Дизрайтер
1.09K subscribers
112 photos
163 links
Говорю про спільноти, менторство, комунікації та турботу про себе.

Автор: @yaroslav_boruta

Підписатися на email-розсилку: https://diswriter.substack.com/

Підтримати Дизрайтер: https://base.monobank.ua/6X7AakrHjwf5MP
Download Telegram
42
Як зробити корисними свої робочі дзвінки
ваші колеги це оцінять

В одній з компаній я організовував дзвінки з людьми з різних відділів. Виглядало це так: я включав відображення Гугл-календарів цих людей і намагався знайти спільний вільний слот. Це була задача із зірочкою, особливо коли на дзвінок треба було запросити тімліда. Для загального розуміння, так виглядав типовий день мого тімліда:
- планування дня
- дейлі дзвінок з відділом
- дзвінок-ретроспектива для всієї команди
- співбесіда з кандидатом в редактори
- співбесіда з потенційним автором в блог
- sync з SEO-спеціалістом
- обід
- брейншторм по новим темам для дописів в блог
- ван-ту-ван зі співробітником
Залишок дня забивався заповненням технічних завдань, підписанням документів, затвердженням та погодженням матеріалів. Я розумів, що додавати в цей розклад чергове обговорення подкасту чи монетизації блогу не мало сенсу. Виснажена купою дзвінків та співбесід людина нічого корисного на обговорення не принесе.

Я так і не знайшов для себе робочої схеми з організації дзвінків на декількох людей з різних відділів компанії. Та я виділив 6 правил участі на робочих колах, яких намагаюся дотримуватися і які можуть допомогти вам проводити їх швидше та більш ефективно. Я не завжди дотримуюсь цих правил (особливо це стосується фолоуапів). Та раджу вам застосувати хоча б одне з зазначених правил, і ви помітите, як покращаться ваші щоденні робочі дзвінки.

Тож, ось мої 6 правил участі на робочих дзвінках:
1️⃣ В описі запрошення на Google Meet вказую мету дзвінка, хто на ньому буде присутній, та посилання на супровідні матеріали. Ви згадаєте про це, коли вам прийде запрошення на дзвінок із назвою «Компанія_Важливе», де половина запрошених людей вам буде невідома. Тож не робіть так.
2️⃣ На початку дзвінка даю контекст: розповідаю, про що буде дзвінок, та навіщо він потрібен. Це допомогає зрозуміти цінність дзвінка та відчувати важливість свого вкладу. Бо ніщо не бісить так сильно як незрозумілі дзвінки, які неможливо поставити на швидкість х2 (на відміну від чергових безплатних вебінарів «Як отримувати $1500 в IT»).
3️⃣ Показую, що я в контексті розмови. Знаєте, яку суперсилу варто виховати ком'юніті-менеджерам? Вміння запам'ятовувати сотню деталей про учасників спільноти, щоб потім у розмові з ними про все це згадати і використати. По розумному це називається «робота з контекстом». Це знадобиться і щоб налаштувати на позитивний лад співрозмовника (спитавши, чи вдалося впоратися з проблемою на шляху до запуску проєкту), і щоб пришвидшити вирішення питання (наприклад, нагадавши коротку версію того, що було до дзвінка і що важливо для його проведення).
4️⃣ Пишу протягом дзвінка питання і задаю їх під час дзвінка. Може здатися, що це неповага до співбесідника, адже ви ніби відволікаєтеся і щось записуєте. Спочатку я так думав, і намагався запам'ятовувати питання, не відволікаючись на їх написання. В такі моменти у мене затуманюється погляд та починаю пропускати шматки фраз співбесідника (адже треба сформулювати питання). Якщо мене хвилює, що подумає співрозмовник - я кажу на початку дзвінка, що буду робити нотатки по ходу зустрічі.
5️⃣ Роблю все для того, щоб на кол не пішло більше часу, ніж зазначено в описі зустрічі. Цю навичку особливо цінують люди, у яких стоїть 3-4 дзвінки підряд.
6️⃣ Пишу текстовий фолоуап впродовж 2 годин після дзвінка. Для цього використовую нотатки, які роблю протягом дзвінка.

