ASO.Marketing для формування покрокової стратегії просування додатку. Під час консультації ви також дізнаєтеся, як ваш продукт оцінює App Store чи Google Play, а також зможете порівняти ваші показники з показниками конкурентів.
Також кидайте посилання на ваші мобільні додатки в коментарі, встановлю, потестую 😏
Записатися на консультацію
#реклама
Мені цікаво досліджувати свою поведінку як користувача. Я, наприклад, завантажую нові мобільні додатки виключно через рекомендацію колег. Якщо ж і знаходжу новий додаток в App Store, то шукаю огляди на нього в YouTube.
Та навіть з таким підходом я не втримуюсь і періодично вантажу нові додатки з головної сторінки маркета або з ТОП-10 при пошуковому запиті. За даними агенції з мобільного маркетингу ASO.Marketing це має сенс, бо:
👉 близько 70% користувачів дізнаються про нові додатки через пошук в App Store
👉 близько 65% завантажень додатків відбуваються одразу після пошуку.
Якщо ви розробляєте або запустили мобільний додаток, у мене є пропозиція для вас — безкоштовна годинна консультація від агенції ASO.Marketing для формування покрокової стратегії просування додатку. Під час консультації ви також дізнаєтеся, як ваш продукт оцінює App Store чи Google Play, а також зможете порівняти ваші показники з показниками конкурентів.
Також кидайте посилання на ваші мобільні додатки в коментарі, встановлю, потестую 😏
Записатися на консультацію
#реклама
Calendly
ASO.Marketing: Free consultation - Andrew // ASOMarketing Agency
Під час консультації:🔍Дізнаєтесь, як ваш додаток зараз “бачить” та оцінює App Store чи Google Play;💡 Отримаєте відповіді на будь-які запитання щодо мобільного маркетингу;📊 Проаналізуємо основні показники ваших конкурентів та порівняємо їх з вами.Ми – агенція…
👍3❤2
Колись я розповідав, як шукати фахові спільноти. Тепер мою роботу забрав штучний інтелект ми з МетаСпільнотою випустили перелік з 30+ професійних онлайн-спільнот різного формату та масштабу. Плануємо оновлювати перелік щомісяця, тож якщо у вас є улюблені професійні спільноти, яких чомусь немає в переліку — кидайте сюди в коментарі, додамо до статті.
Та якщо хочете відчути себе Індіаною Джонсом у світі спільнот, то ось мої поради з самостійного пошуку професійних ком'юніті. Насолоджуйтеся 😎
Та якщо хочете відчути себе Індіаною Джонсом у світі спільнот, то ось мої поради з самостійного пошуку професійних ком'юніті. Насолоджуйтеся 😎
HappyMonday
40+ професійних спільнот, до яких варто долучитися
Перелік оновлюється
❤6🔥2
Нарешті з'явився запис моєї розповіді з Інструментальної школі лідер_ок спільнот — про те, як вимірювати ефективність спільноти! Розповідаю про метрики: які бувають, навіщо потрібні, як підібрати їх під свою спільноту та навіщо взагалі так багато говорити про ефективність спільнот якщо ми — люди творчі.
Презентацію можна погортати тут.
А якщо ви розумієте, як все це вимірювати, але все одно залишаються питання — буду радий проконсультувати (знижки для ГО та медіа).
Презентацію можна погортати тут.
А якщо ви розумієте, як все це вимірювати, але все одно залишаються питання — буду радий проконсультувати (знижки для ГО та медіа).
YouTube
Як оцінити ефективність спільноти | Інструментальна школа лідерів спільнот
Мережа колівінгів для проактивної молоді VILNYY разом із спільнотою ком’юніті менеджерів MetaSpilnota, за підтримки Українсько-данського молодіжного дому та Української освітньої платформи, організувала інструментальну школу для лідерів спільнот, 2-3 березня…
👍4❤2🔥1
Лекція "Як працювати зі спільнотами для зміцнення вашої ГО" / 23 квітня, Київ
Я багато розповідаю про те, як працювати зі спільнотою в ролі ком'юніті-менеджер_ки. А ось, не маючи власної, співпрацювати з іншими спільнотами?
Про це буду говорити в межах циклу лекцій про збори та волонтерство для близьких воїнів. Лекції організовує Veteran Hub у Києві.
