Як ви знаєте, я менторю в "Східному менті". У моєї менті є запит на те, щоб дізнатися більше про проєктний менеджмент. Хочу познайомити її з різними підходами та різними сферами. Тож якщо ви працюєте проєктними менеджер_ками, продюсер_ками, операційними менеджер_ками чи є тімлідами відділів - напишіть в особисті @yaroslav_boruta або в коментарях до цієї публікації.
Які умови:
- обираємо зручний для вас день (ввечері в будні дні або вранці на вихідних)
- зідзвонюємось в онлайні втрьох: я, ви та менті
- ми говоримо про вашу роботу, задаємо питання і відповідаємо на ваші
Презентацію готувати не треба. Це зустріч на віртуальну каву для того, щоб дізнатися більше про вашу роботу 😌
Зустріч безплатна. Після закінчення проєкту я традиційно розкажу на Лінкедіні про те, які ви всі круті, тегну сторінки та підтверджу скіли (+100500 до особистого бренду).
Чекаю на ваші повідомлення та коментарі!
Які умови:
- обираємо зручний для вас день (ввечері в будні дні або вранці на вихідних)
- зідзвонюємось в онлайні втрьох: я, ви та менті
- ми говоримо про вашу роботу, задаємо питання і відповідаємо на ваші
Презентацію готувати не треба. Це зустріч на віртуальну каву для того, щоб дізнатися більше про вашу роботу 😌
Зустріч безплатна. Після закінчення проєкту я традиційно розкажу на Лінкедіні про те, які ви всі круті, тегну сторінки та підтверджу скіли (+100500 до особистого бренду).
Чекаю на ваші повідомлення та коментарі!
👍1
37
Чому люди неактивні в спільноті?
вибачте, простої відповіді не буде
Нецікавий контент. Хейтспіч в коментарях. Відсутність модератор_ок. Незрозумілі цілі та правила спільноти.
Причин багато, і всі вони схожі на задачі, які реально вирішити. Та є ще одна причина, першоджерело, яку ми як ком`юніті-менеджери ніколи не зможемо вирішити — боротьба за увагу. Боротьба за увагу безкінечна.
ТікТок, онлайн-медіа, Нетфлікс, подкасти, авторські блоги, імейл-розсилки, відеоігри. Як ви думаєте, що вірогідніше зробить людина на перерві під час роботи: зайде в спільноту та відповість на запит новачка, чи залипне на нове відео в рекомендаціях Ютуба? Тепер додайте до Ютуба декілька соцмереж і заправте сповіщеннями з додатків на телефоні. Підкиньте курси та воркшопи — і зрозумієте, чому управляти спільнотами не так вже й весело.
Та чи дійсно ця боротьба за увагу така запекла? Я вирішив проаналізувати те, як я взаємодію зі спільнотами. Ось що з цього вийшло:
- я є учасником приблизно 60 спільнот, здебільшого в Телеграмі. Є також Фейсбук та Діскорд ком`юніті, не без цього.
- у 80% спільнот я 1-2 рази на місяць шерю релевантний контент або розміщую запити. Зазвичай це фахові спільноти.
- 1-2 рази на тиждень я заходжу в 15% спільнот. Переглядаю по діагоналі, якщо є час та бажання — відповідаю на запити інших учасників і учасниць.
- щодня я заходжу в 5% від загальної кількості спільнот. Це tech-спільнота SET University Community (де я працюю ком`юніті-менеджером), спільнота району «Сусідська слобідка» та спільнота ком`юніті-менеджер_ок Meta Community UA.
- при цьому зі спільнотами я взаємодію до 4-5 годин на день.
Що робити з цими цифрами? Прийняти те, що активність в спільноті ніколи не буде стабільно високою, вона має свій розвиток, вищі та нижчі точки. І мені як ком`юніті-менеджеру варто з повагою ставитися до часу та ресурсів учасників і учасниць моїх спільнот. Адже коли вони відповідають на запит, діляться контентом, вказують на недоліки чи беруть участь в івентах — вони обирають спільноту з-поміж всього іншого.
Як у вас розподіляється увага? Скільки часу ви віддаєте соцмережам, медіа, роботі, відпочинку? А скільки витрачаєте часу в спільнотах? Напишіть в коментарях.