А які прийоми та практики ви використовуєте, коли проводите робочі дзвінки?
P.S. Раджу також почитати мій пост про те, як провести гарне інтерв'ю і як зробити глибинне інтерв'ю комфортним.
🔥104
👀 Дизрайтерська сила, допоможи! Шукаю розробника/-цю на iOs
Два тижні тому я провів останню менторську консультацію в межах Східний менті. Моя суперменті Anna Teglaeva працює над мобільним застосунком для цікавих прогулянок містом. Якщо вас інколи тягне «погуляти подовше», а пропозиції від Гугла дістатися до місця призначення трьома видами транспорту вас не надихають — вам застосунок точно сподобається!

Anna Teglaeva вже знайшла дизайнерку, тепер залишилося найскладніше - знайти розробника чи розробницю на iOS. Тому якщо у вас є сили та наснага взятися за проєкт або ви знаєте тих, хто готові взятися — пишіть Anna Teglaeva в Лінкедіні або в Телеграмі @bbelkaa або в коментарі до цього посту.

Давайте зробимо так, щоб тестова версія застосунку була у нас на смартфонах вже цього року 😉
5🔥4
43
Спільнота - це вам не Гугл
і навіть не ChatGPT

Я вже більше року розвиваю спільноту SET University. Щоб розвивати спільноту не навмання, я вже двічі проводив серію глибинок з активними учасниками і учасницями спільноти: в травні та в грудні 2023 року. В обох дослідженнях були зокрема такі два питання: «Що ти робиш в спільнотах?» та «Чим тобі корисні спільноти?».
З отриманої 21 відповіді я побачив, що:
👉 із робочим питанням людина піде спочатку в Гугл, потім до колег, потім в ChatGPT, і тільки потім — у фахову спільноту
👉 спільнота корисна новими знайомствами та спільною роботою над проєктами, а не контентом чи відповідями на запитання
👉 людина знаходить користь у тому, що читає питання та відповіді інших людей, але не задає ці питання сама.

Висновки хороші, але даних замало: для SET University Community 21 відповідь — це близько 3% від загальної кількості учасників/-ць. Тому я вирішив пригадати, як сам беру участь в спільнотах. Якщо у мене виникає питання типу «Як сформулювати гіпотезу?» чи «Як заповнити Community Canvas?», я:
👉 питаю у гугла англійською та дивлюся першу сторінку видачі
👉 деталізую свій запит, якщо гугл видає загальні дописи
👉 шукаю в архівах розсилок у себе на пошті та в ТГ-каналах по ключовим словам
👉 якщо не знайшов достатньо інформації або вона дуже абстрактна
👉 звертаюся в спільноту за запитом.
Щоправда ця схема не працює, коли треба знайти конкретну людину — у такому разі я йду напряму до фахової спільноти, а не в умовний Лінкедін чи Гугл.

«Добре», подумав я, «а що ж тоді я роблю в спільнотах?». Я переглянув свої повідомлення за останній місяць і виявилося, що в спільнотах я:
👉 поширюю релевантний спільноті контент (вакансії, івенти, дослідження)
👉 шукаю спеціаліста чи спеціалістку з конкретного напрямку
👉 відповідаю на запити.
На додаток до цього я прочитав This Is Community In 2024 (A Strategic Briefing For The Year Ahead) від FeverBee, який побачив на каналі Community Management.

Для себе я зрозумів, що від спільноти не варто чекати вирішення запитів, з якими може впоратися Гугл. Бо Гугл завжди буде видавати більш релевантні та швидкі результати. Ще й ніколи не присоромить за поставлене питання 😉 А ось з побудовою відносин — експертних чи особистих — поки що нічого краще спільнот не придумали.