Поговоримо про те:
👉 як громадським організаціям шукати та обирати спільноти для партнерства
👉 як проводити спільні активності зі спільнотами для закриття зборів та збільшення охоплення організації
👉 які задачі організації можна закривати за допомогою спільнот.
📆 23 квітня (вівторок), 19:00.
📍Київ, вул. Верхній Вал, 2а.
Участь тільки за умови попередньої реєстрації.
Я багато розповідаю про те, як працювати зі спільнотою в ролі ком'юніті-менеджер_ки. А ось, не маючи власної, співпрацювати з іншими спільнотами?
Про це буду говорити в межах циклу лекцій про збори та волонтерство для близьких воїнів. Лекції організовує Veteran Hub у Києві.
Поговоримо про те:
👉 як громадським організаціям шукати та обирати спільноти для партнерства
👉 як проводити спільні активності зі спільнотами для закриття зборів та збільшення охоплення організації
👉 які задачі організації можна закривати за допомогою спільнот.
📆 23 квітня (вівторок), 19:00.
📍Київ, вул. Верхній Вал, 2а.
Участь тільки за умови попередньої реєстрації.
❤8
Знаєте це відчуття, коли постійно говориш про свою спільноту, але здається що ніяких результатів немає? Так ось, для себе як для супертривожної людини я організував та провів в спільноті SET University неформальну зустріч, де розповів що за 2023 рік вдалося хорошого зробити в спільноті.
Запис особливо сподобається тим, хто не готовий заходити в Діскорд заради мене 🥲 Презентацію можна подивитися за посиланням.
Запис особливо сподобається тим, хто не готовий заходити в Діскорд заради мене 🥲 Презентацію можна подивитися за посиланням.
YouTube
Спільноті SET University — 1 рік! Що буде далі?
Що таке SET University Community? Як і навіщо виникла ця спільнота? Вона про кібербезпеку чи про щось інше? І що плануємо робити у 2024 році? Вирішили провести невеликий камерний івент для своїх і про все те розповісти.
Також розказали:
👉 що зробили у 2023…
Також розказали:
👉 що зробили у 2023…
🔥9
Мене тут @mahachmala запросила зробити корисну лекцію про спільноти для Veteran Hub. А я взяв і зробив: зайшов з боку учасника спільноти та розповів, як по максимуму використовувати ресурси вже існуючих спільнот. І навіть свою не треба створювати!
Якщо ви пропустили це свято ком'юніті-користі (а я точно знаю, що ви пропустили), то дивіться запис, там і презентацію видно, і мене ⭐️ Особливо актуально для громадських організацій та благодійних фондів.
Якщо ви пропустили це свято ком'юніті-користі (а я точно знаю, що ви пропустили), то дивіться запис, там і презентацію видно, і мене ⭐️ Особливо актуально для громадських організацій та благодійних фондів.
YouTube
Як працювати зі спільнотами для зміцнення вашої ГО
Хочеш дізнатися, як працювати зі спільнотою для зміцнення твоєї громадської організації? Як залучати волонтерів до брейншторму, аналізу аудиторії та створювати разом події? Та як спільнота може інформаційно підтримати організацію?
Розберемося у цьому на…
Розберемося у цьому на…
🔥8❤4
"Де оригінальний контент?", спитаєте ви, "де твої славнозвісні лонгріди?".
Я промовчу і кину посилання на панельну дискусію з монетизації від МетаСпільноти, де будуть розбирати, як перейти від безплатної спільноти до платної, на що витрачати бюджет в першу чергу і які бізнес-моделі монетизації взагалі використовують на ринку спільнот.
Ось посилання: https://bit.ly/4dC4UNU. Дискусія відбудеться сьогодні, 15 травня, о 18:30.
Я промовчу і кину посилання на панельну дискусію з монетизації від МетаСпільноти, де будуть розбирати, як перейти від безплатної спільноти до платної, на що витрачати бюджет в першу чергу і які бізнес-моделі монетизації взагалі використовують на ринку спільнот.
Ось посилання: https://bit.ly/4dC4UNU. Дискусія відбудеться сьогодні, 15 травня, о 18:30.
Airtable
Airtable | Everyone's app platform
Airtable is a low-code platform for building collaborative apps. Customize your workflow, collaborate, and achieve ambitious outcomes. Get started for free.
❤7
Сьогодні, о 17:00, проведу свій перший мастермайнд в спільноті SET University. Якщо хочете вирішити свій запит по робочій комунікації, пошуку роботи чи проходженню співбесід -- приходьте: https://discord.gg/665cKtPRfc?event=1230097214743777322.
