Дизрайтер
1.09K subscribers
112 photos
163 links
Говорю про спільноти, менторство, комунікації та турботу про себе.

Автор: @yaroslav_boruta

Підписатися на email-розсилку: https://diswriter.substack.com/

Підтримати Дизрайтер: https://base.monobank.ua/6X7AakrHjwf5MP
Download Telegram
Дизрайтер pinned «Завтра — останній день, коли можна забронювати у мене безплатну кар`єрну консультацію в межах програми «Твоя кар’єрна перемога» від Happy Monday, USAID Ukraine та IREX Ukraine. За ці два місяці на консультаціях ми розбирали: - як запустити професійну спільноту;…»
Здається, треба робити пост про те, як працювати, коли постійно відключають світло 🙃
👍10😢1
Якщо ваш мобільний інтернет у фазі Сатурна, є час і натхнення — приходьте на дискусію в інстаграмі ГО UkrTeenScience. Трохи більше, ніж за годину, о 19:30, чекаю вас із питаннями (бажано, радикальними та провокаційними!).
3
Forwarded from UkrTeenScience🇺🇦
І все ж! Як дизайн може допомогти науці?🧐

Розберемо детальніше на фінальному етері серії "Наука креативу"!

📍Уже 30 листопада о 19:30 поговоримо про роль дизайну, його користь та можливості.

👉 Запрошений спікер — Ярослав Борута, засновник ілюстраторської спілки "VMIU" та ком'юніті-менеджер нетворкінг-платформи для фахівців креативної сфери "Навзаєм"

Також ми хочемо згадати про нашу головну дизайнерку, Єлизавету Попову, яка буде не тільки соведучою, але й поділиться цікавою інформацією за цією темою!

🫂Хутчіш зви друзів та занурюйся в науку креативу разом з нами!

Буде захопливо⚡️
5
22

Будьте чесними та відмовтесь від проєкту
Сьогодні я відмовився від великого фріланс-замовлення, яке взяв ще до повномасштабного вторгнення. Це було близько 10 сценаріїв роликів для освітнього курсу, я написав драфти семи з них. І так, я не взяв нічого за ці драфти (це погано, не робіть так! але мені можна).

Чому ж я раптом відмовився від замовлення?
Я почав бачити, що моєї експертності недостатньо для того, щоб якісно працювати, а залучити сторонніх експертів не вийшло. Мене перестала драйвити тема курсу. Я вирішив більше працювати як художник, і у мене впала пропускна можливість по проєктній роботі.

Та замовнику — як і мені, в цілому — ці причини не важливі. І це правильно. Цікаво те, що я не затягував проєкт ще на півроку, витрачаючи тижні на те, щоб переробити кожний зі сценаріїв. Я відмовився і сказав про це клієнту.

Я не пишаюся тим, що не закінчив проєкт, адже це впливає на мою репутацію як спеціаліста. Та я пишаюся тим, що був чесним із собою та своїм клієнтом.

Якщо колись ви також захочете відмовитися від проєкту, в якому працюєте, ось що раджу зробити:
1. Перевірте свої зобов'язання по проєкту. Якщо підписували контракт — зверніть увагу на відповідальність сторін, там можуть чекати неприємні сюрпризи.
2. Дайте клієнту альтернативу. Не кидайте зі словами "Проєкт не ОК, я виходжу". Запропонуйте контакти знайомих спеціалістів та посилання на професійні спільноти, де можна буде швидко знайти вам заміну.
3. Прийміть факт, щоб ви вже ніколи не зможете працювати з цим клієнтом. А також з тими, з ким клієнт поговорить. Також ви упустите цінний досвід роботи з конкретним проєктом в конкретній сфері. It happens.
4. Зробіть висновок з цієї ситуації. Так я зрозумів, що більше не буду працювати в проєктах, де у мене немає експертизи та немає змоги залучити експерта для збору фактажу. Також я буду уважніше ставитися до сигналів свого тіла та не брати проєктів більше, ніж мені це дозволяє моє здоров`я.

А як ви відмовляєтеся від проєктів? Як приймаєте це рішення? Що говорите клієнту?
🔥11👍4
Інколи хочеться чогось такого простого, без купи досліджень та оцінки різних думок. Невеликий фактчекінг, рісьорч по сайту виробника та купі нативних публікацій в різних медіа — і вийшло зібрати ось таку добірку об`єктів зі сталі "Азовсталі" для Dovkola Media.