А що ви робите в спільнотах? І чим вони вам корисні?
11
Ринок ком'нюіті-менеджменту сам себе не побудує! Тому VILNYY разом із спільнотою ком’юніті менеджер_ок MetaSpilnota, за підтримки Українсько-данського молодіжного дому, організовує школу лідер_ок спільнот. Будуть лекції, воркшопи та нетворкінг. Навіть співавтор Community Canvas виступить онлайн 👀

Анонсую школу не просто так, адже на ній я розповідатиму про те, як оцінювати ефективність спільноти. Все про метрики, дані та цифри, на які варто дивитися, щоб розуміти, куди рухається ваша спільнота (і чи в правильному напрямку вона рухається).

Школа відбуватиметься в Києві, 2-3 березня з 09:30 до 19:00 щодня.

Офлайн кількість місць обмежена, але є і можливість подивитися онлайн. Зареєструватися можна, заповнивши форму до 15 лютого.
🔥51
Дизрайтер pinned «Ринок ком'нюіті-менеджменту сам себе не побудує! Тому VILNYY разом із спільнотою ком’юніті менеджер_ок MetaSpilnota, за підтримки Українсько-данського молодіжного дому, організовує школу лідер_ок спільнот. Будуть лекції, воркшопи та нетворкінг. Навіть співавтор…»
Пам'ятаю, як в перші півроку після початку вторгнення компанії відкривали безплатні доступи до курсів, воркшопів, групових консультацій. Хотілося записатися на все і одразу прокачати свої знання: і в маркетингу, і в продажах, і в арт-менеджменті, і ще в чомусь.

Та на всі курси записатися не вийде, як і відвідати всі воркшопи. Я зрозумів, що треба шукати для себе гейткіперів: читати кураторські дайджести, питати рекомендації колег, слідкувати за лідер_ками у цікавих для себе сферах.

Тепер я побуду для вас таким гейткіпером і пораджу один івент, який відбудеться 20 лютого, і на який раджу виділити свій час.
У мене є людина, яка має фантастичну експертизу в піарі та яка консультувала мене з побудови особистого бренду - це Кейт @KetrinMokrovolska. Разом зі своєю колегою Алекс, вона проведе PR Tech Webinar, на якому розберуть:
👉 Як бізнес-цілі визначають результати PR стратегій?
👉 Як обирати медіа та шукати журналістів і що таке ефективний пітч?
👉 Чому стаття у Forbes може не закрити потреби компанії і що з цим робити?

Івент буде особливо корисним для тих, хто працює з міжнародними ринками. А ще вебінар крутий тим, що всі зібрані за участь кошти підуть на потреби марксмена 77-ої десантно-штурмової бригади. Тому для участі на вебінарі достатньо:
1) закинути донат від 500 грн на банку
2) зареєструватися у формі

📆 20 лютого о 19:30
#реклама
🔥4
Дизрайтер pinned «Пам'ятаю, як в перші півроку після початку вторгнення компанії відкривали безплатні доступи до курсів, воркшопів, групових консультацій. Хотілося записатися на все і одразу прокачати свої знання: і в маркетингу, і в продажах, і в арт-менеджменті, і ще в чомусь.…»
44
Що корисного було на Community-Led Summit 2024
спойлер: корисного було небагато

Вчора був на онлайн-конференції Community-Led Summit 2024. Ввечері виявилося, що мій безплатний квиток дає доступ тільки до половини виступів. Але якщо інші виступи були такими ж абстрактними, як і ті, на які я потрапив, то можна не хвилюватися.

Та навіть за таких умов вдалося записати щось корисне та нове для себе, чим і хочу з вами поділитися:
👉 Як зробити так, щоб спільнота поводилася саме так як ми цього хочемо? Треба схвалювати корисну поведінку та не підживлювати негативну поведінку. Раджу до речі прочитати книгу Nudge, там про це більше написано.
👉 Як придумати, на яку тему проводити івенти? Просто запишіть теми, на які говорять учасники спільноти та які у них запити. Це - відправна точка для пошуку.
👉 Спочатку вирішіть наявні проблеми спільноти, а потім вже нарощуйте кількість учасни_ць. Хоча це спірний пойнт з боку споживання контенту. Чим більше людей побачить ваш контент, тим більше шансів отримати якусь реакцію на нього.
👉 Подумайте про те, якою буде спільнота через 2-3 роки та з якими проблемами вона стикатиметься. Я не вірю в таке довгострокове планування на українському ринку, але можливо я помиляюся. Зараз планую на 6 місяців максимум і переглядаю ці плани раз на місяць.
👉 Ідея бонусу для активних учасни_ць спільноти - пропуск в офіс компанії із системою бронювання місць. Ідея запала в серденько і тепер я думаю, як її реалізувати в своїй спільноті. Уявіть, це буде спільний community workday!
👉 В спільнотах можна використовувати такі метрики: CSAT (Customer Satisfaction Score), Solution Rate, Official Response Times, WAU/MAU (Weekly/Monthly Active Users). Останню метрику варто розглядати у порівнянні з кількістю нових учасни_ць спільноти. Тоді можна буде зрозуміти, скільки людей знаходять цінність у спільноті і наскільки часто. Також раджу почитати мій пост про те, які спільноти я зазвичай використовую в своїх спільнотах.
👉 Треба чітко комунікувати зі стейкхолдерами та казати їм, що ви будете робити як ком'юніті-менеджер_ка та чого збираєтеся досягти. Це моя точка розвитку, до речі.
👉 Треба пам'ятати, що найважливіший фактор розвитку спільноти -- це люди. Навіть за умови безлімітного бюджету я сумніваюся, що вийде успішно розвивати спільноту, не фокусуючись на учасни_цях спільноти.
👉 Треба бути максимально прозорим та комунікувати щодо змін зі спільнотою. Очевидно, але незле повторити.
👉 Питання на вивчення: як інтегрувати крос-функціональність в роботу спільноти? Умовно, як перетворити велику спільноту на набір крос-функціональних команд, які взаємодіють одне з одним?
👉 Який би не був процес - онбординг, організація івенту чи створення контенту для спільноти - він має бути максимально простим та доступним для учасни_ць спільноти. Я це зрозумів, коли замінив процес верифікації в спільноті SET University. Раніше треба було прочитати величезний текст і натиснути відповідні емоджі. Тепер при вході в спільноту вам задають два питання з простими короткими варіантами відповідей, і на основі обраного ви отримуєте доступ до потеційно цікавих вам каналів.

А поки ви це читаєте, я вже готую свою розповідь про вимірювання ефективності для Школи лідер_ок спільнот, яка відбудеться 2-3 березня. Поділюся з вами тезами та презентацією опісля 😉

Раджу прочитати:
🔥
дослідження спільнот у 2023 році від МетаСпільноти
🔥103
upd: збір закрито
Є питання по спільнотам? Задонать на аптечку та отримай відповідь від автора каналу 💛💙
На початку тижня я запустив свій другий персональний збір. Збираю 35 тисяч з 1 млн грн на 400 аптечок для UA First Aid.

Вже зібрав 6 210 грн. Хочу за 2 тижні вже закрити збір. Минулого разу збір закрили за 3 тижні, тож шанси хороші. А щоб їх ще підвищити маю пропозицію:
1️⃣ Зробіть донат від 100 гривень на банку збору та киньте скріншот @yaroslav_boruta або в коментарях до посту.
2️⃣ Задайте мені своє питання по спільноті в особистих @yaroslav_boruta. Це може бути будь що, пов'язане із запуском, монетизацією та розвитком спільноти, стратегування, дослідження аудиторії, глибинні інтерв'ю тощо.
3️⃣ Я відповідаю на ваше питання текстом або войсом протягом 12 годин.
4️⃣ Якщо я не відповім на ваше питання протягом 12 годин — я додам зі своїх грошей суму, аналогічну сумі вашого донату, до збору.
5️⃣ Якщо я не знаю відповіді на ваше питання — я дам вам контакти 3 людей, які точно зможуть вам відповісти.
7
45
Нотатки з виступа співавтора Community Canvas на Інструментальній школі лідер_ок спільнот
Три тижні тому я брав участь в Інструментальній школі лідер_ок спільнот. І нарешті дійшов до того, щоб розібрати фолоуап із зустрічі з Фабіаном, співавтором інструменту для побудови спільнот Community Canvas. До речі, ви знали, що фреймворк переклали українською завдяки учасни_цям МетаСпільноти?

Далі виділю ключове, про що говорив Фабіан. Протягом тижня має бути запис його виступу і я поділюся ним на каналі.

-----

Спільнота може значити різне для різних людей. Тому якщо ви працюєте зі спільнотою, важливо мати власне визначення, що таке спільнота.

Залучення в спільноті - це відповідь на питання "Як ви забезпечуєте існування спільноти живою протягом довгого часу?"

В будь-якій групі є 3 кола:
- перше коло (1% від групи). Об'єднані питанням "Як я можу служити?". Зазвичай це найменша група людей, завдяки яким все відбувається. Вони запрошують нових учасни_ць, вони роблять все для добробуту групи.
- друге коло (9%). Об'єднані питанням "Як я можу долучитися?". Трохи більша група людей, які ходять на зустрічі, діляться ідеями, активно беруть участь в житті спільноти.
- третє коло (90%). Об'єднані питанням "Як я можу отримати вигоду?". Всі інші учасни_ці спільноти, які відносно пасивні в спільноті.

Працюйте з inner circle (перше коло). Це коло буде природнім магнітом для інших людей для того, щоб доєднатися до inner circle (першого кола).

Не відволікайтеся на третє коло. Дивіться на найбільш активних та залучайте їх ще більше.

В майбутньому людина буде у inner circle (першому колі) лише в одній спільноті. В декількох вона буде активною. Більше вона не буде брати участь ніде. Тому майбутнє - за гіперлокальними мікроспільнотами (наприклад, району, де ви живете).

Спільнота починається з малого. Тому вам треба сфокусуватися на відносинах, а не на інфраструктурі чи технологіях.

Спільнота буде процвітати, якщо ми створимо таку спільноту, в якій захочемо бути самі.

Деякі спільноти просто не мають існувати.

Найбільший виклик підтримки залучення в спільноті - це зміна ритму. Ви проводите події, збираєте людей, вони у захваті. А потім захват потроху спадає. Енергія росте та падає.

Немає нічого нового та іноваційного щодо спільнот. Ви просто дивитесь навколо та вчитеся тому, що бачите.

Ком'юніті-менеджер_ки та всі, хто працюють зі спільнотами, вигорають. І нам треба зрозуміти, як піклуватися про тих, хто так багато вкладає в спільноти.

Створюйте культуру вдячності в спільнотах.

Найбільше джерело енергії для людей, що працюють у волонтерських спільнотах - це дружба. Розвиток відчуття дружби в спільноті створює дива.

Те, як ми ставимося одне до одного, буде відтворено групою і стане груповою культурою.

Конфлікт - це природньо. Питання в іншому: чи готові ми пройти крізь цей конфлікт як група?

Є речі в цьому світі, які не можна виміряти. Серед них і спільноти. Ми вимірюємо їх тільки через існування в межах капіталістичного суспільства.

Ми маємо бути терплячими у роботі зі спільнотою. Бо це робота на 5-10-20 років. Наприклад, спільнота Sandbox існує вже 17 років, і вона стала популярною тільки впродовж останніх двох років.

Успіх роботи зі спільнотою у довгостроковій перспективі залежить від групової енергії та можливостей для групи.

Люди відчувають, що у них немає часу робити все що вони хочуть. Тому в спільнотах вони можуть відчувати себе винними: "Вибачте, що я неактивн_а".

Чи знаємо ми, як бути хорошими учасни_цями в спільноті? Здається, ми не знаємо як долучатися, як підтримувати.

Спільноти - це не один хаб-платформа, а цілий набір платформ.

Корисні посилання
https://relationalitylab.org/research.html
https://www.wasan-network.org/
https://groups.google.com/g/wasan-community/
9
Ось таке повідомлення мені надіслали — з пропозицією закупити рекламу у каналі з назвою «Реальна війна».
З точки зору маркетингу — це спроба сісти на потяг, на якому неслися всі новинні Телеграм-канали в перші 4 місяці повномасштабного вторгнення. І я впевнений, канал буде генерувати стабільні прибутки (поглядаємо одним оком на Труху).
З точки зору етики — як я, людина у якої висить незакритий збір на аптечки, та у якої багато знайомих зараз на фронті, маю на це реагувати? Чи це just business nothing personal?

А ви стикалися з етичними проблемами у своїй роботі нещодавно? Розкажіть про них в коментарях.
😢7
Як отримати безплатну консультацію з просування мобільного додатку
Мені цікаво досліджувати свою поведінку як користувача. Я, наприклад, завантажую нові мобільні додатки виключно через рекомендацію колег. Якщо ж і знаходжу новий додаток в App Store, то шукаю огляди на нього в YouTube.

Та навіть з таким підходом я не втримуюсь і періодично вантажу нові додатки з головної сторінки маркета або з ТОП-10 при пошуковому запиті. За даними агенції з мобільного маркетингу ASO.Marketing це має сенс, бо:
👉 близько 70% користувачів дізнаються про нові додатки через пошук в App Store
👉 близько 65% завантажень додатків відбуваються одразу після пошуку.

Якщо ви розробляєте або запустили мобільний додаток, у мене є пропозиція для вас — безкоштовна годинна консультація від агенції ASO.Marketing для формування покрокової стратегії просування додатку. Під час консультації ви також дізнаєтеся, як ваш продукт оцінює App Store чи Google Play, а також зможете порівняти ваші показники з показниками конкурентів.

Також кидайте посилання на ваші мобільні додатки в коментарі, встановлю, потестую 😏

Записатися на консультацію
#реклама
👍32
Колись я розповідав, як шукати фахові спільноти. Тепер мою роботу забрав штучний інтелект ми з МетаСпільнотою випустили перелік з 30+ професійних онлайн-спільнот різного формату та масштабу. Плануємо оновлювати перелік щомісяця, тож якщо у вас є улюблені професійні спільноти, яких чомусь немає в переліку — кидайте сюди в коментарі, додамо до статті.

Та якщо хочете відчути себе Індіаною Джонсом у світі спільнот, то ось мої поради з самостійного пошуку професійних ком'юніті. Насолоджуйтеся 😎
6🔥2
Нарешті з'явився запис моєї розповіді з Інструментальної школі лідер_ок спільнот — про те, як вимірювати ефективність спільноти! Розповідаю про метрики: які бувають, навіщо потрібні, як підібрати їх під свою спільноту та навіщо взагалі так багато говорити про ефективність спільнот якщо ми — люди творчі.

Презентацію можна погортати тут.

А якщо ви розумієте, як все це вимірювати, але все одно залишаються питання — буду радий проконсультувати (знижки для ГО та медіа).
👍42🔥1
Лекція "Як працювати зі спільнотами для зміцнення вашої ГО" / 23 квітня, Київ
Я багато розповідаю про те, як працювати зі спільнотою в ролі ком'юніті-менеджер_ки. А ось, не маючи власної, співпрацювати з іншими спільнотами?

Про це буду говорити в межах циклу лекцій про збори та волонтерство для близьких воїнів. Лекції організовує Veteran Hub у Києві.
Поговоримо про те:
👉 як громадським організаціям шукати та обирати спільноти для партнерства
👉 як проводити спільні активності зі спільнотами для закриття зборів та збільшення охоплення організації
👉 які задачі організації можна закривати за допомогою спільнот.

📆 23 квітня (вівторок), 19:00.
📍Київ, вул. Верхній Вал, 2а.

Участь тільки за умови попередньої реєстрації.
8
Знаєте це відчуття, коли постійно говориш про свою спільноту, але здається що ніяких результатів немає? Так ось, для себе як для супертривожної людини я організував та провів в спільноті SET University неформальну зустріч, де розповів що за 2023 рік вдалося хорошого зробити в спільноті.

Запис особливо сподобається тим, хто не готовий заходити в Діскорд заради мене 🥲 Презентацію можна подивитися за посиланням.
🔥9
Мене тут @mahachmala запросила зробити корисну лекцію про спільноти для Veteran Hub. А я взяв і зробив: зайшов з боку учасника спільноти та розповів, як по максимуму використовувати ресурси вже існуючих спільнот. І навіть свою не треба створювати!

