Дизрайтер
1.09K subscribers
112 photos
163 links
Говорю про спільноти, менторство, комунікації та турботу про себе.

Автор: @yaroslav_boruta

Підписатися на email-розсилку: https://diswriter.substack.com/

Підтримати Дизрайтер: https://base.monobank.ua/6X7AakrHjwf5MP
Download Telegram
34
Що почитати по фасилітації для новачків?
pov: у вас є 5 днів підготуватися до першої в житті фасилітації

В суботу я провів свою першу фасилітацію — на стратегічній сесії Клубу випускників Української Академії Лідерства. Сесія тривала 12 годин, так що я досі під враженнями 😅 Зате тепер я знаю, що ком`юніті-менеджерам/-кам простіше переходити в фасилітацію. Відстеження групової динаміки, вирішення конфліктів, створення спільного робочого простору, модерація, пошуки спільного — все це я роблю щодня як ком'юніті-менеджер.

Поки обробляю побачене/почуте/прожите на сесії, поділюся переліком ресурсів, які мені допомогли підготуватися до фасилітації:
- абетка фасилітації «Тобто» від Іншої Освіти. Для того, щоб краще розуміти, про що говорять в посібниках та книгах з фасилітації.
- посібник «Ідеї. Натхнення. Рішення» від Іншої Освіти. Фокус в посібнику на роботі тренера/-ки та на неформальній освіті, тож фасилітацію розглядають лише як один з інструментів. Із цікавого — є величезна добірка методик для створення спільного енергетичного простору групи та знайомства.
- «Facilitator's Guide to Participatory Decision-Making», автор Sam Kaner. База, ґрунт, фундамент. Просто, зрозуміло, з прикладами та схемами про фасилітацію. На жаль, варіанти два: або прочитати російською, або англійською. Українською книгу не переклали, так би придбав собі в бібліотеку.
- збірка рекомендацій за результатами серії освітніх подій «Мережування київських ініціатив та активістів». Це зовсім не про фасилітацію, а в цілому про спільноти в громадському секторі. Але знайшов трохи інформації про взаємодію з командою спільнот та про вирішення конфліктів.

Поділіться в коментарях своїм досвідом фасилітації (якщо він був) 🤝
7🔥3👍1
«Східний менті» шукає ментор_ок для роботи з підлітками
Перший серйозний менторський досвід я отримав саме в «Східному менті». Це двомісячна програма з 12 офлайн-зустрічей із підлітками для вирішення їхніх запитів. Запити абсолютно різні, від «Хочу впевнено говорити на широку аудиторію» до «Хочу вміти зверстати сайт на Figma».

Мені з моєю менті Дашею дуже пощастило. Завдяки їй я зрозумів, що менторство — в першу чергу діалог, а не одностороннє постачання корисної інформації за запитом.
У нас були зустрічі із проєктною менеджеркою Happy Monday, засновницею агенції по роботі з громадськими організаціями та продюсеркою подкастів. Ще були вправи на створення презентацій та швидке формування питань. Бо менторство не має бути нудним 🥸

Пройшов час і тепер Даша стала частиною команди «Східного менті» та відповідає за роботу з ментор_ками . А я хочу допомогти їй набрати крутих людей в менторський пул (мені з вами потім разом обговорювати наших менті і тусити 😅).

Зареєструватися можна до 31 жовтня. Актуально для тих, хто територіально знаходиться у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі, Полтаві або Черкасах.

Якщо є питання по тому, як проходить програма, як ви взаємодієте з менті або які основні запити у менті — пишіть в коментарях 🤝
4👍1
Дизрайтер pinned ««Східний менті» шукає ментор_ок для роботи з підлітками Перший серйозний менторський досвід я отримав саме в «Східному менті». Це двомісячна програма з 12 офлайн-зустрічей із підлітками для вирішення їхніх запитів. Запити абсолютно різні, від «Хочу впевнено…»
35
Що почитати по фасилітації та неформальній освіті новачкам? vol. 2
якщо ви прочитали цей пост і вам замало

У відповідь на попередній пост з ресурсами по фасилітації прийшов Андрій @andriitanich з БУР, і порадив купу корисних ресурсів з неформальної освіти в цілому та фасилітації зокрема. Ми з ним вирішили зробити спільну публікацію, а на своєму каналі Андрій розкаже більше про свій досвід фасилітації. Зараз він волонтерить у Львівській області, нарощує організаційну можливість місцевих молодіжних інституцій. Так що підписуйтеся на канал, особливо якщо працюєте в громадському секторі.
Нижче — зібрані ресурси, з посиланнями та короткими описами. Корисного читання!