P.S. У публікації я розповів, чому люди в спільноті неактивні. А в цій статті я розповів, як все-таки цю активність збільшити (на прикладі Навзаєм).
P.P.S. Багато про боротьбу за увагу пише Андрій Боборикін, СЕО "Української правди", у своїй розсилці Медіа3.
Чому люди неактивні в спільноті?
вибачте, простої відповіді не буде
Нецікавий контент. Хейтспіч в коментарях. Відсутність модератор_ок. Незрозумілі цілі та правила спільноти.
Причин багато, і всі вони схожі на задачі, які реально вирішити. Та є ще одна причина, першоджерело, яку ми як ком`юніті-менеджери ніколи не зможемо вирішити — боротьба за увагу. Боротьба за увагу безкінечна.
ТікТок, онлайн-медіа, Нетфлікс, подкасти, авторські блоги, імейл-розсилки, відеоігри. Як ви думаєте, що вірогідніше зробить людина на перерві під час роботи: зайде в спільноту та відповість на запит новачка, чи залипне на нове відео в рекомендаціях Ютуба? Тепер додайте до Ютуба декілька соцмереж і заправте сповіщеннями з додатків на телефоні. Підкиньте курси та воркшопи — і зрозумієте, чому управляти спільнотами не так вже й весело.
Та чи дійсно ця боротьба за увагу така запекла? Я вирішив проаналізувати те, як я взаємодію зі спільнотами. Ось що з цього вийшло:
- я є учасником приблизно 60 спільнот, здебільшого в Телеграмі. Є також Фейсбук та Діскорд ком`юніті, не без цього.
- у 80% спільнот я 1-2 рази на місяць шерю релевантний контент або розміщую запити. Зазвичай це фахові спільноти.
- 1-2 рази на тиждень я заходжу в 15% спільнот. Переглядаю по діагоналі, якщо є час та бажання — відповідаю на запити інших учасників і учасниць.
- щодня я заходжу в 5% від загальної кількості спільнот. Це tech-спільнота SET University Community (де я працюю ком`юніті-менеджером), спільнота району «Сусідська слобідка» та спільнота ком`юніті-менеджер_ок Meta Community UA.
- при цьому зі спільнотами я взаємодію до 4-5 годин на день.
Що робити з цими цифрами? Прийняти те, що активність в спільноті ніколи не буде стабільно високою, вона має свій розвиток, вищі та нижчі точки. І мені як ком`юніті-менеджеру варто з повагою ставитися до часу та ресурсів учасників і учасниць моїх спільнот. Адже коли вони відповідають на запит, діляться контентом, вказують на недоліки чи беруть участь в івентах — вони обирають спільноту з-поміж всього іншого.
Як у вас розподіляється увага? Скільки часу ви віддаєте соцмережам, медіа, роботі, відпочинку? А скільки витрачаєте часу в спільнотах? Напишіть в коментарях.
P.S. У публікації я розповів, чому люди в спільноті неактивні. А в цій статті я розповів, як все-таки цю активність збільшити (на прикладі Навзаєм).
P.P.S. Багато про боротьбу за увагу пише Андрій Боборикін, СЕО "Української правди", у своїй розсилці Медіа3.
❤10👎1🔥1
38
Будь ласка, не запускайте спільноту
якщо ви можете впоратися без неї
На консультаціях зі створення спільнот я зазвичай питаю: «А який у вас запит від спільноти? Чого ви хочете досягти з її допомогою?». Варіанти різні: від «отримувати лідів на освітні програми» до «збільшити brand awareness компанії».
Наступне моє питання (готуйтеся, буде боляче) звучить так: «А чи вам дійсно потрібна спільнота для вирішення цього запиту?».
Хочете збільшити brand awareness? Замовте нативну рекламу в медіа, запартнертеся з більш відомим брендом, подивіться в сторону інфлюенсер-маркетинга.
Хочете більше лідів та продажів своїх курсів? Побудуйте воронку продажів, найміть сейлза.
Налаштуйте таргет та контекстну рекламу.
Хочете прокачати ринок та підвищити умовний середній рівень людей в певній сфері? Створіть курс у вигляді імейл-розсилки, запартнертеся з кимось типу Happy Monday, розробіть освітню програму для університету.