А ви знали, що всі залізничні рейки зроблені в Азовсталі? А що висота нового саркофагу над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС вища за статую Свободи у Нью-Йорку? Ну а може знали, що Майлі Сайрус попіарила Дарницький мост у своєму кліпі? Читайте статтю, дізнаєтесь ☀️
4🔥1
Як я прийняв свою експертність (спойлер: тепер у мене можна замовити професійну консультацію) 😌
Маю гостру алергію на "інфобізнесменів", які запускають курси "SMM за 2 тижні" та проводять беззмістовні консультації. Тому я спочатку 2 місяці консультував своїх колег за донейти. Восени — провів з десяток кар`єрних консультацій в межах проєкту "Твоя кар`єрна перемога". Відчуваю, що потренувався достатньо для того, щоб видати стабільний результат і вирішити ваш запит 🔥

У мене варто замовити консультацію, якщо вам треба:
👉 запустити спільноту проєкту і не посивіти при цьому;
👉 написати нормального мотиваційного листа, який буде мов мед для рекрутерів;
👉 зробити особистий сайт-резюме (нарешті!);
👉 пройти співбесіду, попри страх рекрутерів, СЕО та нелюбов до спілкування 😏
👉 зрозуміти, куди йти далі, коли вигоріли, працювати не хочеться, а їсти хочеться;
👉 знайти першу роботу, коли немає досвіду або ви світчнулися в нову сферу.

Консультація триває 60 хвилин. До кінця грудня вартість консультації — 600 грн. Оплатити можна на Монобанку, а потім одразу бронюйте в зручний вам час та день.

P.S. На кожній консультації зазвичай ділюсь своїми контактами для швидкого вирішення вашого запиту.
P.P.S. Кажуть, що особисті фото краще продають. Перевірю ці гіпотезу та додаю фото, яке зробила Станіслава.
7🔥4👍2
Найцікавіше буде читати коментарі до моєї "просмажки" 🙃
Forwarded from Happy Monday
Свіженька #прожарка 🔥🔥🔥

Цього разу під прицілом резюме UX/UI designer. Аналізувати нам допомагає Ярослав Борута, ком’юніті-менеджер «Навзаєм».

Його поради ми опублікуємо за годину, а поки пропонуємо самостійно переглянути резюме та залишити свої поради щодо вдосконалення ☺️
4
Forwarded from Happy Monday
⬆️ Відповідь експерта на представлене вище резюме ⬆️ 
 
🖊 Що добре у резюме?

▫️ резюме на одну сторінку, а значить у нього вже більше шансів бути прочитаним рекрутерами/рекрутерками;
▫️ нема частої помилки джунів, коли додають в резюме рядки «я ініціативний та відповідальний, дуже чесна людина»;
▫️ є гіперлінк в рядку з портфоліо (Behance) та на адресу пошти. Це зручно.

🤩 Що можна покращити (від найважливішого до найменш пріоритетного)?

▪️ блок «About Me» нічого не говорить ні про кандидата, ні про те, чому вас треба взяти. З нього навіть не можна зрозуміти, на яку позицію ви претендуєте. Раджу підглянути те, як описують себе UX/UI дизайнери/дизайнери в LinkedIn або взагалі прибрати цей блок. На етапі роботи джуна краще вкласти ресурси в написання гарного мотиваційного листа;

▪️ файл з резюме називається «Кремовый и Зеленый Творческий Резюме». Я сподіваюсь, що це були не ключові слова для нейромережі, яка це резюме сформувала 🙂 Раджу замінити назву резюме у формат «ПрізвищеUX/UI DesignerResume";

▪️ блок «What can I do» можна показати через досвід роботи в компанії, якого зараз дуже не вистачає;

▪️ логіка структури в резюме зараз така, що є загальний блок Skills і у ньому є блок Hard Skills. Підозрюю, що там мав би бути блок Soft Skills, але його немає (і це добре). Вам потрібно з цим розібратися;

▪️ у резюме вказана дата роботи в компанії. Це дата початку чи дата кінця? Так багато питань (жартую, звісно, це день початку роботи, але це не надто очевидно, коли ти переглядаєш на день сотню резюме);

▪️ у резюме є розсинхрон між заголовками блоків: 4 написані одним кеглем, два — іншим кеглем. Обидва ці заголовки мають різну вагу (заголовок та підзаголовок). З типографікою треба розібратися;