- Ідеї. Натхнення. Рішення. Друга частина посібника з такою ж назвою, який я згадував в попередньому пості. Нові ідеї, вправи, підходи, корисна річ.
- Посібник для менторів «Рівний рівному». Збираюся прочитати цей посібник наступним, бажано перед стартом менторства в «Східному менті» (до речі, набір триває до 31 жовтня, ще є час). За цим посібником, зокрема, вчаться ментор_ки в УАЛ.
- Освітня збірка «Усі різні усі рівні». Максимально практичний посібник з ідеями, ресурсами, методами та вправами з неформальної освіти. Фокус на міжкультурну освіту, тож раджу звернути увагу на освітню збірку, якщо у вас проєкти/кампанії, що боряться з расизмом, антисемітизмом чи нетерпимістю.
- Can you draw it for me. Блокнот для розвитку візуальної комунікації фасилітатор_ок. Для мене це поки що величезна прогалина, та й з переходом в онлайн із ковідом це здавалося непотрібним. Андрій переконав мене, що треба підтягнути навички і в цьому напрямку 🙂 У блокнота тільки один мінус — він російською, але його розробила українська команда.
- Колекція досвіду молодіжної роботи, що базується на підходах і стандартах Ради Європи. На відміну від попередніх ресурів, це не гайд і навіть не добірка корисних прийомів, а скоріше історії того, наскільки важливою є фасилітація та неформальна освіта в цілому. Занадто формальна та складна мова як на мене, тож це вже для тих, хто осилив попередні матеріали.
- Каталог кращих практик молодіжної роботи. Вчіться у найкращих і буде вам щастя. Цікаво погортати каталог і дізнатися, а хто як справляється з викликами в своїй роботі (в тому числі, фасилітаторській). Має виходити щороку, за посиланням версія 2020 року, точно є ще за 2019.
- Громадянська освіта: як втілити на практиці. Величезний підручник з молодіжної громадянської освіти від проєкту IREX та USAID. Є інформація про те, як будувати тренінги та активізувати молодь.

P.S. До речі, з Андрієм познайомилися на нетворкінгу спільноти «Навзаєм», в якій я працював 10 місяців. Світ тісний 😁
9🔥1
Лонг сторі шорт: я завжди скептично ставився до побудови особистого бренду. Просто роби хороший продукт і все буде добре, хіба ні? Та коли я почав працювати зі спільнотами, виявилось, що особистий бренд є у всіх — навіть, якщо ви ним не займаєтесь. Питання тільки в тому, який саме 😅

Окрім спільнот, мій скептицизм до особистих брендів змогла побороти тільки Катя Мокровольська, з якою ми якраз познайомилися на одному з івентів "Навзаєм". Вона — PR-менеджерка із понад 5-річним досвідом роботи з технологічними компаніями в Україні, Європі та США. Тепер ми обмінюємося експертизою: Катя мені пояснює, як качати особистий бренд і не страждати, а я — про те, як запускати спільноти і страждати в будь-якому випадку.

Завтра, у вівторок о 19:00, Катя проводить воркшоп з побудови бренду на LinkedIn. Так, на тій самій платформі із жахливим інтерфейсом та професійним нетворком 😅 Через Лінкедін я шукаю експерт_ок на подкаст, учасників та учасниць на івенти, менті на консультації. Впевнений, ви зможете з Лінкедіну витиснути ще більше — достатньо зареєструватися на воркшопі та оплатити його. Ми вже проводили лайт-версію такого воркшопу в "Навзаєм", і це був підпал 🔥
Воркшоп триватиме 3 години, участь коштує 400 грн.

Розкажіть, що ви думаєте про особистий бренд. Чи є він у вас, який саме? Як ви з ним працюєте?
#реклама
6
Дизрайтер pinned «Лонг сторі шорт: я завжди скептично ставився до побудови особистого бренду. Просто роби хороший продукт і все буде добре, хіба ні? Та коли я почав працювати зі спільнотами, виявилось, що особистий бренд є у всіх — навіть, якщо ви ним не займаєтесь. Питання…»
36
Як захейтити власне рішення задачі та отримати від цього користь
або як перемогти, готуючись програти

Коли я сідаю за вирішення задачі, яке займе більше години, я одразу піддаю сумнівам свою можливість цю задачу виконати. Наприклад, я хочу збільшити кількість підписників та підписниць у себе на каналі через платну рекламу в Телеграмі. Одразу у мене виринають такі думки:
- знов не буде часу на створення контенту для каналу, і нові люди будуть швидко відписуватися
- Телеграм заборонять протягом року
- в каналі немає чітко визначеної аудиторії, і його важко просувати
- я не знаю, хто читає мій канал та корисний цей контент

Якщо перечитати цей список пару разів, бажання щось робити відпадає. Та я зрозумів, що така самокритика -- це аналог просмажки резюме в Happy Monday або пітч-челенджів у стартапах. Я ніби «простукую» свою задачу, визначаю слабкі місця, підсилюю їх та нейтралізую загрози. Такий собі ризик-менеджмент на мінімалках 🥲

Всі сумніви та загрози я збираю в таблицю, яка складається з 3 стовбців:
- загроза. Пишу, з якими загрозами можу стикнутися в процесі роботи над задачею.
- рівень загрози. Обираю один з наступних рівнів: критичний (це може знищити задачу як таку), низький (гарно було б нейтралізувати, та може й почекати) та регулярний (не на «вчора», але сьогодні вже варто сісти та попрацювати над ризиком). Є ще рівень «не можу виправити», для тих загроз, на які я слабко впливаю. Наприклад, я не можу вплинути на потенційну заборону Телеграму в Україні.
- як нейтралізувати. Пропоную все, що може прибрати загрозу або мінімізувати її шкідливість.

Раджу також прочитати пост Наталі з TheWays, після якого я вирішив розповісти про свою схему нейтралізації ризиків. Там зокрема є класне питання для інвестор_ок від стартапів: «Якщо б ви через кілька років побачили, що наш стартап зафейлився, то чому б це було?»

А як ви перевіряєте свої задачі на життєздатність? Аналізуєте ризики, критикуєте себе? Чи просто імпровізуєте?
5👍4🔥2
Можливість для дизайнер_ок, продуктових менеджер_ок та фаундер_ок стартапів / 9 листопада, 18:00
Кожна спільнота — це як квиток на подорож. Приміром, запустили спільноту продуктових дизайнер_ок SO Community — і звідти я познайомився з UX/UI-рісьорчеркою Приватбанку, власником величезної паперової бібліотеки з книг по дизайну та продуктовою дизайнеркою мобільного додатку з доставки продуктів. Це магія ⭐️

Створення корисних та доступних продуктів — це теж подорож. Про це й будуть говорити на онлайн-зустрічі «Building an Accessible App: FlixBus Journey and Key Takeaways» від Sigma Software. На ній також розберуть:
- як забезпечити цифрову доступність для бізнесу згідно європейського законодавства
- як використовувати ChatGPT для підтримки стандартів доступності
- з якими проблемами можна стикнутися (на прикладі кейсів FlixBus).

Зустріч відбудеться вже сьогодні, в четвер, 9 листопада, о 18:00. Участь безплатна за умови реєстрації 😏
👉 Зареєструватися на івент
#реклама
🔥21
Дизрайтер pinned «Можливість для дизайнер_ок, продуктових менеджер_ок та фаундер_ок стартапів / 9 листопада, 18:00 Кожна спільнота — це як квиток на подорож. Приміром, запустили спільноту продуктових дизайнер_ок SO Community — і звідти я познайомився з UX/UI-рісьорчеркою Приватбанку…»
Як ви знаєте, я менторю в "Східному менті". У моєї менті є запит на те, щоб дізнатися більше про проєктний менеджмент. Хочу познайомити її з різними підходами та різними сферами. Тож якщо ви працюєте проєктними менеджер_ками, продюсер_ками, операційними менеджер_ками чи є тімлідами відділів - напишіть в особисті @yaroslav_boruta або в коментарях до цієї публікації.

Які умови:
- обираємо зручний для вас день (ввечері в будні дні або вранці на вихідних)
- зідзвонюємось в онлайні втрьох: я, ви та менті
- ми говоримо про вашу роботу, задаємо питання і відповідаємо на ваші

Презентацію готувати не треба. Це зустріч на віртуальну каву для того, щоб дізнатися більше про вашу роботу 😌
Зустріч безплатна. Після закінчення проєкту я традиційно розкажу на Лінкедіні про те, які ви всі круті, тегну сторінки та підтверджу скіли (+100500 до особистого бренду).

Чекаю на ваші повідомлення та коментарі!
👍1
Дизрайтер pinned «Як ви знаєте, я менторю в "Східному менті". У моєї менті є запит на те, щоб дізнатися більше про проєктний менеджмент. Хочу познайомити її з різними підходами та різними сферами. Тож якщо ви працюєте проєктними менеджер_ками, продюсер_ками, операційними менеджер_ками…»
37
Чому люди неактивні в спільноті?
вибачте, простої відповіді не буде

Нецікавий контент. Хейтспіч в коментарях. Відсутність модератор_ок. Незрозумілі цілі та правила спільноти.

Причин багато, і всі вони схожі на задачі, які реально вирішити. Та є ще одна причина, першоджерело, яку ми як ком`юніті-менеджери ніколи не зможемо вирішити — боротьба за увагу. Боротьба за увагу безкінечна.

ТікТок, онлайн-медіа, Нетфлікс, подкасти, авторські блоги, імейл-розсилки, відеоігри. Як ви думаєте, що вірогідніше зробить людина на перерві під час роботи: зайде в спільноту та відповість на запит новачка, чи залипне на нове відео в рекомендаціях Ютуба? Тепер додайте до Ютуба декілька соцмереж і заправте сповіщеннями з додатків на телефоні. Підкиньте курси та воркшопи — і зрозумієте, чому управляти спільнотами не так вже й весело.

Та чи дійсно ця боротьба за увагу така запекла? Я вирішив проаналізувати те, як я взаємодію зі спільнотами. Ось що з цього вийшло:
- я є учасником приблизно 60 спільнот, здебільшого в Телеграмі. Є також Фейсбук та Діскорд ком`юніті, не без цього.
- у 80% спільнот я 1-2 рази на місяць шерю релевантний контент або розміщую запити. Зазвичай це фахові спільноти.
- 1-2 рази на тиждень я заходжу в 15% спільнот. Переглядаю по діагоналі, якщо є час та бажання — відповідаю на запити інших учасників і учасниць.
- щодня я заходжу в 5% від загальної кількості спільнот. Це tech-спільнота SET University Community (де я працюю ком`юніті-менеджером), спільнота району «Сусідська слобідка» та спільнота ком`юніті-менеджер_ок Meta Community UA.
- при цьому зі спільнотами я взаємодію до 4-5 годин на день.

Що робити з цими цифрами? Прийняти те, що активність в спільноті ніколи не буде стабільно високою, вона має свій розвиток, вищі та нижчі точки. І мені як ком`юніті-менеджеру варто з повагою ставитися до часу та ресурсів учасників і учасниць моїх спільнот. Адже коли вони відповідають на запит, діляться контентом, вказують на недоліки чи беруть участь в івентах — вони обирають спільноту з-поміж всього іншого.

Як у вас розподіляється увага? Скільки часу ви віддаєте соцмережам, медіа, роботі, відпочинку? А скільки витрачаєте часу в спільнотах? Напишіть в коментарях.

P.S. У публікації я розповів, чому люди в спільноті неактивні. А в цій статті я розповів, як все-таки цю активність збільшити (на прикладі Навзаєм).
P.P.S. Багато про боротьбу за увагу пише Андрій Боборикін, СЕО "Української правди", у своїй розсилці Медіа3.
10👎1🔥1
38
Будь ласка, не запускайте спільноту
якщо ви можете впоратися без неї

На консультаціях зі створення спільнот я зазвичай питаю: «А який у вас запит від спільноти? Чого ви хочете досягти з її допомогою?». Варіанти різні: від «отримувати лідів на освітні програми» до «збільшити brand awareness компанії».
Наступне моє питання (готуйтеся, буде боляче) звучить так: «А чи вам дійсно потрібна спільнота для вирішення цього запиту?».

Хочете збільшити brand awareness? Замовте нативну рекламу в медіа, запартнертеся з більш відомим брендом, подивіться в сторону інфлюенсер-маркетинга.
Хочете більше лідів та продажів своїх курсів? Побудуйте воронку продажів, найміть сейлза.
Налаштуйте таргет та контекстну рекламу.
Хочете прокачати ринок та підвищити умовний середній рівень людей в певній сфері? Створіть курс у вигляді імейл-розсилки, запартнертеся з кимось типу Happy Monday, розробіть освітню програму для університету.