Спільнота потребує занадто багато ресурсів для запуску та управління. Вона дає менш передбачуваний результат, ніж інші маркетингові інструменти. Тож якщо ви розумієте, як вирішити свій запит без допомоги спільноти — зробіть це.
Будь ласка, не запускайте спільноту
якщо ви можете впоратися без неї
На консультаціях зі створення спільнот я зазвичай питаю: «А який у вас запит від спільноти? Чого ви хочете досягти з її допомогою?». Варіанти різні: від «отримувати лідів на освітні програми» до «збільшити brand awareness компанії».
Наступне моє питання (готуйтеся, буде боляче) звучить так: «А чи вам дійсно потрібна спільнота для вирішення цього запиту?».
Хочете збільшити brand awareness? Замовте нативну рекламу в медіа, запартнертеся з більш відомим брендом, подивіться в сторону інфлюенсер-маркетинга.
Хочете більше лідів та продажів своїх курсів? Побудуйте воронку продажів, найміть сейлза.
Налаштуйте таргет та контекстну рекламу.
Хочете прокачати ринок та підвищити умовний середній рівень людей в певній сфері? Створіть курс у вигляді імейл-розсилки, запартнертеся з кимось типу Happy Monday, розробіть освітню програму для університету.
Спільнота потребує занадто багато ресурсів для запуску та управління. Вона дає менш передбачуваний результат, ніж інші маркетингові інструменти. Тож якщо ви розумієте, як вирішити свій запит без допомоги спільноти — зробіть це.
❤11👍3
39
Чому зустрічі та зум-дзвінки — це теж робота?
або чому так важко працювати з людьми
На день я зазвичай я проводжу від 1 до 4 годинних дзвінків на день: дейлі, ретроспективи, інтерв'ю, записи подкастів, нетворкінг-зустрічі. Окрім цього звісно багато листуюся із учасниками/-цями спільнот, із колегами та потенційними партнерами моїх ком`юніті. Після швидкого підрахунку вийшло, що кожного дня я спілкуюся приблизно з 20-30 людьми по роботі 🙃
Та хіба все це спілкування можна вважати роботою? Так, бо в кожній розмові мені потрібно розуміти:
👉 Що я хочу від цього контакту.
👉 Як мені досягти своїх цілей.
👉 Чого людина хоче від мене за результатами взаємодії.
👉 Який контекст нашої взаємодії. Це холодний чи теплий контакт? Про що ми говорили раніше? Чи були у нас домовленості? В яких відносинах людина з іншими стейкхолдерами?
👉 Що з того, що ми обговорили, треба зробити і в які строки?
Якщо ж це особиста зустріч або зум-дзвінок, я слідкую також за параметрами, які допомагають мені зрозуміти, наскільки добре проходить зустріч. Зокрема це:
👉 Як людина жестикулює.
👉 Наскільки швидко людина говорить.
👉 Наскільки чітко передає свої думки.
👉 На що звертає увагу — тілом та голосом — під час розмови.
👉 Як часто робить паузи та коли саме.
👉 Чи тримає людина нашу розмову в фокусі та чи не втрачаю я цей фокус.
👉 Що людина каже і наскільки це відповідає тому, що вона дійсно хоче сказати (привіт, фасилітація).
👉 Що відчуває людина просто зараз та як ці відчуття змінюються під час розмови.
Тепер, коли ви зрозуміли, що я просто крейзі, розкажу ще одну важливу штуку. Додатково мені треба слідкувати за часом, щоб не затягнути розмову і встигнути потрапити на наступні зустрічі.
Стан, коли враховуєш всі вищезазначені параметри, я називаю «станом зануреності в розмову». Можна назвати його майндфулнес, станом потоку або ще якось, не претендую на авторство 😅 Цей стан зануреності в розмову дуже витратний — але й приносить найбільше користі від робочих колів та зустрічей. Тож я не використовую його в зустрічах типу daily та sync, але завжди використовую під час менторських сесій та нетворкінг-зустрічей.
А ви теж вважаєте, що ваші зустрічі та дзвінки — це теж робота? Враховуєте це як робочий час? Чи втомлюєтеся після зустрічей?