▪️ з резюме незрозуміло, наскільки добре кандидат володіє вказаними програмами. А значить незрозуміло, навіщо їх вказувати в резюме — можна прописати володіння по конкретних програмах у мотиваційному листі при подачі заявки на конкретну вакансію;

▪️ у резюме позиція вказана як UX&UI. Більш розповсюдженим є написання UX/UI. До того ж використання амперсанда погіршує читабельність конкретно у випадку цього резюме;

▪️ фото занадто тьмяне, тож рекомендував би замінити його на щось з однотонним фоном, можливо трохи більш нейтральне (так, я дуже рекрутерський старовір);
Якщо резюме для подачі на ринок США, то фотографію можна прибирати;

▪️ номер телефону можна прописати у форматі +38(000) 000-00-00, бо це покращить його читабельність;

▪️ в розділі «Education» одразу два формати представлення дат: перший — це 01.01.2022, другий — це 2020-2022, що ускладнює сприйняття резюме, тож краще залишити щось одне;

▪️ слово «part-time» пишеться через дефіс (але краще мене перевірити).

👩‍🏫 Оцінка експерта 2/10
👍10
23

Як знизити фінансову тривожність
6 років тому я працював на двох фултайм-роботах одночасно. На одній роботі — в офісі з 9:00 до 18:00, на другій — онлайн, з 17:00 до 23:00 ночі. Так я пропрацював місяць 🙃

Проаналізував ситуацію зараз і зрозумів, що мав фінансову тривожність, яка змушувала набирати купу проєктів.

Не хочу, щоб ви повторювали мій досвід. Інтенсивна робота без графіку — це погано, та інтенсивна робота без графіку і без розуміння, навіщо ви це робите і скільки це ще триватиме — ще гірше.

Тож ось мій чекліст для боротьби з фінансовою тривожністю.
1️⃣ Визначаю, скільки мені треба грошей на місяць для нормального життя. Для цього додаю наступне:
👉 обов`язкові точні витрати. Це комунальні платежі, оренда квартири, оренда паркомісця, бензин для авто, оплата курсів та йоги тощо.
👉 обов`язкові неточні витрати. Це продукти, походи в кафе, таксі, екскурсії, квитки в кіно тощо. Можете поставити собі ліміт на витрати в цій категорії, але вони ніколи у мене не працюють 😟
👉 коефіцієнт амортизації Це відсоток від суми двох попередніх видів витрат. Він має амортизувати незаплановані витрати на ліки, на відпочинок (актуально для фрілансерів), на допомогу друзям тощо.

Додавши ці три категорії, я отримую певну суму — наприклад, 30 тисяч гривень.
2️⃣ Визначаю, скільки з суми необхідних на місяць грошей я отримую в місяць, безпосередньо не працюючи. Гроші від батьків та партнера/-ки, відсотки по депозиту, підписки на Патреоні (спірно, але хай буде) — це все сюди. Додаю також гроші, які у відносно вільному обігу: фінансова подушка, гроші на депозиті під певну мету, накопичені фінанси на Патреоні чи Ko-Fi, особисті Монобанки тощо. Приміром, виходить 10 тисяч гривень з 30 (тобто третину грошей на місяць).
3️⃣ Рахую, скільки грошей мені треба безпосередньо самому заробити в місяць: від необхідної на місяць суми грошей віднімаю суму грошей, яку отримую безпосередньо не працюючи. У моєму прикладі від 30 віднімаю 10 — отримую 20 тисяч гривень, які мені треба безпосередньо заробити самому.
4️⃣ Дивлюсь всі свої проєкти і рахую, від яких з них можу відмовитись (і це буде комфортно). У моєму прикладі у мене має бути достатньо проєктів, щоб генерувати 20 тисяч гривень на місяць.

Тепер я розумію, що можу жити, навіть якщо не буду працювати 24/7. Якщо бачу, що суми недостатньо — шукаю, за рахунок чого отримати більше грошей (і не брати нові проекти), ставлю ліміти на витрати та відмовляюсь від підписаних сервісів. Більш детально розкаду окремою публікацією.

А як ви аналізуєте свої фінанси (та чи аналізуєте)? Скільки місяців зможете не працювати і почутивася фінансово комфортно?
👍85
Незважаючи на блекаути та обстріли Харківська академія дизайну і мистецтв продовжує свою традицію проводити незалежні захисти студентських проєктів перед практиками "зі сторони". Вже другий рік підряд я теж беру в цьому участь. Цього разу дивитися будемо оцінювати роботи студентів та студенток 4 курсу з точки зору UX/UI.