Якщо ви пропустили це свято ком'юніті-користі (а я точно знаю, що ви пропустили), то дивіться запис, там і презентацію видно, і мене ⭐️ Особливо актуально для громадських організацій та благодійних фондів.
🔥84
"Де оригінальний контент?", спитаєте ви, "де твої славнозвісні лонгріди?".
Я промовчу і кину посилання на панельну дискусію з монетизації від МетаСпільноти, де будуть розбирати, як перейти від безплатної спільноти до платної, на що витрачати бюджет в першу чергу і які бізнес-моделі монетизації взагалі використовують на ринку спільнот.

Ось посилання: https://bit.ly/4dC4UNU. Дискусія відбудеться сьогодні, 15 травня, о 18:30.
7
Сьогодні, о 17:00, проведу свій перший мастермайнд в спільноті SET University. Якщо хочете вирішити свій запит по робочій комунікації, пошуку роботи чи проходженню співбесід -- приходьте: https://discord.gg/665cKtPRfc?event=1230097214743777322.

Реєструватися не потрібно, достатньо зайти за посиланням о 17:00 (але якщо вас ще немає в Діскорді, раджу зробити це хоча б за півгодини до початку 😅).
6🔥1
upd: скрін листа в наступній публікації, сорі

45
Як спільнота InterNations реактивує своїх учасни_ць через пошту
у вас є пошти учасни_ць вашої спільноти? ви теж так зможете

Місяці три тому я підписався на InterNations — це спільнота експатів, в якій вони взаємодіють, нетворкають, організовують вечірки тощо. Це потрібно було для дослідження, тож я всі ці три місяці не заходив на платформу. Але я досі не відписуюсь від спільноти, бо отримую нереальне задоволення від того, як InterNations використовують email-маркетинг.

Ось наприклад, зі свіжого — лист-ремайндер для тих, хто давно не заходив в спільноту. В світі маркетингу такий лист називається реактивацією бази, і теоретично, якщо я нічого не зроблю після його прочитання — мене можуть видалити з бази, щоб не витрачати бюджет на розсилку по неактивним контактам.

Що крутого в цьому листі:
👉 особистий підхід. Не "we", а "I noticed". Звісно у мене в голові одразу маркується як "о, класна маркетингова фішка", але відчуваю, що це працює. Туди ж йде і прив'язка до особистого досвіду автора листа: "I know from personal experience".
👉 посилання на спільноту в першому ж реченні. Лист для тих хто давно не заходив і міг банально забути, що таке InterNations.
👉 комунікація штибу "чому ви не даєте нам вам допомогти?". Це вигідно на фоні традиційного підходу "зробіть щось, а ми вам допоможемо". Тут нам говорять: "Нічого робити не треба, просто дозвольте допомогти!".
👉 робота із потенційною причиною, чому я перестав заходити на InterNations — зміною місця проживання. Впевнений, це речення додали після серії глибинних інтерв'ю. Також одразу пропонують змінити місце проживання в спільноті та запевняють, що це займе лише хвилину. Вирішуйте проблему юзера до того, як він чи вона про неї подумали 😏
👉 класичний перелік плюшек за участь в спільноті. Це найслабша частина листа, бо якщо у мене немає часу чи бажання бути в спільноті, то мене навряд чи переконає величезний перелік тематичних груп та доступних міст (а скоріше навіть відлякає).
👉 і знову робота з потенційною причиною, чому я міг перестати заходити на InterNations - якщо забув логін та пароль. Знову ж таки, вирішують проблему юзера до того, як він чи вона про неї подумали.
👉 підпис "від руки". Навіть якщо не знаєш, хто ця людина (а я не знаю, і якщо ви пропустили онбординг в InterNations ви теж не знатимете), все одно відчуваєш якусь серйозність та ексклюзивність. Це вам не "sincerely yours", тут людина підпис залишила!

А ви користуєтеся email-розсилками в своїх спільнотах? Як саме?
🔥9👍3