Чому зустрічі та зум-дзвінки — це теж робота?
або чому так важко працювати з людьми
На день я зазвичай я проводжу від 1 до 4 годинних дзвінків на день: дейлі, ретроспективи, інтерв'ю, записи подкастів, нетворкінг-зустрічі. Окрім цього звісно багато листуюся із учасниками/-цями спільнот, із колегами та потенційними партнерами моїх ком`юніті. Після швидкого підрахунку вийшло, що кожного дня я спілкуюся приблизно з 20-30 людьми по роботі 🙃
Та хіба все це спілкування можна вважати роботою? Так, бо в кожній розмові мені потрібно розуміти:
👉 Що я хочу від цього контакту.
👉 Як мені досягти своїх цілей.
👉 Чого людина хоче від мене за результатами взаємодії.
👉 Який контекст нашої взаємодії. Це холодний чи теплий контакт? Про що ми говорили раніше? Чи були у нас домовленості? В яких відносинах людина з іншими стейкхолдерами?
👉 Що з того, що ми обговорили, треба зробити і в які строки?
Якщо ж це особиста зустріч або зум-дзвінок, я слідкую також за параметрами, які допомагають мені зрозуміти, наскільки добре проходить зустріч. Зокрема це:
👉 Як людина жестикулює.
👉 Наскільки швидко людина говорить.
👉 Наскільки чітко передає свої думки.
👉 На що звертає увагу — тілом та голосом — під час розмови.
👉 Як часто робить паузи та коли саме.
👉 Чи тримає людина нашу розмову в фокусі та чи не втрачаю я цей фокус.
👉 Що людина каже і наскільки це відповідає тому, що вона дійсно хоче сказати (привіт, фасилітація).
👉 Що відчуває людина просто зараз та як ці відчуття змінюються під час розмови.
Стан, коли враховуєш всі вищезазначені параметри, я називаю «станом зануреності в розмову». Можна назвати його майндфулнес, станом потоку або ще якось, не претендую на авторство 😅 Цей стан зануреності в розмову дуже витратний — але й приносить найбільше користі від робочих колів та зустрічей. Тож я не використовую його в зустрічах типу daily та sync, але завжди використовую під час менторських сесій та нетворкінг-зустрічей.
А ви теж вважаєте, що ваші зустрічі та дзвінки — це теж робота? Враховуєте це як робочий час? Чи втомлюєтеся після зустрічей?
❤11👍6
В тему останньої публікації на каналі — так виглядає мій графік робочих колів: щоденні зідзвони з командою, годинні глибинні інтерв'ю з учасниками та учасницями SET University Community, партнерський дзвінок та івент в спільноті.
І це ж тільки один робочий календар, а є ще особистий 🥲
А як виглядає ваш календар? Горить-палає?
І це ж тільки один робочий календар, а є ще особистий 🥲
А як виглядає ваш календар? Горить-палає?
🔥6
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Летс мейк сокіабле great again
трохи про самостійне вивчення англійської
Цього року я встиг двічі змінити підхід до навчання англійської. Спочатку я дивився безліч старих мультсеріалів англійською (так, я та сама людина, що тричі передивилася Batman: The Animated Series). Потім я знайшов через міжнародну програму нейтів спікерку з Каліфорнії і говорив з нею раз на тиждень впродовж 3 годин. Через 10 місяців ми не зійшлися на підставі її любові до Трампа та нелюбові до мексиканців. Тепер я на точці під назвою «Нетфлікс + статті про ком'юніті-менеджмент + книги англійською».
У цьому форматі навчання тільки один недолік (окрім жахливої системи рекомендацій Нетфлікса) — усна англійська у мене залишається на тому ж самому рівні. Тож якщо вам, як і мені, треба поштовх до того, щоб знайти розмовний клуб чи записатися на постійні заняття в школу англійської — пропоную почати з 4-денного челенджа від ed.lang. Познайомився з командою школи ще під час роботи в Навзаєм, тож знаю кого раджу.
Челендж розробили для тих, хто хоче вільно розмовляти англійською, але спроби поговорити з кимось одразу переходять на рівень who is on duty today.
На челенджі будуть онлайн-уроки, тренінг, купа лексики із незвичайними завданнями для її вивчення, корисні публікації та ефіри. Те, що треба, щоб надихнутися і продовжити вчити англійську.
👉 Старт вже сьогодні: https://t.me/+j4n9NCSQWS82YTM6.
#реклама
трохи про самостійне вивчення англійської
Цього року я встиг двічі змінити підхід до навчання англійської. Спочатку я дивився безліч старих мультсеріалів англійською (так, я та сама людина, що тричі передивилася Batman: The Animated Series). Потім я знайшов через міжнародну програму нейтів спікерку з Каліфорнії і говорив з нею раз на тиждень впродовж 3 годин. Через 10 місяців ми не зійшлися на підставі її любові до Трампа та нелюбові до мексиканців. Тепер я на точці під назвою «Нетфлікс + статті про ком'юніті-менеджмент + книги англійською».
У цьому форматі навчання тільки один недолік (окрім жахливої системи рекомендацій Нетфлікса) — усна англійська у мене залишається на тому ж самому рівні. Тож якщо вам, як і мені, треба поштовх до того, щоб знайти розмовний клуб чи записатися на постійні заняття в школу англійської — пропоную почати з 4-денного челенджа від ed.lang. Познайомився з командою школи ще під час роботи в Навзаєм, тож знаю кого раджу.
Челендж розробили для тих, хто хоче вільно розмовляти англійською, але спроби поговорити з кимось одразу переходять на рівень who is on duty today.
На челенджі будуть онлайн-уроки, тренінг, купа лексики із незвичайними завданнями для її вивчення, корисні публікації та ефіри. Те, що треба, щоб надихнутися і продовжити вчити англійську.
👉 Старт вже сьогодні: https://t.me/+j4n9NCSQWS82YTM6.
#реклама
🔥7👎1😢1
Зараз із МетаСпільнотою (спільнотою українських ком`юніті-менеджер_ок) готуємо статтю для Happy Monday, в якій збираємо базовий перелік професійних спільнот для айтів_иць, дизайнер_ок та ілюстратор_ок, маркетолог_инь тощо.
У вас як у читач_ок мого каналу є можливість вплинути на фінальний перелік! Киньте в коментарях посилання на фахові спільноти, в яких берете участь або знаєте, що вони хороші.
У вас як у читач_ок мого каналу є можливість вплинути на фінальний перелік! Киньте в коментарях посилання на фахові спільноти, в яких берете участь або знаєте, що вони хороші.
🔥5
З Різдвом 💛💙
Дякую титанам, що боронять нас, та всім, хто долучається всіма можливими способами до перемоги над імперією зла.
https://www.instagram.com/reel/C1PZmQZt44W/
Хочу поділитися невеликою спільною різдвяною робота з Linza Agency для офіційного Інстаграм-акаунту України. Я написав сценарій, а мої колеги змонтували та втілили красу в життя.
Дякую титанам, що боронять нас, та всім, хто долучається всіма можливими способами до перемоги над імперією зла.
https://www.instagram.com/reel/C1PZmQZt44W/
Хочу поділитися невеликою спільною різдвяною робота з Linza Agency для офіційного Інстаграм-акаунту України. Я написав сценарій, а мої колеги змонтували та втілили красу в життя.
❤6
40
10 уроків, які я отримав за 2023 рік
і написав про це на каналі
1. Спільноти та нетворк створюють дива. Для «Ощадбанку» я робив нативку в Hromadske — експлейнер про іпотеку в умовах війни. Це замовлення я отримав від @irynahoiuk, з якою ми познайомилися в «Навзаєм», а з боку Hromadske була Аня, з якою ми працювали ще в доковідні часи у Vector. Магія!
2. Будувати спільноту з нуля весело. Але тільки якщо ви провели дослідження. І готові виділяти ресурси. І не можете вирішити свої задачі іншими інструментами. Взагалі, може вам спільнота і не потрібна?
3. З генерацією ідей все ще найкраще справляється людина, а не ChatGPT. Принаймні, людина, яка написала цей пост.
4. Спільноти будуть популярними в Україні, коли їх стане легко шукати. Вірю, що ми доростемо до партнерства між різними спільнотами (або мережування як це ще називають). А поки приходиться шукати потрібні спільноти самостійно.
5. Результат глибинного інтерв'ю (та й будь-якої особистісної взаємодії) залежить від того, чи розуміє людина цінність вашої розмови. Показати цю цінність до старту діалогу — вже половина успіху.
6. Перед тим, як говорити про спільноти, треба спитати, що саме людина має на увазі під словом «спільнота». Море несподіваних відповідей чекає на вас 🙃
7. Вайб спільноти це добре, а конкретні метрики — ще краще. Тому в останній спільноті у мене їх близько 12.
8. Хейтити треба не себе, а свої рішення. Для цього достатньо однієї таблички та секретного компонента, який... ДІЗНАТИСЯ СЕКРЕТ
9. Ком'юніті-менеджер_ка остаточно ніколи не переможе у боротьбі за увагу. Якщо прийняти цей факт, стає легше працювати.
10. Більше 3 дзвінків на день — погано. Ставити їх один за одним — дуже погано. Вважати, що це просто розмови, а не робота — просто небезпечно.
Дякую, що були зі мною у 2023 році. Далі буде!
Почитати:
Хто автор каналу
Як побудувати спільноту з нуля
Як збільшити активність спільноти
Як збільшити свої шанси провести гарне інтерв'ю
Чому треба переглядати KPI спільноти
Що почитати з фасилітації для новачків + друга частина
10 уроків, які я отримав за 2023 рік
і написав про це на каналі
1. Спільноти та нетворк створюють дива. Для «Ощадбанку» я робив нативку в Hromadske — експлейнер про іпотеку в умовах війни. Це замовлення я отримав від @irynahoiuk, з якою ми познайомилися в «Навзаєм», а з боку Hromadske була Аня, з якою ми працювали ще в доковідні часи у Vector. Магія!
2. Будувати спільноту з нуля весело. Але тільки якщо ви провели дослідження. І готові виділяти ресурси. І не можете вирішити свої задачі іншими інструментами. Взагалі, може вам спільнота і не потрібна?
3. З генерацією ідей все ще найкраще справляється людина, а не ChatGPT. Принаймні, людина, яка написала цей пост.
4. Спільноти будуть популярними в Україні, коли їх стане легко шукати. Вірю, що ми доростемо до партнерства між різними спільнотами (або мережування як це ще називають). А поки приходиться шукати потрібні спільноти самостійно.
5. Результат глибинного інтерв'ю (та й будь-якої особистісної взаємодії) залежить від того, чи розуміє людина цінність вашої розмови. Показати цю цінність до старту діалогу — вже половина успіху.
6. Перед тим, як говорити про спільноти, треба спитати, що саме людина має на увазі під словом «спільнота». Море несподіваних відповідей чекає на вас 🙃
7. Вайб спільноти це добре, а конкретні метрики — ще краще. Тому в останній спільноті у мене їх близько 12.
8. Хейтити треба не себе, а свої рішення. Для цього достатньо однієї таблички та секретного компонента, який... ДІЗНАТИСЯ СЕКРЕТ
9. Ком'юніті-менеджер_ка остаточно ніколи не переможе у боротьбі за увагу. Якщо прийняти цей факт, стає легше працювати.
10. Більше 3 дзвінків на день — погано. Ставити їх один за одним — дуже погано. Вважати, що це просто розмови, а не робота — просто небезпечно.
Дякую, що були зі мною у 2023 році. Далі буде!
Почитати:
Хто автор каналу
Як побудувати спільноту з нуля
Як збільшити активність спільноти
Як збільшити свої шанси провести гарне інтерв'ю
Чому треба переглядати KPI спільноти
Що почитати з фасилітації для новачків + друга частина
❤9👍3
Менторство тільки на перший погляд - про вирішення конкретного запиту. Це ще й про формування здорового оточення, на принципах peer-to-peer та поваги до менті. Це непросто робити, і я вчуся кожного дня ставати все кращим ментором.
Завдяки платформі TheWays у мене з'явилася можливість менторити на постійній основі. А у вас є можливість швидко отримати відповідь на свій запит по запуску та веденню спільнот навіть в суботу 😄
P.S. У новому році я знизив ціни для українських медіа та громадських організацій. А відеовідповідь на невеликі питання взагалі безплатна. Користуйтеся, хочу щоб більше крутих спільнот було в Україні.
Завдяки платформі TheWays у мене з'явилася можливість менторити на постійній основі. А у вас є можливість швидко отримати відповідь на свій запит по запуску та веденню спільнот навіть в суботу 😄
P.S. У новому році я знизив ціни для українських медіа та громадських організацій. А відеовідповідь на невеликі питання взагалі безплатна. Користуйтеся, хочу щоб більше крутих спільнот було в Україні.
🔥12👍1
41
Що там відбувається зі спільнотами в Україні?
найбільш повне та точне дослідження 2023 року
Успішно вигорівши влітку, восени я згадав про своє бажання долучитися до розвитку українського ком'юніті-менеджменту. Поки я своє бажання формулював та випробовував, найкраща спільнота в світі - МетаСпільнота - провела грунтовне дослідження щодо того, чим дихав ком'юніті-менеджмент (та наскільки інтесивно) у 2023 році.
Заварити великий фільтр, замовити брауні та приділити мінімум півгодини часу на читання дослідження можна за посиланням. Нижче дам декілька найбільш цікавих для мене моментів дослідження.
- Спільнота не може бути об'єднана минулим. Вона про теперішнє і про майбутнє. Саме тому спільноти колишніх шкільних друзів не може існувати (хоча хто зна? якщо до мене прийдуть на консультацію із таким запитом, я щось придумаю)
- Вигорання ком'юніті-менеджер_ки — одна з основних причин припинення діяльності спільноти. На мою думку, спільнота не може бути абстрактною спільнотою компанії, це завжди сутність, яку формують реальні живі люди. Тож без цих людей вижити спільноті майже неможливо.
- Спільнота — це живий організм, який неможливо повністю контролювати. Найкраще цей висновок ілюструє вислів "Shit happens". Інколи спільноти просто зникають або перетворюються на щось, що взагалі не було в планах у ком'юніті-менеджер_ки.
- Важливі hard skills ком'юніті-менеджер_ки — розуміння основ бізнесу та побудова бізнес-процесів. Саме тому я сприймаю спільноти як маркетинговий інструмент. І не тому що я скептично ставлюся до магії людського спілкування. Просто на маркетинг простіше отримати бюджет, ніж на магію 😉
- Ком'юніті-менеджер_кам важливо, щоб люди розуміли: спільноти — це не просто чати чи групи у соціальних мережах, а складні системи. Це взагалі моє улюблене питання на глибинках: "В яких спільнотах ви берете участь?". Кожного разу я розширяю розуміння визначення слова "спільнота" 🙃
А ще в дослідження вклали інсайти з глибинок (я був одним з респондентів), добірку корисних ресурсів та аналіз ринку праці.
Що для вас цікавим/незвичним виявилося в дослідженні?
Що там відбувається зі спільнотами в Україні?
найбільш повне та точне дослідження 2023 року
Успішно вигорівши влітку, восени я згадав про своє бажання долучитися до розвитку українського ком'юніті-менеджменту. Поки я своє бажання формулював та випробовував, найкраща спільнота в світі - МетаСпільнота - провела грунтовне дослідження щодо того, чим дихав ком'юніті-менеджмент (та наскільки інтесивно) у 2023 році.
Заварити великий фільтр, замовити брауні та приділити мінімум півгодини часу на читання дослідження можна за посиланням. Нижче дам декілька найбільш цікавих для мене моментів дослідження.
- Спільнота не може бути об'єднана минулим. Вона про теперішнє і про майбутнє. Саме тому спільноти колишніх шкільних друзів не може існувати (хоча хто зна? якщо до мене прийдуть на консультацію із таким запитом, я щось придумаю)
- Вигорання ком'юніті-менеджер_ки — одна з основних причин припинення діяльності спільноти. На мою думку, спільнота не може бути абстрактною спільнотою компанії, це завжди сутність, яку формують реальні живі люди. Тож без цих людей вижити спільноті майже неможливо.
- Спільнота — це живий організм, який неможливо повністю контролювати. Найкраще цей висновок ілюструє вислів "Shit happens". Інколи спільноти просто зникають або перетворюються на щось, що взагалі не було в планах у ком'юніті-менеджер_ки.