Реєструватися не потрібно, достатньо зайти за посиланням о 17:00 (але якщо вас ще немає в Діскорді, раджу зробити це хоча б за півгодини до початку 😅).
Реєструватися не потрібно, достатньо зайти за посиланням о 17:00 (але якщо вас ще немає в Діскорді, раджу зробити це хоча б за півгодини до початку 😅).
Discord
Join the SET University Community Discord Server!
Спільнота українського tech-університету для тих, хто хоче запустити пет-проєкт або стартап, але не знає, з чого почати. | 997 members
❤6🔥1
upd: скрін листа в наступній публікації, сорі
45
Як спільнота InterNations реактивує своїх учасни_ць через пошту
у вас є пошти учасни_ць вашої спільноти? ви теж так зможете
Місяці три тому я підписався на InterNations — це спільнота експатів, в якій вони взаємодіють, нетворкають, організовують вечірки тощо. Це потрібно було для дослідження, тож я всі ці три місяці не заходив на платформу. Але я досі не відписуюсь від спільноти, бо отримую нереальне задоволення від того, як InterNations використовують email-маркетинг.
Ось наприклад, зі свіжого — лист-ремайндер для тих, хто давно не заходив в спільноту. В світі маркетингу такий лист називається реактивацією бази, і теоретично, якщо я нічого не зроблю після його прочитання — мене можуть видалити з бази, щоб не витрачати бюджет на розсилку по неактивним контактам.
Що крутого в цьому листі:
👉 особистий підхід. Не "we", а "I noticed". Звісно у мене в голові одразу маркується як "о, класна маркетингова фішка", але відчуваю, що це працює. Туди ж йде і прив'язка до особистого досвіду автора листа: "I know from personal experience".
👉 посилання на спільноту в першому ж реченні. Лист для тих хто давно не заходив і міг банально забути, що таке InterNations.
👉 комунікація штибу "чому ви не даєте нам вам допомогти?". Це вигідно на фоні традиційного підходу "зробіть щось, а ми вам допоможемо". Тут нам говорять: "Нічого робити не треба, просто дозвольте допомогти!".
👉 робота із потенційною причиною, чому я перестав заходити на InterNations — зміною місця проживання. Впевнений, це речення додали після серії глибинних інтерв'ю. Також одразу пропонують змінити місце проживання в спільноті та запевняють, що це займе лише хвилину. Вирішуйте проблему юзера до того, як він чи вона про неї подумали 😏
👉 класичний перелік плюшек за участь в спільноті. Це найслабша частина листа, бо якщо у мене немає часу чи бажання бути в спільноті, то мене навряд чи переконає величезний перелік тематичних груп та доступних міст (а скоріше навіть відлякає).
👉 і знову робота з потенційною причиною, чому я міг перестати заходити на InterNations - якщо забув логін та пароль. Знову ж таки, вирішують проблему юзера до того, як він чи вона про неї подумали.
👉 підпис "від руки". Навіть якщо не знаєш, хто ця людина (а я не знаю, і якщо ви пропустили онбординг в InterNations ви теж не знатимете), все одно відчуваєш якусь серйозність та ексклюзивність. Це вам не "sincerely yours", тут людина підпис залишила!
А ви користуєтеся email-розсилками в своїх спільнотах? Як саме?
45
Як спільнота InterNations реактивує своїх учасни_ць через пошту
у вас є пошти учасни_ць вашої спільноти? ви теж так зможете
Місяці три тому я підписався на InterNations — це спільнота експатів, в якій вони взаємодіють, нетворкають, організовують вечірки тощо. Це потрібно було для дослідження, тож я всі ці три місяці не заходив на платформу. Але я досі не відписуюсь від спільноти, бо отримую нереальне задоволення від того, як InterNations використовують email-маркетинг.
Ось наприклад, зі свіжого — лист-ремайндер для тих, хто давно не заходив в спільноту. В світі маркетингу такий лист називається реактивацією бази, і теоретично, якщо я нічого не зроблю після його прочитання — мене можуть видалити з бази, щоб не витрачати бюджет на розсилку по неактивним контактам.
Що крутого в цьому листі:
👉 особистий підхід. Не "we", а "I noticed". Звісно у мене в голові одразу маркується як "о, класна маркетингова фішка", але відчуваю, що це працює. Туди ж йде і прив'язка до особистого досвіду автора листа: "I know from personal experience".