Спільнота потребує занадто багато ресурсів для запуску та управління. Вона дає менш передбачуваний результат, ніж інші маркетингові інструменти. Тож якщо ви розумієте, як вирішити свій запит без допомоги спільноти — зробіть це.
11👍3
39
Чому зустрічі та зум-дзвінки — це теж робота?
або чому так важко працювати з людьми

На день я зазвичай я проводжу від 1 до 4 годинних дзвінків на день: дейлі, ретроспективи, інтерв'ю, записи подкастів, нетворкінг-зустрічі. Окрім цього звісно багато листуюся із учасниками/-цями спільнот, із колегами та потенційними партнерами моїх ком`юніті. Після швидкого підрахунку вийшло, що кожного дня я спілкуюся приблизно з 20-30 людьми по роботі 🙃

Та хіба все це спілкування можна вважати роботою? Так, бо в кожній розмові мені потрібно розуміти:
👉 Що я хочу від цього контакту.
👉 Як мені досягти своїх цілей.
👉 Чого людина хоче від мене за результатами взаємодії.
👉 Який контекст нашої взаємодії. Це холодний чи теплий контакт? Про що ми говорили раніше? Чи були у нас домовленості? В яких відносинах людина з іншими стейкхолдерами?
👉 Що з того, що ми обговорили, треба зробити і в які строки?

Якщо ж це особиста зустріч або зум-дзвінок, я слідкую також за параметрами, які допомагають мені зрозуміти, наскільки добре проходить зустріч. Зокрема це:
👉 Як людина жестикулює.
👉 Наскільки швидко людина говорить.
👉 Наскільки чітко передає свої думки.
👉 На що звертає увагу — тілом та голосом — під час розмови.
👉 Як часто робить паузи та коли саме.
👉 Чи тримає людина нашу розмову в фокусі та чи не втрачаю я цей фокус.
👉 Що людина каже і наскільки це відповідає тому, що вона дійсно хоче сказати (привіт, фасилітація).
👉 Що відчуває людина просто зараз та як ці відчуття змінюються під час розмови.

Тепер, коли ви зрозуміли, що я просто крейзі, розкажу ще одну важливу штуку. Додатково мені треба слідкувати за часом, щоб не затягнути розмову і встигнути потрапити на наступні зустрічі.

Стан, коли враховуєш всі вищезазначені параметри, я називаю «станом зануреності в розмову». Можна назвати його майндфулнес, станом потоку або ще якось, не претендую на авторство 😅 Цей стан зануреності в розмову дуже витратний — але й приносить найбільше користі від робочих колів та зустрічей. Тож я не використовую його в зустрічах типу daily та sync, але завжди використовую під час менторських сесій та нетворкінг-зустрічей.

А ви теж вважаєте, що ваші зустрічі та дзвінки — це теж робота? Враховуєте це як робочий час? Чи втомлюєтеся після зустрічей?
11👍6
В тему останньої публікації на каналі — так виглядає мій графік робочих колів: щоденні зідзвони з командою, годинні глибинні інтерв'ю з учасниками та учасницями SET University Community, партнерський дзвінок та івент в спільноті.

І це ж тільки один робочий календар, а є ще особистий 🥲

А як виглядає ваш календар? Горить-палає?
🔥6
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Летс мейк сокіабле great again
трохи про самостійне вивчення англійської
Цього року я встиг двічі змінити підхід до навчання англійської. Спочатку я дивився безліч старих мультсеріалів англійською (так, я та сама людина, що тричі передивилася Batman: The Animated Series). Потім я знайшов через міжнародну програму нейтів спікерку з Каліфорнії і говорив з нею раз на тиждень впродовж 3 годин. Через 10 місяців ми не зійшлися на підставі її любові до Трампа та нелюбові до мексиканців. Тепер я на точці під назвою «Нетфлікс + статті про ком'юніті-менеджмент + книги англійською».

У цьому форматі навчання тільки один недолік (окрім жахливої системи рекомендацій Нетфлікса) — усна англійська у мене залишається на тому ж самому рівні. Тож якщо вам, як і мені, треба поштовх до того, щоб знайти розмовний клуб чи записатися на постійні заняття в школу англійської — пропоную почати з 4-денного челенджа від ed.lang. Познайомився з командою школи ще під час роботи в Навзаєм, тож знаю кого раджу.

Челендж розробили для тих, хто хоче вільно розмовляти англійською, але спроби поговорити з кимось одразу переходять на рівень who is on duty today.

На челенджі будуть онлайн-уроки, тренінг, купа лексики із незвичайними завданнями для її вивчення, корисні публікації та ефіри. Те, що треба, щоб надихнутися і продовжити вчити англійську.

👉 Старт вже сьогодні: https://t.me/+j4n9NCSQWS82YTM6.
#реклама
🔥7👎1😢1
Зараз із МетаСпільнотою (спільнотою українських ком`юніті-менеджер_ок) готуємо статтю для Happy Monday, в якій збираємо базовий перелік професійних спільнот для айтів_иць, дизайнер_ок та ілюстратор_ок, маркетолог_инь тощо.

У вас як у читач_ок мого каналу є можливість вплинути на фінальний перелік! Киньте в коментарях посилання на фахові спільноти, в яких берете участь або знаєте, що вони хороші.
🔥5
З Різдвом 💛💙
Дякую титанам, що боронять нас, та всім, хто долучається всіма можливими способами до перемоги над імперією зла.

https://www.instagram.com/reel/C1PZmQZt44W/
Хочу поділитися невеликою спільною різдвяною робота з Linza Agency для офіційного Інстаграм-акаунту України. Я написав сценарій, а мої колеги змонтували та втілили красу в життя.
6
40
10 уроків, які я отримав за 2023 рік
і написав про це на каналі

1. Спільноти та нетворк створюють дива. Для «Ощадбанку» я робив нативку в Hromadske — експлейнер про іпотеку в умовах війни. Це замовлення я отримав від @irynahoiuk, з якою ми познайомилися в «Навзаєм», а з боку Hromadske була Аня, з якою ми працювали ще в доковідні часи у Vector. Магія!
2. Будувати спільноту з нуля весело. Але тільки якщо ви провели дослідження. І готові виділяти ресурси. І не можете вирішити свої задачі іншими інструментами. Взагалі, може вам спільнота і не потрібна?
3. З генерацією ідей все ще найкраще справляється людина, а не ChatGPT. Принаймні, людина, яка написала цей пост.
4. Спільноти будуть популярними в Україні, коли їх стане легко шукати. Вірю, що ми доростемо до партнерства між різними спільнотами (або мережування як це ще називають). А поки приходиться шукати потрібні спільноти самостійно.
5. Результат глибинного інтерв'ю (та й будь-якої особистісної взаємодії) залежить від того, чи розуміє людина цінність вашої розмови. Показати цю цінність до старту діалогу — вже половина успіху.
6. Перед тим, як говорити про спільноти, треба спитати, що саме людина має на увазі під словом «спільнота». Море несподіваних відповідей чекає на вас 🙃
7. Вайб спільноти це добре, а конкретні метрики — ще краще. Тому в останній спільноті у мене їх близько 12.
8. Хейтити треба не себе, а свої рішення. Для цього достатньо однієї таблички та секретного компонента, який... ДІЗНАТИСЯ СЕКРЕТ
9. Ком'юніті-менеджер_ка остаточно ніколи не переможе у боротьбі за увагу. Якщо прийняти цей факт, стає легше працювати.
10. Більше 3 дзвінків на день — погано. Ставити їх один за одним — дуже погано. Вважати, що це просто розмови, а не робота — просто небезпечно.

Дякую, що були зі мною у 2023 році. Далі буде!

Почитати:
Хто автор каналу
Як побудувати спільноту з нуля
Як збільшити активність спільноти
Як збільшити свої шанси провести гарне інтерв'ю
Чому треба переглядати KPI спільноти
Що почитати з фасилітації для новачків + друга частина
9👍3
Менторство тільки на перший погляд - про вирішення конкретного запиту. Це ще й про формування здорового оточення, на принципах peer-to-peer та поваги до менті. Це непросто робити, і я вчуся кожного дня ставати все кращим ментором.

Завдяки платформі TheWays у мене з'явилася можливість менторити на постійній основі. А у вас є можливість швидко отримати відповідь на свій запит по запуску та веденню спільнот навіть в суботу 😄

P.S. У новому році я знизив ціни для українських медіа та громадських організацій. А відеовідповідь на невеликі питання взагалі безплатна. Користуйтеся, хочу щоб більше крутих спільнот було в Україні.
🔥12👍1