- Важливі hard skills ком'юніті-менеджер_ки — розуміння основ бізнесу та побудова бізнес-процесів. Саме тому я сприймаю спільноти як маркетинговий інструмент. І не тому що я скептично ставлюся до магії людського спілкування. Просто на маркетинг простіше отримати бюджет, ніж на магію 😉
- Ком'юніті-менеджер_кам важливо, щоб люди розуміли: спільноти — це не просто чати чи групи у соціальних мережах, а складні системи. Це взагалі моє улюблене питання на глибинках: "В яких спільнотах ви берете участь?". Кожного разу я розширяю розуміння визначення слова "спільнота" 🙃
А ще в дослідження вклали інсайти з глибинок (я був одним з респондентів), добірку корисних ресурсів та аналіз ринку праці.
Що для вас цікавим/незвичним виявилося в дослідженні?
❤8🔥1
Є питання по роботі? Задонать на БпЛА і отримай відповідь від автора каналу 💛💙
Два дні тому я запустив свій перший персональний збір. Збираю 30 тисяч з 1 млн грн на три окремих БпЛА «Валькірія» без наземної станції дистанційного керування для розвідувальної роти 77 ОАеМБр.
Вже зібрав 14910 грн (upd: вже зібрано 21 370 грн!). Хочу до кінця наступного тижня закрити збір. Тож у мене для вас пропозиція:
1️⃣ Ви робите донейт від 100 гривень на банку збору та кидаєте скріншот в особисті @yaroslav_boruta або в коментарях до цього посту.
2️⃣ Ви задаєте питання в межах моєї компетенції та тематики цього каналу, а я на нього відповідаю. Я працював з українськими медіа, вигорав, писав для корпоративних блогів і розсилок, писав сценарії, запускав подкасти та спільноти, монетизував їх, та багато іншого. Так що я вам багато чого можу розповісти.
3️⃣ Якщо я не відповідаю на ваше питання протягом 12 годин — я додаю зі своїх грошей суму, аналогічну сумі вашого донейту, до збору.
4️⃣ Якщо я не знаю відповіді на ваше питання — я даю вам контакти 3 людей, які точно зможуть вам відповісти.
5️⃣ Ця пропозиція діє до кінця збору. Найбільш цікаві питання я буду збирати у дайджести та публікувати на ДизРайтері разом з відповідями.
Якщо не фанатієте від гейміфікації, то просто закиньте Франка на банку, отримаєте від мене автоматично величезну подяку.
Два дні тому я запустив свій перший персональний збір. Збираю 30 тисяч з 1 млн грн на три окремих БпЛА «Валькірія» без наземної станції дистанційного керування для розвідувальної роти 77 ОАеМБр.
Вже зібрав 14910 грн (upd: вже зібрано 21 370 грн!). Хочу до кінця наступного тижня закрити збір. Тож у мене для вас пропозиція:
1️⃣ Ви робите донейт від 100 гривень на банку збору та кидаєте скріншот в особисті @yaroslav_boruta або в коментарях до цього посту.
2️⃣ Ви задаєте питання в межах моєї компетенції та тематики цього каналу, а я на нього відповідаю. Я працював з українськими медіа, вигорав, писав для корпоративних блогів і розсилок, писав сценарії, запускав подкасти та спільноти, монетизував їх, та багато іншого. Так що я вам багато чого можу розповісти.
3️⃣ Якщо я не відповідаю на ваше питання протягом 12 годин — я додаю зі своїх грошей суму, аналогічну сумі вашого донейту, до збору.
4️⃣ Якщо я не знаю відповіді на ваше питання — я даю вам контакти 3 людей, які точно зможуть вам відповісти.
5️⃣ Ця пропозиція діє до кінця збору. Найбільш цікаві питання я буду збирати у дайджести та публікувати на ДизРайтері разом з відповідями.
Якщо не фанатієте від гейміфікації, то просто закиньте Франка на банку, отримаєте від мене автоматично величезну подяку.
send.monobank.ua
Безпечний переказ коштів
Надсилайте безкоштовно та безпечно кошти
🔥5