👉 посилання на спільноту в першому ж реченні. Лист для тих хто давно не заходив і міг банально забути, що таке InterNations.
👉 комунікація штибу "чому ви не даєте нам вам допомогти?". Це вигідно на фоні традиційного підходу "зробіть щось, а ми вам допоможемо". Тут нам говорять: "Нічого робити не треба, просто дозвольте допомогти!".
👉 робота із потенційною причиною, чому я перестав заходити на InterNations — зміною місця проживання. Впевнений, це речення додали після серії глибинних інтерв'ю. Також одразу пропонують змінити місце проживання в спільноті та запевняють, що це займе лише хвилину. Вирішуйте проблему юзера до того, як він чи вона про неї подумали 😏
👉 класичний перелік плюшек за участь в спільноті. Це найслабша частина листа, бо якщо у мене немає часу чи бажання бути в спільноті, то мене навряд чи переконає величезний перелік тематичних груп та доступних міст (а скоріше навіть відлякає).
👉 і знову робота з потенційною причиною, чому я міг перестати заходити на InterNations - якщо забув логін та пароль. Знову ж таки, вирішують проблему юзера до того, як він чи вона про неї подумали.
👉 підпис "від руки". Навіть якщо не знаєш, хто ця людина (а я не знаю, і якщо ви пропустили онбординг в InterNations ви теж не знатимете), все одно відчуваєш якусь серйозність та ексклюзивність. Це вам не "sincerely yours", тут людина підпис залишила!
А ви користуєтеся email-розсилками в своїх спільнотах? Як саме?
🔥9👍3
Дизрайтер
upd: скрін листа в наступній публікації, сорі 45 Як спільнота InterNations реактивує своїх учасни_ць через пошту у вас є пошти учасни_ць вашої спільноти? ви теж так зможете Місяці три тому я підписався на InterNations — це спільнота експатів, в якій вони…
Пропустив скрін листа, тримайте 😌
👍7
Поки ми з МетаСпільнотою потихеньку готуємо гайд для роботодавців з пошуку КМів, вже є компанії, які розуміють, чим має займатися ком'юніті-менеджер_ка, та як вірно прописати обов'язки у вакансії. З радістю ділюся такою вакансією від Genesis, куди шукають Education Community Specialist.
👉 Хто потрібен
Людина, яка розвиватиме внутрішні профільні проєкти в межах non-tech доменів: Design, Content та Marketing. Це і спільноти, і довготривалі освітні проєкти типу шкіл, менторства, курсів тощо.
👉 Що треба робити
- розвивати нетехнічні спільноти: від планування та реалізації фахових регулярних зустрічей до створення контенту;
- реалізувати освітні проєкти у нетехнічних доменах (менторські програми, хакатони, інтенсиви тощо);
- аналізувати бізнес-запити та на їхній основі готувати концепти освітніх проєктів;
- допомагати в операційних процесах комʼюніті.
👉 Що вимагають від кандидат_ки
- вміти та любити комунікувати з людьми;
- мати від 1 року досвіду роботи в ком'юніті-менеджменті та/або координації освітніх проєктів;
- вміти грамотно писати тексти;
- мати проактивність та ініціативність.
Звучить як вакансія мрії? Так і є, пишіть із запитами @soulsia ⭐️
#реклама
👉 Хто потрібен
Людина, яка розвиватиме внутрішні профільні проєкти в межах non-tech доменів: Design, Content та Marketing. Це і спільноти, і довготривалі освітні проєкти типу шкіл, менторства, курсів тощо.
👉 Що треба робити
- розвивати нетехнічні спільноти: від планування та реалізації фахових регулярних зустрічей до створення контенту;
- реалізувати освітні проєкти у нетехнічних доменах (менторські програми, хакатони, інтенсиви тощо);
- аналізувати бізнес-запити та на їхній основі готувати концепти освітніх проєктів;
- допомагати в операційних процесах комʼюніті.
👉 Що вимагають від кандидат_ки
- вміти та любити комунікувати з людьми;
- мати від 1 року досвіду роботи в ком'юніті-менеджменті та/або координації освітніх проєктів;
- вміти грамотно писати тексти;
- мати проактивність та ініціативність.
Звучить як вакансія мрії? Так і є, пишіть із запитами @soulsia ⭐️
#реклама
gen-tech.breezy.hr
Education Community Specialist (Genesis Education) at Genesis
Привіт!
Ми, команда Genesis Education, шукаємо Education Community Specialist у напрям Genesis Internal Education для роботи над non-tech комʼюніті та освітніми проєктами.
В Genesis Internal Education ми створили систему обміну експертизою та підтримуємо…
Ми, команда Genesis Education, шукаємо Education Community Specialist у напрям Genesis Internal Education для роботи над non-tech комʼюніті та освітніми проєктами.
В Genesis Internal Education ми створили систему обміну експертизою та підтримуємо…
❤4🔥2
upd: збір закрито, дякую всім хто долучився!
Долучився до великого збору на Mavic 3T для Третьої окремої штурмової бригади. Залишилося зібрати 3500 грн. Допоможете закрити?
Долучився до великого збору на Mavic 3T для Третьої окремої штурмової бригади. Залишилося зібрати 3500 грн. Допоможете закрити?
send.monobank.ua
Безпечний переказ коштів
Надсилайте безкоштовно та безпечно кошти
👍5❤1
46
Не порівнюйте свою спільноту з іншими
головне правило здорових ком'юніті-менеджер_ок
Рано чи пізно вам захочеться це зробити. Можливо, ви натрапите на таргетовану рекламу іншої спільноти. Або побачите інтерв'ю засновни_ці спільноти в одному з найбільших українських медіа. Або візьмете участь у воркшопі, де дізнаєтеся, що чиясь спільнота приносить сто/тисячу доларів на місяць. І ви почнете порівнювати свою спільноту з іншими.
Порівнювати свою спільноту з іншими немає сенсу. І ось чому:
👉 у вас інші стартові умови. Ви запустили спільноту в перші місяці повномасштабного вторгнення в Телеграмі і набрали органічно декілька тисяч людей? Тим часом, створити таку спільноту в тому ж Телеграмі зараз —задача із зірочкою (хочете переконатися в цьому? Зайдіть в сервіс аналітики ТГ-каналів та подивіться динаміку взаємодії із контентом за 2 роки).
👉 у вас інші відносини з учасни_цями спільноти. Спільноти створюють певні наративи навколо себе, що підживлюються особистими історіями. Учасниця однієї із вже закритих спільнот, яку я вів, допомогла моїм друзям із їжею, житлом та транспортом в Польщі на початку вторгнення. А учасни_цям Навзаєм настільки допік токсичний учасник, що ми всі разом придумали стікер, яким користуємося досі (і нагадуємо про це вже новеньким учасни_цям). У кожної спільноти ці історії різняться, двох однакових не існує. Зокрема це викликано тим, що в спільнотах велику роль грає особа ком'юніті-менеджер_ки.
👉 ви не знаєте, що відбувається за лаштунками. Коли я читаю, що певна спільнота заробляє умовну тисячу доларів на місяць на підписках учасни_ць, то одразу думаю: "Скільки ж вони витратили на розвиток спільноті і коли відіб'ють цю суму?". Знаючи ці цифри, ви можете полюбити свою камерну спільноту, яка не вимагає достобіса витрат та приносить вам невеличкий стабільний заробіток. Раджу також запитати у КМа цікавої вам спільноти, що його бісить або що змушує сумувати у роботі зі спільнотою. Обіцяю: ви дізнаєтеся багато нового (і можливо захочете світчнутися в іншу сферу).
👉 у вашої спільноти інша мета та задачі. Хтось хоче об'єднати спеціаліст_ок з різних сфер (Навзаєм, Ukrainian Digital Community). Хтось хоче розвинути ринок для конкретної спеціальності (МетаСпільнота). Хтось хоче вирощувати потужні українські стартапи (1991 Accelerator Community). Якщо ви знаєте, яка мета та задачі вашої спільноти, то ви вже зрозуміли: скопіювати рішення інших спільнот не вийде. Бо кожна дія, кожен інструмент спільноти має бути націлений на вирішення запитів спільноти, на досягнення конкретних мети та задач.
Наостанок, приклад "чому не варто порівнювати спільноти" від мене. Зараз я працюю ком'юніті-менеджером в SET University. Серед активностей -- івенти на фахові теми: від UX/UI дизайну до роботи з LinkedIn. Події в спільноті зазвичай відвідує до 15 людей. Ця цифра не надто вражає, якщо порівнювати її з подіями в інших онлайн-спільнотах. Та я бачу, що на події ходять багато постійних відвідувач_ок, в кількісному опитуванні половина людей відмітили що їм цікаво ходити на івенти, та нам важливо залучати учасни_ць спільноти до розвитку SET Community -- зокрема, через виступи на подіях. Також зараз ми фокусуємося на роботі з активними учасни_цями, а не на залученні нових. Тож не порівнюйте і буде вам щастя.
А якщо вам здається, що з вашою спільнотою щось не так, то краще приходьте до мене на консультацію. Для громадських організацій у мене до речі знижки.
Не порівнюйте свою спільноту з іншими
головне правило здорових ком'юніті-менеджер_ок
Рано чи пізно вам захочеться це зробити. Можливо, ви натрапите на таргетовану рекламу іншої спільноти. Або побачите інтерв'ю засновни_ці спільноти в одному з найбільших українських медіа. Або візьмете участь у воркшопі, де дізнаєтеся, що чиясь спільнота приносить сто/тисячу доларів на місяць. І ви почнете порівнювати свою спільноту з іншими.
Порівнювати свою спільноту з іншими немає сенсу. І ось чому:
👉 у вас інші стартові умови. Ви запустили спільноту в перші місяці повномасштабного вторгнення в Телеграмі і набрали органічно декілька тисяч людей? Тим часом, створити таку спільноту в тому ж Телеграмі зараз —задача із зірочкою (хочете переконатися в цьому? Зайдіть в сервіс аналітики ТГ-каналів та подивіться динаміку взаємодії із контентом за 2 роки).
👉 у вас інші відносини з учасни_цями спільноти. Спільноти створюють певні наративи навколо себе, що підживлюються особистими історіями. Учасниця однієї із вже закритих спільнот, яку я вів, допомогла моїм друзям із їжею, житлом та транспортом в Польщі на початку вторгнення. А учасни_цям Навзаєм настільки допік токсичний учасник, що ми всі разом придумали стікер, яким користуємося досі (і нагадуємо про це вже новеньким учасни_цям). У кожної спільноти ці історії різняться, двох однакових не існує. Зокрема це викликано тим, що в спільнотах велику роль грає особа ком'юніті-менеджер_ки.
👉 ви не знаєте, що відбувається за лаштунками. Коли я читаю, що певна спільнота заробляє умовну тисячу доларів на місяць на підписках учасни_ць, то одразу думаю: "Скільки ж вони витратили на розвиток спільноті і коли відіб'ють цю суму?". Знаючи ці цифри, ви можете полюбити свою камерну спільноту, яка не вимагає достобіса витрат та приносить вам невеличкий стабільний заробіток. Раджу також запитати у КМа цікавої вам спільноти, що його бісить або що змушує сумувати у роботі зі спільнотою. Обіцяю: ви дізнаєтеся багато нового (і можливо захочете світчнутися в іншу сферу).
👉 у вашої спільноти інша мета та задачі. Хтось хоче об'єднати спеціаліст_ок з різних сфер (Навзаєм, Ukrainian Digital Community). Хтось хоче розвинути ринок для конкретної спеціальності (МетаСпільнота). Хтось хоче вирощувати потужні українські стартапи (1991 Accelerator Community). Якщо ви знаєте, яка мета та задачі вашої спільноти, то ви вже зрозуміли: скопіювати рішення інших спільнот не вийде. Бо кожна дія, кожен інструмент спільноти має бути націлений на вирішення запитів спільноти, на досягнення конкретних мети та задач.
Наостанок, приклад "чому не варто порівнювати спільноти" від мене. Зараз я працюю ком'юніті-менеджером в SET University. Серед активностей -- івенти на фахові теми: від UX/UI дизайну до роботи з LinkedIn. Події в спільноті зазвичай відвідує до 15 людей. Ця цифра не надто вражає, якщо порівнювати її з подіями в інших онлайн-спільнотах. Та я бачу, що на події ходять багато постійних відвідувач_ок, в кількісному опитуванні половина людей відмітили що їм цікаво ходити на івенти, та нам важливо залучати учасни_ць спільноти до розвитку SET Community -- зокрема, через виступи на подіях. Також зараз ми фокусуємося на роботі з активними учасни_цями, а не на залученні нових. Тож не порівнюйте і буде вам щастя.
А якщо вам здається, що з вашою спільнотою щось не так, то краще приходьте до мене на консультацію. Для громадських організацій у мене до речі знижки.
❤5🔥4