Як буде щось цікаве на захисті, розкажу про це на каналі. Побажайте мені безперебійного доступу до інтернета 😵‍💫
👍83
Привіт у 2023 році.

У 2022 публікацій було менше, а тривожності — більше. Я нарешті перейшов на українську, і зробив сторінку із ідеями для публікацій у Ноушені. Дякую, що були зі мною, попри мої паузи в 3-4 місяці. Сподіваюсь, мій канал приносить вам користь: розраджує, звеселяє та дає інсайти, яких вам не вистачало для вирішення запиту.

Цього року хочу запустити мікроспільноту каналу (адже хочеться з вами обговорювати все, що виходить на каналі) та стабільно випускати корисний контент. В майбутню спільноту можна підписатися тут, а щодо стабільного випуску контенту залишається тільки повірити мені на слово.

В коментарях напишіть, що вас бісило чи драйвило в роботі у 2022 році. Кажуть, це має терапевтичний ефект 😏
👍65
Для Навзаєм написав коротку пораду з того, як бренду уникнути неетичної комунікації. За посиланням — ціла добірка таких коротких порад з комунікацій від учасників та учасниць консультаційної програми Навзаєм UP.

В межах Навзаєм UP у мене забронювати годинну консультацію. Вартість — від 400 грн (більше можна, а менше — ні), даю консультації до 31 січня. Оплатити можна на Монобанку Навзаєм.

Що можу зробити:
👉 проаналізую вашу спільноту
👉 допоможу покращити її та зробити корисною для вашого бізнесу чи громадської організації
👉 дам фідбек на комунікаційну та маркетингову стратегії
👉 допоможу виявити слабкі місця проєкту та перекрити їх сильними.

Мрія, а не консультант 😉 Чекаю на ваші заявки, буду радий допомогти!
🔥4
Будую зараз з нуля tech-спільноту для SET University. Доєднуйтесь, слідкуйте, ну і питання задавайте ;)
Forwarded from SET University
Навчатися цікавіше у колі однодумців. Тож ми запускаємо професійну Discord-спільноту для всіх, хто працює або хоче працювати у сфері кібербезпеки. 😎

У спільноті будемо:
🔸 ділитися записами вебінарів та воркшопів від нашого університету;
🔸 публікувати свіжі вакансії;
🔸 розповідати про нові освітні продукти SET University;
🔸 допомагати одне одному відповідати на tech-питання;
🔸 проводити внутрішні освітні заходи для учасників/-ць спільноти.

Давайте разом створимо корисну платформу для самоосвіти у сфері кібербезпеки!
Беру участь у "Східному менті" — це крутий освітній проєкт для підлітків. Потрапив до них в межах четвертого набору на програму, і не очікував, що пройду в число менторів/-ок. Працювати треба з підлітками, запити абсолютно різні: від "хочу розібратися в проджект-менеджменті" до "хочу стати художницею та працювати з плівковою фотографією".

Коли я був підлітком, то не було ні цікавості до таких програм, ні розуміння що вони взагалі існують. Так що трохи заздрю учасникам і учасницям "Східного менті" 🥲

Та я не просто так розповідаю абстрактну новину. Розкажіть про свій досвід менторських сесій: чи то ви були в ролі ментора/-ки, чи то ви були в ролі менті. Бо я давно вже дивлюсь в бік менторства і цікаво послухати, у кого який досвід з цим був.
5
Для "Навзаєм" спробував втиснути в 9 карток величезну тему про створення спільнот з нуля. Все побудоване на власному досвіді (бо вже 2 спільноти з нуля запустив, всі можливі гулі набив).

Нагадую також, що у мене можна забронювати консультацію щодо роботи зі спільнотами: https://calendly.com/boruta/supertrouper-consults.
Forwarded from Навзаєм
🆕 Розпочинаємо нову серію карток Навзаєм PRO за темою "Як збирати спільноти навколо проєктів". Це одна з тем, за які ви віддали найбільше голосів в опитуванні, тож сподіваємось, для більшості буде корисно та актуально👌

Сьогодні про те, як побудувати спільноту з нуля та підготуватись до цього, розповідає Ярослав Борута — ком'юніті-менеджер Навзаєм та автор каналу "ДизРайтер".

Користуйтесь порадами Ярослава та не забувайте ставити реакції під постами, щоб ми розуміли, що тема й матеріал вам сподобались😌
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥62